KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Samolub » 19 sie 2016, 19:13

KOD to wróg


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Samolub » 19 sie 2016, 19:16

KOD to wróg


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: derko » 19 sie 2016, 19:47

Riddick pisze: Dość już lewicy, niech przyjdzie prawica

No tak prawica i to najlepiej skrajna odmieni los i nastąpi wielka szczęśliwość ;)
Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć, ze nacjonalizm to szczęście. :nerd:

No ale jak to często bywa człowiek jak w g... nie wjedzie to smrodu nie poczuje :O

:roll: :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Samolub » 19 sie 2016, 20:04

A co ma wspólnego bycie przeciwko KODowi z prawicą?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Riddick » 19 sie 2016, 22:49

derko pisze:
Riddick pisze: Dość już lewicy, niech przyjdzie prawica

No tak prawica i to najlepiej skrajna odmieni los i nastąpi wielka szczęśliwość ;)
Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć, ze nacjonalizm to szczęście. :nerd:

Trzeba być naprawdę poddanym poważnemu praniu mózgu, żeby nie użyć gorszego określenia, żeby dokonywać znaku równości między prawicą a nacjonalizmem... Zresztą, gdybym był nacjonalistą, to w tym kraju miałbym ciężko wprowadzić coś takiego w życie, bo za mało przedstawicieli mojej narodowości jest w tym kraju.

Samolub pisze:A co ma wspólnego bycie przeciwko KODowi z prawicą?

kop jako organizacja broniąca platfusów jest ściśle związana z lewicą, ze względu na związek z partią, której broni. Skoro kop broni platfy, a platfa jest partią lewicową (nie wnioskuję z autocharakterystyki, lecz z praktyki politycznej), wobec tego kop broni lewicy, a ze nie jestem lewicowcem i chciałbym zobaczyć prawicę w akcji, wobec tego będąc przeciwko lewicy, jestem jednocześnie przeciwko platfie, pisuarowi, a także wobec tego przeciwko komitetu obrony platfy. Proste.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Samolub » 20 sie 2016, 02:06

Ja popieram górowice


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: derko » 20 sie 2016, 15:15

Riddick pisze:
derko pisze:
Riddick pisze: Dość już lewicy, niech przyjdzie prawica

No tak prawica i to najlepiej skrajna odmieni los i nastąpi wielka szczęśliwość ;)
Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć, ze nacjonalizm to szczęście. :nerd:

Trzeba być naprawdę poddanym poważnemu praniu mózgu, żeby nie użyć gorszego określenia, żeby dokonywać znaku równości między prawicą a nacjonalizmem...


Zanim zaczniesz oceniać, kto jaki ma mózg i na ile wyprany do zachęcam, żebyś się trochę douczył. :puppyeyes:
Trochę ci pomogę, bo może sam masz z tym problemy: ;)
Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm

nacjonalizm
[łac. natio ‘naród’], przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co cudzoziemskie lub kosmopolityczne; ideologia polityczna, wg której podstawowym zadaniem państwa jest obrona interesów narodowych, a jego zasięg terytorialny winien odpowiadać obszarom zamieszkanym przez dany naród.
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/nacjon ... 45094.html


prawica,
zróżnicowany wewnętrznie nurt aksjologii politycznej, który głosi potrzebę ustanowienia i utrzymywania hierarchicznego ładu społecznego oraz przywiązanie do tradycji, przede wszystkim zaś akceptuje istnienie nierówności społecznych.
Określenie to wywodzi się z okresu rewolucji francuskiej 1789–99, kiedy przedstawiciele stanu pierwszego (szlachty) i drugiego (duchowieństwa) zasiadali po prawej stronie sali parlamentarnej, a reprezentanci stanu trzeciego — po lewej; w XIX w. można utożsamić prawicę z konserwatyzmem; w XX w. do programowych postulatów społecznych prawicy zalicza się: dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki, ograniczenie roli państwa w gospodarce, dążenie do maksymalnego obniżenia i spłaszczenia podatków, ideę „prawa i porządku”, uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m.in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu oraz krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych; prawica to także ogólne określenie partii i ruchów politycznych, stanowiących przeciwwagę dla lewicy (przede wszystkim ugrupowania konserwatywne, chrześcijańsko-demokratyczne, konserwatywno-liberalne oraz ultraprawicowe — neofaszystowskie i skrajnie nacjonalistyczne).
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/prawica;4009639.html


Riddick pisze:Zresztą, gdybym był nacjonalistą, to w tym kraju miałbym ciężko wprowadzić coś takiego w życie, bo za mało przedstawicieli mojej narodowości jest w tym kraju.

No cóż bycie nacjonalistą to może nie grzech, ale głupota owszem :nerd:

:roll: :)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Riddick » 20 sie 2016, 15:24

Naprawdę mam komentować te "definicje", które są tak niespójne, zwłaszcza w momencie dojścia do "skrajnej prawicy", która nagle zmienia w neofaszyzm i skrajny nacjonalizm"? Serio? Skrajna prawica i faszyzm? Wikipedia i PWN, faktycznie, bardzo dobre źródła definicji...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: derko » 20 sie 2016, 15:59

Riddick pisze:Naprawdę mam komentować te "definicje", które są tak niespójne, zwłaszcza w momencie dojścia do "skrajnej prawicy", która nagle zmienia w neofaszyzm i skrajny nacjonalizm"? Serio? Skrajna prawica i faszyzm? Wikipedia i PWN, faktycznie, bardzo dobre źródła definicji...


Raczej skorzystać z rozumu. Czy to jest możliwe? ;)
Prawica zawsze była nacjonalistyczna, czy to dla ciebie jakieś zdziwienie? :O
Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”)
Dlatego narodowcy (itp.) to nacjonaliści.

Boisz się tego określenia, bo to krok od faszyzmu? No cóż. Podobnie wygląda w drugą stronę na lewo. ;)

Może jednak warto nabyć trochę rozumu, żeby powstrzymywać się od oceniania innych "mózgów"? :puppyeyes:

:) :roll:


Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Mitnaged » 20 sie 2016, 16:18

Riddick pisze:Żaden tam kod tylko kop, czyli komitet obrony platformy. Generalnie nie lubię ani pisu, ani po ani kopowców, ponieważ to są dwie konkurencyjne lewicowe bandy, których celem jest tylko kraść, kraść i kraść,

Tak naprawdę to PO podłączyła się pod KOD, i zdarzyło jej się też oberwać na samym marszu. Niemniej KOD za bardzo pozwolił się opozycji panoszyć na scenie przez co stracił wiarygodność.

Tak poza tym, to PO jest klasyczną prawicą, PiS jedynie trochę bardziej klerykalną, a jego "socjalne" programy to w dużej mierze mydlenie oczu.


Riddick pisze:W Polsce nacjonalistyczna prawica jest poza parlamentem i ma tak nikły stopień poparcia, że trzeba fantasty, aby takie zdanie napisał. Od dobrych 15 lat nie było żaden partii prawicowej w sejmie

W zasadzie to od samego początku masz niemal wyłącznie prawicę i centroprawicę.

Choć z tego co piszesz wnioskuje, że po prostu nazywasz lewicą to czego nie lubisz, a prawicą to co lubisz niezależnie od tego co dana partyjka głosi.


Riddick pisze: Kod nie jest żadnym hamulcem, jest marnowaniem potencjału ludzkiego w obronie złej sprawy, bo obrona partii, która przez osiem lat grabiła nie jest czymś w porządku,

Wiesz jeśli dla Ciebie obrona zasad działania państwa prawa to zła sprawa, to zapewne z republikanizmem nie masz wiele wspólnego, więc zapewne i z prawicą jako taką.


Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Mitnaged » 20 sie 2016, 16:25

Riddick pisze:kop jako organizacja broniąca platfusów jest ściśle związana z lewicą, ze względu na związek z partią, której broni. Skoro kop broni platfy, a platfa jest partią lewicową (nie wnioskuję z autocharakterystyki, lecz z praktyki politycznej), wobec tego kop broni lewicy, a ze nie jestem lewicowcem i chciałbym zobaczyć prawicę w akcji, wobec tego będąc przeciwko lewicy, jestem jednocześnie przeciwko platfie, pisuarowi, a także wobec tego przeciwko komitetu obrony platfy. Proste.

A cóż takiego w praktyce politycznej PO było takiego lewicowego i postępowego ja się pytam?
Przecie to od zawsze kosnerwatywne liberały (jak większość Solidarnościowych pomiotów), i taką też politykę prowadzili.

Osobiście chciałbym zobaczyć w końcu lewicę w akcji, no ale ta jak zwykle poza parlamentem ;<


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Riddick » 20 sie 2016, 17:04

derko pisze:Raczej skorzystać z rozumu. Czy to jest możliwe?

Właśnie polecam z korzystania z rozumu, za pomocą rozumu poddawać pojęcia analizie, żeby nie mówić o faszyzmie jako prawicy, bo za chwile jeszcze powiesz, że również i nazizm to była prawica.

derko pisze:Prawica zawsze była nacjonalistyczna

Internet przyjmie każde słowo, zarówno dobre jak i bzdurne...

derko pisze:Boisz się tego określenia, bo to krok od faszyzmu?

Nie boję się żadnego określenia i nie mam pojęcia skąd taki głupi wniosek, tylko mówię, polecając świetną książkę Jonaha Goldberg - "Lewicowy faszyzm", o tym, jakie są korzenie faszyzmu, czyli własnie lewicowe, a nie prawicowe. To własnie lewica jak i jej dziecko, czyli faszyzm i nazizm chce sprawować kontrole nad każdym aspektem życia człowieka, który ma to nieszczęście żyć tam, gdzie takie ustroje istnieją. To lewica głosi, że państwu wszystko wolno, a pokłosiem takiego poglądu jest właśnie faszyzm, nazizm i komunizm. Prawica natomiast przeciwnie.
Z samym nacjonalizmem mam problem taki, że żadna definicja nacjonalizmu mnie nie przekonuje, gdyż sam pomysł narodu jest absurdalny, ale to swoją drogą.

Mitnaged pisze:Tak poza tym, to PO jest klasyczną prawicą, PiS jedynie trochę bardziej klerykalną, a jego "socjalne" programy to w dużej mierze mydlenie oczu.

Dobry żart, wystarczy spojrzeć na praktykę polityczną, żeby spojrzeć, jak prawicowa jest platfa i jak prawicowy jest pisuar... O tych partiach można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są prawicowe.

Mitnaged pisze:W zasadzie to od samego początku masz niemal wyłącznie prawicę i centroprawicę.

Nie wiem gdzie, na pewno nie w Polsce. Tutaj partie prawicowe mają regularnie problem z przebiciem progu wyborczego.

Mitnaged pisze: Choć z tego co piszesz wnioskuje, że po prostu nazywasz lewicą to czego nie lubisz, a prawicą to co lubisz niezależnie od tego co dana partyjka głosi.

Nie. Nazywam rzeczy po imieniu.

Mitnaged pisze:Wiesz jeśli dla Ciebie obrona zasad działania państwa prawa to zła sprawa, to zapewne z republikanizmem nie masz wiele wspólnego, więc zapewne i z prawicą jako taką.

Bajki. komitet obrony platfy nie broni zasad działania państwa prawa, bo kiedy ich mocodawcy łamali zasady państwa prawa, to siedzieli cicho, natomiast jak opozycja robi dokładnie to samo, to wielki krzyk i oburzenie. Jak bardzo jest to upolitycznione widać na przykładzie resortowych dzieci, tak szumnie biorących udział w manifestacjach kopu i wypowiadających niestworzone rzeczy. Jestem za przestrzeganiem zasad państwa prawa, ale wymagam też konsekwencji, a nie tego, co robi komitet obrony platfusów.


Mitnaged pisze:A cóż takiego w praktyce politycznej PO było takiego lewicowego i postępowego ja się pytam?
Przecie to od zawsze kosnerwatywne liberały (jak większość Solidarnościowych pomiotów), i taką też politykę prowadzili.

Bzdura. Liberalna polityka nie polega na głoszeniu sprzecznych z praktyką poglądów. Przed wyborami platfusy mówili o obniżce podatków, po dojściu do władzy systematycznie je podnosili. Obecnie mamy więcej biurokratów niż pod koniec tak zwanej komuny, również jest to bardzo liberalna polityka. Rozbudowa i rozbuchanie struktur państwa, wzmocnienie kontroli nad obywatelami, absurdalne prawodawstwo to faktycznie polityka liberalna... chociaż zaraz, jak definiujesz liberalizm? Bo jeśli robisz to po europejsku, to opowiadasz bajki o tym, jak bardzo liberalne były platfusy, natomiast faktycznie, w takim Usa właśnie lewicowców i socjalistów nazywa się liberałami, za to wolnościowców (czyli po europejsku liberałów) i republikanów nazywa się konserwatystami i jeśli po usańsku definiujesz liberalizm, to fakt, po usańsku platfusy są liberałami, czyli lewicowcami.

Mitnaged pisze:Osobiście chciałbym zobaczyć w końcu lewicę w akcji, no ale ta jak zwykle poza parlamentem ;<

Widzisz ją od dwudziestu lat, nie gadaj głupot


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Samolub » 20 sie 2016, 17:39

Zagadka quiz

Narodowy Socjalizm - prawica czy lewica a moze zupa ogórkowa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Riddick » 20 sie 2016, 20:14

Samolub pisze:Zagadka quiz

Narodowy Socjalizm - prawica czy lewica a moze zupa ogórkowa

Biorąc pod uwagę pewne fundamentalne przekonania, które służą do rozróżnienia między prawicą a lewicą, czyli pojęcie i forma państwa, definicja człowieka i gospodarka, to zdecydowanie lewica


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Mitnaged » 24 sie 2016, 21:09

Riddick pisze:Biorąc pod uwagę pewne fundamentalne przekonania, które służą do rozróżnienia między prawicą a lewicą, czyli pojęcie i forma państwa, definicja człowieka i gospodarka, to zdecydowanie lewica

Looooooool

Może wymień te przekonania? Bo mnie zdecydowanie pod żadnym kątem na lewicę to nie pasuje.
System rządów? NS - militarna dyktatura, Lewica - demokracja (najlepiej bezpośrednia).
Ekonomia? NS - Mieszanka kapitalizmu (drobne przedsiębiorstwa rzecz jasna nie żydowskie) oraz własność państwowa (w zarządzie prywatnym) wielkich zakładów na użytek gospodarki wojennej. Lewica - uspołecznienie środków produkcji co nie jest równoznaczne z ich upaństwowieniem.

W ogóle prekursorzy komunizmu/socjalizmu nieszczególnie lubili ideę państwa zwłaszcza silnego, stąd częste pomysły na różne komuny jako alternatywna forma organizacji ludzi. Genrealnie uważano, że państwo jest gwarantem kapitalistycznej własności środków produkcji. Kwestia przejęcia władzy politycznej w celu przeprowadzenia zmian jest tak naprawdę postulatem praktycznym, a nie ideologicznym. Po prostu "lewiatan" stał się zbyt wielki by można go było ominąć.
Śilne państwo i to jeszcze rządząne przez jednostkę (suwerena) jest dość typowe dla koserwatywnej więc i prawicowej myśli politycznej. Zresztą najwybitniejszy chyba XX-wieczny przedstawiciel konserwatywnej myśli politycznej (Carl Schmitt) wraz z postępami nazizmu nie tylko aktualizował swoją teorię, ale również aktywnie brał udział w tworzeniu reżimu, uzasadniając jego działania.

Definicja Człowieka? NS- Narodowa wariacja konserwatyzmu, człek nie tylko częścią rodziny jest, ale i narodu, i ma wobec nich z góry określone obowiązki. Czyli kobiety do dzieci, kościoła i kuchni, panowie do pracy i woja. Oczywiście to dla białej rasy, bo inne (zwłaszcza nieczyste) rasy mają przekopane, o homoseksualistach czy niepełnosprawnych nie wspominając. Jak bardzo to wszystkio dalekie od lewicy chyba nie trzeba opisywać.

Zresztą tak jakoś III Rzesza chętniej współpracowała z tradycyjonalistycznymi autokracjami niż z demokratami. Zresztą sam Adolf został premierem z poparciem wielkiego biznesu, wojska, i konserwatystów (koalicja), z dodatkowym poparciem chrześcijańskich demokratów dostał specjalne uprawnienia.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości