Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Które/a partie reprezentują Twoje poglądy najlepiej?

KORWIN
10
29%
KUKIZ'15
11
31%
Prawo i Sprawiedliwość
1
3%
Platforma Obywatelska
1
3%
Polskie Stronnictwo Ludowe
1
3%
Partia Razem
5
14%
Ruch Narodowy
4
11%
Szczęść Boże
1
3%
Zjednoczona Lewica
1
3%
 
Liczba głosów: 35
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: Samolub » 08 kwie 2016, 16:56

Partie moga sie starac, oszukiwac, mamic a Bóg moze je kiedy chce i jak chce obalic jak wykałaczkę złamać ^^"

Wiecej dystansu do wszystkiego, mniej szarpania sie i zycze politykom uwzglednic to ze Bog zna kazdy zamysl, motywacje itd. Nawet jesli oszukaja wyborcow to Boga nie oszukają.

Z takim spokojem podchodzę do sprawy.
Politycy to tylko wykonawcy woli narodu/obywateli i maja wykonywac zadania oraz wyzwania jakie stawia przed nimi spoleczenstwo.

Polityk to nie władca, a wykonawca zaleceń. Wiec powinien byc rzecznikiem ludu, lud odwdziecza sie za jego prace dietą poselską. Partie podlegaja weryfikacjii opini publicznej, nawet PIS ktory dzis rzadzi musi sie liczyc z tym ze czesc wyborcow to nie tylko Katolicy lub staly elektorat. Bez dobrej woli oraz szczerych checi poparcie spada, a poparcie jest potrzebne nie tylko przy wyborach, ale na codzien.

Ja taką dobrą wolę dostrzegam u obecnej premier Szydlo i sporej czesci PIS, dlatego glosowalem na tą partię mimo jej powiazań katolickich. Puki co obecny rząd oceniam na 4-
Oczywiscie rozwazalem tez glosowanie na partie Kukiz'15

jednak poglady polityczne i partyjne nie pokrywają sie idealne z moim swiatopogladem. Czesc z moich pogladow bylaby uznana za lewackie, a czesc za prawicowe. Mamy np w Polsce centrum liberalne (PO) prawice zblizona do socjalnej (PIS) czy prawice liberalno-konserwatywną (Korwin)

Ja w liberalizm nie wierze, jestem za wysokimi podatkami dla osob najbogatszych i wyrownywaniem szans poniewaz uwazam ze system z natury jest niesprawiedliwy, a zarobki czesto od pracy nie zaleza.

Jestem za krotkim trzymaniem za pysk banków i korporacjii


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: artur403 » 08 kwie 2016, 18:02

dr.sky pisze:Całkiem możliwe że kilku protestantów znajduje się w sejmie.


Buchacha.... to nawet tego nie wiesz????
Śmieszne.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: artur403 » 08 kwie 2016, 19:06

Nie byłem z luteranami, gdy tworzyli swoje państwa. Patrzę na to, co wypisują polscy protestanci na forum.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: Puritan » 08 kwie 2016, 19:28

artur403 pisze:Nie byłem z luteranami, gdy tworzyli swoje państwa. Patrzę na to, co wypisują polscy protestanci na forum.

W czasach I Rzeczpospolitej większość w polskim Sejmie stanowili protestanci, dopóki nie zostali wygnani przez jezuitów. A teraz ilość protestantów jest tak śladowa, że trudno ich zauważyć w życiu publicznym.
Znam tylko dwóch protestantów aktywnie zaangażowanych w politykę:
John Godson (zielonoświątkowiec) - zrezygnował z PO ze względu na promowanie homseksualizmu przez tą partię
Paweł Chojecki - wspieranie Ruchu Narodowego


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: Samolub » 08 kwie 2016, 19:49

Niebieska pisala ze Godson zdradzil juz Protestantow : ) kiedyś tez myslalem ze nadal jest Pastorem i wogole. Ale słyszałem wiele negatywnych opini, ze kiedy juz dostal się do polityki zdradzil polskich Protestantow, a Zbor traktowal jako mozliwosc kariery. Kiedy pojawiła sie nowa fucha jego wiara i przekonania osłabły.

Paweł Chojecki, szanuje tego Pastora, jego mocne stanowisko, ale uważam że ostatnio niebezpiecznie lawiruje.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: Filip » 08 kwie 2016, 19:59

Ale partii protestanckiej w Polsce nie ma i nigdy nie będzie!!
Protestanci uważają, że chrześcijanin nie powinien się mieszać do polityki.


Protestantyzm jest dziś różnorodny. Jedni uważają, że chrześcijanie nie powinni się mieszać do polityki, inni wręcz przeciwnie.

Ale historycznie protestantyzm z całą pewnością nie promował braku zaangażowania chrześcijan w politykę. Choćby dlatego, że powstawał w czasach, gdy nie było rozdziału kościoła od państwa. Reformacja była wprowadzana w życie m. in. przez władze świeckie (książąt w luterańskich Niemczech, rady miejskie w reformowanej Szwajcarii).

Wraz z upowszechnieniem się rozdzielenia kościoła i państwa w demokracji postrzeganie relacji kościoła i państwa się zmieniło. Nastąpiło (moim zdaniem słuszne) rozdzielenie roli kościoła jako takiego oraz chrześcijańskiego zaangażowania społecznego. Ale to nie znaczy, że protestantyzm przestał zachęcać chrześcijan do (dobrego) zaangażowania w sprawy państwa - zrezygnowano tylko z przekonania, że kościół jako kościół powinien być w nią zaangażowany.

Przykładów protestanckiego zaangażowania politycznego jest mnóstwo. Ot, w Holandii w XIX wieku powstała kalwińska Anti-Revolutionaire Partij a jej lider (notabene pastor i działacz kościelny) został premierem. Swoją drogą ta partia tworzyła wspólny front z chadecją katolicką. Ewangelikalizm też niekoniecznie jest apolityczny. W Stananach Zjednoczonych środowiska ewangelikalne są bardzo zaangażowane w lobbowanie w niektórych ważnych dla chrześcijan sprawach.

W Polsce w przewidwalnej przyszłości partia nie powstanie, ale główną przyczyną tego stanu rzeczy jest, że protestanci są tu bardzo małą mniejszością.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: Samolub » 08 kwie 2016, 20:50

Jeśli Protestanci zawiąrza z Prawoslawnymi partię i podzielą się mandatami. To jest pewne przy frekwencjii niskiej że same głosy tych mniejszości wystarczą. A za 4 lata to Protestantow moze byc dwa razy tyle. Tylko czy to by bylo dobre rozwiazanie?

Tylko że z butami do Zborow nam wejda media, ateisci i katolicy. Juz nie mowie o tym że bedzie to wielka nowinka w Protestanckich krajach w Europie i Ameryce, że w Polsce Protestanci dostaną się do sejmu.

Sama wspolpraca z Prawoslawnymi moglaby nawet pokazac Amerykanom, Brytyjczykom, Kanadyjczykom czy Rosjanom, że da się żyć pokojowo i z kilkoma Chrzescijanskimi ideami dojsc do porozumienia dla dobra Rzeczpospolitej Nawet w Katolickiej Polsce.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: artur403 » 08 kwie 2016, 22:25

Jeśli protestanci zgodzą się z tym, że nowonarodzenie się otrzymuje we chrzcie, to może zawiążą koalicję z prawosławnymi.
Ale na razie nic na to nie wskazuje.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: Samolub » 08 kwie 2016, 23:45

Hah =D
To jest jeszcze inny powod dla którego warto trzymać się z dala. Zresztą po co jeździć na wiejską, Bóg z nami, Duch Święty wszystko załatwia, nasz prawnik :lmao:

Arturze, nie wiem czy Prawosławni czy Katolicy wogole wiedzą że taki termin istnieje jak "Nowo Narodzenie" poza paroma kopistami, czy grupkami ktore maja stycznosc z Protestantami. A co dopiero zrozumienie o co chodzi, tym bardziej nie widzę sensu dyskutować z Prawosławnymi o tym kiedy i jak dochodzi do Nowo Narodzenia.

Możesz się licytować z Chrześcijanami, ale z Duchem Świętym się nie licytuj. Jeśli nie wiesz, nie rozumiesz, nie wierzysz lepiej nie wyrokuj i nie nauczaj.

Gdybanin nie potrzebujemy. To Duch Świety zwiastuje, jeśli nie jesteś uczestnikiem przymierza, nie prorokuj i nie mów jak i kiedy DŚ działa. Okey, ja Ci niczego nie bronie, ale robisz to na własną odpowiedzialność, ja Ciebie tylko informuje. Szczególnie że osoby prowadzone Duchem Świetym podejrzewasz że są pod wpływem demonicznym. A może Ty jesteś? Zastanów się co piszesz


10:17 Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.
10:18 Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.
10:19 Tedy znowu powstał rozłam między Żydami z powodu tych słów.
10:20 I wielu z nich mówiło: Demona ma i szaleje. Dlaczego go słuchacie?
10:21 Inni mówili: To nie są słowa opętanego przez demona. Czyż demon może otwierać ślepym oczy?


W innych miejscach forum sugerujesz że przejawy odrzucenia bałwochwalstwa, modlitw do zmarłych w KRK to wpływ demoniczny. Tak samo mordowaliście Chrześcijan w średniowieczu oskarżając kobiety o bycie czarownicami, a mezczyzn magami.

Wy jesteście przeciwnikami Pana Jezusa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: KAAN » 09 kwie 2016, 10:48

artur403 pisze:Ale partii protestanckiej w Polsce nie ma i nigdy nie będzie!!
Protestanci uważają, że chrześcijanin nie powinien się mieszać do polityki.
Arturze całkiem się z tobą zgadzam, jeśli przeanalizuje się jak działa polityka, to zrozumie się że wierzący człowiek trzyma się z dala od tego bagna. Nie znaczy to że wierzący nie mają poglądów politycznych, przeciwnie, wyrażają swój osąd nad polityką, która jest w kraju uprawiana. Moim zdaniem chrześcijanie powinni głosować w wyborach i opowiadać się za opcją polityczną która jak najbardziej zbliża się do idei zawartych w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: artur403 » 09 kwie 2016, 14:20

No to głosujcie na PiS.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: artur403 » 09 kwie 2016, 15:13

Fajnie, to dopiero początek problemu. O ile KRK jest dziś bardzo ekumeniczny, to prawosławni stoją ostro na stanowisku: tylko nasza wiara jest prawdziwa.
Jak chcesz z nimi dialogować? Czy zgodzisz się na sojusz z ludźmi, którzy mają silną tradycję, praktycznie obowiązek religijny, co niedziela wchodząc do cerkwi całować ikonę????


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: KAAN » 09 kwie 2016, 15:34

artur403 pisze:No to głosujcie na PiS.
PiS to socjaliści, a socjalizm jest sprzeczny z Biblią, ostatnio znowu nakładają nowe podatki, narzucają coraz więcej roboty administracyjnej, zwiększają koszt działalności gospodarczej... Niszczą Polskę tak jak niszczyło PO tylko z innej strony, efekt będzie taki sam, kraj się będzie wyludniał, a ludzie będa coraz biedniejsi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: Samolub » 09 kwie 2016, 16:06

artur403 pisze:Fajnie, to dopiero początek problemu. O ile KRK jest dziś bardzo ekumeniczny, to prawosławni stoją ostro na stanowisku: tylko nasza wiara jest prawdziwa.
Jak chcesz z nimi dialogować? Czy zgodzisz się na sojusz z ludźmi, którzy mają silną tradycję, praktycznie obowiązek religijny, co niedziela wchodząc do cerkwi całować ikonę????


Jesteś zbyt pochłoniety polityką i wszetecznictwem żeby zrozumiec o co mi chodzilo z tą partią. Chodziło mi o wprowadzenie do sejmu Protestantow i Prawosławnych ktorzy zakładają partie przed wyborami, po to by przekroczyć próg wyborczy pięcio procentowy. A jakie maja poglady religijne Prawosławni to ich sprawa, partie podzielić. Założyć "mniejszosc Protestancką" czy cos takiego. Cały ten sojusz tylko na tym się opiera by mniejszosci Chrzescijanskie mieli swoich przedstawicieli w sejmie.

Ale jak juz mowilem to taka tylko teoria bo wiecej z tego zamieszania niz pozytku.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaka patia polityczna najlepiej/najgorzej reprezentuje chrześcijaństwo...

Postautor: artur403 » 09 kwie 2016, 16:42

"Socjalisci" to tylko etykietka, którą się przykleja. Nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Czy jak ktoś ma etykietkę "kapitalista" to jest lepszy?
W praktyce różne rządy mają ograniczony wybór rozwiazan
i etykietki nie oddają prawdy. Moglyby to samo rozwiazanie wybrac, pomimo roznych etykietek.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości