Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Suzuja » 06 kwie 2018, 22:29

Ale ty zdajesz sobie sprawę z tego że KRK to tylko część kościoła katolickiego? Bo zadaje mi się że nie wiesz tego


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Riddick » 06 kwie 2018, 22:32

Suzuja pisze:Ale ty zdajesz sobie sprawę z tego że KRK to tylko część kościoła katolickiego? Bo zadaje mi się że nie wiesz tego

Dobra dobra, wiem o co Tobie chodzi: krk to część kościół katolicki spółka z o. o., do której należą inne "wspólnoty", co nie zmienia faktu, że z Kościołem Powszechnym nie ma nic wspólnego.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: pietrobus » 06 kwie 2018, 23:06

Suzuja pisze:
kontousunięte1 pisze:Słuchaj. Gdzie ty tu widzisz obelgi? Faktem jest, że całe mnóstwo dogmatów twojego Kościoła z naukami Biblii nie mają nic wspólnego.


Wykaż choć jeden. Tylko taki któremu Biblia zaprzecza. Z cytatami z Biblii niewyrwanymi z kontekstu oraz z pełną egzegezą

Bo niebiblijnych zasad w protestantyzmie jest przynajmniej pięć. Plus tłumaczenie sobie po swojemu biblii na własną zgubę, przez co powstało ponadto 32 tyśiące różnych zborów. Bo jeden tłumaczy sobie w taki sposób, drugi a inny, trzeci jeszcze inaczej. Przy czym każdy ma rację. Wynik jechania na eisegezie

Więc dlaczego doszło do rozłamu w kościele katolickim.?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Suzuja » 06 kwie 2018, 23:26

Mianowicie? To protestanci(A konkretnie Luter) doprowadzili do rozłamu


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: nadrozd » 07 kwie 2018, 05:17

Riddick pisze:Ujmę rzecz w ten sposób: jeżeli za definicję katechizmu weźmiemy definicję z wikipedii, która powiada, że katechizm to "podsumowanie lub krótko ujęte przedstawienie doktryny wiary i obyczajów, używane w chrześcijańskiej nauce religii (katechezie


no idokładnie tak samo opisuja talmud ci co go uzywaja :)

Talmud (hebr. ‏תלמוד‎ talmud – nauka) – jedna z podstawowych (choć nie jest uznawana za świętą) ksiąg judaizmu. Został napisany językiem judeo-aramejskim. Talmud jest komentarzem do biblijnej Tory, w którym wyjaśniono, jak przestrzegać prawa zawartego w Torze w warunkach, jakie zapanowały wśród Żydów wypędzonych z Palestyny w II wieku. Dla wyznawców tradycyjnego judaizmu Talmud jest czymś w rodzaju obowiązującego katechizmu.


i dalej


Wiec dla nich to jest Katechizm.....

Natomiast ty RIdisk PIszesz o KAtechizmie prawosławnym......
który zakłądasz ze jest dobry i nie ma w nim wymysłów antychrzescijańśkich.... byc moze tak jest.
wiesz ze prawie nikt z nas nie czytał katechizmu prawosłąwnego....no PROSZE :) Ja mam w domu katolicki i Luterański (i w cale nie móœie ze wszystko w nich jest złe nie dobre i beee.... to madrtzy ludzie pisali, madrzejsi odemnie)

wkoncu wszystko wskzauje ze to ze KAtechizm to takie opracowanie lektury ;) Akurat opracowaia lektury w szkole były dobre ( chociaż nie dawały całego obrazu) ale przynajmniej mowilismy to co nauczyciel chciał usłyszec bo opracowania podawały odrazu jedynie słuszne wnioski.
Które polonistom bardzo sie podobały bo takie same wnioski z lektur i oni byli uczeni ze maja wyciagac ;)
Za ten sam text tzw "rozprawki" nauzyciel w zaleznie od tego czy miał poglady lewicowe, czy prawicowe, ateista czy wierzacy.....
uzyskuje sie zupełnie inna ocene.....


wiesz ze ci co nie czytali lektur a same opracowania mieli najlepsze oceny u mnie w klasie ? a ci co samodzielnie czytali lektury ......wypadali słąbo albo średnio....... :(

Dlatego kazdy swój katechizm czy talmud ocenia wspaniale.
Jedyne watpliwości jakie sie dzisiaj sieje to do Bibli.....bo przypadkiem mozna by odkryc ze tego co nas ucza "nasi przewodnicy nas nierozumnych" przez swoje Talmudy Madrości wcale tam nie ma.....


i co zrobisz jak nic nie zrobisz ;)
Taki ten świat....poprostu jest.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: Riddick » 07 kwie 2018, 13:12

nadrozd pisze:
Riddick pisze:Ujmę rzecz w ten sposób: jeżeli za definicję katechizmu weźmiemy definicję z wikipedii, która powiada, że katechizm to "podsumowanie lub krótko ujęte przedstawienie doktryny wiary i obyczajów, używane w chrześcijańskiej nauce religii (katechezie


no idokładnie tak samo opisuja talmud ci co go uzywaja :)

Talmud (hebr. ‏תלמוד‎ talmud – nauka) – jedna z podstawowych (choć nie jest uznawana za świętą) ksiąg judaizmu. Został napisany językiem judeo-aramejskim. Talmud jest komentarzem do biblijnej Tory, w którym wyjaśniono, jak przestrzegać prawa zawartego w Torze w warunkach, jakie zapanowały wśród Żydów wypędzonych z Palestyny w II wieku. Dla wyznawców tradycyjnego judaizmu Talmud jest czymś w rodzaju obowiązującego katechizmu.


i dalej


Wiec dla nich to jest Katechizm.....

Powiem tak: nie przekonasz mnie, że to jest katechizm, podobnie jak wpis wikipedyczny nie jest dla mnie wyznacznikiem z jednego prostego powodu. Treść talmudu nie zgadza się z definicją ktechizmową (jak na przykład ta z wikipedii, ale jak zaznaczyłem, nie jest wiażącym wyznacznikiem) z tego powodu, że treść talmudu mówi o tym, jak oszukać Pana Boga i jak popełniać grzechy tak, aby Pan Bóg "się nie skapnął", mówię o tym, bo trzymałem w rękach talmud babiloński wydany jakiś czas temu przez tora pardes, czy jakoś tak, i ta książka mnie ta obrzydziła, że ze wstrętem odrzuciłem ją od siebie. Żaden katechizm nie uczy oszukiwania Boga, talmud tak.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: artur403 » 07 kwie 2018, 18:30

Rozważania o Talmudzie skłaniają mnie do myślenia o przyjaźni katolicko-protestanckiej.
Może by ktoś zacytował księdza Martina Lutra? (Przecież to nie potwór, pojednanie jest możliwe.)


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Izrael rzucił rękawice CAŁEMU ŚWIATU

Postautor: dziunio » 25 kwie 2018, 13:02

Riddick pisze:Jako że żydzi to jakaś dziwna pomyłka historyczna, to wciąż czekam na prawdziwy Izrael, a nie na żydów. Jeśli będzie trzeba, to nie wykluczam walki z żydami, paskudnymi pozorantami podszywającymi się pod lud wybrany


Tak,to prawda.Judejczycy to tylko jedno z plemion i nie wiele mają wspólnego z ludźmi tam zamieszkałymi(łączy ich chyba tylko talmud..).To synagoga szatana,a nie Izrael Boży.

Rzym 9 6 Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, 7 i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo2, 8 to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo.

Ez 37:(23) I doszło mnie słowo Pana tej treści: (24) Synu człowieczy, mieszkańcy tych ruin w ziemi izraelskiej mówią tak: Abraham był jeden, a jednak wziął w posiadanie tę ziemię, nas zaś jest wielu, nam więc dana jest ta ziemia w posiadanie. (25) Dlatego mów do nich: Tak mówi Wszechmocny Pan: Jadacie z krwią, podnosicie swoje oczy na swoje bałwany i rozlewacie krew - i wy mielibyście posiadać tę ziemię? (26) Polegacie mocno na swoim mieczu, popełniacie obrzydliwości, każdy hańbi żonę swojego bliźniego - i wy mielibyście posiadać tę ziemię? (27) Tak mów do nich: Tak mówi Wszechmocny Pan: Jakom żyw, że ci, którzy mieszkają w ruinach, padną od miecza; a tego, który jest na otwartym polu, wydam zwierzętom polnym na pożarcie, ci zaś, którzy są w warowniach i jaskiniach, zginą od zarazy.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości