Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 04 sty 2018, 19:51

KAAN pisze:Zna, ale wiele z tych pytań jest źle zadanych



KAAN....czy chcialbys mnie nauczyc sztuki zadawania pytan....?

SJ chcieli mnie kiedys tego uczyc w ich szkole teokratycznej..... ;-)

mają w sobie wewnętrzną fałszywą odpowiedź


KAAN...te pytania sa elementami mojego toku rozumowania.....ktory w koncu prowadzi do odpowiedzi..... :)

Mysle, ze do prawdziwych....Jak to mowia "kto pyta nie bladzi"....

albo sugestie


Tak, to prawda....



potwierdzają, że nie znasz prawdziwego Boga objawionego w Biblii


Ja nie potrafie pojac Boga....Jestem tylko swiadoma Jego istnienia....Ogrom wszechswiata i piekno w Naturze swiadcza o Nim....i swiadomosc tego wszystkiego.... :)

Jezus opisany w Biblii mowil o takim Bogu...Ale ludzie wielkiej wiary zamkneli mu usta....na zawsze..... :-(

Ale znasz chyba werset mowiacy, ze jesli czlowiek przestanie mowic te prawde, to...kamienie zaczna krzyczec..... :->

Czyz nie jest tak...?

Takim "szczegolem" , ktory mnie wciaz na nowo zdumiewa jest "cud" polegajacy na tym, ze patrzac w teleskop i mikroskop zawsze widzimy...kosmos....


giniesz



Wrecz przeciwnie, KAAN...dopiero teraz poczulam, ze zyje.....I jak pomysle, ile czasu potrzebowalam , aby ujrzec wreszcie to cudowne swiatlo..... :) ...no ale czym jest ten czas w odniesieniu do nieskonczonosci.....?





Musisz się nawrócić


Nie musze...Jestem wolnym czlowiekiem....

zaczac od nowa


Wlasnie zaczelam.... :)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 04 sty 2018, 20:19

magda pisze:Motyl przytomna to nie ja ale ty nie jestes , dopiero co zadawałam ci pytanie czy Jezus wedłóg cie bie jest Bogie i stwierdziłaś ze nie i ze jest tylko cz,lowiekiem ale na potrzeby ostatniego do mnie postu napisałaś ze Jezus jest Bogiem , gdzie tu przytomność umysłu a do tego takie krętactwo ztym ze był człowiekiem takim jak ty i tak świadomym Boga w sobie no mniej przytomności umysłu to trudno by znaleść. Sama nie wiesz kto za ciebie poszedł na krzyż



O co ci chodzi...?...bo nie nadazam za toba...Zacytuj moze moja wypowiedz, zebym mogla sie ustosunkowac jakos....


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 04 sty 2018, 21:44

Nie chce mi sie , mam szczeniaki , mam 2 psy po czyszczenu zębów i narkozie w tym jednego żygającego i kupę roboty w kompie , na prawdę sama sobie rozpatruj swoje posty ,piszesz raz Jezus jest tylko człowiekiem co ma w sobie Boga czyli zwykły człowiek co ma Ducha Świetego czyli Boga a raz Bóg sama zobacz co piszesz. Zrozum że i KAAN i ja piszemy to dla twojego dobra zebyś wreszcie uwierzyła ze Jezus to BÓg, Syn Boży który przyszedł na ziemie w ludzkim ciele . Żadnym zwykłym człowiekiem takim jak my nie był , jego ojcem Był Bóg i Jezus istniał zanim się urodził na ziemi , jeśli w to nie uwierzysz mimo fajniutkiego nastroju jakie daje ci przeświadczenie ze spłynęło na ciebie olśnienie, światło tak jak wypisz wymaluj na ciało kierownicze Świadków tudzież róznych innych sekciarzy, jednak zbawiona nie bedziesz bo zeby być zbawionym to trzeba uwierzyć właśnie w Jezusa Boga, Syna Najwyższego a nie zwykłego gościa co ma Ducha Świetego, nie uznajac Jezusa za prawdziwego Boga który istniał zanim Abraham był masz juz inną ewangelię niz ta która o tym mówi , tu:

J 8:58 ubg "Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham był, ja jestem."

A kto wierzy w inną ewangelie jest przeklęty a nie zbawiony

Ga 1:8 bw "Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"

Dlatego jest takie wazne żebyś to przemyslała i się nawróciła . Mimo że masz miłe uczucia i czujesz ze odnalazłaś to najważniejsze to nie daj się zwodzic temu, djabeł najczęsciej właśnie gra na emocjach u ludzi i wywołuje poczucie ze taka przyjemna rzecz , wolność odnalezienie" prawdy" musi od Boga pochodzic, zobacz jak to u swiadków jest i to djabeł chce ponizyc Jezusa i sprowadzic go do tylko zwykłego człowieka.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 05 sty 2018, 05:18

magda pisze:Nie chce mi sie , mam szczeniaki


No to moze skoncentruj sie na tych szczeniakach i nie wypisuj bzdur.....bo w koncu przestane traktowac cie powaznie... :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 05 sty 2018, 09:10

Motyl pisze:
KAAN pisze:Zna, ale wiele z tych pytań jest źle zadanych
KAAN....czy chcialbys mnie nauczyc sztuki zadawania pytan....?
Okoliczności mówią, że nie jest to możliwe.

SJ chcieli mnie kiedys tego uczyc w ich szkole teokratycznej..... ;-)

mają w sobie wewnętrzną fałszywą odpowiedź
KAAN...te pytania sa elementami mojego toku rozumowania.....ktory w koncu prowadzi do odpowiedzi..... :)
To własnie zdradza kim jesteś, i z chrześcijaństwem minęłaś się daleko.
giniesz
Wrecz przeciwnie, KAAN...dopiero teraz poczulam, ze zyje...
To podobne uczucie do narkomana, który weźmie długo oczekiwaną działkę; czuje się dobrze, ale wykonał kolejny krok ku śmierci.
Musisz się nawrócić
Nie musze...Jestem wolnym czlowiekiem....
Jak się nie nawrócisz to zginiesz w piekle.
zaczac od nowa
Wlasnie zaczelam.... :)
Nie zaczęłaś, tkwisz cały czas w gnozie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 06 sty 2018, 16:07

Motyl pisze:No to moze skoncentruj sie na tych szczeniakach i nie wypisuj bzdur.....bo w koncu przestane traktowac cie powaznie..


Może nie warto w ogole z tobą rozmawiać bo napisałm ci uważam dużo z wyszikanymi wersetami a nazywasz to bzdurami , widocznie jestem zbyt nierozgarnięta dla takiego ogromu inteligęncji i wiedzy jaki zeprezentujesz jednocześnie nie mogąc zrozumieć ze ktoś mize być zalatany i mieć kupę spraw na głowie wiec wybacz ze nie wypisałam ci wiecej np drugiej Biblii i ze sie jako ta tępa i nierozgarnięta pisząca bzdury usunę .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 06 sty 2018, 16:23

magda pisze:
Może nie warto w ogole z tobą rozmawiać



Magdo...decyzja nalezy do ciebie .... :)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 22:30

XXVIII. Postacie współczesne: Paweł Chojecki (wer. 2.0)
https://youtu.be/qu4XTpz4D4
Nawet ciekawe :-D


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: Michał » 29 sie 2018, 11:21

Ponieważ na forum nieraz pozytywnie wypowiadałem się o inicjatywach Kowalskiego i Chojeckiego, dla uniknięcia nieporozumień chciałbym oznajmić, że od dłuższego roku patrzę na to środowisko z rosnącym sceptycyzmem. Choć i tak wolę IPP od 90% ich krytyków, będącymi fanami Brauna, Michalkiewicza czy innego Roli.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 29 sie 2018, 16:52

Ja przestałem nawet sprawdzać co mówią i piszą, Chojecki stał się wulgarny i nie widzę w nim łagodności chrześcijanina. Do tego stanu doprowadziła go ideologia (fałszywa), że chrześcijanin powinien się angażować w politykę. Nie rozumie, że w społeczeństwie gdzie polityka funkcjonuje na diabelskich zasadach nie da się prowadzić czystej polityki i nie da się nie ubabrać w nieczystościach tego świata. Wiele poglądów Chojeckiego podzielam, ale całokształt jego działalności oceniam negatywnie. Miałem z nim do czynienia osobiście i nie są to wspomnienia pozytywne, choć kiedy odwiedził mnie w moim domu rozmowa była całkiem przyjemna, ale późniejsze jego działania zraziły mnie do niego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: Noemi » 29 sie 2018, 17:29

szczerze mówiąc Chojecki zawsze był zadziorny ,wystarczyło poczytać czasopismo "Idź pod prąd "wydawane już od bardzo dawna


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: Michał » 30 sie 2018, 14:49

Odnoszę wrażenie, że kiedy w studio jest sam Chojecki albo sam Kowalski, to słucha się dużo lepiej. Tak jakby wzajemnie się nakręcali.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: berecik » 30 sie 2018, 23:27

KAAN pisze:Ja przestałem nawet sprawdzać co mówią i piszą, Chojecki stał się wulgarny i nie widzę w nim łagodności chrześcijanina. Do tego stanu doprowadziła go ideologia (fałszywa), że chrześcijanin powinien się angażować w politykę. Nie rozumie, że w społeczeństwie gdzie polityka funkcjonuje na diabelskich zasadach nie da się prowadzić czystej polityki i nie da się nie ubabrać w nieczystościach tego świata. Wiele poglądów Chojeckiego podzielam, ale całokształt jego działalności oceniam negatywnie. Miałem z nim do czynienia osobiście i nie są to wspomnienia pozytywne, choć kiedy odwiedził mnie w moim domu rozmowa była całkiem przyjemna, ale późniejsze jego działania zraziły mnie do niego.

Przede wszystkim zaangażowanie w politykę nie kłóci się z wiarą i nie jest żadną niebiblijną teologią. Bóg udziela łaski niezależnie od zawodu i stanowiska. Jeśli ktoś się nawrócił jako żołnierz, biznesmen, polityk, nadal powinien nim być, o ile jest to zgodne z jego predyspozycjami i powołaniem. Jeśli jako wierzący czuje, że powinien zostać jednym z nich - Hallelujah. Historia wiary i kontaktów wierzących z polityką, podobnie jak Królestwo Boże, nie zaczęły się z chwilą powstania chrześcijaństwa, ale od momentu pojawienia człowieka. Bóg cały czas prowadzi politykę, nie wyłączając narzędzia jakim jest wojna, w której sam weźmie udział, krwawy udział, gdy nadejdzie czas. Daniel był wysokim urzędnikiem w okultystycznym królestwie babilońskim. Dla Boga nie ma barier ani we wpływaniu na bieg wydarzeń, ani włączaniu do nich swoich ludzi. Wszyscy uczestniczymy w polityce, tylko na różnych szczeblach kompetencji.

O ile wiadomo, tandem Chojecki & Kowalski dziś zakończył nadawanie. Jestem pełen uznania dla ich wysiłku i wytrwałości. Jednocześnie, podobnie jak wielu na tym forum razi mnie ostrość niektórych wypowiedzi, szczególnie pastora, od którego zawsze więcej się oczekuje. Arbitralność ... nie możemy wymagać od nikogo doskonałości czy nieomylności, ale inaczej podchodzi się do błędów, gdy słowa są ważone, a inaczej, gdy ta kontrola zawodzi.

Generalnie uważam, że inicjatywa taka jak IPP ma sens, ale niełatwo ją zrealizować. Potrzebne są poważane zasoby materialne, intelektualne i duchowe. Dałby Bóg, by się takowe w naszej Ojczyźnie ujawniły. By nie patrzono na polskich protestantów w polityce jedynie przez pryzmat IPP.

Pozdrawiam :)


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 31 sie 2018, 09:05

berecik pisze:Przede wszystkim zaangażowanie w politykę nie kłóci się z wiarą i nie jest żadną niebiblijną teologią.
Nie pisałem "teologią" ale "ideologią", polityka nie ma nic wspólnego z teologią. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że chrześcijanin oczywiście ma poglądy polityczne i według mojego zdania powinien uczestniczyć np w wyborach, albo w działalności samorządowej. Ale działalność polityczna, która polega na tych mechanizmach które obserwujemy teraz tj. obmawianiu innych, szkalowaniu i sądzeniu ludzi, oszustwie, kłamstwie i innych paskudnych rzeczach, nie ma z charakterem chrześcijanina opisanym w Biblii nic wspólnego. Jest wielu kaznodziei mówiących prawdę w internecie, w zborach, ale czy którykolwiek z polityków posłuchał któregoś z nich?
Polityka to współpraca i związki między ludźmi, czy w dzisiejszych czasach jest możliwe zawiązanie partii politycznej której członkami mogli by być ludzie wierzący? Czy jest możliwa wspólnota z politykami, którzy deklarują patriotyzm i jednocześnie plują na ewangelicznych chrześcijan? Czy ja mogę współpracować np. z Braunem, Winnickim, Korwinem, Kukizem, którzy wierzą, ze tylko katolicyzm jest właściwym wyznaniem dla Polaka? Ja podzielam wiele postulatów wymienionych polityków, ale nie mógłbym mieć z nimi jakiejś wspólnoty z przyczyn ideowych - wiary. Nie byłbym w stanie wypełnić zasady życia chrześcijańskiego opisanego w Słowie:

II List do Koryntian 6:14 Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
15 Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
16 Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
17 Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A Ja przyjmę was


Dla człowieka poważnie traktującego Słowo Boże i samego Boga bycie politykiem w dzisiejszym świecie jest moim zdaniem nie do przyjęcia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: Michał » 31 sie 2018, 11:50

Po rozpadzie duetu Kowalski-Chojecki polski światek netowy nie będzie już taki sam ;)
Miejmy nadzieję, że u P.Ch. wzbudzi to jakąś refleksję i więcej będzie na kanale pastorowania - kazań, wykładów i warsztatów biblijnych, a mniej politykowania (nie zainteresowania polityką i komentowania jej, a właśnie politykowania).


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości