Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Puritan » 22 maja 2016, 15:32

Spotkałem niemało ewangelikalnych braci głosujących na PO. Spotkałem też prawicowych braci i do takich się zaliczam. Ale chciałbym poznać wasze zdanie na tematy polityki w zborach.

Otóż politycy Platformy Obywatelskiej i PSL mają jakieś dziwne związki z niektórymi kościołami ewangelicznymi, czego dowodem może być Chrześcijański Ruch Społeczny: https://www.facebook.com/chrs.jg/timeline na który zapraszani są politycy z tych partii oraz pastorzy charyzmatyczni m.in. Andriej Stepanow czy Jerzy Przeradowski oraz przewodniczący Aliansu Ewangelicznego w RP Mateusz Wichary.

Skoro partia PO widziana jest oczami braci ewangelikałów jako przyjazna chrześcijaństwu (a taki ruch niewątpliwie o tym świadczy), to ciekaw jestem jak bracia głosujący na PO ustosunkują się do wystąpienia posła Zbigniewa Ajchlera (PO), który po pijanemu przemawiał z mównicy sejmowej: https://www.youtube.com/watch?v=6AoZFWI22_o Czy to mają być reprezentanci narodu?

Dzisiaj dowiedziałem się ciekawej kwestii: otóż niektóre zbory ewangelikalne zajmują się działalnością charytatywną za pieniądze z Unii Europejskiej. A więc wygląda na to, że zbory mają niezły interes w promowaniu proeuropejskiej Platformy Obywatelskiej - dostają za to dotacje.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Hierokles » 22 maja 2016, 16:08

Ja nie rozumiem jak ktokolwiek może jeszcze popierać tę partię ...

Pijany poseł PO to nic w porównaniu z ośmioletnią stagnacją w reformach państwa, podwyżkach podatków, zamordyzmem fiskalnym, aferą podsłuchową, itd.

Jak ktoś kto ma przynajmniej jeden zwój mózgowy więcej niż gąbka do naczyń może popierać jeszcze tę bandę aferzystów i złodziei?

Do tego obecny program tej partii który sprowadza się do wywoływania sztucznej histerii i pluciu zagranicą na własny kraj byle by tylko zaszkodzić politycznemu przeciwnikowi.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Samolub » 22 maja 2016, 16:30

Oby Tuska przez Warszawe konie nie ciągnely na linie... wzburzony narod poza obiektywem kamery istnieje. A ja slyszalem ze już jest nawet wybrany kon specjalny do tego celu gdyby Tusk wrocil. Takie plotki wczoraj krazyly po Warszawie


Co do Platformy to kazdy ma prawo glosowac na kogo zechce. Jednak poparcie dla PO wśród Protestantow dziś praktycznie nie istnieje.

Już nie mowiac ze partia ta zrobila się biznes club, lapowka club, oszustwa club itd itd. Normalni ludzie powinni się szalupowac z takiej opozycjii.
Czy oni maja jakas ustawe, projekt, wizje, pracuja dla Polski? Przecież teraz to jest hamówa, bezczel i łapczywosc na hajsy i stanowiska.

Chyba Kukiz 15 obecnie tylko spelnia role opozycjii. Partia nie jest doskonala, ale chca zrobic coś dobrego nowego. PIS tym bardziej nie jest doskonaly, ale stara się i ma jakies zasady

Także obecnie mamy osrodek wladzy oraz czesc opozycjii ktora nie jest krysztalowa, wiele rzeczy może nie podobac się wyborcy, ale jest to w ramach konsensusu.

W przypadku Po, Nowoczesnej czy PSL'u to mamy do czynienia ze zwykla hamowa i bezczelem ktorzy wykorzystuja albo nieswiadomych wyborcow, albo jakieś stare uklady korupcyjne, mafijne czy zwyczajnie prawny wyzysk poprzez kumoterstwo... : l

A partia rzadzaca czy aspirujaca do wladzy powinna dbac o dobro wspolne, caly narod, rozwoj przyszlych pokolen, dbac o slabszych czy wyrownywac nierownosci. A nie sprzedawac Polske czy za lapowki/stanowiska być narzedziem obcych wplywow.

Takie zachowania nalezy ukrocic


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Psrus » 22 maja 2016, 19:42

Modne jest szczekać na PO że przez 8 lat darmozjadali, na PiS że niszczy demokrację, na Petru że jest banksterem, tylko nie wiem na kogo modne jest głosować?


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: polk » 22 maja 2016, 20:41

Co do głównego pytania, to juz jakiś czas temu powstawały całe artykuły o tzw. "Zielono-Tuskowcach" czyli zielonoswiatkowcach "prorokujacych" o tym ze PO jest od Boga... Żenada.
Tak wiec dlaczego ktos tak glosuje? Widocznie na problemy z logicznym myśleniem.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Thor » 22 maja 2016, 20:56

temat polityki i chrześcijaństwa jest śliski. na dobrą sprawę nie ma żadnej partii, która byłaby godna polecenia chrześcijanom, bo albo jest np pro lgbt albo jest neoliberalna typu korwin albo cos mieszanego ewentualnie pis zamordystyczny popierajacy onr. to jak wybór między dżumą a tyfusem, cytując klasyka


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Samolub » 22 maja 2016, 22:09

polk pisze:Co do głównego pytania, to juz jakiś czas temu powstawały całe artykuły o tzw. "Zielono-Tuskowcach" czyli zielonoswiatkowcach "prorokujacych" o tym ze PO jest od Boga... Żenada.
Tak wiec dlaczego ktos tak glosuje? Widocznie na problemy z logicznym myśleniem.



No to prorocy że hej... owszem kiedyś PO było znosne.

Thor pisze:temat polityki i chrześcijaństwa jest śliski. na dobrą sprawę nie ma żadnej partii, która byłaby godna polecenia chrześcijanom, bo albo jest np pro lgbt albo jest neoliberalna typu korwin albo cos mieszanego ewentualnie pis zamordystyczny popierajacy onr. to jak wybór między dżumą a tyfusem, cytując klasyka


Szczerze... ? Lepiej tego ująć już nie można.
Miejmy jednak nadzieję że się poprawi


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: konto skasowane » 22 maja 2016, 22:45

Jeżeli o polityce wiedzą tyle ile usłyszą w panoramie i wiadomościach, to trudno się dziwić, że głosuje się na partie o których poprostu najwięcej się mówi.


.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Samolub » 22 maja 2016, 23:27

Na szczęście coraz mniej ludzi posiada odbiorniki telewizyjne w domach. Raz że sa drogie, abonament to spory wydatek, dwa mamy internet w ktorym wybieramy co tylko zechcemy.

Jesli ktoś lubi jakieś radio np ja Trojke to standardowy telefon od 10lat posiada funkcje radio... wystarczy mieć słuchawki.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: kontousunięte1 » 23 maja 2016, 09:41

Samolub pisze:Na szczęście coraz mniej ludzi posiada odbiorniki telewizyjne w domach. Raz że sa drogie, abonament to spory wydatek, dwa mamy internet w ktorym wybieramy co tylko zechcemy.

Jesli ktoś lubi jakieś radio np ja Trojke to standardowy telefon od 10lat posiada funkcje radio... wystarczy mieć słuchawki.

No właśnie tu mamy problem i to całkiem bieżący. Wyczytałam,że od 1 lipca WSZYSCY zapłacą tzw.abonament.Jak dla mnie to podatek kolejny i nie ma co owijać w bawełnę.
Bulwersujące jest to,że od każdego licznika prądu i bez względu na to,czy ktoś posiada gadające pudło czy też nie.
Prawie 10 lat nie miałam telewizora,a od zeszłego roku mam taki od sąsiada,który kupił sobie nowy i duży odbiornik. Radia nie mam od niepamiętnych czasów. Jest wiele osób,które na 100 %% nie posiadają telewizora,ale będą musiały płacić.
Uważam to za skandal z najwyższej półki. To zabór mienia. No i to:"od każdego licznika".Wiem,że wiele osób ma liczniki prądu w garażach,a w różnych zabudowaniach gospodarczych rolnicy mają liczniki. I proszę mi pokazać chociaż jeden przykład,kto ma o ogląda telewizor w garażu czy w chlewie?
A w temacie wątku: ostatnie wybory były ostatnimi w których uczestniczyłam. Mam już dość wszelkich kłamliwych polityków.
WSZYSCY oni są po jednym psie i jednej suce. Władza w łbach przewraca i korumpuje,tworzy zawsze układy i układziki. Nikt porządny człowiek nie ma nic wspólnego z polityką. I nie przekonają mnie gadki o wyższym dobru,o ojczyźnie, itp.
Brzydzę się tym od zawsze zupełnie tak,jak kłamstwem, nawet nazywanym "mijaniem się z prawdą".


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: konto skasowane » 23 maja 2016, 10:04

Nie wiem czy wiecie, ale konstytucja daje prawo do organizowania się i zakładania własnych "publicznych urzędów" w przypadku gdyby dany urząd państwowy nie radził sobie tak jak powinno.
Na przykład w tej chwili nie działają sprawnie sądy - sprawy toczą się latami - obywatele zgodnie z prawem mogą taki sąd utworzyć sami.
Nie działa policja - nadużywa władzy i jest brutalna - obywatele mogą założyć policję obywatelską zgodnie z prawem.
Nie działa system emerytalny i ZUS - gigantyczne zadłużenie i perspektywa bankructwa - obywatele mogą zaprzestać utrzymywania tej instytucji, ale myszą to zrobić wspólnie solidarnie zasięgiem krajowym.


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: kontousunięte1 » 23 maja 2016, 10:24

Teoretycznie tak. Tylko,jak sobie wyobrażasz, np. nie utrzymywanie ZUS-u.
Jak miałabym wydobyć od nich moje pieniądze,a jest tego tyle,że do końca życia mogłabym spokojnie trwać,bez ciągłego stresu związanego z głodową emeryturą?
Jakie zasoby miałaby potencjalna policja obywatelska? Przyjadą z pałami i zaraz wybiją z głowy wszelkie nowe porządki.
Kto miałby zasiąść w takim sądzie obywatelskim i orzekać? Toż to lincz byłby, albo wyroki /nawet sprawiedliwe/ nie byłyby przez państwo akceptowane.
Pamiętaj,że państwo ma środki przymusu-policja uzbrojona,wojsko i raz dwa pokazaliby takim ludziom,gdzie ich miejsce.
Tak to widzę.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: konto skasowane » 23 maja 2016, 10:40

ZUS jest instytucją zbędną. Demokracja powinna umożliwić wybór. Tak jest na przykład w Niemczech. Każdy przedsiębiorca może nie wpłacać żadnych pieniędzy na ZUS oraz ubezpieczyć się tam gdzie sam zechce i gdzie jest najtaniej. ZUS i tak zbankrutuje. Pieniądze zostaną przejęte i nikt ich nigdy nie zobaczy na oczy.
Co do reszty to konstytucja na to zezwala. Gdyby zasięg solidarności społecznej był ogólnopolski wygrana jest w kieszeni.
Jeżeli 15 czy 20 milionów osób nie zapłaci zusu to kto ich będzie karał? Kto będzie sądził się z taką liczbą osób? ZUS umarłby w ciągu kilku miesięcy, a konstytucję napisać od nowa ;)


.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: KAAN » 23 maja 2016, 12:49

Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO? Bo nie lubią PiSu :) .
A tak na prawdę to wybór pomiędzy dżumą i cholerą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Noemi » 23 maja 2016, 16:11

http://www.krrit.gov.pl/abonament/zwoln ... mentowych/ niektorzy uzytkownicy rtv moga nie placic abonamentu ,warto skorzystac z takiej mozliwosci



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości