Kradzież PESEL - zaczyna się.

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: Imperator » 03 wrz 2016, 14:03

Jak mozna krasc numery PESEL skoro mozna je sobie tworzyc w 'nieskonczonosc'?

97080404642
93061514962
94083005245
96031112168
94072503309
94012406361

http://www.bogus.ovh.org/generatory/all.html


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: kontousunięte1 » 03 wrz 2016, 14:16

Imperator pisze:KRUK to powazna firma zajmujaca sie obsluga dlugow (inaczej zwane sciaganiem naleznosci). Mozliwe ze trafilo na ciebie przez przypadek i z automatu. Skontaktuj sie z firma Kruk - oni na pewno potraktuja powaznie to ze ktos sie pod nich podszywa, albo wyjasnia dlaczego otrzymalas ten list od nich.


Czekoladowy podał 2 linki. Są dwie firmy Kruk, obie z Wrocławia. Prawdziwa Kruk wypowiada się o tej drugiej wyłudzającej. Poniewaz w piśmie do mnie powołują się własnie na wątpliwe firmy, którym rzekomo jestem winna kasę (Prokura i reszta wymieniona w atrykule), mam podstawy twierdzić, że to oszuści. Treść pisma jest prawie taka sama, jak w tym artykule o oszustach.
Nie jestem żadnej firmie nic winna, tego jestem w 100 proc.pewna. Bo i jak można żądać spłaty za towar zakupiony gotówką.
Dragonar, jestem pewna, że nie mam kredytów, ani telefonu stacjonarnego (doszłam, że jedna z tych wymienionych firm domaga się za telefon zaległości), a pralkę mam za gotówkę. Więc co ja mam jeszcze udowodnić? Gdzie są jakies wezwania do zapłąty, jakakolwiek korespondencja z rzekomymi wierzycielami (wszak 10 lat jakiemuś bankowi zalegam ;-) ).


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: kontousunięte1 » 03 wrz 2016, 14:20

Imperator pisze:Jak mozna krasc numery PESEL skoro mozna je sobie tworzyc w 'nieskonczonosc'?

97080404642
93061514962
94083005245
96031112168
94072503309
94012406361

http://www.bogus.ovh.org/generatory/all.html

Tworzyć można, ale kradnąc bazę danych masz nie tylko pesel, ale są tam wszystkie twoje dane. Imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki, adres zamieszkania, stan cywilny i wiele innych.
To nie jest kawał. Po to okradli, aby wyłudzać kredyty i przekręty robić.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: Adalbertus » 03 wrz 2016, 14:21

[quote="Imperator"]Jak mozna krasc numery PESEL skoro mozna je sobie tworzyc w 'nieskonczonosc'?

Nr PESEL to tylko klucz w bazie danych. Podejrzewa się, że to właśnie dane wyciekły, a nie same numery. Jedna krotka w bazie PESEL zawiera ok. 30. pól.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: artur403 » 03 wrz 2016, 14:22

@kontousunięte1
Znajdź jakiegoś zaufanego prawnika, albo może nawet idź do obcego prawnika ( może są jacyś niedrodzy studenci prawa).
Nie Ci ktoś pomoże napisać zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: Imperator » 03 wrz 2016, 14:26

OK. Dzieki za wyjasnienie. Co polski rzad robi w tej sprawie?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: kontousunięte1 » 03 wrz 2016, 14:27

Dokładnie, sam PESEL to tylko najwyżej datę urodzenia może ujawnić, ale chodzi przecież o całą bazę danych i kiedy czytałam ta pierwotną informację, wszystko pisało, jakie dane wyciekły. Wszystkie wrażliwe, krótko mówiąc. Nawet fotografie.Tak, że jest się czego bać. I wcale popłochu nie sieję, bo ministerstwo ostrzegało, więc to nie moje teorie.
Artur, nie będę żadnych prawników angażować. Nie stać mnie nawet na najmniejsze opłaty i wyrzucanie pieniędzy. Ja nic nie zrobiłam, nie okradłam i nie oszukałam. Już mnie to kosztuje zdrowia sporo.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: kontousunięte1 » 03 wrz 2016, 14:29

Imperator pisze:OK. Dzieki za wyjasnienie. Co polski rzad robi w tej sprawie?

Zaleca ostrożność i radzi sprawdzić czy dane np. moje były sprawdzane (pisałam o tym powyżej), niby jednorazowo bezpłatnie, ale jak wchodzisz na podaną stronę to masz obowiązek wykupić abonament na rok przyszły (nie podają kwoty tego abonamentu). Oto Polska właśnie.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: Adalbertus » 03 wrz 2016, 15:07

Imperator pisze:OK. Dzieki za wyjasnienie. Co polski rzad robi w tej sprawie?

Na razie bagatelizuje sprawę, padają nawet stwierdzenia, że wycieku nie było. Ciekawe, że dane te wyciekły z kancelarii komorniczych. Skandalem jest również, że posiadając komplet nie swoich danych można wziąć kredyt, którego spłatą obarczony zostanie ten na kogo te dane wskazują.

http://www.pb.pl/4625219,72019,rpo-bada ... nych-pesel


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: Czekoladowy » 03 wrz 2016, 15:25

kontousunięte1 pisze:
Imperator pisze:KRUK to powazna firma zajmujaca sie obsluga dlugow (inaczej zwane sciaganiem naleznosci). Mozliwe ze trafilo na ciebie przez przypadek i z automatu. Skontaktuj sie z firma Kruk - oni na pewno potraktuja powaznie to ze ktos sie pod nich podszywa, albo wyjasnia dlaczego otrzymalas ten list od nich.


Czekoladowy podał 2 linki. Są dwie firmy Kruk, obie z Wrocławia. Prawdziwa Kruk wypowiada się o tej drugiej wyłudzającej. Poniewaz w piśmie do mnie powołują się własnie na wątpliwe firmy, którym rzekomo jestem winna kasę (Prokura i reszta wymieniona w atrykule), mam podstawy twierdzić, że to oszuści. Treść pisma jest prawie taka sama, jak w tym artykule o oszustach.
Nie jestem żadnej firmie nic winna, tego jestem w 100 proc.pewna. Bo i jak można żądać spłaty za towar zakupiony gotówką.
Dragonar, jestem pewna, że nie mam kredytów, ani telefonu stacjonarnego (doszłam, że jedna z tych wymienionych firm domaga się za telefon zaległości), a pralkę mam za gotówkę. Więc co ja mam jeszcze udowodnić? Gdzie są jakies wezwania do zapłąty, jakakolwiek korespondencja z rzekomymi wierzycielami (wszak 10 lat jakiemuś bankowi zalegam ;-) ).



Małe wyjaśnienie:

Pierwszy link który podałem dotyczy oszustów podszywających się pod firmę Kruk lub podobną i jeśli to jest właśnie taka firma to sprawę można olać albo zgłosić na policję. Po prostu przyszedł spam od naciągaczy tyle że w bardziej przekonującej wersji papierowej.

Drugi link natomiast odnosi się do Prokury (to jest normalna firma), prawdziwego Kruka itp. jeśli legalnie usiłują Cię naciągnąć na przedawniony dług żerując na niewiedzy. To są legalne, poważne firmy, które jak się okazuje też działają czasem jak naciągacze. Wtedy trzeba działać inaczej, odwoływać się itd.

Zawsze mogło też dojść do pomyłki. Tyle że lepiej byłoby się zgłosić do pomoc u kogoś kto zna się na prawie, Możesz np. napisać na jakimś forum prawnym jeśli nie masz innej możliwości.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: kontousunięte1 » 03 wrz 2016, 15:29

Prokurator się chyba powinien znać...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: Samolub » 03 wrz 2016, 16:09

kontousunięte1 zadzwoń do tej firmy która rzekomo wysłała list. Ale nie bierz numeru z listu czy adresu tylko weź sobie niezaleznie z sieci. Opowiedz o sytuacjii, dowiesz się wtedy czy list to fałszywka z kontami do wyłudzania czy jest od prawdziwej firmy. Jeśli jest fałszywy wystarczy zgłoszenie do tej firmy oraz na policję, pomozesz innym. Jeśli jest prawdziwy ktos musiał wprowadzić te firmę w błąd albo ktos zaciągał jakies należności na Cb.

Winne jest państwo, dostępność kredytu na dowód czy ksero przez internet, zajmowanie się konfliktami wewnętrzymi i polityka zamiast świadczeniu usług prawnych, adwokackich, urzędowych.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: kontousunięte1 » 05 wrz 2016, 13:42

Prokurator przyjął zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Od razu wysłał pismo do tej firmy. Musiałam złożyć na piśmie opis sprawy.
Przy okazji wyszło, że mam do zapłaty za telefon komórkowy /rozmowy na ponad 600 zł/, tylko, że numeru takiego nigdy nie miałam, a pralka o której pisali dotyczy 2003 roku. To już są kpiny do potęgi, bo w tamtym czasie w ogóle nie miałam automatycznej pralki tylko taką franiopodobną i wirówkę /i mogę to udowodnić, ale to już inna historia/.
Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję za pokierowanie, bo byłam nieźle skołowana i dobita.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: Samolub » 05 wrz 2016, 15:33

Ale najpierw trzeba bylo zacząć od zadzwonienia do tej firmy ściągającej.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kradzież PESEL - zaczyna się.

Postautor: kontousunięte1 » 05 wrz 2016, 15:38

Samolub pisze:Ale najpierw trzeba bylo zacząć od zadzwonienia do tej firmy ściągającej.

Właśnie, że nie. Oni przecież dostali elektroniczną korespondencję ode mnie. A efekt był taki, że kolejne groźby przyszły i domaganie się kasy.
Teraz niech odpowiednie organa się zajmują.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości