Chojecki-Kowalski w polityce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: kontousunięte1 » 13 lip 2016, 08:35

MrSponge pisze:Pan Kowalski to jakiego jest wyznania, bo mam wrażenie, że już nie jest katolikiem?
Pastor Chojecki za bardzo skupia się na byciu anty-rzymskim oraz na wytykaniu innym denominacjom "zdrady". Jego konikiem jest ostatnio chyba Wichary, bo już kilka razy jechał po Baptystach przy czym również nawołuje do opuszczania tego kościoła...

Ja się tak zastanawiam - o co tu chodzi...?
Zdumiewa mnie to czasami.

Dobre pytanie - o co tu chodzi? Ja nie wiem, ale Chojeckiego już nie słucham. Ileż można słuchać o błędach katolickich? Jak mantra u niego to brzmi. Sam z jakiegoś niewiadomego nurtu jest. Nie wiem czy czasami swojej własnej jednozbawczej denominacji nie ustanowił, bo nazwa tego zboru dziwna jakaś i nie kojarzy mi się najlepiej /ale nie będę się sprzeczać/. Natomiast paskudne jest, że już nie tylko na watykaństwo nadaje, ale zaczyna kalać własne gniazdo. A już namawiać! do opuszczania baptystów to ... skandaliczne jest.
No i wzywanie "do boju, narodzie" :roll: Ten pan stracił dla mnie wiarygodność. Ale co ja tam wiem :mrgreen:


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Thor » 13 lip 2016, 12:39

o co mu chodzi? prawdopodobnie chodzi mu o rozrost własnej sekty, w której oprócz oczywistej ewangelii przekazuje jedynie słuszną wizję polityczną i prezentuje tzw. ekskluzywizm, czyli "tylko u nas jest zbawienie", a tam zielonoświątkowcy, baptyści, luteranie, adwentyści to wszystko córy nierządnicy watykańskiej, ktora zadziera kiecę, żeby użyć jego języka.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: kontousunięte1 » 13 lip 2016, 12:57

Też mam takie wrażenie. Z jednej strony dobrze, że protestanci nie mają takiej "zwierzchności", jak np. katolicy , gdzie dyscyplinuje się "dziwne" zachowania, ale z drugiej strony czasami przydałaby się jakaś władza, aby takie zapędy powstrzymywać, hamować, upominać.... :-/


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 13 lip 2016, 16:19

Trzeba założyć dziennik z uwagami i ocenami
Upomnienia tylko w towarzystwie dwoch świadków

Kowalski przecież ostro krytykowal obecną glowe Kościoła Katolickiego. Formalnie może i Katolikiem jest nadal. Ale takim powiedzmy sobie delikatnie anty klerykał. A czy powody ma do bycia anty to zalezy tez od tego jakich KRK ma/mial kleryków.

Propo Chojecki-Wichary dwa różne salony.
Z Wicharym się raczej nie zgadzam, ale Baptysci jako calosc to bardzo zdrowe wyznanie w wielu aspektach zycia Chrzescijanskiego. Jednoosobowy czy kilkuletni "kosciol" to coś zupełnie odmiennego, szkoda komentarza i mojego języka


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Thor » 13 lip 2016, 19:06

Wichary startował z list JKM. Na jego blogu w internecie rozprawia o wolności gospodarowania, o piniędzu i generalnie o gospodarce, ale w ujęciu neoliberalnym, choć widać, że nie ma generalnie pojęcia o temacie. Ale jego prawo, jego hobby, choć miesza je nieubłaganie z chrześcijaństwem. Na setki postów, ktore napisał nie znalazłem ani jednego w obronie pracownika najemnego, czy o konieczności sprawiedliwego prowadzenia życia gospodarczego. To by świadczyło że jest korwinistą takim samym jak Kowalski czy Chojecki. Czym więc oni moga się różnić, skoro mają tak samo spaczone sumienie w tym obszarze, stając po stronie diabelskiej antyludzkiej ideologii?


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 13 lip 2016, 21:52

No z punktu widzenia gospodarczego salony moze podobne, ale forma angazowania sie w Chrzescijanstwo to dwa rozne salony prezentuje Chojecki a Wichary

Narodowcy nie są tak neoliberalni, a sporo jest bardziej socjalnych. Sama idea "narod" "plemie" "paczka znajomych" to element socjalny... a jesli chodzi o same idee czy gospodarke to są zlozone problemy. Najlepszy jest zdrowy rozsadek i podchodzenie do konkretnych kwestii z konkretnym pomyslem.

Neoliberalizm to zbyt sztywna ideologia utopijna jak komunizm. Ogolnie to bardziej cywilizowana forma niewolnictwa czy ustalony obszar wyzysku jako kompromis, kiedy robotnicy nie maja juz czasu czy energii by sie przeciwstawic troche przypomina to budowe piramidy w Egipcie przez niewolnikow.

Sluchajac Chojeckiego napewno neoliberalem nie jest bo takie problemy dostrzega, choc czasami rozne poglady pokazuje i roznie przedstawia.

Korwin tez jest socjalistą jesli spojrzymy na niego neoliberalnie. Bo de fakto zycie jest anty liberalne, nie oplaca sie kobiecie rodzic czy karmic dziecka w interesie narodu? Co gorsza dzis kapitalizm mocno oddzialuje w kazda sfere naszego zycia, czesto niszczac motywacje zyciowe, wprowadzajac wszedzie reklame, kobiety są bardzo podatne na autosugestie, mezczyzni zreszta tak samo.

Za 10 lat mozliwe ze nikt nie bedzie wiedzial o czym piszemy bo systemowo dla garstki banksterow bedzie to niewygodne. Juz nie jest, nie zyjemy w dobrej perspektywie, mamy okres obecnie przejsciowy albo do powszechnego niewolnictwa albo do wymkniecia sie sytuacjii spoza kontroli.

Takze rozwazanie o nowej ideii czy zagrozeniach jest obecnie jak najbardziej na miejscu. Wedlug mnie najciekawszy jest brak ideii, pomysl ma najwieksze szanse


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: KAAN » 14 lip 2016, 08:54

Samolub pisze:Korwin tez jest socjalistą jesli spojrzymy na niego neoliberalnie.
Stworzyłeś nowy sposób mieszania ludziom w głowach :) , takich tekstów zmieniających znaczenie terminów już dawno nie czytałem. Neoliberalizm ma korzenie socjalistyczne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Thor » 14 lip 2016, 12:40

KAAN a ty to dopiero mieszasz! Neoliberalizm jak ci udowodniłem wczesniej jest terminem i ideologią stricte zwolenników wolnego rynku, liberałów XX wiecznych. To dokładne przeciwieństwo koncepcji komunizmu czy socjalizmu. Przeciwny biegun na osi gospodarczej.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: MrSponge » 14 lip 2016, 12:44

Thor pisze:o co mu chodzi? prawdopodobnie chodzi mu o rozrost własnej sekty, w której oprócz oczywistej ewangelii przekazuje jedynie słuszną wizję polityczną i prezentuje tzw. ekskluzywizm, czyli "tylko u nas jest zbawienie", a tam zielonoświątkowcy, baptyści, luteranie, adwentyści to wszystko córy nierządnicy watykańskiej, ktora zadziera kiecę, żeby użyć jego języka.


Słuchaj, nie zauważyłem u niego "jedynozbawczości", więc pudło. Ja z Pastorem Chojeckim mam taki problem, że oprócz mądrych i wyważonych wypowiedzi w równym stopniu wali notorycznie po "katolach", a z transmitowanych przez niego nabożeństw wylewa się za dużo polityki. Paradoksalnie prześciga w tym moim zdaniem rzymskokatolickich urzędników. Ot, taka niespodzianka. Czy to cieszy Jezusa? :puppyeyes: Więcej Biblii tam być powinno jak dla mnie.

Osobny temat to jego nawoływanie do opuszczania baptystów i prywatna wojna z Wicharym - jednostronna mam wrażenie, bo nie widzę, żeby druga strona na to reagowała. XP Wytykanie ekumenii jednak dać mu trzeba na plus...

Więc obserwacja wskazana i bez emocji. :-D


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Thor » 14 lip 2016, 13:37

wiesz, z tą ekumenią jest podział wzdłuż i wszerz. generalnie w prawosławiu tez są takie tendencje i podobno jedne cerwkie nie utrzymują jedności i kontaktów z innymi i wzajemnie się "wyłączają", ekskomunikują jako nieortodoksyjne. podobno doszło do takiego absurdu, że jakiś tam mnich z klasztoru w Grecji z jego wąską grupką jest jedynym prawdziwym ortodoksyjnym prawosławiem czy chrześcijaństwem :O
Generalnie wśród protestantów ekumenia jest na tak, a tylko wąskie grupki nierzadko o charakterze sekciarskim są stanowczo na nie.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 14 lip 2016, 13:56

KAAN pisze:
Samolub pisze:Korwin tez jest socjalistą jesli spojrzymy na niego neoliberalnie.
Stworzyłeś nowy sposób mieszania ludziom w głowach :) , takich tekstów zmieniających znaczenie terminów już dawno nie czytałem. Neoliberalizm ma korzenie socjalistyczne.


Po prostu zawsze można być bardziej liberalny w ujęciu Korwina. Więc de fakto każdemu można wytknąć bycie socjalistą

A tak poza tematem dzis i wogole ludzie nie stanowią jednego organizmu nawet w narodzie, ze glowa dba o rękę, a reka o głowę. A mimo to każdy organizm sklada się z wielu elementow, "ewolucyjnie" mamy indywidualizm

MrSponge pisze:Osobny temat to jego nawoływanie do opuszczania baptystów i prywatna wojna z Wicharym - jednostronna mam wrażenie, bo nie widzę, żeby druga strona na to reagowała.


Ależ że Wichary przegina czasami z kierunkiem to oczywiste i że wiele osob się z nim nie zgadza. Chodzi o to namawianie do wyjścia z KCHB przez Chojeckiego

To trochę budzi niesmak :O


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: KAAN » 14 lip 2016, 14:39

Thor pisze:KAAN a ty to dopiero mieszasz! Neoliberalizm jak ci udowodniłem wczesniej jest terminem i ideologią stricte zwolenników wolnego rynku, liberałów XX wiecznych. To dokładne przeciwieństwo koncepcji komunizmu czy socjalizmu. Przeciwny biegun na osi gospodarczej.
Nie udowodniłeś, wyraziłeś tylko swoją opinię, na temat liberalizmu powinieneś posłuchać wykładu dr. T Sommera.
Neoliberalizm to wolność limitowana dla banksterów i koropracji, oraz skorumpowanych polityków. Nie jest to możliwe bez przeregulowanej gospodarki i rozbuchanego ponad wszelką miarę prawa. Takie warunki wystepują wyłącznie w socjalistycznych organizmach państwowych. To czerwona zaraza która niszczy wszelką ludzką inicjatywę i zniewala miliony kosztem niewielkiej garstki banksterow i korporacyjnych rekinów. Nikt z poza układu władzy i biznesu nie ma prawa się rozwijać. To jest neoliberalizm.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: KAAN » 14 lip 2016, 14:53

Samolub pisze:Po prostu zawsze można być bardziej liberalny w ujęciu Korwina. Więc de fakto każdemu można wytknąć bycie socjalistą.
To właśnie robią ci którzy chcą zamieszać w pojęciach zeby ludzie nie znali prawdy. Liberalizm Korwina jest w sferze gospodarczej, natomiast w sferze polityczno-moralnej jest konserwatystą i tak definiuje się wolnorynkowy, konserwatywny kapitalizm. Socjalizm i wszelkiego rodzaju lewactwo w stylu neoliberalizmu charakteryzuje się przeregulowaniem gospospodarki, i liberalizmem moralnym. Prawo daje wielką wolność i władzę bankom, korporacjom i politykom, oraz niszczy moralny kręgosłup społeczeństwa poprzez system szkolnictwa, zawłaszczone media i dopuszczanie do głosu wszelkiej maści lewactwa promującego zboczenia i antyciwilizacje.
"ewolucyjnie" mamy indywidualizm
Myślę że mamy ogólne ogłupienie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 14 lip 2016, 15:20

Jasne że mamy ogłupienie ^^" ale najwieksze oglupienie panuje w sferze duchowej, sfera ekonomiczno-socjalna to nizsza kategoria

To tak jak w KRK w sredniowieczu diabel mial widly, uzywal narzedzi do uzezniania gleby, dbal o swoj modny wizerunek tym artefaktem i symbolizowal protest srodowisk rolniczych a po godzinach urzedowania czerpal energiie do roboty za diabla sadzac marchewki, zodkiewki i bazylie w ogrodzie.

Tak brano go w sredniowieczu: na bardzo powaznie =P a przynajmniej mimo widocznego uproszczenia wiekszosc ludzi stwierdzi ze w sredniowieczu sie go obawiali.

Mnie zastanawia jak mozna się obawiać rzekomego kolesia z widlami który ma ohydna twarz. Można se odejść, gozej jak mąż/żona diabelska

Kazdy z nas namiastkę piekła przezywa, a oni Ci malują kolesia z widlami... chyba deal mieli z nim jakiś. Mhm jasne kontynuacja sukcesjii Piotra, ehe

Ja tam widze różnice miedzy nauczaniem apostolskim a np sredniowiecznym Papieżem, troche inna bajka. Ciekawe jak zalecenia Apostolskie by nie rozmawiac z ludźmi którzy mają fisia były wykonane przez np Chrzescijan pod sadem inkwizycyjnym...

Odwrocil sie i se poszedl ktoś ?
Diabelstwu ja mówię nie =D
Za madrzy jestesmy na ekumenie z KK, Kościół Katolicki trzyma się dobrze, za kilka dni ludzie z calego swiata będą go wychwalac jako jednozbawcza, straznika pokoju, nie mówiąc o wspanialych Papiezach


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: ul » 14 lip 2016, 21:11

lubię obu
praktyków pastorów polityków
takie hałasy
jakie czasy


bzzz wśród opłotków

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości