Chojecki-Kowalski w polityce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: 2tm31617 » 22 lip 2016, 21:14

A ja tam ich lubię. Nie trzeba się zgadzać że wszystkim ale to zawsze interesujące i pobudzające myślenie inne od tej całej chorej telewizyjnej papki. Owszem, są niegrzeczni czasami. Mnie jednak bardziej interesuje sedno spraw jakie poruszają.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 31 lip 2016, 19:35

Pochwaliłem warsztaty biblijne, to przyszła pora na łyżkę dziegciu.
Ja sam jestem krytyczny wobec Franciszka, ale jak już przez półtorej godziny flekuje się tego "diabła wcielonego" to naprawdę trochę głupio publikować to jako "studium biblijne", skoro egzegezy fragmentów Pisma jest tam może kwadrans...


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Zbyszekg4 » 31 lip 2016, 20:06

http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... akcja.html - "biedny" Franciszek! Nie każdy go lubi...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 02 sie 2016, 02:27

Wczoraj ganiłem, to dziś pochwalę. Obejrzałem transmisję nabożeństwa z ostatniej niedzieli i jestem naprawdę podbudowany. Ładne pieśni uwielbieniowe i jakby dwa kazania - jedno takie typowo ewangelizacyjne, drugie dla bardziej zaawansowanych o sprawdzaniu samego siebie na podstawie Ks. Przysłów i NT.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 02 sie 2016, 09:04

To zasluga Protestantow i odchodzacych z KRK ze Kosciol Katolicki ma tez dobrą nature


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: artur403 » 02 sie 2016, 22:50

Ja widzę, że jednak przeginają. Koncentrują się na kilku tematach, używają ostrych słów, nie zawsze mając rację. Da się zauważyć szereg miejsc, gdzie się zagalopowali, a wiedzy i zrozumienia dostatecznych nie mają.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 04 sie 2016, 01:06

No czasem faktycznie przeginają.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
szymon94
Posty: 45
Rejestracja: 01 sie 2016, 23:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: szymon94 » 04 sie 2016, 01:23

Ja tam bardzo lubię ich słuchać , o polityce prawią mądrze , wielu rzeczy ciekawych można się dowiedzieć.Natomiast co do pastora Pawła Chojeckiego cieszy mnie jego walka o prawdę a to że czasami używa ostrzejszych słów , to bardzo dobrze , przynajmniej mówi jak jest i to mi się podoba.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 04 sie 2016, 16:21

Nie przesadzaja, ale Pastor raczej nie powinien zbytnio wchodzic w polityke bo jego glowna funkcja to dbanie o spolecznosc lokalną. Wiec dziwi mnie to ze w Lublinie az Pastor musi sie politycznie uaktywniac. W sumie jednak rozumiem ze niezadowolenie poziom nierownosci spolecznych w Polsce z czynnika ekonomicznego byl ogromny, wrecz krytycznie poglebiony za rzadow PO.

Pewien rodzaj niezlomnosci czy zlosci jest normalny tylko wazne by te kwestie rozdzielic mocno i znalezc odpowiedni obiekt krytyki (system, czy wysocy funkcjonariusze) tam mozna sie wykazac, schodzenie w dol czy wiazanie wszystkiego byloby bezsensowne i szkodliwe. Polityka latwo sie ubrudzic...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Imperator » 04 sie 2016, 17:59

Program pastora Chojeckiego i pana Kowalskiego sluchalem kilka razy. Jest on jednak wysoce problematyczny. Obaj panowie dobrze wyczuwaja ze cos jest nie tak z otaczajacym nas swiatem. Zauwazaja objawy, ale w zupelnie innym kierunku kieruja uwage sluchacza by znalazl przyczyny i zrodlo naszych problemow. Gdy wykaeze sie im zwodzenie, automatycznie banuja czy to na czacie czy to na Twitterze.

Problemem panow Chojeckich i Kowalskiego jest ich syjonizm, trwanie przy Izraelu itp itd. Jakim szalenstwem jest dla chrzescijan jest przyjecie takiej postawy ostrzega od wielu lat Dr David Duke (film z napisami): https://www.youtube.com/watch?v=SSOsU1vj9v0


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 04 sie 2016, 18:21

O, to ciekawe, bo pamiętam że kiedyś bardzo pozytywnie wypowiadałeś się o Chojeckim i Kowalskim.
Mi w sumie ich opcja geopolityczna pasuje. Jakie masz do nich inne poważne zastrzeżenia poza syjonizmem?

Ten David Duke? :O
https://en.wikipedia.org/wiki/David_Duke


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 04 sie 2016, 21:38

Za to ja się wypowiem dlaczego nie lubię tego duetu.

Po pierwsze to straszni hipokryci, jedna mnie sytuacja wkurzyła i to bardzo. Jak w maj ABW zrobiło wjazd na Chatę Partii Zmiana (jedynej anty-amerykańskiej w Polsce) i został zatrzymany lider partii doktor Mateusz Piskorski, to te dwa osobniki się cieszyły że "ruski agent" został złapany.
Ale jeżeli kilkanaście miesięcy wcześniej. Była sytuacja że Marian Kowalski stracił pracę z powodów poglądów politycznych to nawet PPS wyraził poparcie Marianowi. Widać że obaj panowie wyznają moralność Kalego.

Po drugie duża a wręcz skrajna rusofobia pana Chojeckiego. Wszystko co sie dzieje źle na świecie to wina Putina. a przypominam że największy rozpierdol w świecie zrobił Usrael.
Wg. mnie Chojecki to zwykły cwaniaczek, który jeszcze nigdy nie dostał po pysku.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 04 sie 2016, 23:05

Wiazanie bycia anty amerykanskim z automatu z agenturą rosyjską jest przegieciem. Bo Protestanci Amerykanscy byliby wtedy w USA tajnymi agentami Putina. W Zborach w USA polityka interwencjonizmu, prowadzenie spraw wojskowych, lobby bankow budzi obrzydzenie wrecz.

Podciaganie wszystkiego pod rosyjska agenture jest niebezpieczne dla zdrowia. Wrecz mozna pozamykac Pastorow za nie zgadzanie sie z linia rzadu. Troche pomyslunku, chlodne wiadro wody


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 04 sie 2016, 23:59

Ta, z tym demonicznym (między wierszami dosłownie) Putinem, który odpowiada dosłownie za wszystko, to pastor czasem przegina.
Tym niemniej promowana przez nich Jagiellonia pod parasolem amerykańskim to dobra opcja.
Mi się podoba, jak demaskują np. Brauna, z którym faktycznie się coś niedobrego porobiło.
A partii Zmiana to trudno nie uznać za rosyjską agenturę wpływu. Zupełnie jawną i przez to stosunkowo nieszkodliwą, więc trochę bez sensu tak spektakularna akcja przeciw niej. Lepiej byłoby po prostu mieć ją na oku.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Imperator » 05 sie 2016, 00:04

Michał pisze:O, to ciekawe, bo pamiętam że kiedyś bardzo pozytywnie wypowiadałeś się o Chojeckim i Kowalskim. Mi w sumie ich opcja geopolityczna pasuje. Jakie masz do nich inne poważne zastrzeżenia poza syjonizmem?


Obejrzalem wiecej, to wiecej zaobserwowalem. Wiesz, ogolnie nadal moglbym sie wypowiedziec pozytywnie ale brakuje im pewnych rzeczy. Gorliwosc i patriotyzm maja, ale problem klopotow w zachodnich krajach (czy jak ktos chce zachodniej cywilizacji) upatruja nie w tym miejscu skad faktycznie pochodza.

Jakie inne zastrzezenia? Nie rozpoznali w panu Donaldzie J Trump wlasciwego kadydata na prezydenta USA. Chojecki w dzisiejszym programie opowiadal ze popieral spiacego Ben Carsona, a pozniej klamczuszka Ted Cruza. Teraz gdy pan Donald J Trump zostal kandydatem republikanskim to jak przyznal niechetnie go zaczyna popierac. Chojecki jest bardzo zachlysniety Ameryka. Jest bardziej swiadomy tego co sie dzieje niz przecietny amerykanski cuckservative (tak, to nie blad) ale brak mu rozeznania odnosnie kwestii zydowskiej i rasowej (patrza na swiat przez oklulary kultury a nie rasy).

Michał pisze:Jakie masz do nich inne poważne zastrzeżenia poza syjonizmem?


Brak przyznania sie ze kwestia zydowska powinna byc rozwiazana, i ze to zydzi stoja za wieloma problemami, a glownie za 'White Genocide' z jakim dzis przychodzi nam sie zmierzac. Mysle duet Chojeckiego i Kowalskiego moze byc dobrym poczatkiem dla kogos by odkryl te rzeczy samodzielnie z innych zrodel. I na koniec robienie prawie 2 godzinnego programu gdzie codziennie mowia o newsach jest nudne, bo za jakis czas powtarzaja w kolko to samo.

Michał pisze:Ten David Duke? https://en.wikipedia.org/wiki/David_Duke

Tak to ten. Bardzo sympatyczny starszy pan. :-) Obejrz sobie jego ostatni wywiad z murzynskim prezenterem: https://www.youtube.com/watch?v=Ki4izqElwaM


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości