Czy Polska w 2017 roku będze płonąć?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
wuka2
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Re: Czy Polska w 2017 roku będze płonąć?

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 11:37

saracen pisze:Godność każdego człowieka na ziemi jest niepodważalna, niekwestionowalna.
Zło, przestępstwo nie zna wyznania, koloru skóry, pochodzenia itd.
Zło jest złem, niezależnie, czy czyni je biały, katolik, muzułmanin, czy protestant.
Czyniących zło należy karać wg. prawa karnego danego kraju.

Uchodźcy to są ludzie jak my nimi jesteśmy. Ludzie, którzy przyszli w taki sam sposób na ten świat, tylko w różnych jego częściach.
To, że niektórzy czynią zło, nie oznacza, że wszyscy to terroryści, czy "nachodźcy".
W każdym kraju są mordercy, złodzieje, źli ludzie. W każdym. Nie ma żadnego wyjątku. Nawet w Watykanie...

To, że akurat teraz na wokandzie są terroryści islamscy wynika ze złożoności relacji między różnymi narodami, religiami, kulturami.
Moim zdaniem, kluczem do poprawienia sytuacji na świecie jest wykształcenie - w tym zwłaszcza kobiet w biednych krajach.

Częściowo masz rację, ale zauważ taką sprawę. Polacy i też inne narody nie raz w historii zmuszeni byli emigrować. Nawet na dużą skalę (choćby do Ameryki "za chlebem"), ale nie jechały tam chordy młodych ludzi, z wypasionymi komórkami, laptopami, ubrani jak na bal i nie wprowadzali natychmiast swoich porządków i zasad. Jechały rodziny z jednym tobołkiem i cieszyli się miską strawy.
Sama przez 3 lata pracowałam za granicą, bo trzeba było studia córki opłacić, syn był nastolatkiem, a jak nie miałam nikogo. Jednak nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy, aby swoje "porządki" i zasady narzucać ludziom, którzy byli z zupełnie innej bajki (jak dla mnie).

saracen
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem protestantem, ale mam szary kolor nicka. Dlaczego?
Oto wielka tajemnica tego forum :)
Kontaktowanie:

Postautor: saracen » 22 sie 2017, 11:50

Częściowo masz rację, ale zauważ taką sprawę. Polacy i też inne narody nie raz w historii zmuszeni byli emigrować. Nawet na dużą skalę (choćby do Ameryki "za chlebem"), ale nie jechały tam chordy młodych ludzi, z wypasionymi komórkami, laptopami, ubrani jak na bal i nie wprowadzali natychmiast swoich porządków i zasad. Jechały rodziny z jednym tobołkiem i cieszyli się miską strawy.
Sama przez 3 lata pracowałam za granicą, bo trzeba było studia córki opłacić, syn był nastolatkiem, a jak nie miałam nikogo. Jednak nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy, aby swoje "porządki" i zasady narzucać ludziom, którzy byli z zupełnie innej bajki (jak dla mnie).

Jestem przeciwny generalizowaniu. Zawsze. To jest u mnie nadrzędna zasada.

Co do imigrantów, każdy przypadek jest inny, a co do hord... to dokładnie trzeba sprawdzić dane: kto, skąd - z naciskiem na te dwie opcje.
Polscy imigranci pochodzili z zupełnie innego kręgu kulturowego niż wielu imigrantów np. z Afryki.

Rozsądna integracja, nietworzenie gett umożliwiających życie w nowym świecie "po staremu", egzekwowanie prawa i nade wszystko edukacja i tworzenie perspektyw na normalne życie - to są rzeczy, które w przypadku imigracji zwłaszcza z obcych kulturowo Europie regionów świata muszą być brane pod uwagę i przestrzegane.

Jak jest? Nie zawsze szczęśliwie, a wielu nie mogących dać radę przystosować się, rezygnuje na rzecz radykalizmu, łącznie z utratą swojego życia i innych.
Edukacja i rozważna integracja.

I NIEGENERALIZOWANIE.

Tak myślę.

Człowiek tu i teraz: najwyższe dobro. Nieważne czy: kolorowy, imigrant, homo, czy innowierca.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej". Albert Einstein
Awatar użytkownika
Motyl
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "Ich habe protestantische Kultur in mir und einen katholischen Hintergrund. Ernsthaftigkeit und Geniessertum. Unnachgiebigkeit und Ausgleich."

Jacques Chessex (*1934), Poet, Romanschriftsteller
Kontaktowanie:

Postautor: Motyl » 23 sie 2017, 07:58

saracen pisze:Jak jest? Nie zawsze szczęśliwie, a wielu nie mogących dać radę przystosować się, rezygnuje na rzecz radykalizmu, łącznie z utratą swojego życia i innych.
Edukacja i rozważna integracja.

I NIEGENERALIZOWANIE.

Tak myślę.

Ja rowniez tak mysle....Edukacja , do ktorej uchodzcy w swoich ojczyznach nie maja dostepu (szczegolnie kobiety) jest istota tego problemu.

MARON

Die die mich kennen, mögen mich, Die mich nicht mögen, KÖNNEN mich!... :-D

Wróć do „Polityka i ekonomia”