Reformacja - Święta wojna Europy.

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: Terebint » 08 kwie 2018, 08:39

Spojrzenie na Reformację z trochę innej perspektywy:

https://ok.ru/video/1016960453361


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: artur403 » 08 kwie 2018, 09:15

Wojna protestancko-katolicka (wciąż trwająca) wydaje się dowodzić, że jedyną prawdziwą wiarą jest prawosławie.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: Suzuja » 08 kwie 2018, 16:10

A czemuż tak sądzisz?


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: nadrozd » 08 kwie 2018, 16:29

Eeee... tylko czy Polske przykładowo może zaatakować jakiś protestancki kraj ?

Najbardziej protestanckie sa wegry, gdzie i tak katolicyzm jest w większości...
polska jest mniej protestancka ale jednak tez dobrze wewnątrz koegzystujemy....i mamy wspolne sukcesy.
Bo mimo różnic wierzymy w jednego Boga... ( Najlepszy przykłąd małysz protestant zona katoliczka , da sie ? da )


Nam standardowo zagrzaza Rosja....... ( oni tam zamiast ludzi widza ikony i lepiej potraktują ikonę putnia czy mumie Lenina niz nas )
Oraz zagraża nam Unia Europejska z Merkelowa ktora na nas nachodzcow ....islamskich fanatykow wysyłą, narzuca sankcje, zabrania produkowac mleka, wydobywac wegla... ronia z nas niewolników..
Prawdopodobnie naz zmiażdżą jak będą chcieli.....
po 2 wojnie sie dogadali....by nam jako jedynym odszkodowania nie dac.
Teraz nas obwiniają za hitlerowskie obozy śmierci......


Jedym slowem moze byc masakra.


Pytanie jak z Watykanem czy nam zagraza......czy historia sprzed 2 wojny i rozbiorów sie powtórzy. ? (Oby nie).... tu generalnie o tyle moze byc problem bo wiekszość ludzi uznaje państwo kościele za sojusznika wiec ... nikt w razie co sie nie postawi. Ani politycy, ani biskupi ani wierni.
a reszta to mniejszość i nie ma nic do gadania. A i protestanci w wiekszośći raczej chca widziec swiat przez rózowe okulary i wierzyc ze swiat sie zmienił i nie sadze by i oni siei postawili ..... czy stawiali opor....czy nawet rozumieni jak watykan na nas wplywał w przeszłosći.... O tym sie nie mówi ( to nie politycznie poprawne) , na codzień uważąmy że lepiej tematów nie poruszac bo ludzie chca zyc w zgodzie....
życie to nie forum gdzie każdy poruszy każdy temat nawet nie wygodny.

Ale w razie co to jestem przekonany ze Watykan stanie po stronie Uni europejskiej i jej przywódców nie jakiejś tam POlski....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: artur403 » 13 kwie 2018, 12:30

Reformacja obciąża zarówno protestantów (wprowadzających herezje i odszczepieństwa), jak i katolików, którzy doprowadzili do tej sytuacji.
Jak wielka musiała być niewiara w hierarchię kościelną, aby po 1500 latach powiedzieć mogli reformatorzy: nie wierzymy w żadne dekrety biskupów i papieży, nawet w Sobory nie wierzymy? Nie wierzymy nikomu oprócz samego Boga.
Na szczęście są jakieś Pisma uznane za natchnione, więc tylko tym Pismom wierzymy.
Zdegenerowanie Kościoła łacińskiego w 15-16 wieku walnie przyczyniło się do wybuchu Reformacji.

Prawosławie nie ma analogicznej schizmy. Więc jest w lepszej sytuacji.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: nadrozd » 13 kwie 2018, 16:14

Poprostu Artur ludzie widzieli ze Papiezom jak Borgia i inmi, czasem odwala.
dzis papiez neguje np pieklo i przyczynia sie do islamskiej inwazji na europe, popierajac polityke Merkel.

Z tad niechcec do instytucji, do papieza , biskupow......... nie dziwi Dzis nawet katolikow.
To ze papiez sam se caluje koran ktry neguje boskosc Jezusa...czy to pieklo ktorego niby nie ma.... czy inne wierzenia niebiblije to sprawa krk papieza biskupow....ale to ze Katolicy sa podporzadkowani wladzy takich biskupowni Papiezy to juz problem nas wszystkich.
bo Polityka watykanu nie zawsze musi isc w zgodzie z intesem Polski i Polakow...

Dzis realnie moze wybuchnac wojna w europie.....i my wiemy kto Polsce zagraza.



Musimy sie skupic inzastanowic jak przetrwac w razie jak by swieta swiatowa wojna wybuchla tera


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: artur403 » 13 kwie 2018, 22:28

Wojna światowa wybuchnie. Ale Polska nie będzie głównym teatrem działań wojennych.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: KAAN » 14 kwie 2018, 09:53

Modlimy się w naszym zborze o pokój dla Polski i dziękujemy za to że władze nie wciągnęły nas w wojnę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: kontousunięte1 » 14 kwie 2018, 12:03

artur403 pisze:Wojna światowa wybuchnie. Ale Polska nie będzie głównym teatrem działań wojennych.

A skąd ty to możesz wiedzieć. Już masz wojnę, a będzie gorzej i skutki odczujemy wszyscy, np. głód. Bo nie wątpię, że ceny zwariują, a tacy ludzie z najniższą krajową, bez majątków będą, jak zwykle zresztą, skazani na zagładę. Ostoją się politycy, bogacze (zwykle dorobieni na krzywdzie innych), cwaniacy itp. Nic nowego.
Reformacja akurat tu nie ma nic do rzeczy, bo to wasz papa chce zalać Europę paskudami. A z tego co wiedzę ma poparcie agresywnych polityków. Już mamy dziś w Syrii, kto wie czy nie początek armagedonu. I nawiasem mówiąc, uważam, że to zwykłą prowokacja Zachodnich cwaniaków. I żydów, którzy mają boskie przyzwolenie do niszczenia każdego psa-goja, można ich okradać, oszukiwac, zabijać - poczynając od Księgo Wyjścia do teraz. Dziwi mnie, że tego nie widzicie, ale to nie moja sprawa.


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: artur403 » 14 kwie 2018, 13:15

Ten watek jest o Reformacji, więc o niej piszę.

A jeśli chodzi o wojnę:

Ja wiem, że będzie piekło na Bliskim Wschodzie. Wiele krajów będzie chciało zawładnąć ta ziemią.
Turcja zostanie uderzona przez Rosję i zniszczona zupełnie. Grecy odzyskają Konstantynopol.
A z powojennymi Turkami zawrzemy sojusz...


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: kontousunięte1 » 14 kwie 2018, 13:20

artur403 pisze:Ten watek jest o Reformacji, więc o niej piszę.

A jeśli chodzi o wojnę:

Ja wiem, że będzie piekło na Bliskim Wschodzie. Wiele krajów będzie chciało zawładnąć ta ziemią.
Turcja zostanie uderzona przez Rosję i zniszczona zupełnie. Grecy odzyskają Konstantynopol.
A z powojennymi Turkami zawrzemy sojusz...

Podaj źródło informacji.
I sorki za tamten wpis, wiem, że tu o reformacji, ale tak z bieżących newsów mi się skojarzyło ;-)


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: artur403 » 14 kwie 2018, 13:26

Haha, mam wiadomości od świętych ludzi z proroczymi wizjami. Zaciekawiło??


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: kontousunięte1 » 14 kwie 2018, 13:33

artur403 pisze:Haha, mam wiadomości od świętych ludzi z proroczymi wizjami. Zaciekawiło??

:yes: :no: :/ :clap: :S :hypno:


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: Riddick » 14 kwie 2018, 13:52

Jakby udało się odzyskać Konstantynopol, to by było coś pięknego. Trzeba by tylko zburzyć minarety i usunąć znaczki allaha i na nowo konsekrować Hahia Sophie.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Reformacja - Święta wojna Europy.

Postautor: kontousunięte1 » 14 kwie 2018, 14:03

Riddick pisze:Jakby udało się odzyskać Konstantynopol, to by było coś pięknego. Trzeba by tylko zburzyć minarety i usunąć znaczki allaha i na nowo konsekrować Hahia Sophie.

...dokładnie, ale wiesz, że wtedy zacznie się wyżynanie siebie nawzajem, tzn. rzymscy katolicy zaczną nawracać prawosławnych braci odłączonych :mrgreen: chociażby dlatego, że moglibyście urosnąć w zbyt dużą potęgę i stać się konkurencją :oops: ;-)



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości