Upadek Zachodu

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Puritan » 25 mar 2016, 12:53

Znalazłem ciekawy filmik obrazujący zasadę działania Unii Europejskiej i jej cele: https://www.youtube.com/watch?v=bgbG3VAVD_k
Ci ludzie chcą wywołać wielki kryzys, który doprowadzi do utworzenia Nowego Porządku Świata.
A papież nawołuje katolickie parafie do przyjmowania islamskich imigrantów:

„Słowa papieża wywołały wręcz entuzjazm zachodnich mediów (…). Niestety, akurat kiedy obecny biskup Rzymu kolejny raz zdradza świadomość utraty związku z rzeczywistością i przedkłada utopijne pięknoduchostwo nad realizm. Masowy napływ muzułmańskich rodzin do katolickich parafii jest prostą drogą do upadku i tak już mocno osłabionego chrześcijaństwa na Zachodzie”
http://www.pch24.pl/pawel-lisicki--papi ... 026,i.html

P.S. To ciekawe, że ktoś już wpadł na ten pomysł co ja, tylko że dużo wcześniej.

Na miejscu polityków starałbym się utworzyć silny sojusz państw środkowo-wschodnich.

A był to marszałek Piłsudski, który wpadł na pomysł utworzenia konfederacji państw Międzymorza:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99d ... olityka%29


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: artur403 » 25 mar 2016, 20:43

Już wiele proroctw wcześniej o tym mówiło, np. w dziewiętnastym wieku
LODOVIC ROCCA, franciszkanin, prorok:

"Polska powstanie wolna i będzie jednym z najpotężniejszych mocarstw w Europie. Pod hegemonią Polski Słowianie połączą się i utworzą własne katolicko-Słowiańskie mocarstwo Europy, którego granicami będą: Odra, Nysa, Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, Dniepr i Dźwina. Wspólnie wypędzą Turków z Europy. Z Konstantynopola zniknie Półksiężyc, a zapanuje z powrotem Krzyż. Przy końcu wojny europejskiej czarny lud przyjdzie Polsce z pomocą, w czasie gdy liście z drzew opadać zaczną. Z gruzów i popiołów powstanie Polska i dojdzie wreszcie do porządku i spokoju w sprawach wewnętrznych. Będzie mieć swojego króla z prastarego rodu książęcego, krwi słowiańskiej, o wielkim umyśle i duchu, a języka polskiego uczyć się będą na wszystkich uczelniach świata. Wielu zdrajców zostanie wygnanych z granic Polski. Najwyżej Bóg wyniesie Polaków, gdy dadzą światu wielkiego papieża. Polska zawrze wieczną przyjaźń z Turcją, która po wieki zachowana będzie."
Ostatnio zmieniony 25 mar 2016, 20:46 przez artur403, łącznie zmieniany 1 raz.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: kontousunięte1 » 25 mar 2016, 20:46

hahaha


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: artur403 » 25 mar 2016, 20:52

Niemiecka stygmatyczka Teresa Neumann:

"Wy, Polacy macie do nas, Niemców, żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta.Wy możecie czuć się spokojni (...). Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już nic złego nie stanie."

"W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy."


To Polacy wymyślą najlepsze prawo. Będziemy z tego sławni.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2016, 21:07 przez artur403, łącznie zmieniany 1 raz.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: artur403 » 25 mar 2016, 21:04

Polska jest najbezpieczniejszym miejscem teraz.

Św. ojciec Pio:

"Całej ludzkości grozi niebezpieczeństwo. Niebo czekało długo i ostrzegało, ale ludzie się tym nie przejmują. Gdy będzie za późno, wyłoni się duży głaz z nocnej mgły. Nocą nagle, bez wypowiedzenia, rozpocznie się wojna. Z południa przylecą czarne i szare ptaki z taką potęgą, że zmienią widok nieba i ziemi. Czołgi będą miażdżyć domy z ludźmi, z których zwisać będą martwe, zwęglone twarze. Wskutek powodzi znikną wsie i miasta. Kto spojrzy w kierunku zniszczeń wojennych, umrze, bo jego serce nie wytrzyma tak straszliwych widoków. W jedną noc zginie więcej ludzi niż podczas ostatnich dwóch wojen światowych."

Dalej autor pisze: "Odnosi się wrażenie, że wszystkie złe sygnały przesyłane dziś na ziemię ze świata nadprzyrodzonego nie dotyczą Polski ".


Ojciec Andrzej Klimuszko:

"Przez Europę przejdzie fala wojen i kataklizmów, tylko nad Polską nie widzę krwi i zniszczeń, lecz promienne blaski przyszłości"


Marian Węcławek - prorok z Leszna:
To proroctwo mówi o zaniku nienawiści i wrogości między ludźmi, jednak będzie to miało miejsce dopiero po wielkiej wojnie. Wspomina także o zmianie klimatu i hodowli owoców cytrusowych."Polska stanie się mocarstwem europejskim, a granice państwa sięgać będą za Kijów, Czerkasy, Odessę. Granica zachodnia utrzyma się na Odrze i Nysie. Polska będzie ustalać podział świata na strefy wpływów. Republiki poradzieckie będą ubiegać się o przynależność do państwa polskiego". Kto nie wróci w odpowiednim czasie do ojczyzny, to zginie. Najwięcej osób zginie w Niemczech i USA.

Czytaj więcej: http://www.wspolczesna.pl/polska-i-swia ... ,id,t.html
Ostatnio zmieniony 25 mar 2016, 21:24 przez artur403, łącznie zmieniany 1 raz.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: kontousunięte1 » 25 mar 2016, 21:10

Nocą? Co miał na myśli? Bo jak tu noc to tam dzień. O.Pio miał poważne problemy,z tego co czytałam to przy odprawianiu mszy zawsze gromada diabłów mu towarzyszyła. Pisał o tym.


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: artur403 » 25 mar 2016, 21:44

Myślę, że atak nastąpi nagle, nocą (Polska chyba została napadnięta przed świtem o 4.45, pamiętasz?), bez wypowiedzenia wojny. Ale nie jestem interpretatorem czyichś proroctw. Wydaje mi się, że to okres, gdy słońce nie świeci, bo jest po drugiej stronie globu.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Puritan » 25 mar 2016, 22:36

artur403 pisze:Już wiele proroctw wcześniej o tym mówiło, np. w dziewiętnastym wieku
LODOVIC ROCCA, franciszkanin, prorok:

"Polska powstanie wolna i będzie jednym z najpotężniejszych mocarstw w Europie. Pod hegemonią Polski Słowianie połączą się i utworzą własne katolicko-Słowiańskie mocarstwo Europy, którego granicami będą: Odra, Nysa, Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, Dniepr i Dźwina. Wspólnie wypędzą Turków z Europy. Z Konstantynopola zniknie Półksiężyc, a zapanuje z powrotem Krzyż. Przy końcu wojny europejskiej czarny lud przyjdzie Polsce z pomocą, w czasie gdy liście z drzew opadać zaczną. Z gruzów i popiołów powstanie Polska i dojdzie wreszcie do porządku i spokoju w sprawach wewnętrznych. Będzie mieć swojego króla z prastarego rodu książęcego, krwi słowiańskiej, o wielkim umyśle i duchu, a języka polskiego uczyć się będą na wszystkich uczelniach świata. Wielu zdrajców zostanie wygnanych z granic Polski. Najwyżej Bóg wyniesie Polaków, gdy dadzą światu wielkiego papieża. Polska zawrze wieczną przyjaźń z Turcją, która po wieki zachowana będzie."

Udowodnij proszę, że Lodovic Rocca naprawdę istniał oraz że ten tekst należy do niego.
Bo znalazłem zadziwiająco podobne proroctwo dotyczące papieża-polaka:
"Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu WIELKIEGO PAPIEŻA."
http://www.niedziela.pl/artykul/72394/n ... any-Prorok
Tylko że to proroctwo przypisuje się ks. Bronisławowi Markiewiczowi.
Mnie to osobiście wygląda na legendy miejskie krążące po katolickich forach, bo katolicy chętnie łykają takie historie. W ogóle tekst nie przypomina pisma z 19 w. i ściema takimi grubymi nićmi szyta, że nawet stuletnia babcia (z odrobiną rozumu) by się nie dała nabrać.

P.S. Proroctwo rzekomego Rocci kończy się zdaniem: "Wielki mąż Ameryki roztoczy nad jej granicami swoją przemożną opiekę, pod którą w wielkiej szczęśliwości królować będzie." Skoro to taka ważna wizja, to czemu pomijasz rzekomą "opiekę Ameryki" nad Polską?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Samolub » 26 mar 2016, 00:30

artur403 pisze:Niemiecka stygmatyczka Teresa Neumann:

"Wy, Polacy macie do nas, Niemców, żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta.Wy możecie czuć się spokojni (...). Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już nic złego nie stanie."

"W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy."


To Polacy wymyślą najlepsze prawo. Będziemy z tego sławni.


Nie wiem czy się mam śmiać czy płakać ? Księża piszący w internecie jako wierni o wspaniałości kapłanów, polscy Katolicy zazdroszczący jako Niemcy polskim katolikom.

Oszust na oszuście wszędzie. A to tylko piaskownica, są wytrawniejsi zwodziciele. Szkoda ,że nawet dzieci potrafią je odrożniać. Zwiedzionym współczuje, choć trzeba sobie zadać pytanie czy zwiedzieni to nie zwodziciele tylko gorsi w fachu?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: kontousunięte1 » 26 mar 2016, 10:01

Szkoda,że artur403,cytując x.Klimuszkę nie zaznaczył,iż te proroctwa odnośnie Polski dotyczyły 50 lat. Ten ksiądz zaznacza to wielokrotnie w swojej książce,która została wydana w latach 70-tych. Czyli,drogi katoliku,właśnie mija okres prosperity o której prorokował x.Klimuszko.
O o.Pio wolę nie pisać.Jak dla mnie to demoniczny facet.


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: artur403 » 26 mar 2016, 12:31

A ja widzę w tym dowód świętości o. Pio. Są tylko dwie możliwości : albo demony są wokół człowieka, albo w nim. Były wokół o. Pio, czyli on był ważnym przeciwnikiem demonów. Jeśli wokół chrześcijanina nie kręcą się demony, to ja mam obawy...


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: kontousunięte1 » 26 mar 2016, 12:34

artur403 pisze:A ja widzę w tym dowód świętości o. Pio. Są tylko dwie możliwości : albo demony są wokół człowieka, albo w nim. Były wokół o. Pio, czyli on był ważnym przeciwnikiem demonów. Jeśli wokół chrześcijanina nie kręcą się demony, to ja mam obawy...

Ja też mam obawy. Czyli,niech żyją demony wokół nas. Im więcej tym lepiej.
A gdzie Biblia o tym mówi /o tym,że o świętości człowieka świadczy ilość demonów wokół niego zgromadzonych/.


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: artur403 » 26 mar 2016, 12:45

Jezus był kuszony, chrześcijanie muszą pamiętać, że szatan jest jak lew szukający kogo pożreć (czyli kręci się zawsze wokół chrześcijan).
Logika podpowiada, że większe siły przeciwnik gromadzi tam, gdzie jest ważniejszy posterunek.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Samolub » 26 mar 2016, 13:41

Jasne że się kreci, przeciez diabeł ostro atakuje Kościół Boży, to zadna nowość


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Puritan » 29 mar 2016, 00:25

OK, dajmy sobie spokój z katolickimi przepowiedniami, niech katolicy sobie je opowiadają na katolickich forach, bo tyle w nich prawdy co w bajkach o krasnoludkach.

Zobaczmy co dzieje się w Belgii: https://www.facebook.com/78114611200845 ... =2&theater
Jak wiadać część społeczeństwa zaczyna się budzić i protestować przeciwko imigrantom. Ale są skutecznie pacyfikowani przez policję. Obawiam się, że u Belgów już sprawa zaszła zbyt daleko i nie da się tego odwrócić - musieliby chyba eksmitować arabskich mieszkańców, którzy stanowią 1/4 Brukseli, co jest bardzo mało prawdopodobne. Niech to będzie ostrzeżenie dla krajów, które chcą pójść w ślady "postępowych" krajów Zachodu.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości