Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: artur403 » 04 kwie 2018, 09:11

Myślę, że wielu nie zrozumiało. Talmud ma wyższą rangę od Tory.
Jest usankcjonowane, że Torę należy interpretować wg Talmudu, nie inaczej.

Więc mamy ciąg kolejnych reinterpretacji:
0. Judaizm biblijny.
1. Judaizm rabiniczny (właściwie talmudyczny).
2. Kabała.
3. Masoneria.
...

Ciągle powstają nowe ideologie, bo stare nie są wystarczająco dobre.

Talmud służy też temu, by naród izraelski nie zmieszał się z innymi narodami.
Lepsza jest niechęć i wrogość od przyjaźni, bo to by zniszczyło żydostwo i jego wyższość nad resztą.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: nadrozd » 04 kwie 2018, 16:42

Widze ze uzupelnili Wikipedie....

Talmud to faktyczie katechizm.....dobrze wyczulem

Talmud jest komentarzem do biblijnej Tory, w którym wyjaśniono, jak przestrzegać prawa zawartego w Torze w warunkach, jakie zapanowały wśród Żydów wypędzonych z Palestyny w II wieku. Dla wyznawców tradycyjnego judaizmu Talmud jest czymś w rodzaju obowiązującego katechizmu.


* https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Talmud

Zastanawiam sie czy tego talmudu nie przeczytac..... mozna by sie dowiedziec jak zydzi zaczna sie zachowywac jak na nowo zaczna skladac ofiary w swiatyni.......
(Tylko ciEkawe jaki % zydow uprawia judaizm)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Riddick » 04 kwie 2018, 17:09

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że talmud to katechizm. Katechizm wyjaśnia prawdy wiary, uczy zasad wiary. talmud natomiast wprowadza rzeczy, które w objawieniu Biblijnym obecne nie są, wprowadza historie, które stoją w sprzeczności nawet z Biblią i uczy rzeczy sprzecznych z, chociażby Pentateuchem. Jaki to katechizm, który zaprzecza źródłom, od których rzekomo wychodzi?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: kontousunięte1 » 04 kwie 2018, 17:16

Riddick pisze:Nie zgadzam się z twierdzeniem, że talmud to katechizm. Katechizm wyjaśnia prawdy wiary, uczy zasad wiary. talmud natomiast wprowadza rzeczy, które w objawieniu Biblijnym obecne nie są, wprowadza historie, które stoją w sprzeczności nawet z Biblią i uczy rzeczy sprzecznych z, chociażby Pentateuchem. Jaki to katechizm, który zaprzecza źródłom, od których rzekomo wychodzi?

Raczysz żartować? A cóż innego robi KKK jak nie wyjaśnia i wprowadza zasady wiary zupełnie sprzeczne z Biblią :?: Na tym polega jego urok :roll:
W Biblii nie ma a KKK ma wyjaśnienie do tego, czego nie ma :lol: ;-)


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: artur403 » 04 kwie 2018, 18:23

Zastanawiam sie czy tego talmudu nie przeczytac..... mozna by sie dowiedziec jak zydzi zaczna sie zachowywac jak na nowo zaczna skladac ofiary w swiatyni.......
(Tylko ciEkawe jaki % zydow uprawia judaizm)

Na pewno całego Talmudu nie przeczytasz, bo są w Talmudzie kółeczka!!
Oni bardzo strzegą tajemnicy tego ich Pisma.

Rozporządzenie starszych rabinów w Polsce z 1631 roku orzeka, że gdziekolwiek w Talmudzie jest o Jezusie z Nazaretu, należy nie drukować prawdziwego tekstu, ale w tym miejscu postawić małe koło O.

"Rabini i nauczyciele będą wiedzieć, jak młodzież ustnie pouczyć."
Tak więc obelżywe wobec Chrystusa i chrześcijan teksty pozostają tajemnicą przekazywaną tylko ustnie.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Riddick » 04 kwie 2018, 19:58

kontousunięte1 pisze:
Riddick pisze:Nie zgadzam się z twierdzeniem, że talmud to katechizm. Katechizm wyjaśnia prawdy wiary, uczy zasad wiary. talmud natomiast wprowadza rzeczy, które w objawieniu Biblijnym obecne nie są, wprowadza historie, które stoją w sprzeczności nawet z Biblią i uczy rzeczy sprzecznych z, chociażby Pentateuchem. Jaki to katechizm, który zaprzecza źródłom, od których rzekomo wychodzi?

Raczysz żartować? A cóż innego robi KKK jak nie wyjaśnia i wprowadza zasady wiary zupełnie sprzeczne z Biblią :?: Na tym polega jego urok :roll:
W Biblii nie ma a KKK ma wyjaśnienie do tego, czego nie ma :lol: ;-)

Wuko, jedno pytanie: co mnie obchodzi KKK? My mamy swoje katechizmy i są one piękną wykładnią wiary i praktyki Cerkwi. Dlaczego uważasz, że zwłaszcza ja, będę odwoływać się do tekstów rzymskokatolickich?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: artur403 » 04 kwie 2018, 21:08

Z tych niewykółkowanych fragmentów wiadomo, że talmudysta powinien się modlić:
"Błogosławiony bądź o Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata, żeś nie uczynił mnie nokhri"
(Miszna, traktat Peah, r. 1).
Wyraz "nokhri" oznacza wroga i odnosi się w Talmudzie do chrześcijanina.

@kontousunięte1:
Czy katechizmy protestanckie wprowadzają zasady sprzeczne z Biblią? Czy wprowadzają to, czego nie ma w Biblii?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Terebint » 05 kwie 2018, 10:42

Janek pisze:Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU
https://youtu.be/FtzAMvg6bjA
Chazarmagedon?

Netanjahu to taki izraelski korwinista, więc nie ma czemu się dziwić.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Suzuja » 06 kwie 2018, 07:49

kontousunięte1 pisze:
Riddick pisze:Nie zgadzam się z twierdzeniem, że talmud to katechizm. Katechizm wyjaśnia prawdy wiary, uczy zasad wiary. talmud natomiast wprowadza rzeczy, które w objawieniu Biblijnym obecne nie są, wprowadza historie, które stoją w sprzeczności nawet z Biblią i uczy rzeczy sprzecznych z, chociażby Pentateuchem. Jaki to katechizm, który zaprzecza źródłom, od których rzekomo wychodzi?

Raczysz żartować? A cóż innego robi KKK jak nie wyjaśnia i wprowadza zasady wiary zupełnie sprzeczne z Biblią :?: Na tym polega jego urok :roll:
W Biblii nie ma a KKK ma wyjaśnienie do tego, czego nie ma :lol: ;-)


To teraz czekam aż podasz jakikolwiek przykład sprzecznej nauki z Biblią, w KKK


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: kontousunięte1 » 06 kwie 2018, 12:57

Suzuja pisze:
kontousunięte1 pisze:
Riddick pisze:Nie zgadzam się z twierdzeniem, że talmud to katechizm. Katechizm wyjaśnia prawdy wiary, uczy zasad wiary. talmud natomiast wprowadza rzeczy, które w objawieniu Biblijnym obecne nie są, wprowadza historie, które stoją w sprzeczności nawet z Biblią i uczy rzeczy sprzecznych z, chociażby Pentateuchem. Jaki to katechizm, który zaprzecza źródłom, od których rzekomo wychodzi?

Raczysz żartować? A cóż innego robi KKK jak nie wyjaśnia i wprowadza zasady wiary zupełnie sprzeczne z Biblią :?: Na tym polega jego urok :roll:
W Biblii nie ma a KKK ma wyjaśnienie do tego, czego nie ma :lol: ;-)


To teraz czekam aż podasz jakikolwiek przykład sprzecznej nauki z Biblią, w KKK

Najpierw ją przeczytaj, a wtedy możemy rozmawiać. Na razie twoje wpisy na forum świadczą o tym, że nawet Ewangelie są ci obce.
Niebiblijne i sprzeczne nauki, to temat wielokrotnie poruszany na forum w którym też się wypowiadałam. Szukaj w dziale polemik z katolicyzmem, na pewno znajdziesz mnóstwo wyjaśnień.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Suzuja » 06 kwie 2018, 14:02

Szukałem. Wielokrotnie nie odpwiadalaś na zarzuty. Po rzuceniu obelgi w Kościół, uciekałaś od odpowiedzi. Tak samo jak teraz


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: kontousunięte1 » 06 kwie 2018, 14:35

Suzuja pisze:Szukałem. Wielokrotnie nie odpwiadalaś na zarzuty. Po rzuceniu obelgi w Kościół, uciekałaś od odpowiedzi. Tak samo jak teraz

Słuchaj. Gdzie ty tu widzisz obelgi? Faktem jest, że całe mnóstwo dogmatów twojego Kościoła z naukami Biblii nie mają nic wspólnego.
Faktem jest, że same nauki (już pomijając dogmaty) z naukami biblijnymi nie mają nic wspólnego.
Zachęcałam cię wiele razy, abyś wziął do garści Biblię, przeczytał!!! ją nareszcie i sam sprawdzisz. Nie będziesz miał wtedy takich zarzutów pod moim adresem, że cię zbywam.
Jest tu temat, niestety, jak nie pamiętam w którym miejscu, gdzie wszystko jest uporządkowane, tzn. punkt z dogmatem i odpowiedź biblijna. O ile się nie mylę to Dragonar, Oberyn lub Czekoladowy takie coś dla potrze katolickich dyskutantów zrobili. Może więc postaraj się poszukać w ich profilach, tam gdzie są ich posty i trafisz na temat.
Suzuja, ja po tylu latach bycia na forum i po tylu dyskusjach z katolikami, czasem bardzo "ostrych" dokładnie wiem, jakie są wasze argumenty i po prostu nie chce mi się po raz kolejny przerabiać tego samego.
Dlatego radzę ci szczerze, bo inaczej nie dojdziesz, jeśli ci zależy na prawdzie, to po prostu przeczytaj chociaż NT. Sam się przekonasz co jest grane i skończysz takie banały wypisywać na forum. :-)

Przypomniało mi się jeszcze w sprawie szukania tematu. Na pewno znajdziesz jeśli poszukasz usera o nicku Rembov. On z całą pewnością wypowiadał się w tych tematach i dojdziesz. Trzeba tylko poszukać. Nie mam teraz czasu, wychodzę, ale jeśli nie dasz rady, to napisz. Pomogę szukać.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Suzuja » 06 kwie 2018, 15:30

kontousunięte1 pisze:Słuchaj. Gdzie ty tu widzisz obelgi? Faktem jest, że całe mnóstwo dogmatów twojego Kościoła z naukami Biblii nie mają nic wspólnego.


Wykaż choć jeden. Tylko taki któremu Biblia zaprzecza. Z cytatami z Biblii niewyrwanymi z kontekstu oraz z pełną egzegezą

Bo niebiblijnych zasad w protestantyzmie jest przynajmniej pięć. Plus tłumaczenie sobie po swojemu biblii na własną zgubę, przez co powstało ponadto 32 tyśiące różnych zborów. Bo jeden tłumaczy sobie w taki sposób, drugi a inny, trzeci jeszcze inaczej. Przy czym każdy ma rację. Wynik jechania na eisegezie


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: nadrozd » 06 kwie 2018, 19:34

Riddick pisze:Nie zgadzam się z twierdzeniem, że talmud to katechizm. Katechizm wyjaśnia prawdy wiary, uczy zasad wiary. talmud natomiast wprowadza rzeczy, które w objawieniu Biblijnym obecne nie są, wprowadza historie, które stoją w sprzeczności nawet z Biblią i uczy rzeczy sprzecznych z, chociażby Pentateuchem. Jaki to katechizm, który zaprzecza źródłom, od których rzekomo wychodzi?

A ile znasz Katechizmow ?
Pokrywaja ci sie ?

Myslisz ze tylko Katolicyzm i prawosławie Katechizmy pisze ? :)
Dokładnie to samo to Talmud tylko ze pisane przez rabinow....
Gdyby katechizmy nie zaprzeczały Pismu albo nie dodawały czegoś do niego to nie było by tylu sprzecznych ze sobą wersji.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Riddick » 06 kwie 2018, 21:49

nadrozd pisze:
Riddick pisze:Nie zgadzam się z twierdzeniem, że talmud to katechizm. Katechizm wyjaśnia prawdy wiary, uczy zasad wiary. talmud natomiast wprowadza rzeczy, które w objawieniu Biblijnym obecne nie są, wprowadza historie, które stoją w sprzeczności nawet z Biblią i uczy rzeczy sprzecznych z, chociażby Pentateuchem. Jaki to katechizm, który zaprzecza źródłom, od których rzekomo wychodzi?

A ile znasz Katechizmow ?
Pokrywaja ci sie ?

Myslisz ze tylko Katolicyzm i prawosławie Katechizmy pisze ? :)
Dokładnie to samo to Talmud tylko ze pisane przez rabinow....
Gdyby katechizmy nie zaprzeczały Pismu albo nie dodawały czegoś do niego to nie było by tylu sprzecznych ze sobą wersji.

Ujmę rzecz w ten sposób: jeżeli za definicję katechizmu weźmiemy definicję z wikipedii, która powiada, że katechizm to "podsumowanie lub krótko ujęte przedstawienie doktryny wiary i obyczajów, używane w chrześcijańskiej nauce religii (katechezie)", to wtedy talmud w żaden sposób nie podlega pod tą definicję, i być może kkk też nie (nie wiem, nie czytałem, chociaż jak znalazłem fragment, który mówi, że katolicy i muzułmanie wierzą w tego samego Boga [boga?] to zwątpiłem, bo teraz nie wiem, czy autor katechizmu ma na myśli Boga, czy boga allaha, a jak wiadomo są to różne postacie, a muzułmanie nie wierzą w tego samego Boga co Chrześcijanie, ale katolicy uważają się za chrześcijan, ale twierdzą, że wierzą w tego samego... no właśnie. Absurdy rzymskokatolicyzmu). Natomiast katechizmy używane w Cerkwi nie wykluczają, po pierwsze, się, a po drugie, praktyki i doświadczenia Cerkwi.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości