Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 31 gru 2017, 23:51

magda pisze:
Czy to mówi zwykły człowiek ze jest wszechmogacy



A czy ja kiedykolwiek napisalam, ze Jezus byl zwyklym czlowiekiem...?

Jesli naprawde uswiadomisz sobie niezwyklosc Jezusa i przyjmiesz Jego nauke, i wytrwasz wniej, staniesz sie wolnym czlowiekiem....siostra Jezusa....kamieniem zywym w Jego Kosciele, za ktory On zlozyl w ofierze swoje zycie.....Bedziesz z Nim w jednosci, tak jak On jest w jednosci z Ojcem....a tym samym i ty bedziesz w jednosci z Ojcem....

A to w koncu znaczy, ze bedziesz rowniez niezwykla osoba..... :)


Poki co przebywasz zbyt czesto w jakiejs demonicznej rzeczywistosci, ktora sprawia, ze wciaz wylazi z ciebie jakies diabelstwo...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 01 sty 2018, 10:49

Motyl pisze:
KAAN pisze:To gnoza, herezja powstała już w czasach nowotestamentowych.

KAAN....dla mnie nie ma zadnego znaczenia, w ktorej szufladzie mnie umiescisz.... :)
Dla mnie nie mają znaczenia twoje deklaracje, wystarczy świadectwo tego w co wierzysz, to określa kim jesteś.
A tak jeszcze na marginesie powiem ci, ze jestem zaskoczona ogromem klamstwa w protestantyzmie...
A ja nie jestem zaskoczony jak widzisz ludzi wiary; ci którzy nie znają Pana Jezusa odnoszą się wrogo do dzieci Bożych i szkalują ich wiarę.
..Zarejestrowalam sie tutaj w nadziei, ze bedzie mi z wami "po drodze" do Krolestwa Bozego....
Ale wierzącym nie jest po drodze z gnozą.
Dalej ide sama....a wasze pieklo bede omijac zawsze szerokim lukiem...
Z całą pewnością trafisz do piekła jeśłi się nie odwrócisz od swoich grzechów i nie nawrócisz się do Pana Jezusa, prawdziwego Zbawciela.

..Byc moze spotkam innych, ktorzy tak jak ja ida z Jezusem,
Takich jak ty są miliony, idą za swoim wyobrażeniem Jezusa skrojonym na własne potrzeby, a nie tego prawdziwego objawionego w Slowie Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 01 sty 2018, 20:59

KAAN pisze:Takich jak ty są miliony



A takich jak ty, KAAN, sa miliardy.... ;-)

Ale nie sprzeczajmy sie o liczby.... :-D

Ja stawiam na jakosc ...nie na ilosc... :)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 01 sty 2018, 22:50

KAAN pisze: Dla mnie nie mają znaczenia twoje deklaracje, wystarczy świadectwo tego w co wierzysz, to określa kim jesteś.


KAAN, ja niczego nie deklaruje....Nie widze potrzeby i sensu jakichs deklaracjii....

To co pisze wynika ze stanu mojej swiadomosci, a nie z wiary...To wielka roznica....

Ale masz racje, ze moje swiadectwo okresla, kim jestem... :)




A ja nie jestem zaskoczony jak widzisz ludzi wiary; ci którzy nie znają Pana Jezusa odnoszą się wrogo do dzieci Bożych i szkalują ich wiarę.


Ludzie wiary.....to bardzo ogolne pojecie....

Osobiscie kojarzy mi sie bardziej negatywnie niz pozytywnie.....A wynika to ze znajomosci historii i obserwacjii srodowiska, w ktorym zyje....z analizy wypowiedzi ludzi wiary , piszacych na tym forum.....z wlasnej refleksji.... :->

Jesli wypowiadam sie krytycznie na temat wiary, to jest to autentyczne.....Jestem poprostu soba i wypowiadam sie tylko i wylacznie za siebie.... :)

Co znaczy w twoim pojeciu znac Jezusa....?

Dlaczego kwestionujesz moja znajomosc z Nim....?

I dlaczego zarzucasz mi nagle wrogosc wobec dzieci bozych.....?

Przeciez to nie jest prawda.....sam podkresliles nie tak dawno lagodnosc moich wpisow.... :->

Z całą pewnością trafisz do piekła jeśłi się nie odwrócisz od swoich grzechów i nie nawrócisz się do Pana Jezusa, prawdziwego Zbawciela.


Jestes czlowiekiem wielkiej wiary....przyznaje.....Twoja wiara jest pewnoscia.... :eek:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 01 sty 2018, 23:49

Motyl dla ciebie Jezus to tylko człowiek a nie Bóg wszechmogący wiec to jakis całkiem inny Jezus nie ten co za nas umarł , nie kwestionuję ze jesteś z nim w komitywie jakimś innym Jezusem , problem jest w tym że ten inny za ciebie nie umarł a odrzucasz prawdziwego tego co cię moze zbawic tego na ktorego czekamy Alfę i Omegę Boga wszechmogacego . Jak ci juz KAAN napisał jeśli nie uwierzysz ze Jezus przyszedł w ludzkim ciele to ani chybi jezioro ognia

1J 4:3 bw "[color=#FF4040]Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta[/color], o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."
2J 1:7 bw "Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem."

No to odpowiedz wprost czy wedłog ciebie Bóg przyszedł na ziemie w ludzkim ciele jako Jezus , czy to nie Bóg do nas w ciele przyszedł?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 02 sty 2018, 00:08

Magda...w kazdym rodzacym sie czlowieku przychodzi na ziemie Bog.....

Tyle tylko, ze nie kazdy czlowiek jest w stanie uswiadomic to sobie....

Najczestsza przeszkoda w tej sprawie jest religia....


Jezus opisany w Biblii byl swiadomy Boga w sobie.....poniewaz w swojej wielkosci potrafil wzniesc sie ponad religie.... :)



Jezus nigdzie nie przedstawia sie jako Bog, lecz jako czlowiek, pozostajacy w jednosci z Bogiem Ojcem.....

To, jak ty sobie interpretujesz Biblie to twoja sprawa.

Ja pozostaje przy swojej interpretacjii.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 02 sty 2018, 02:05

Czyli nie jesteś chrzescijanka a wyznajesz New Age gdzie człowiek ma w sobie Boga i musi sobie to uświadomić ze jest bogiem , no to nie mydl oczyu ześ chrześcijanka . Jezus jest Bogiem podałam ci wersety gdzie Jan mówi ze Jezus przyszedł w ciele , Byłoby bez sensu że człowiek przyszedł na ziemie w ciele bo każdy tak orzychodzi w ciele ale my mamy wierzyc ze to Bóg przyszedł w ludzkim ciele jeśli w to nie wierzymy tak jak ty nie wierzysz to jesteć wedłóg Biblio antychrystem, a

2J 1:10 ubg "Jeśli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu ani go nie pozdrawiajcie."

Ty taj nauki nie przynosisz masz inna ewangelie i innego Jezusa nie powinniśmy z tobą rozmawiać ot co.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 02 sty 2018, 09:12

magda pisze: Jezus jest Bogiem podałam ci wersety gdzie Jan mówi ze Jezus przyszedł w ciele

Magdo. Nie zdajesz sobie sprawy, jakie głupoty piszesz.
Moderacja nie polemizuje z Tobą, bo jest im to na rękę.
Postępują, jak uczył Szaweł po tym jak dostał olśnienia z hukiem (prawdopodobnie rąbnął go piorun) i spadł z konia.
Ale do rzeczy.
Przyjść w ciele - to nic innego jak urodzić się człowiekiem. Inaczej pisząc znaczy to być NIKIM INNYM niż TYLKO człowiekiem.
Masz tutaj fragmenty "Katechizmu Rakowskiego" - gdy katolicy nie zdążyli jeszcze zepsuć niezależnej myśli w Polsce:
A jako to rozumiesz, że mowa ciałem była?

Tak, że on przez którego nam Pan Bóg wszelką wolę swoją doskonale objawił, i dla tego mowa od Jan świętego nazwany jest, był człowiekiem, wszelakim nędzom i boleściom, i śmierci podległym. Bo to słowo ciało, tak się w Piśmie świętym bierze, jako znać z tych miejsc, gdzie Pan Bóg mówi, Nie będzie się duch mój spierał z człowiekiem na wieki, abowiem jest ciało i gdzie Piotr św. mówi: Wszelkie ciało, jako trawa.

A na wtóre miejsce jako odpowiadasz?

I w tym miejscu nie masz tego co chce zamknąć przeciwna strona. Bo insza jest, co tu Apostoł mówi: będąc w kształcie Bożym, wziął kształt niewolniczy, a insza. Natura boska, wzięła na się naturę człowieka. Bo tu kształt Boski nie znaczy natury boskiej, gdyż Apostoł pisze, że się Chrystus z niego wyniszczy, a Bóg z natury swej Boskiej wyniszczyć się żadnym sposobem nie może. Ani kształt niewolniczy znaczyć może natury człowieczej, ponieważ niewolnikiem być, do stanu i kondycji zwierzchownej człowieczej należy. Nadto masz i to wiedzieć, że tego słowa kształt, Pismo nowego testamentu jedno raz oprócz podobno tego miejsca Apostolskiego używa, a to Ew. Marka 16, 12 i to nie w takim rozumieniu, żeby naturę znaczyć miało, ale kształt powierzchniowy, gdy mówi się Pan Jezus dwiema uczniom swym ukazał w inszym kształcie.

A to, że trochę niżej Apostoł mówi, że był nalezion postawą jako człowiek, izali się nie pokazuje przez to, że się wcielił?

Żadnym obyczajem. Bo ta mowa tego nie ma w sobie, gdyż w Piśmie św. czytamy o Samsonie, że miał być jako człowiek (110 .......... Asar tym ludziom które Bogami, i synami Najwyższego był nazwał, powiada, że przed się pomrzeć mieli, jako ludzie, o których pewna jest, ze rzeczono być nie może, aby się wcielili.

A jako odpowiadasz na piąte miejsce?

I w tym miejscu nie masz nic o wcieleniu. Bo co pospolicie przekładają: Przyszedł w ciało, to się czyta w greckim tekście: w ciele przyszedł, a do tego nie mówi Jan święty, ze duch który wyznawa, że Jezus Chrystus w ciele przyszedł, z Boga jest, ale że duch który wyznawa Jezusa Chrystusa, który w ciele przyszedł, z Boga jest. Których słów wyrozumienie to jest że ten Duch z Boga jest który wyznawa, iż ten Jezus, który urząd swój na ziemi, bez wszelakiej okazałości świeckiej w wielkiej podłości i wzgardzie odprawował, a nawet śmiercią zelżywą zamordowany był, jest Chrystusem, abo Królem ludu Bożego.



Powiększyłem pewien istotny fragment. Ku przemyśleniom dodatkowym.
Cały tekst katechizmu polecam. Jest w wielu miejscach w necie, np. tutaj:
http://web.archive.org/web/201409160137 ... kowski.pdf


Opluwanie rozumu jest bardzo szkodliwe dla społeczności, wśród której mieszkacie.
To opluwanie rozumu było powodem rozbiorów i upadku Rzeczypospolitej.
Nie "nauczajcie" innych, bo to nie nauka, ale plucie rozumowi w twarz.

A teraz.
Trochę ku przemyśleniom dla wszystkich.
Taki cytat z netu obrazujący problem.
..co legło faktycznie u podstawy upadku Polski – Nie Sarmatyzm, ani tolerancja religijna, lecz zapiekły katolicyzm i nietolerancja – KONTRREFORMACJA POD SZYLDEM Kościoła Katolickiego kierowana z Watykanu, pisana krwią niewinnych ofiar – która wytrzebiła państwo z wszelkiej światłej myśli, z nowoczesnego badania Świata, z idei jakiegokolwiek postępu, z krytyki i kontroli Kościoła, z wyciągania z odkryć i analiz naukowych wniosków dla budowania Państwa obywatelskiego i nowoczesnego. To wtedy kształtowały się zalążki światopoglądu naukowego, który od Polskich Braci – Arian, wygnanych z Polski, przejęła Europa Zachodnia i Stany Zjednoczone Ameryki – kształtując nowoczesne zasady rozdziału państwa od kościoła i fundamentalne elementy swoich Konstytucji (amerykańskiej i francuskiej), stawianych do dzisiaj wciąż – po 4 stuleciach od wprowadzenia – za wzór do naśladowania wszystkim, którym marzy się postęp i dobrobyt.To fanatyczny katolicyzm pod presją Watykanu uniemożliwił ułożenie dobrych stosunków z Rosją po zdobyciu przez Polaków Kremla a potem uznanie Trzeciego Narodu – prawosławnych Ukraińców w Rzeczpospolitej za równych partnerów. Te dwie rzeczy to dwa wielkie kołki wbite do przyszłej rozbiorowej trumny polskiej .


Czym się różnicie - protestanci od tamtych katolików?
Tym, że tłumaczycie innym "przyjście w ciele" jako "wcielenie"? Urągacie rozumowi i prowadzicie ludzi podatnych na głupotę ku zatraceniu intelektualnemu.
Pozdrawiam specjalnie Kaana - który twierdzi, że ziemia ma 6000 lat.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 02 sty 2018, 10:31

Motyl pisze:
A ja nie jestem zaskoczony jak widzisz ludzi wiary; ci którzy nie znają Pana Jezusa odnoszą się wrogo do dzieci Bożych i szkalują ich wiarę.
Ludzie wiary.....to bardzo ogolne pojecie....
To konkretne pojęcie oznaczające ludzi zbawionych z łaski na podstawie wiary, to Zbór Boży.
Co znaczy w twoim pojeciu znac Jezusa....?
Poznanie Pana Jezusa jest krokiem na drodze zbawienia, bez poznania Pana Jezusa nie możesz być zbawiona, tylko w jego imieniu jest zbawienie. Każdy kto uwierzy Panu Jezusowi, jest zbawiony.

Ewangelia św. Jana 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Dlaczego kwestionujesz moja znajomosc z Nim....?
Ponieważ nie znasz zbawienia jakie pan Jezus dał każdemu kto wierzy Panu. Dla ciebie zbawienie i społeczność z Bogiem to świadomość i wiedza, a Pan Jezus wymaga wiary w siebie. To co głosisz jest częścią gnozy - herezji z którą walczył szczególnie ostro apostoł Jan w swoich listach.
I dlaczego zarzucasz mi nagle wrogosc wobec dzieci bozych.....?
Jak piszesz tak cię widzą.
Przeciez to nie jest prawda.....sam podkresliles nie tak dawno lagodnosc moich wpisow.... :->
Widocznie coś sie w tobie przestawiło.
Z całą pewnością trafisz do piekła jeśłi się nie odwrócisz od swoich grzechów i nie nawrócisz się do Pana Jezusa, prawdziwego Zbawciela.
Jestes czlowiekiem wielkiej wiary....przyznaje.....Twoja wiara jest pewnoscia.... :eek:
Ty musisz stać się wierną Panu Jezusowi żeby być usprawiedliwioną i być z Panem na zawsze.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: saracen » 02 sty 2018, 14:05

nesto pisze:Pozdrawiam specjalnie Kaana - który twierdzi, że ziemia ma 6000 lat.

:eek:
https://tech.wp.pl/w-chinach-robotnicy- ... 690889857a
:oops:


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 02 sty 2018, 14:29

saracen pisze:
nesto pisze:Pozdrawiam specjalnie Kaana - który twierdzi, że ziemia ma 6000 lat.

:eek:
https://tech.wp.pl/w-chinach-robotnicy- ... 690889857a
:oops:


Etam. Ziemia, wg Kaana, ma 6000 lat i już. Jak uważasz inaczej, to pewnie trafisz do piekła i zjedzą Cię dyjabły :lol: (czy jakoś tak).


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 02 sty 2018, 14:36

nesto pisze:Etam. Ziemia, wg Kaana, ma 6000 lat i już. Jak uważasz inaczej, to pewnie trafisz do piekła i zjedzą Cię dyjabły :lol: (czy jakoś tak).
Według Nesto miliony lat temu ziemia się nadęła i puściła bąka i z tego smorodu zrodził się praprapra...pradziadek Nesto I ... czy jakoś tak....


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunięte1 » 02 sty 2018, 15:20

KAAN pisze:
nesto pisze:Etam. Ziemia, wg Kaana, ma 6000 lat i już. Jak uważasz inaczej, to pewnie trafisz do piekła i zjedzą Cię dyjabły :lol: (czy jakoś tak).
Według Nesto miliony lat temu ziemia się nadęła i puściła bąka i z tego smorodu zrodził się praprapra...pradziadek Nesto I ... czy jakoś tak....


:oops: Z całym szacunkiem, ale nesto nigdy tak nie twierdził ;-)
Po prostu wiele artefaktów, które możemy zbadać, dotknąć ma o wiele więcej niż 6 tys.lat.
I tyle.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 02 sty 2018, 16:02

@Wuko.
Jak sama widzisz jak drażliwy jest to temat.
Niektórzy chrześcijanie [w tym imć Kaan] doszli do wniosku, że Biblia wskazuje wyraźnie to, czy tamto i wbrew logice oraz wbrew otaczającej rzeczywistości brną w szaleństwo.
Podobnie jest z innymi punkcikami ich wiary.
Sam "plan zbawienia ludzi przez Boga" [jedno z wierzeń chrześcijańskich] jest jeszcze bardziej irracjonalny niż 6000-letnia ziemia i to płaska na dodatek.. ;-)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunięte1 » 02 sty 2018, 16:04

Ja w ogóle zastanawiam się skąd te 6 tys.lat się wzięło? Dlaczego nie 4,5 albo 235 tysięcy.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości