Aborcja a polityka

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Mitnaged » 06 gru 2016, 12:16

Cóż jeżeli mowa o dajmy na to ciężkim uszkodzeniu mózgu, robiące ze mnie warzywko to owszem liczyłbym na eutanazję.
Podobnie np. przy zaawansowanym raku kości czy innych tym podobnych sprawach.

Niemniej w tamtej wypowiedzi chodziło głównie o nierzetelność owego źródła. ;]


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 06 gru 2016, 12:29

Mitnaged pisze:Cóż jeżeli mowa o dajmy na to ciężkim uszkodzeniu mózgu, robiące ze mnie warzywko to owszem liczyłbym na eutanazję.
Podobnie np. przy zaawansowanym raku kości czy innych tym podobnych sprawach.

Niemniej w tamtej wypowiedzi chodziło głównie o nierzetelność owego źródła. ;]
Ja tam nie wiem nic o rzetelności tego źródła, jednak uważam to za prawdopodobne z perspektywy totalnego upadku moralnego krajów zachodu w szczególnosci Belgii, Holandii i Francji.
A gdybyś był w śpiączce to mógłbyś trafić do "budzika", wiele osób już tam wybudziło się ze śpiączki i żyją, mają szansę nawrócić się i być zbawionymi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Mitnaged » 06 gru 2016, 14:55

Tam w zasadzie co zdanie to jakieś przekłamanie.

Co do gadki o upadku moralnym w tychże krajach to kiedy słyszę taki tekst to zawsze nachodzi mnie myśl, że dobrze by było by i nam taki "upadek" się zdarzył. :)
Zresztą Polacy jakoś lubią te i im podobne kraje. ;]
Szczerze to uważam, że poziom moralności jest tam podobny, a w niektórych krajach nawet wyższy. Choć to pewnie kwestia wybranych kryteriów.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 06 gru 2016, 18:50

Mitnaged pisze:Tam w zasadzie co zdanie to jakieś przekłamanie.
Co do gadki o upadku moralnym w tychże krajach to kiedy słyszę taki tekst to zawsze nachodzi mnie myśl, że dobrze by było by i nam taki "upadek" się zdarzył. :)
Ja bym nie chciał żyć w takim bagnie jak tam. Ja katolików nie uznaję za wierzących, ale nigdy by mi do głowy nie przyszło żeby w katolickim kościele (albo w jakimś innym) zamontować pisuary i zmienić w szalet, albo w klub gejowski, a to dzieje się np. we Francji.
Zresztą Polacy jakoś lubią te i im podobne kraje. ;]
Kto lubi to lubi, ja wolę Polskę.
Szczerze to uważam, że poziom moralności jest tam podobny, a w niektórych krajach nawet wyższy. Choć to pewnie kwestia wybranych kryteriów.
Nie sądzę, o poziomie moralności w tamtych krajach można wywnioskować np. z ilości dzieci urodzonych poz normalnymi rodzinami. Polska jest pod tym względem oazą moralności w całej europie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Mitnaged » 08 gru 2016, 02:09

KAAN pisze:Ja bym nie chciał żyć w takim bagnie jak tam. Ja katolików nie uznaję za wierzących, ale nigdy by mi do głowy nie przyszło żeby w katolickim kościele (albo w jakimś innym) zamontować pisuary i zmienić w szalet, albo w klub gejowski, a to dzieje się np. we Francji.

Tylko co to ma z moralnością wspólnego i jakimś rzekomym jej upadkiem? taki "kościół" to po prostu budynek, i to taki który przestał już spełniać swoją funkcję sakralną. Nikt też kościoła do tego nie zmusza, sam sprzedaje bo wiernych brak. Alternatywą rozbiórka, czyli w zasadzie marnotrastwo.

KAAN pisze:Nie sądzę, o poziomie moralności w tamtych krajach można wywnioskować np. z ilości dzieci urodzonych poz normalnymi rodzinami. Polska jest pod tym względem oazą moralności w całej europie.

Takie kryterium mówi o moralności dosłownie nic. I bez ślubu można kochać, wspierać, wychowywać, a sam ślub nie chroni przed przemocą, alkoholem, narkotykami czy porzuceniem.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 08 gru 2016, 07:39

W Polsce pewne sprawy leżą a na "zachodzie" inne

nie zawsze na siebie zachodzą, ani rozwiązania polskie nie są dobre dla np Holandi, ani holenderskie dla Polski

Mitnagrad, to co opowiadasz jest trocheńkę dziwne. Ale to nie jest temat dyskusjii.

Dyskutujemy obecnie o aborcjii która z punktu widzenia Chrześcijan jest oceniana jako zabójstwo/grzech

kwestia karalności, przepisów prawnych, dobrowolności jest jeszcze inną kwestią


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 09 gru 2016, 13:33

Mitnaged pisze:
KAAN pisze:Ja bym nie chciał żyć w takim bagnie jak tam. Ja katolików nie uznaję za wierzących, ale nigdy by mi do głowy nie przyszło żeby w katolickim kościele (albo w jakimś innym) zamontować pisuary i zmienić w szalet, albo w klub gejowski, a to dzieje się np. we Francji.

Tylko co to ma z moralnością wspólnego i jakimś rzekomym jej upadkiem? taki "kościół" to po prostu budynek, i to taki który przestał już spełniać swoją funkcję sakralną. Nikt też kościoła do tego nie zmusza, sam sprzedaje bo wiernych brak. Alternatywą rozbiórka, czyli w zasadzie marnotrastwo.
Ma dużo wspólnego, to pokazuje jak bardzo ludzie zapomnieli o chrześcijaństwie, a prostą zależnościa jest to, że gdzie nie ma chrześcijańskich zasad moralnych tam jest totalny upadek moralny. Czy uważasz ze klub gejowski w dawnym kościele to wzrost czy upadek moralności?
Mitnaged pisze:
KAAN pisze:Nie sądzę, o poziomie moralności w tamtych krajach można wywnioskować np. z ilości dzieci urodzonych poz normalnymi rodzinami. Polska jest pod tym względem oazą moralności w całej europie.

Takie kryterium mówi o moralności dosłownie nic. I bez ślubu można kochać, wspierać, wychowywać, a sam ślub nie chroni przed przemocą, alkoholem, narkotykami czy porzuceniem.
Mówi bardzo wiele, bo biblijny obraz małżeństwa jest lepiej wyartykułowany w chrześcijaństwie niż w jakiejkolwiek religii. Bez ślubu nie można pokazywać związku Chrystusa i Kościoła, związek bez ślubu jest niemoralny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Mitnaged » 10 gru 2016, 10:12

KAAN pisze:Ma dużo wspólnego, to pokazuje jak bardzo ludzie zapomnieli o chrześcijaństwie, a prostą zależnościa jest to, że gdzie nie ma chrześcijańskich zasad moralnych tam jest totalny upadek moralny. Czy uważasz ze klub gejowski w dawnym kościele to wzrost czy upadek moralności?

Moralność jest wynalazkiem wcześniejszym od chrześcijaństwa, i zapewne je przeżyje o ile kapitalizm wcześniej nie wykończy naszego gatunku.
Cóż na zachodzie z pewnością widać upadek tej religii, ale nie utożsamiałbym tego z upadkiem moralności w ogóle.

Klub gejowski, mieszkanie, sklep? To bez znaczenia, ważne jest to, że ani nie burzą, ani nie niszczeje pustostan.
Powtarzam zresztą, że kościoły same sprzedały te budynki, bo wiernych nie było.

Mitnaged pisze:Mówi bardzo wiele, bo biblijny obraz małżeństwa jest lepiej wyartykułowany w chrześcijaństwie niż w jakiejkolwiek religii. Bez ślubu nie można pokazywać związku Chrystusa i Kościoła, związek bez ślubu jest niemoralny.

Śluby też są wynalazkiem starszym niż ta religia. Może sobie być mniej lub bardziej biblijny, ale z postępowaniem moralnym niewiele wspólnego ma.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 10 gru 2016, 10:26

Mitnaged pisze:
KAAN pisze:Ma dużo wspólnego, to pokazuje jak bardzo ludzie zapomnieli o chrześcijaństwie, a prostą zależnościa jest to, że gdzie nie ma chrześcijańskich zasad moralnych tam jest totalny upadek moralny. Czy uważasz ze klub gejowski w dawnym kościele to wzrost czy upadek moralności?
Moralność jest wynalazkiem wcześniejszym od chrześcijaństwa,
Cóż na zachodzie z pewnością widać upadek tej religii, ale nie utożsamiałbym tego z upadkiem moralności w ogóle.
Nie ma czegoś takiego jak wynalazek moralności; moralność została ukształtowana przez Boga w człowieku, ST daje świadectwo, że każdy kto był pod wpływem działania Boga był pouczany o tym co jest moralne (dobre) a co niemoralne (złe). Chrześcijanie eksponują moralność jaka została ustanowiona przez Boga.
Istnieje coś takiego jak moralność sumienia człowieka niewierzącego, ponieważ Bóg przez sumienie przemawia do człowieka w tym zakresie, jednak bez wiary chrześcijańskiej ten głos nie ma swojej mocy z powodu grzechu ludzkiego.
i zapewne je przeżyje o ile kapitalizm wcześniej nie wykończy naszego gatunku.
Jak widać z historii najnowszej największą siłą destrukcyjną jest socjalizm i wszelkiego rodzaju lewactwo.
Klub gejowski, mieszkanie, sklep? To bez znaczenia, ważne jest to, że ani nie burzą, ani nie niszczeje pustostan.
Powtarzam zresztą, że kościoły same sprzedały te budynki, bo wiernych nie było.
Klub gejowski moralność czy niemoralność?
Mitnaged pisze:Mówi bardzo wiele, bo biblijny obraz małżeństwa jest lepiej wyartykułowany w chrześcijaństwie niż w jakiejkolwiek religii. Bez ślubu nie można pokazywać związku Chrystusa i Kościoła, związek bez ślubu jest niemoralny.
Śluby też są wynalazkiem starszym niż ta religia. Może sobie być mniej lub bardziej biblijny, ale z postępowaniem moralnym niewiele wspólnego ma.
Ślub nie jest wynalazkiem, pochodzi od stworzenia człowieka a chrześcijanie o tym uczą. Postępowanie moralne lub niemoralne jest ściśle związane z instytucją małżeństwa ustanowioną od stworzenia człowieka, chrześcijanie uczą właściwego, Bożego obrazu małżeństwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Mitnaged » 10 gru 2016, 10:38

Samolub pisze:
Dyskutujemy obecnie o aborcjii która z punktu widzenia Chrześcijan jest oceniana jako zabójstwo/grzech

kwestia karalności, przepisów prawnych, dobrowolności jest jeszcze inną kwestią

Nie wszystkich chrześcijan w gwoli ścisłości. No i jest jeszcze kwestia przekonania kontra praktyka. Jeśli wierzyć najnowszym badaniom to częściej dokonują jej osoby które "na zewnątrz" mają gębę pełną religijnych frazesów. Biorąc pod uwagę niektórych niektórych przedstawicieli ruchu antyaborcyjnego nie jest to specjalnie zaskakujące.

Zresztą nikt chrześcijan wszelkiej maści do aborcji nie zmusza (chyba, że tatuś myślący, że nieślubne dziecko córeczki to wstyd na okolice).


Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Mitnaged » 10 gru 2016, 10:55

KAAN pisze:Nie ma czegoś takiego jak wynalazek moralności; moralność została ukształtowana przez Boga w człowieku, ST daje świadectwo, że każdy kto był pod wpływem działania Boga był pouczany o tym co jest moralne (dobre) a co niemoralne (złe). Chrześcijanie eksponują moralność jaka została ustanowiona przez Boga.

Przez człowieka, wszak czy religia czy ST to jego dzieła, nie najstarsze w tej kategorii zresztą. Pomijam zresztą, że to było potoczne wyrażenie, bo tak naprawdę jest to efekt ewolucji.
KAAN pisze:Klub gejowski moralność czy niemoralność?

Czego nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi? Któryś raz powtarzam, że obecne wykorzystanie tego przybytku jest bez znaczenia dla moralności, nieważne czy to sklep czy klub.
Niemoralny byłby burdel, ale nie ze względu na miejsce co na zwyczajowy (niezbyt dobrowolny dla "pracowników") charakter instytucji.

KAAN pisze:Ślub nie jest wynalazkiem, pochodzi od stworzenia człowieka a chrześcijanie o tym uczą. Postępowanie moralne lub niemoralne jest ściśle związane z instytucją małżeństwa ustanowioną od stworzenia człowieka, chrześcijanie uczą właściwego, Bożego obrazu małżeństwa.

Bla bla bla, instytucja ślubu jest starsza, a to czy Ci bądź inni ludzie podpierają sobie daną książką czy bogami nie ma żadnego znaczenia.
Podobnie jak akt małżeństwa nie jest aktem o charakterze moralnym, a nawet najpiękniejsza ceremonia nie uświęci związku w którym panuje przemoc.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 10 gru 2016, 14:46

Mitnaged pisze:Nie wszystkich chrześcijan w gwoli ścisłości.


gwoli ścisłości to murzyn, biały, azjata częściej nienawidzi swojej rasy niż rasiści

takich historyjek jest wiele, cześć jest prawdziwa, cześć wymyślona, a cześć życiowa, czy wszyscy którzy się podają za gejów czy lesbijki nimi są? Można mniemać że w Polsce 90% osób homo jest hetero, a cześć osób zwalczających homo jest w rzeczywistości homo =P

Mitnaged pisze:No i jest jeszcze kwestia przekonania kontra praktyka. Jeśli wierzyć najnowszym badaniom to częściej dokonują jej osoby które "na zewnątrz" mają gębę pełną religijnych frazesów.


a ja znam ludzi którzy afiszują się jako tolerancyjne, mile kobiety akceptujące wszystko i wszystkich ale np gdzies tam w praniu chwilę potem nagle się okazuje, że rude wredne są =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 10 gru 2016, 15:01

Także ja nie biorę na powaznie tego co mówią niektórzy ludzie, każdy się chce przypodobać w danym środowisku, wielu ludzi nie ma swojego zdania, nie myśli samodzielnie. Niektórzy mają jakies komplesksy, problemy, inni coś zasłyszeli, media też są obarczone błędem poznawczym czy informacyjnym więc ja wolę to sam zweryfikować a nikomu w nic wierzyć nie każe. Zresztą informowanie ludzi często kończy się ukamienowaniem tylko, że w nowoczesnej formie. A niektórzy po prostu kręcą =P

Mitengrad

Ty widziałeś niemoralność chyba na tablicy facebook'a czy ekranie tv gdzie nie moralność ubiera się w lepsze ciuchy, lepszą zabawę etc. To taki lep na muchy wlasnie by młodzież bazowała na skojarzeniach. Na tej samej zasadzie działa propagowanie "gangsterskiego rapu" "nowoczesnych społeczeństw LGBT"

rzeczywistość wyglada innaczej i tacy ludzie żyją w nędzy umysłowej jak i ekonomicznej, bo oni mają mechanizmy by wyciągać kasę od młodzieży =P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 10 gru 2016, 15:19

Korporacje, media, władza, pieniądze im wyżej w systemie tym bardziej zobaczysz, że coś nie gra =D to samo się tyczy różnych fałszywych religii. Nawet jak się pojawi prawda też ją szybko gospodarować potrafią, są też zmowy milczenia =P są wpływowe środowiska

to jest taki wyścig szatanśki =D i jesteś na to podatny jak większość ludzi którzy mają wpojone dobre idee.

To jest poziom przeciętnego zjadacza chleba, a co dopiero gdy mówimy o ogromnych pieniądzach, konfliktach, tajnych organizacjach.


To Ty nie wiesz jeszcze za co Jezusa ukrzyżowali? My Chrześcijanie mamy być sprytni jak lis i niewinni jak gołębie.

A to co Ty sobie mówisz to puki co luźne rozmówki. Rzucanie hasełkami bardzo elastycznymi które można łatwo udowodnić i równie łatwo można je zanegować.

1. Kiedy człowiek osiąga człowieczeństwo? Proszę o podanie konkretnego wieku płodu, noworodka, dziecka, nastolatka, dorosłego, starca
który etap oznacza osiągnięcie stanu człowieka.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Mitnaged » 10 gru 2016, 18:33

Samolub pisze:
Mitnaged pisze:Nie wszystkich chrześcijan w gwoli ścisłości.


gwoli ścisłości to murzyn, biały, azjata częściej nienawidzi swojej rasy niż rasiści

takich historyjek jest wiele, cześć jest prawdziwa, cześć wymyślona, a cześć życiowa, czy wszyscy którzy się podają za gejów czy lesbijki nimi są? Można mniemać że w Polsce 90% osób homo jest hetero, a cześć osób zwalczających homo jest w rzeczywistości homo =P

A jeśli jest to oficjalny kościół/zbór/zgromadzenie mające 2 mln członków popierający prawo kobiet do aborcji (i parę innych kontrowersyjnych dla tych religii spraw)? Zresztą wśród zgromadzeń chrześcijańskich panuje pewna różnorodność również w takich właśnie kwestia.
Stanowisko KRK odnośnie szczegółów w zależności od okresu i miejsca, podobnie w islamie czy judaiźmie.
Niby wszyscy korzystają z tej samej książki (z wyjątkiem dwóch ostatnich choć część jest wspólna).
Tylko bez festiwalu "prawdziwszości".



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości