Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Kamilzon » 10 lut 2017, 23:25

Siema! Chciałbym przedstawić moją tezę która brzmi: Karol X Gustaw był ostatnim legalnym Królem Polski!
A więc moją tezę popieram takimi argumentami:

1 Ucieczka Jana Kazimierza na Śląsk w 1655 oznacz automatycznie zrzeczenia się Tronu Polski, Więc Karol X Gustaw z automatu zostaje Królem Polski.

2 Część Szlachty uznaję panowanie Karola Gustawa, reszta szlachty nie uznającej panowania Karola Gustawa to anarchia!

3 Karol Gustaw, podporzadkował sobie wieksza cześć Korony, gros szlachty i urzedników państowowych uznało za swojego monarche i któremu gros Polskiej armii złożył przysięge wierności.

4 Po Wojnie polsko-szwedzkiej Karol Gustaw nigdy się nie zrzekł polskiej koronny, co czyni Jana Kazimierza tylko władcą-administratorem Polski A nie królem.

zapraszam do dyskusji.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Michał » 11 lut 2017, 21:28

Kamilzon pisze:1 Ucieczka Jana Kazimierza na Śląsk w 1655 oznacz automatycznie zrzeczenia się Tronu Polski, Więc Karol X Gustaw z automatu zostaje Królem Polski

:eek: :eek: :eek:


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Kamilzon » 11 lut 2017, 22:56

@up Co taki ździwony?


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Michał » 11 lut 2017, 23:05

Bo wygląda na to, że przejąłeś pałeczkę czołowego na forum historycznego hmm... rewizjonisty po Samolubie :O
W jaki sposób zostałby królem "z automatu"?


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Kamilzon » 12 lut 2017, 17:04

Michał pisze:W jaki sposób zostałby królem "z automatu"?

Już ci odpowiadam. A no w taki spsób że Część szlachty uznała panowanie Karola Gustava, między innymi Radziwiłowie. Druga sprawa jak pisałem Jan Kazimierz zbiegł z Polski co oznacza że zrzekł się tronu, w tym samym czasie Karol Gustaw jest w Polsce więc to on przejmuje tron Polski.

Całe lata rządów Wazów nad Polska to było pasmo dyplomatycznej katastrofy, wojna z prawie wszystkimi sasiadami, żadnego dobrego i mocnego sojuszu.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Michał » 12 lut 2017, 23:15

Tylko co z tego, że "część szlachty uznała"?


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Rembov » 13 lut 2017, 09:06

Kamilzon pisze:
Michał pisze:W jaki sposób zostałby królem "z automatu"?

Już ci odpowiadam. A no w taki spsób że Część szlachty uznała panowanie Karola Gustava, między innymi Radziwiłowie.

W owym czasie króla wybierał sejm elekcyjny, a nie "uznanie" panowania przez jakąś część szlachty. Z tego, co mi wiadomo, nie miał on miejsca kiedy Karol X Gustaw został "uznany" przez część szlachty za króla Polski.

Druga sprawa jak pisałem Jan Kazimierz zbiegł z Polski co oznacza że zrzekł się tronu,

To ja poproszę o wskazanie aktu prawnego Rzeczpospolitej Obojga Narodów, który stwierdzał, że ucieczka króla z kraju oznacza jego automatyczną abdykację.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Neon-Morfeo » 13 lut 2017, 09:58

Kamilzone Ty masz jakies wychowanie komunistyczne czy wywodzisz się z rodziny byłych komunistów karierowiczów którzy obecnie są liberałami?

Sory ale reprezentujesz taką mentalność w tym wątku.


Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Kamilzon » 15 lut 2017, 19:00

Neon-Morfeo pisze:Kamilzone Ty masz jakies wychowanie komunistyczne czy wywodzisz się z rodziny byłych komunistów karierowiczów którzy obecnie są liberałami?

Sory ale reprezentujesz taką mentalność w tym wątku.


Kurka wodna przejżałeś mnie koleś, jestem komunistą na wskroś a komunizm wyssałem z mlekiem matki ;).

Obrazek A to jest moje zdjęcie w dowodzie ;)







PS. To jest ironia, przypominam o tym bo istnieje obawa że możesz nie załapać, coś mi się wydaje że mam do czynienia z pato-"narodowcem".


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karol X Gustaw ostatni legalny Król Polski ?!

Postautor: Neon-Morfeo » 16 lut 2017, 20:50

To ja nie wiem z kim Ty się zadajesz skoro musisz się tłumaczyć z ironi. No chyba że Ci pato narodowcy to żule pod sklepem =D nie wiem czy Ty narodowca widziałeś, to głównie studenci z większych miast typu Poznań, Wrocław to że Ty źulow którzy zaczepiają ludzi i patologie reprezentująca sowieckie myślenie i biedę bo gożej kradną niż komuno-liberacja sobie podciągasz pod narodowców to masz problem. Zapytaj ich o poglądy partyjne albo czy głosują, wątpię by choć jeden mial poglądy narodowe, wogole polityczne albo głosował. Reprezentujesz typa homo sovietikusa i łatwo to poznać po Twoich postach. Ten wymyślony świat gdzie źli homosovietikus to narodowcy i inne bajki to wpisuje się w pranie mózgu i metody KGB dezinformacjii, wychowuj w tym duchu dzieci, powodzenia



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości