Chojecki-Kowalski w polityce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Adalbertus » 11 lut 2017, 22:48

Michał pisze:Ani nie mają zawsze racji, ale nigdy jej nie mają.


Jak jest z tę racją?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 11 lut 2017, 22:50

W tym problem że Chojecki niestety robi antyreklamę polskiej myśli chrześcijańskiej/protestanckiej swoim zachowaniem, jestem pewien że przed swoimi wykładami ten gościu wali setę. A po drugie jest tak zapatrzony we własne ego że niestety pomija niekiedy Pismo Święte! To jest typowy typ cwaniaczka, niestety wielu w życiu takich spotkałem :( . prawdziwy człowiek nowo narodzony jest łagodny i spokojny, a Chojecki szybko sie ekscytuje i wpada w szał. A Kowalski to taki jego silniejszy kolega. Bo każdy cwaniaczek typu Chojeckiego zawsze ma silniejszego kolegę.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 11 lut 2017, 23:11

Niektóre żarty pastora i czasem nawet jego zachowanie podczas nauczań rzeczywiście mogą budzić pewien niesmak, ostatnio to zazwyczaj Kowalski jest bardziej wyważony Ale to rzecz gustu, bo kanał oglądalność ma. Ale czy bardziej winić Chojeckiego że ma taki a nie inny styl, a nie inne środowiska że w ogóle żadnej podobnej działalności nie podjęły?
Podprądowcy jednak robią sporo świetnej roboty - rozsyłają Nowe Testamenty czy przetłumaczyli film Comforta/
Ja się tylko boję, czy to zaangażowanie polityczne nie jest za silne i tego ich zachwytu Macierewiczem nie będzie się za parę lat wspominać jak towarzystwa co to głosiło że Kaczyński to Saul, a Tusk Dawid.
Bo jednak pastor komentujący politykę może to robić inaczej - np. pastor Bartosik (jestem obiektywny, bo chwalę go mimo że stał się taki antybaptystyczny) - przez lata głosił poglądy w sumie UPRowskie, w 2015 poparł PiS, a teraz potrafi go krytykować np. za tłamszenie homeschoolingu - a wszystko to bez zbędnego przywoływani konkretnych nazwisk polityków.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: kruszynka » 11 lut 2017, 23:59

Michał pisze: czasem nawet jego zachowanie podczas nauczań rzeczywiście mogą budzić pewien niesmak

Budzą niesmak
https://www.youtube.com/watch?v=i4k9iJgDucQ
Michał pisze:tego ich zachwytu Macierewiczem

Wytypowałabym go jako ostatnią osobę do zachwycenia się nią......aż ciekawa jestem tego czego nie widzę.... :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lut 2017, 06:48

kruszynka pisze:Budzą niesmak
https://www.youtube.com/watch?v=i4k9iJgDucQ

Nooo, takiego rozjuszonego Chojeckiego to jeszcze nie widziałem [od dawna nie patrzę na to, co nadaje bo mi się nie podobał taki obraźliwy styl - który tu się skumulował...; wcześniej ktoś pisał o secie, przed nagraniem... noooo, tu bym widział nawet i 2 sety... :hihi: Jak Cię widzą, tak cię piszą, panie Chojecki więc bez obrazy o te sety...]
Jeden z komentarzy:
Latający cyrk monty pastora. Biedak troszkę w pychę popadł.

Tym wystąpieniem definitywnie mnie przekonano, żeby go nie słuchać; bo durniem nie jestem, choć mam inne niż on rozumienie trwałości zbawienia...
Szkoda gościa, bo mógł coś dobrego zrobić, ale nie w takim stylu!!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 12 lut 2017, 12:46

Otóz właśnie, treść często nieraz ok, ale czasem ta forma...


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 15 lut 2017, 19:08

W tym Lubelskim KNP panuje wielki kult jednostki Papieża Chojeckiego. Oglądajać niektóre odcinki wiadomości IPP, można odnieść takie wrażenie. Bo nie kiedy są tego typu wstawki: "Pastor Chojecki podał prosty sposób na rozwiazanie tego problemu" albo "pastor Chojecki skomentował tą sytuację tak". Niewiem ale wydaje mi się że dla niektórych PodPrądowców Chojecki jest jak alfa i omega :/ .


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: artur403 » 15 lut 2017, 19:38

1. Chojecki wpadł w samouwielbienie.
2. Chojecki ogłosił budowanie Megakościoła. (Strzeżcie się protestanci, Chojecki będzie miał największy zbór w Polsce!!!!
Nie dorastacie do stóp Chojeckiemu.)
3. Chojecki nie uznaje charyzmatów (w tym proroctwa), a jednak sobie przypisuje trafne proroctwa. (Jak to skomentować?)
4. Wszystkie te informacje są na jedno kopyto i mamy zawsze być po stronie USA, a Chojecki jest luminiarzem (protestanckiej) kultury amerykańskiej. (I mam obawy, że jedynie słuszną wykładnię Protestanckiej, Wyższej Nad Inne, Kultury Amerykańskiej podaje Chojecki.)


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: artur403 » 16 lut 2017, 11:02

5. Działalność Chojeckiego ma historyczne znaczenie, na miarę Reformacji Lutra. Pierwsza Reformacja Lutra, Druga Reformacja Chojeckiego!
6. Może 3 lub 4 zbory w Polsce są porządne. Znakomita większość jest złych, nawet gorszych od KK. Nie warto, by katolicy tam przechodzili.
Chojecki przejmie strumień katolików zainteresowanych protestantyzmem.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: nadrozd » 16 lut 2017, 11:23

artur403 pisze:Chojecki przejmie strumień katolików zainteresowanych protestantyzmem.


nie przesadzaj,
poprostu ma swoj videoblog który jest oglądalny bo sie wygłupia, nawet ateiści go ogladaja bo sie fajnie patrzy :)
Poprostu ma osobowość medialna i tyle..... może teraz ten talent odkrył.
Niektóre wnioski ma ciekawe i robi to często lepiej niz telewizja państwowa czy komercyjna ;)

ja bym go nazwal pozytywnie zakręconym i tyle.

Zas co do spraw religijnych.....Protestanci nie maja papieża i nie był takim guru ani luter ani tym bardziej choojecki.
przykładasz katolicka miare..... i katolicki sposób myslenia.
Nie sadze by nawet w obrebie swojego wlasnego kościola był uważany za nie omylnego.... i ma prawo jak każdy człowiek czasem popełnic gafe, czy sie pomylic :) I włąsnie w tym poczuciu omylności wlasnej tkwi moc , bo no emusi grac świetoszkowatego poprostu jest sobą taki jaki jest.
Widzisz dobre i zle cechy, autentyk.... podonie zreszta z kowalskim.....

te ich gafy czasem sa zabawne :)

http://static.wirtualnemedia.pl/media/t ... zil655.png

a ludize którzy udaja koms kim nie sa i pokazuje sie bardziej świetymi niz sa bywaja niebezbieczni.....
programów wypełnionymi świetoszkowatymi idolami mamy mase..... trudno znależć ludzi co chca byc orginałem ;) być poprostu sobą.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, 11:24 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Torcik » 16 lut 2017, 11:24

Co ty tu wciskasz ludziom za ciemnotę, Artur? Widzisz tu fanów tego pana. Dostrzegasz obrońców wyrażających zgodę i poparcie jego zachowań i poglądów? Niby mam dobry wzrok, a tu proszę...ślepa jestem, jak kura o zmroku.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: nadrozd » 16 lut 2017, 11:41

No to tak samo jak z autorskim programem Szymon Majewski ....
czy z Kuba wojewódzki......

moim zdaniem to tego typu konstrukcja i mechanizm zadziałał.
nie ważne o czym bedzie program i tak wyjdzie zabawny show. ;)

moim zdaniem w trafili w nisze.
I nawet jak by inni narodowcy próbowali zrobić taki program , to on tak nie bedize ogladalny nigdy.
bo idee można skopiować ale już poczucia chumoru, kontrowersji..... balansowania na granicy obrazy i totalnej nie poprawności politycznej .... cieżko by było.

podobie filipa i Flapa nie da sie skopiować dając grubego i chudego faceta obok siebie ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 16 lut 2017, 20:03

Obrazek
Kowalski I Chojecki w skrócie :lmao:


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 19 lut 2017, 19:56

To że pastor czasem nazwie się "prorokiem" to tak żartobliwie jak się sprawdzą jakieś jego przewidywania.
Te "jak powiedział pastor Chojecki" czy "Kaczyński posłuchał apelu iPP" w serwisach rzeczywiście trochę bawią a trochę żenują.
Też widzę narrację, że niezwiedzionych jest może kilka zborów w Polsce i nie warto przechodzić, co mi się nie podoba.
W ogóle to jest dość zamknięta wspólnota, sami się chwalą że trudno się do nich przyłączyć.
Ja oglądam ich nabożeństwa i nie chciałbym chodzić do takiego zaboru, bo za często przypomina mi to wiec.
Tym niemniej wszystkim krytykom Chojeckiego zawsze zadaję pytanie - a co wy zrobiliście?
https://www.youtube.com/watch?v=rVTumWUG5Kk :lmao:

Ja środowisko "Idź pod prąd" znam od ponad dekady, jednak na szerokie wody wypłynęło ono wraz z uruchomieniem telewizji internetowej. Pastor Paweł Chojecki i Marian Kowalski stali się całkiem znaczącym ośrodkiem skoro coraz więcej osób bądź oburza się na ich działalność, bądź deklaruje regularne oglądanie ich programów. Kowalski i Chojecki budzą kontrowersje, bo jako dawni UPRowcy bardzo popierają obecny rząd, są też zwolennikami radykalnej opcji proamerykańskiej w polityce zagranicznej, co nie podoba się zwłaszcza spoglądającym na wschód. Ja muszę napisać, że choć wydaje się ono pasem transmisyjnym PiSu, to jednak jest to autonomiczne środowisko, które wcale nie popiera w ciemno wszystkiego co robi rząd. O ile są np. zakochani w Macierewiczu, to Morawieckiego i politykę gospodarczą bardzo krytykują. Na początku mogą wydawać się ormowcami obecnego rządu, ale im uważniej się ich słucha, tym bardziej widzi się że nie do końca. A ta proamerykańskość to moim zdaniem rezultat podobnego rozumowania jakiego dokonał prof. Adam Wielomski wprowadzając (za Carlem Schmittem, a ten za apostołem Pawłem) pojęcie katechona do swojej publicystyki politycznej), tylko o przeciwnym wektorze. Dla AW katechonem jest Putin ergo Rosja ergo wszyscy mający w geopolityce te same cele co Moskwa. Ja rozumowanie Pawła Chojeckiego rozumiem tak, że za katechona uważa Ducha Świętego (słusznie, bo Pismo należy wyjaśniać Pismem a nie Schmittem) ergo (ewangelikalni) chrześcijanie w których DŚ mieszka ergo kraj w którego życiu społecznym ewangelikalni mają największy wpływ czyli USA ergo prezydent Trump (którego w kampanii poparło wielu liderów chrześcijańskich np. Franklin Graham i który chce z tymi środowiskami współpracować). Czy może więc dziwić, że uważając za Michalkiewiczem polską politykę li tylko za arenę starcia różnych sił zewnętrznych wybrali PiS uchodzący za proamerykański. Mnie dziwiła niechęć podprądowców do Chin i zwalczanie chęci układania się z Państwem Środka, ale ona też wynika ze specyficznej interpretacji Biblii wg której Rosja i Chiny to kraje Goga i Magoga. Można iPP lubić lub nie, uważać za geniuszy albo wariatów, ale trzeba przyznać że to suwerenne i konsekwentne środowisko polityczne


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 19 lut 2017, 23:57



Drogi Michale to zachowanie jest żenująco żałosne a nie śmieszne :/

Problemem nie są poglądy pary Ch&K (już pomijam to że ta dwójka cieszy się z faktu przybycia do Polski wojsk okupacyjnych US Army).

Głównym problemem jest to jaki wizerunek przezentuje sobą Chojecki! Ten człowiek robi swoim zachowaniem "anty-reklamę" Ewangelicznemu Chrześcijaństwu, bo coś widzę że niektórzy z was chyba zapomnieli jak byli niedzielno-rosołowymi katolikami lub atolami :hihi: i jak się wtedy myślało.

Więc zabawmy się i stwórzmy pewną postać, nazwijmy ją np. Wiesiek. Taki Wiesiek to typowy niedzielno-rosołowy katolik, i wchodzi se na ju tuba i co widzi? Pastora który sie bardzo szybko ekscytuje, krzyczy na swoich wykładach, skacze i używa chamskiego języka, na większości filmów ma czerwoną papę (co świadczy o problemie z alkoholem) i se taki Wiesiek myśli: "Protestantyzm? - Nie dziękuje!" albo "Ci protestanci to naprawdę popierdoleńcy są" Pan Chojecki robi czarny piar polskiemu protestantyzmowi!

Porównując do innego kanału który głosi ewangelię Tajemny Plan https://www.youtube.com/channel/UC2e4Xc ... S6Icz0QjsQ lub PrusTV https://www.youtube.com/user/prustv
Gdzie prowadzący tych kanałów elokwentnie i ze spokojem tłumaczą i głoszą ewangelię. Bez krzyków, bez zbędnego skakania. Na przykład dam tu odcinek Prusa jak tłumaczy że czyścieć nie istnieje https://www.youtube.com/watch?v=X0yT4lb4OTc
Da się? Da!

Sam osobiście mam taką teorię (bardzo naciąganą ale jeżeli się dobrze przyjrzeć to trochę daje do myślenia) że Chojecki to krypto katolik który swoim zachowaniem ma za zadanie niszczyć i ośmieszać polską myśl protestancką. Ten jego skrajny anty katolicyzm mi za bardzo śmierdzi. Kiedyś oglądałem taki film "Fanatyk" film opowiadał o skinheadach i pod koniec filmu okazało się że jeden z tej szajki który był najbardziej antysemicki, najbardziej agresywny wobec żydów, że sam jest żydem xD .

Także proszę spojrzeć na pana Chojeckiego wieloformatowo!


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości