Chojecki-Kowalski w polityce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 06 sie 2016, 23:10

Nie sądź innych swoją miarą.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 07 sie 2016, 01:42

Haha ja nie mogę, mamy pat teologiczno-polityczny x D mam nadzieję chlopaki ze jak się spotkacie na modlitwie się nie pogryziecie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Thor » 07 sie 2016, 12:44

Kamilzon pisze:Jak w maj ABW zrobiło wjazd na Chatę Partii Zmiana (jedynej anty-amerykańskiej w Polsce) i został zatrzymany lider partii doktor Mateusz Piskorski, to te dwa osobniki się cieszyły że "ruski agent" został złapany.
Ale jeżeli kilkanaście miesięcy wcześniej. Była sytuacja że Marian Kowalski stracił pracę z powodów poglądów politycznych to nawet PPS wyraził poparcie Marianowi. Widać że obaj panowie wyznają moralność Kalego.

jeżeli jest to prawda, to co piszesz, to bardzo źle świadczy to o tym pastorze. akurat kto jak kto ale Piskorski to ani agent rosyjski, ani jakiś lewak, ale też nie neofaszysta oenerowski.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 19 sie 2016, 14:34

Szczerze mówiąc mam przesyt, oni są fajni jak się ich przez pewien czas słucha, na dłuższą metę robię się mniej strawni.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 30 sie 2016, 02:30

Czas mija, a ja z coraz mniejszą aprobatą oglądam polityczne dysputy Kowalski-Chojecki, choć może z innych powodów, niż inni wypowiadający się w wątku.
Za to nauczania pastora Chojeckiego (choć rozpolitykowane też bywają) i "warsztaty biblijne" oglądam (zazwyczaj) z przyjemnością. Może fajnie by było, gdyby pastor więcej nauczał, a mniej politykował?


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Zbyszekg4 » 30 sie 2016, 18:07

Michał pisze:Może fajnie by było, gdyby pastor więcej nauczał, a mniej politykował?

Może... ale to chyba nie będzie tak bo on raczej lubi politykować [a wielkim teologiem nie jest] i w kółko atakować Watykan, co już jest nudne, a czasem - przez jego język - niesmaczne; dlatego zaprzestałem go słuchać (może kiedyś wrócę).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Imperator » 30 sie 2016, 18:26

Michał pisze:Szczerze mówiąc mam przesyt, oni są fajni jak się ich przez pewien czas słucha, na dłuższą metę robię się mniej strawni.


Tak jak pisalem wczesniej, bledem jest robienie ponad godzinnego show codziennie. Nie codzien dzieje sie wystarczajaco aby byc interesujacym komentatorem wydarzen. Jak obejrzales 5 odcinkow, to widziales je wszystkie. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 30 sie 2016, 23:50

Tak. jakby było co tydzień, to byłoby ciekawsze.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 09 wrz 2016, 15:16

Przyznam, że praktycznie w ogóle ich już nie słucham.

Chojeckiego najlepiej słucha się jak mówi o sprawach cywilizacyjnych, jak ma takie refleksje socjologiczno-religioznawcze.

Audycje czysto religijne też na ogół ok, o ile nie ma za dużo politykowania, a antykatolicyzm nie przesłoni wszystkiego innego (w końcu ile można słuchać o "zwodzicielu Franciszku").

Natomiast zupełnie zniechęciły mnie codzienne audycje polityczne. Co do geopolityki, współpracy w ramach Wyszehradu to się zgadzam. Choć akurat wizja antyrosyjskiej krucjaty pod sztandarem Orbana i z poparciem Ameryki świadczy albo o ignorancji, albo o myśleniu życzeniowym.

Natomiast co do wewnętrznej polityki to jest to dla mnie proPiSowska dywersja. Owszem, oni czasem skrytykują PiS, np. pastor czasem przypomni UPRowskie abecadło gospodarcze, ale uważam że to jest takie szczepienie widza, żeby mogli powiedzieć "wcale nie zawsze popieramy PiS".

Tymczasem fakty są takie:
-zajadle bronią 500+. Tak, dwóch ex-UPRowców opowiada się za sztandarowym projektem socjalnym.
-Paweł Chojecki głosił, że to dobrze że szkoła o. Rydzyka dostała jakieś dotacje z budżetu. Pastor protestancki i ex-UPRowiec broni takich subwencji...
-Macierewicz traktowany jako guru, obrona wszystkiego co robi on i jego zaplecze, np. pochwalanie odznaczania Misiewicza, z czego śmieją się wszyscy w okół. I sugerowanie, że pewnie ten asystent pana Antoniego "narażał życie, aby ujawnić prawdę o zamachu smoleńskim" :lmao:

Niby więc czasem skrytykują PiS, ale generalnie otwartym tekstem mówią, że "kto nie popiera PiS jest w obozie zdrady narodowej". A ja akurat rządy PiS uważam za szkodliwe dla Polski, choć opozycję spod znaku KOD też niespecjalnie popieram.

Warto też zwrócić uwagę, że Marian Kowalski ponadprzeciętnie często, nieproporcjonalnie w stosunku do znaczenia politycznego pojawia się w TVP Info. Zgadzam się, że to taka symbioza, oni mogą się promować, a PiS pokazać "my nie jesteśmy tacy źli, patrzcie, oni są bardziej radykalni". (Nie, nie jest tak że MK jest bliżej partii KORWiN, on chce współpracować z Wiplerem i jej działaczami, ale krytykuje JKM razem z P.Ch. choć może nie tak ostro jak on.

Szczerze mówiąc, to wolałem podprądowców sprzed dekady, którzy zamiast Macierewicza "czcili" Korwina (inna sprawa, że wolałem też Korwina i UPR sprzed dekady).

W zasadzie to to jest chyba lustrzane odbicie tych, którzy ogłaszali Tuska pomazańcem Bożym. Niby nie dorabiają do tego uzasadnień teologicznych, ale jednak polityka jest tym bardziej widocznym aspektem działalności iPP. A przecież robią tyle dobrej roboty choćby rozsyłając Nowe Testamenty.

Szczerze mówiąc, to nie wiem czy pastor powinien tak mocno definiować się politycznie. Przecież jak rzuca na kazaniu żarcik o PO czy Nowoczesnej, to ich sympatyk nie posłucha i się nie nawróci, tylko zezłoszczony przełączy kanał.

Piszę to z przykrością. "Idź po prąd" to był jeden z moich pierwszych kontaktów z biblijnym chrześcijaństwem. Zostało mi do nich sporo sentymentu i sympatii, kibicowałem kiedy ruszali z telewizją. Ale słuchanie ich już mnie nie buduje.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 09 wrz 2016, 16:34

Bo nie można non stop mielic mielonego. Pozatym jesteśmy w całkiem nowej sytuacjii politycznej i poglady się docierają.

Co do rządu Pis powoli ich rząd zmierzać bedzie do 2 lat sprawowania rządu. Puki co oprócz kosmetycznych i propagandowych eventow rząd wychamowuje z powodów chyba uśpienia oraz braku funduszy. Jeśli nie dojdzie do reform gruntownych np uproszczenia biurokratyczne, reforma służby zdrowia, ograniczenie wakatow dla urzędników to nie ma mowy by rząd utrzymał długo takie poparcie.

Ponadto Polacy oczekują w ciągu 4 lat skupiając się na kwestii socjalnej

- budownictwo socjalne na wynajem (pakiet dla młodych) mówimy o setkach tysięcy mieszkań

- stały wzrost płac, nadrabianie dystansu do krajów zachodnich

- polepszenie oraz poszerzenie szeregu praw obywatelskich oraz wymagań wobec instytucjii państwa w tym organów również najwyższych

jeśli Pis w ciągu 3 lat nie zacznie działać w tej materii, nie bedzie znacznego trendu wzrostu płac czy Pkb w stosunku do zachodu to sondaże sięgną dna


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Thor » 14 wrz 2016, 20:56

generalnie w stosunku do księży katolickich zarzuca się, że politykują z ambony co dzieli ludzi przez preferencje polityczne tej czy owej opcji, ale gdy to robi pastor to już jest dla niektórych ok.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 17 wrz 2016, 09:44

A co sądzicie o takiej egzegezie Pisma Świętego? https://m.youtube.com/watch?v=KvinSOoig2U&spfreload=10
Bo moim zdaniem o trochę coś innego w omawianym fragmencie chodziło...

Swoją drogą przypomniało mi się "święte oburzenie" na "pastę" o Kościele Brutalnych Chrześcijan.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Janek » 19 wrz 2016, 14:57



Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 26 wrz 2016, 13:11

Przecież to ten sam fragment.

Mam wrażenie, że obydwu panom wyraźnie się pogorszyło https://www.youtube.com/watch?v=MGzSDzwAmhY
Przez kilka miesięcy oglądałem iPP TV w miarę regularnie i moje podejście zmieniło się dość znacznie, z entuzjazmu na poczucie zażenowania. To jest fajne w małych dawkach...
Generalnie w internetach ten kanał ma opinię "szurostwa" i przestałem się temu dziwić.

Znalazłem stary artykuł pastora Chojeckiego, w którym doradza... sojusz z Niemcami :D W tym numerze, artykuł "Znowu uber alles" http://podprad.org/pp/Pp61_62.pdf
Zresztą tak w 2009 to był popularny na prawicy motyw, chyba po książce Zychowicza, opcję proniemiecką doradzali i Chojecki, i np. Ziemkiewicz, co jest dość zabawne biorąc pod uwagę ich późniejszą krytykę ministra Sikorskiego za było nie było w pewnym stopniu realizację ich postulatów. (to nastawienie zmieniło się dopiero po Smoleńsku)

Zresztą w tym artykule ciekawe jest, że Chojecki jako reprezentant opcji proamerykańskiej przestrzega przed byciem "amerykańskim dywersantem". Obecnie rzeczywiście sam mówi jak dywersant. Panom chyba uderzyło do głowy zwycięstwo popieranego przez nich PiSu i na serio myślą, że jak Macierewicz wywoła wojnę z Rosją, to Polska ją wygra bo Ameryka pomoże :lmao: Ba, wręcz zdają się na taką perspektywę czekać, vide zalinkowany dziś przeze mnie fragment z yt.

Pastor Chojecki zawsze pisał w dość rozemocjonowanym stylu, jednak ten artykuł z 2009 to jest wręcz chłodne rozważanie potencjalnych opcji geopolitycznych. A te obecne pogadanki to... ręce opadają...

Dla porównania: tutaj reprezentant opcji proatlantyckiej potrafi przynajmniej teoretycznie rozważać przestawienie się pod pewnymi warunkami na współpracę z Rosją http://foxmulder2.blogspot.com/2016/09/ ... -nowa.html
Dla Chojeckiego Rosja to diabeł wcielony (czasem wątpię, czy jedynie w przenośni), co sprawia że jest kiepskim geopolitykiem, bo ma założenia wstępne.
Oprócz autora tego bloga lubię też czytać na te tematy Agnosiewicza z racjonalista.pl (sic) - to jest w zasadzie dosć podobna opcja co geopolityka Kowalskiego i Chojeckiego tylko że w mądrzejszej i nie tak zacietrzewionej postaci.

Dla mnie to jest dość przykra sprawa, bo iPP to był jeden z moich pierwszych kontaktów z biblijnym chrześcijaństwem, ale obecnie gonią w piętkę.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 11 lut 2017, 22:43

Widzę, że raczej nikt na forum już nie chce dyskutować o Kowalskim i Chojeckim, mam nadzieję że nie zostanę posądzony o necroposting.

Dla mnie ich działalność to mówiąc slangiem internetowym mieszanina rigczu i raka ;) Czasem wzbudzają zażenowanie, a czasem zwracają uwagę na ważne kwestie nieobecne w innych mediach. Ani nie mają zawsze racji, ale nigdy jej nie mają.

Mimo wszystko nie są tubą propagandową PiSu, ale jednak autonomicznym środowiskiem - potrafią np. bardzo mocno krytykować Morawieckiego. Ale już Macierewicz to niemal jakiś bożek dla nich.
Ja się z nimi bardzo często nie zgadzam w sprawach konkretnych, a podoba mi się ogólny kierunek myślenia.

Natomiast podoba mi się to co mówią, zwłaszcza Chojecki, w sprawach cywilizacyjnych (to wstawki o o historii protestanckiej Ameryki). No bo chrześcijanie muszą też być w polityce, biznesie, czy w armii. Mają być solą ziemi a nie "kubusiami puchatkami!" ;)


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości