Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 30 gru 2017, 04:28

Motyl pisze:Prawda jest taka, ze istnieje Bog,KTORY JEST WSZYSTKIM co istnieje....

Bóg rozumiany w ten sposób jest rzeczywistością. Jesteśmy jego częścią.
Umrzemy, a nasze ciała ulegną rozkładowi.
Życie trwać będzie dalej, a my jesteśmy jego częścią. Częścią Boga, który nie umiera.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 30 gru 2017, 09:26

Motyl pisze:
KAAN pisze:Nieświadomi istnienia osobowego zła są w stanie śmierci duchowej.

Tak mowia ci, ktorzy maja gdzies dzielo stworcze Boga...
Ci którzy wierzą Bogu wierzą w to co napisano w Biblii, a tam jest relacja o osobowym szatanie.
Wszystko, co Bog stworzyl, jest dobre....
Ale z powodu grzechu stało się złe; zatrzymujesz się na pierwszym rozdziale Biblii, nie uwzględniasz tego co było dalej.
Nie ma zadnego "osobowego zla" w Boskim stworzeniu..
W trzecim rozdziale Biblii napisano o osobowym złym szatanie, a w w księdze Ezechiela opisany jest upadek szatana.
..A wiec nie musze uswiadamiac sobie czegos, co nie istnieje....To jest niezgodne z PRAWDA.....
Masz błędne przekonanie; wierzysz w fałszywy obraz stworzenia i Boga.
A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.
Rdz 1, 31
W tej sprawie nic sie nie zmienilo....
Zmieniło się, w Rdz 3 masz opis upadku stworzenia.

To podli ludzie stworzyli szatana.....i wierza w niego....
To niedouki i niewierzący zaprzeczają istnieniu szatana osobowego.
A jezus przyszedl uwolnic nas od tej paranoi....no i religijni zamordowali Go za to...
Pan Jezus przyszedł uwolnić nas od grzechu, a nie od paranoi którą sobie ubzdurałaś.

Pozostaly tylko Jego Slowa...z ktorych podli ludzie znowu stworzyli religie, zdominowana przez "djabla"....i jak zwykle strasza pieklem....
Podli ludzie oszukują innych że nie ma osobowego szatana i usypiają ludzi na jego intrygi i działanie. Dodatkowo podważają Słowo Boze, które mówi o szatanie i jego działalności:
Ewangelia św. Mateusza 4:10 Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.
II List do Koryntian 2:11 Aby nas szatan nie podszedł; jego zamysły bowiem są nam dobrze znane.

I List do Tesaloniczan 2:18 Dlatego chcieliśmy przyjść do was, ja, Paweł, i raz i drugi, ale przeszkodził nam szatan.


Rozejrzyj sie wokol siebie, KAAN.....i powiedz mi gdzie widzisz to "osobowe zlo", ktorego Bog nie stworzyl....?
Widzę efekty jego działania.
Odkad przepedzilam "djabla" z mojego zycia, widze tylko DOBRO Boskiego Dziela....
Znaczy że jesteś ślepa duchowo i musisz się nawrócić.

Tzw. chrzescijanstwo jest religia taka jak inne.....I wierze, ze upadnie jak wszystkie inne religie.....
Nie jesteś chrześcijanką?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2017, 14:42

@kontousuniete
Nie będę tu cytować całych postów, ale odniosę się do twojej wypowiedzi, w której piszesz, że Bóg stworzył tylko dobro i nie ma osobowego Zła-Szatana.
Oczywiście, że całe Boże stworzenie jest dobre. Chyba jednak zapomniałaś o stworzonych aniołach, które się zbuntowały. Jak by nie patrzeć, aniołowie to też stworzone byty. Szatan więc jednak jest osobowy.
Jeśli uważasz, że Biblia jest Słowem Bożym to jednak musisz się zgodzić z tym, bo jest na to wiele dowodów. Na pewno znasz Księgę Hioba.
Przejawy zła to osobna sprawa, ludzie kuszeni itd. Sam Jezus Był kuszony i to przez szatana właśnie, no chyba, że uważasz iż to brednie i wymysły. Mam jednak nadzieję, że nie myślisz w taki sposób. :-D


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 30 gru 2017, 21:02

KAAN pisze:Pan Jezus przyszedł uwolnić nas od grzechu, a nie od paranoi którą sobie ubzdurałaś.



A czym rozni sie jedno od drugiego....?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 30 gru 2017, 21:51

kontousunięte1 pisze: Sam Jezus Był kuszony i to przez szatana właśnie, no chyba, że uważasz iż to brednie i wymysły. Mam jednak nadzieję, że nie myślisz w taki sposób. :-D



kontousunięte1.....Jezus byl czlowiekiekiem i zyl w tej samej rzeczywistosci, w ktorej i my zyjemy.....W swiecie zdominowanym przez religie.....czyli w swiecie rzadzonym przez podlych ludzi , żądnych ofiar i wladzy....To byl i jest swiat, urzadzony przez ludzi religijnych....psycholi zwyczajnych.... :-(

Jezus byl swiadomym czlowiekiem....zdolnym zobaczyc te oplakana rzeczywistosc z innej perspektywy.....tak jak to widza wspolczesni swiadomi ludzie, probujacy "naprawic" ten zepsuty swiat....I tak jak ci swiadomi ludzie byl on kuszony przez tzw. szatana.....czyli w jego glowie pojawialy sie mysli o korzysciach plynacych z podporzadkowania sie choremu systemowi wladzy....W Biblii czytamy, ze Jezus nie ulegl owemu szatanowi.....Tak i dzisiaj zyja wsrod nas duchowi baracia i siostry Jezusa, ktorzy tak jak on sa swiadomi Boga w sobie i nie ida "z prądem"... i tak jak on probuja trafic do serc i umyslow szczerych ludzi....czesto placąc za to najwyzszą cene....


To, co czytamy w Biblii niekoniecznie trzeba nazywac bredniami i wymyslami....to raczej wierne odzwierciedlenie rzeczywistosci religijnej....a ta opisywana rzeczywistosc opiera sie dopiero na chorobliwej wizji jakiegos schizofrenika-paranoika.....

Ot....fragmenty zycia i tworczosci wielkiego czlowieka na tle historii swiata, pograzonego w tzw. grzechu.....

Dobrze jest znac Biblie.....Ale ta szczegolna, stara Ksiega niesie przekaz, ktory, w zakeznosci od stanu "serca" czytelnika, wywoluje rozne reakcje i uczucia....

To bardzo obszerny temat.....i nie sposob omowic go w jednym poscie..... :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 30 gru 2017, 22:08

Motyl głosisz nauki New Age Nie uznajesz szatana jako osoby tym samym nie uznajesz Jezusa wcale bo to Jezus rozmawiał z szatanem OSOBĄ na pustyni i on ostrzegał przed nim , Ducha Świetego też nie uznajesz bo to Duch Swiety poprzez apostołów o szatanie nauczzał . Pisarz ST też o djable pisali jako o osobie więc nie uznajeszz tym samym ST czyli w ogóle z Biblia nie masz nic wspólnego i wygląda z toich wypowiedzi ze jesteś niewierząca a przynajmniej nie chrzescijanka . Ktoś ci nakładl do głowy bredni że życie się nie kończy że będziesz sobie tak fajniuteńko żyła czy teraz czy po śmiervci ciała i co bys nie robiła to będziesz dalaj sobie zyła nikt cie nie rozlczy z odrzucenia Jezusa i wszystko będzie bardo fajnutko, oj zawiedziesz sie na tych naukach, a wiesz kto mówił ludziom że nie umrą?

Rdz 3:4 bw "Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,"

Przez twoje usta mówią teraz to że nie umiera sie usta węzowe usta tej złej istoty osobowej , nawet nie zdajesz sobie sprawy w czyjej mocy jestes głosząc takie nauki. Niestety to fałsz, oszustwo i zwiedzenie człowieka, żeby czuł że mu Jezus jest niepotrzebny. Niestety jest tak jak ci KAAN pisze jeśli się nie nawrócisz to sie znajdziesz w Jeziorze ognia czymkolwiek ono jest a nie będziesz sobie dalej fajnutko żyła w innej formie. Oj kobieto nawróc sie ty i to szybko , słuchaj Jezusa a nie takich zwodniczych nauk szatana.
piszesz tak jak bys Jezusa uwazżała za człowieka i tylko człowieka ???? :eek:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 30 gru 2017, 22:20

magda pisze:
Rdz 3:4 bw "Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,"



Ja wiem, ze umre.....Natomiast Duch , ktory mnie ozywia, zyje nadal i nigdy nie umiera..... :)

Czlowiek to cialo i Duch.....Smierc to opuszczenie ciala przez Ducha... :)


To wy wierzycie szatanowi, ktory obiecywal ludziom , ze nie umra....To wy glosicie nauke o piekle ognistym, podpierajac sie cytatami o nieginacych robakach..... :-?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 30 gru 2017, 23:20

magda pisze: Niestety jest tak jak ci KAAN pisze jeśli się nie nawrócisz to sie znajdziesz w Jeziorze ognia czymkolwiek ono jest a nie będziesz sobie dalej fajnutko żyła w innej formie.


Ja umre....czyli opusci mnie Duch ozywiajacy.....Nie mam na to zadnego wplywu....Jestem swiadoma swojego istnienia.....czyli jestem dzieckiem Bozym....i wierze, ze ta swiadomosc przetrwa.... :)


Jesli ty , czy KAAN uwazacie, ze nie umre ....ale ze jednak po smierci
znajde sie w ognistym piekle....to cos tu jest nie tak....

A wiec ten ozywiajacy mnie Duch mialby znalezc sie niby w tym ognistym piekle....?

Czy wy w ogole zdajecie sobie sprawe z tego, co piszecie...?

I jeszcze namawiacie mnie, abym sie "nawrocila"......?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 30 gru 2017, 23:35

Dzieckiem Bozym nie jesteś z powodu ze sie urodziłaś a mozesz nim zostać jeśli uwierzysz w Jezusa i się noronarodzisz


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 31 gru 2017, 00:07

magda pisze:Motyl głosisz nauki New Age Nie uznajesz szatana jako osoby tym samym nie uznajesz Jezusa wcale bo to Jezus rozmawiał z szatanem OSOBĄ na pustyni i on ostrzegał przed nim



Jezus byl czlowiekiem, a "szatan" paranoiczna wizja chorego systemu rzadzonego przez przywodcow religijnych....plemie zmijowe, jak mawial Jezus....

W Biblii ta paranoja zostala spersonifikowana jak wiele innych wizji...zdrowych lub chorych....


Jezus walczyl wiec z choroba psychiczna....zbiorowa psychoza, w ktorej pograzony byl owczesny swiat.....tak jak i wspolczesny rowniez jest pograzony....

Nawet " demony" wypedzal....ktore czasami wstepowaly w swinie....choc przyznam, ze nie rozumiem, dlaczego niczego nieswiadome swinie zostaly nawiedzone przez demony.....przeciez swinie nie grzesza chyba...?

Dzis, z powodu nieobecnosci Jezusa na ziemi, zajmuja sie tymi sprawami psychiatrzy....

Jezus ostrzegal wiec przed "szatanem" i z milosci do ludzi rozpowszechnial nauke, ktora we wspolczesnym swiecie znajduje skuteczne zastosowanie w psychoterapii....i ratuje ludzi z depresji....to taki przyklad tylko....

Swiadomi ludzie karmia sie pokarmem duchowym, ktory on polecal ....bo rozumieja ci ludzie, ze od pokarmu, ktorym czlowiek sie odzywia (fizycznie i duchowo) zalezy jakosc zycia czlowieka....

"Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych".

Mat. 4, 4



Uczmy sie wiec od Najwiekczego Nauczyciela....Posrednika miedzy czlowiekiem a Bogiem....Czlowieka, ktory byl odzwierciedleniem swojego Ojca, Boga.....Stawajmy sie podobni do Niego.....Glosmy Jego zbawienna dla "grzesznego" (czyt. chorego) swiata nauke.... :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 31 gru 2017, 00:15

w końcu kim był dla ciebie Jezus Bogiem czyli synem Boga w ludzkim ciele czy człowiekiem i tylko człowiekiem ?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 31 gru 2017, 00:20

magda pisze:Dzieckiem Bozym nie jesteś z powodu ze sie urodziłaś a mozesz nim zostać jeśli uwierzysz w Jezusa i się noronarodzisz



Magda, ja nie tylko wierze w Jezusa....ja utozsamiam sie z nim i jego nauka.....jestem swiadoma tego samego Boga w sobie, ktorego i on, Jezus, byl swiadomy....I wypelnia mnie ta sama milosc, ktora i jego wypelniala....kocham swoich bliznich jak sama siebie..... :)

Decydujac za Boga o uznaniu lub nieuznaniu mnie dzieckiem Bozym, przesadzasz i ...co tu duzo mowic...zachowujesz sie jak katolicki inkwizytor..... ;)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 31 gru 2017, 00:43

magda pisze:w końcu kim był dla ciebie Jezus Bogiem czyli synem Boga w ludzkim ciele czy człowiekiem i tylko człowiekiem ?



Jezus byl czlowiekiem swiadomym Boga w sobie......Synem Bozym..... :)

Kazdy swiadomy swojego istnienia (czyli Boga) czlowiek jest jego bratem lub siostra .... :)


Narodzenie w Duchu Sw. to stanie sie swiadomym czlowiekiem....dzieckiem Bozym....domownikiem Domu Ojca.... :)

Ludzie, ktorzy nie sa tego swiadomi rowniez sa dziecmi Bozymi....tylko ze jeszcze o tym nie wiedza..... :)



5 Jezus więc wyszedł na zewnątrz, w koronie cierniowej i płaszczu purpurowym. Piłat rzekł do nich: «Oto Człowiek». 6 Gdy Go ujrzeli arcykapłani i słudzy, zawołali: «Ukrzyżuj! Ukrzyżuj!» Rzekł do nich Piłat: «Weźcie Go i sami ukrzyżujcie! Ja bowiem nie znajduję w Nim winy». 7 Odpowiedzieli mu Żydzi: «My mamy Prawo, a według Prawa powinien On umrzeć, bo sam siebie uczynił Synem Bożym».

Jan, 19,5


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 31 gru 2017, 00:49

Dlaczego nie odpowiesz wprost czy Jezusa uważasz za Boga stworzyciela czy to trudne pytanie tylko kręcisz te New Age . Pisz prosto. Nie ma ludzi którzy są nieswiadomi ze są dziecmi Bozymi bo żeby być dzieckiem Boga trzeba sie narodzic na nowo z buta sie nie zostaje dziekiem Bozym.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 31 gru 2017, 05:04

magda pisze:Dlaczego nie odpowiesz wprost czy Jezusa uważasz za Boga stworzyciela



Jezus byl czlowiekiem. Nie mam podstaw, aby myslec inaczej.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości