wolność słowa i takie tam

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 06 kwie 2009, 01:20

KAAN pisze:Oni nie mają prawa, bo im nikt takiego prawa nie dał. Istnieje prawo moralne które nie traktuje równo gołego geja potrząsającego publicznie gołym tyłkiem i człowieka w pielgrzymce, to dwie różne sprawy moralne.

a kto tobie takie prawo dał? Bóg? i myślisz, że jakiś rząd się przejmie dzisiaj tym argumentem?

ja nie chcę, żeby mi np. jakiś nawiedzony dewota usuwał ze sklepu piwo, argumentując, że przecież niego wg picie jest niemoralne.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 06 kwie 2009, 01:24

ann_in_grace pisze:Nigdy nie bylo i nie ma chrzescijanskich narodow
Dunczycy, Rosjanie, Brytyjczycy, Holendrzy, cala Europa jest (z niewielkimi wyjatkami) chrzescijanska


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 06 kwie 2009, 01:27

kulturowo - tak. ale faktycznie?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 kwie 2009, 07:44

julaine pisze:
KAAN pisze:Oni nie mają prawa, bo im nikt takiego prawa nie dał. Istnieje prawo moralne które nie traktuje równo gołego geja potrząsającego publicznie gołym tyłkiem i człowieka w pielgrzymce, to dwie różne sprawy moralne.

a kto tobie takie prawo dał? Bóg?
Tak, prawo moralne dał Bóg i jest ono obowiązujące zawsze.
julaine pisze:i myślisz, że jakiś rząd się przejmie dzisiaj tym argumentem?
Czy się przejmie czy nie to nie ma znaczenia, ważne są zasady, należy się grzechowi przeciwstawiać.
julaine pisze:ja nie chcę, żeby mi np. jakiś nawiedzony dewota usuwał ze sklepu piwo, argumentując, że przecież niego wg picie jest niemoralne.
Boisz się, że przy okazji walki z grzechem utracisz coś ze swoich ulubionych rzeczy? (nie napiszę grzeszków, bo uważam że wypicie piwa nie jest grzechem o ile nie robisz tego w nadmiarze). Jak przedstawiłaś w swoich postach wyznajesz ideę kompromisu, nie muszę ci tego wyjaśniać - wiesz czym to jest, ja się z taką ideologią nie zgadzam.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 06 kwie 2009, 08:36

ja uważam, że chrześcijanie powinni konsekwentnie walczyć grzechem, lecz poprzez świadczenie (slowem i czynem), modlitwę, propagowanie wzrorców itp., a nie takimi metodami, jak:
1. polityczne: wykorzystywanie prawa i aparatu władzy do ograniczania wolności przeciwników
2. przemoc: ataki na gejów, klinimi aborcyjne
3. lżenie i obrażanie przeciwników

czemu?
po pierwsze: jest to niebilijne
po drugie: jest to przeciwskuteczne - usiekanie się do takich metod sugeruje jedynie brak lub słabość argumentacji merytorycznej


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 06 kwie 2009, 09:26

chrzescijanin pisze:
ann_in_grace pisze:Nigdy nie bylo i nie ma chrzescijanskich narodow
Dunczycy, Rosjanie, Brytyjczycy, Holendrzy, cala Europa jest (z niewielkimi wyjatkami) chrzescijanska


myśle, że jednak trzeba tu wyraźnie odróżnić tkwienie w chrześcijańskiej tradycji, od faktycznego bycia chrześcijaninem


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 06 kwie 2009, 09:35

św.tomek pisze: wykorzystywanie prawa i aparatu władzy do ograniczania wolności przeciwników
a dlaczego od razu przeciwnikow?
jest umowa spoleczna, ze w Polsce rzadzimy sie demokracja. Wybierani przedstawiciele - maja jakies swoje zasady - i jesli ludzie na tyle mocno poparli nawiedzonego dewota od piwa widocznie uwazaja ze jest to istotne na tyle, ze danego czlowieka wybrali po to by sie tym zajmowal. A jesli nie - to przy nastepnej okazji zaproponuja ustalanie zasad w ich imieniu.
Na pewno Boze zasady mowia, ze grzech ma miec jak najmniejszy zasieg.
Dlatego w czasie rzadow Bozych na ziemi - w 1000 letnim krolestwie bedzie zamordyzm (laska zelazna) i skutkowac to bedzie ogolnym porzadkiem i blogoslawienstwem.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 06 kwie 2009, 09:43

ann_in_grace pisze:Totalna bzdura. Wykaz ze tak jest na podstawie ustawodawstwa, praktyk, statystyk ludzi ZBAWIONYCH, zawartosci mediow.
To niewlasciwy kierunek poszukiwan. Lepiej poszukac w Biblii, w przypowiesci Pana Jezusa Chrystusa o wielkim drzewie (porownywanym z chrzescijanstwem) w ktorego galeziach siedla sie ptaki niebieskie (demony), podobnie od Pawla piszacego do Tymoteusza - dowiadujemy sie o wielkim domu (chrzescijanstwie) w ktorym sa naczynia ku slawie i ku nieslawie, sa z kruszcow szlachetnych (zbawione) i z materialow nieszlachetnych (potepieni) - pszenica i kakol maja rosc razem az do zniwa - na polu o nazwie chrzescijanstwo, ktore geograficznie porasta kraje chrzescijanskie takie jak Szwecja, Dania, Polska, Rosja i inne.
A to ze w chrzescijanstwie prawie nikt nie bedzie zbawiony? ze w wielkim domu wiekszosc naczyn nie jest ze zlota - policz ile w swoim domu masz naczyn z kruszcow szlachetnych (analogia do zbawionych) a ile z nieszlachetnych (analogia do niezbawionych) a mimo to zapewne z Jozuem powiesz, ze Ty i Twoj dom bedziecie sluzyc Panu. To po prostu normalne i nie ma co sie obrazac na rzeczywistosc bo to moze prowadzic do zaburzen poznawczych o ktore tak latwo na polnocy na ktorej zyjemy.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 kwie 2009, 10:21

chrzescijanin pisze:
fantomik pisze:Tak właśnie mi przyszło na myśl -- świetne pole misyjne
i niestety (Holandia) przyklad konsekwencji kalwinskiego przeteoretyzowania.
Jest raczej matká arminian ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 kwie 2009, 10:23

chrzescijanin pisze:
ann_in_grace pisze:Nigdy nie bylo i nie ma chrzescijanskich narodow
Dunczycy, Rosjanie, Brytyjczycy, Holendrzy, cala Europa jest (z niewielkimi wyjatkami) chrzescijanska
A indianie to "rasa czerwona" :lol: ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 kwie 2009, 10:24

św.tomek pisze:ja uważam, że chrześcijanie powinni konsekwentnie walczyć grzechem, lecz poprzez świadczenie (slowem i czynem), modlitwę, propagowanie wzrorców itp., a nie takimi metodami, jak:
1. polityczne: wykorzystywanie prawa i aparatu władzy do ograniczania wolności przeciwników
2. przemoc: ataki na gejów, klinimi aborcyjne
3. lżenie i obrażanie przeciwników

czemu?
po pierwsze: jest to niebilijne
po drugie: jest to przeciwskuteczne - usiekanie się do takich metod sugeruje jedynie brak lub słabość argumentacji merytorycznej


To pierwsze - polityczne - jest dosc dyskusyjne.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 kwie 2009, 10:54

św.tomek pisze:ja uważam, że chrześcijanie powinni konsekwentnie walczyć grzechem, lecz poprzez świadczenie (slowem i czynem), modlitwę, propagowanie wzrorców itp., a nie takimi metodami, jak:
1. polityczne: wykorzystywanie prawa i aparatu władzy do ograniczania wolności przeciwników
2. przemoc: ataki na gejów, klinimi aborcyjne
3. lżenie i obrażanie przeciwników
czemu?
po pierwsze: jest to niebilijne
po drugie: jest to przeciwskuteczne - usiekanie się do takich metod sugeruje jedynie brak lub słabość argumentacji merytorycznej
Poniekąd masz rację, jednak mam wrażenie że sugerujesz jakobym chciał stosować metody o których piszesz. Jeśli źle cię zrozumiałem to skoryguj. Pisałem o walce o zasady a nie o stosowanie metod które wymieniłeś. Wolność twojej pięści kończy się na czubku mojego nosa, to podstawowa zasada wolności i ja uważam za słuszną. Jeśłi ktos jest pijakiem albo gejem i swój grzech uprawia w zaciszu swojego domu, to nie uważam za słuszne prześladowanie tego kogoś w jego własnym domu. Natomiast sfera publiczna jest dobrem wspólnym i nie wolno bezkarnie uprawiać zła publicznie, to powoduje zgorszenie i zabiera mi moją wolność. Jest nawet takie prawo że w parku albo na ulicy nie wolno pić piwa ani innego alkoholu bo straż miejska może cię ukarać za to mandatem. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ uznano i słusznie że nie jest to moralnie dobre i nie jest wychowawcze w stosunku do dzieci. Nikt natomiast nie zakazuje sprzedaży piwa i spożywania go w domowym zaciszu. Te "piwne" zasady są dobre i nie ma takich dużo którzy by się oburzali na to prawo. Tak samo powinno być traktowane każde zło, i nie mówię tu o tym żeby chrześcijanin rzucał kamieniami w gejów, ale żeby podkreślał zło jakie niesie ze sobą grzech homoseksualny i jego dzieci były chronione przed tym grzechem tak jak przed pijaństwem.
I znowu przypomnę, nie chodzi tu o to czy państwo zastosuje się do naszych wskazówek, ale chodzi o zasady, które są biblijne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości