Wybory parlamentarne 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Którą partię/komitet poprzesz w wyborach do parlamentu?

PiS
9
28%
PO
0
Brak głosów
.Nowoczesna
4
13%
Zjednoczona Lewica
1
3%
KORWiN
10
31%
Kukiz'15
7
22%
KNP
0
Brak głosów
KWW Zbigniewa Stonogi
0
Brak głosów
KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże"
1
3%
PSL
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 32
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Michał » 02 lis 2015, 12:36

Nikt na forum nie głosował na PO, przynajmniej nie w ankiecie.

Heh, a pamiętam czasy, kiedy partia ta bardzo usilnie starała się o zostanie reprezentacją polskich protestantów, a przynajmniej o pozyskanie ich głosów. Na własne uszy słyszałem historie jak to "Hanna Gronkiewicz-Waltz jest nasza", "Tusk jest nawrócony, tylko z powodów politycznych nie może o tym głośno mówić" (moim zdaniem takie plotki były protestantom celowo rozpowiadane, by zyskać ich poparcie). Ludzie opowiadali mi o tym, jak pastorzy strofowali ich za zamieszczanie krytyki działań PO na facebooku. Także i na tym forum dyskutowaliśmy o środowisku tzw. "zielonotuskowców". To wszystko w kościołach ewangelicznych, ale w ewangelickich też PO była bardziej popularna niż PiS. A teraz - 0 głosów!

Pytanie na ile to odwrócenie trendu jest reprezentatywne. W internecie zawsze krulował ;) Korwin, także i w takich ankietach na forach protestanckich. Może więc to my na forum nie głosujemy na Platformę, a w zborach nadal jest jak wcześniej bywało?

A jeśli takie odwrócenie trendu nastąpiło, to ciekawe czy wynika ono z jakiegoś wyraźnego odwrócenia się elektoratu protestanckiego od PO, czy też jest to też odbicie tendencji ogólnospołecznej - mam wrażenie, że dziś przyznanie się do popierania Platformy uchodzi za większy obciach niż w 2007 uchodziło wsparcie dla PiSu.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: kontousunięte1 » 02 lis 2015, 12:56

Nie wiem,jak to jest,ale dla mnie ważne jest w takim przypadku /wybory,rząd itd./co mogą zrobić dla kraju,a nie z jakiego kościoła jest ten czy tamten. Ja głosowałam 8 lat temu na PO,bo miałam tak dość cyrku i pośmiewiska jakie z Polski zrobił PiS i koalicjanci,że wszystko było lepsze niź tamto.
Teraz dałam głos Kukizowi,bez przekonania. Nadal obawiam się rządów PiSu.Korwina w ogóle nie biorę pod uwagę,nóż mi się w kieszeni otwiera jak go widzę i słyszę. PO się skompromitowało totalnie. Ale uważam,że to tylko kwestia czasu,a kolejni "nam pokażą".
Jestem za oddzieleniem kościoła od państwa /jakikolwiek by to kościół był przy władzy/.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 07 lis 2015, 17:19

To jest szerokie zjawisko spoleczne ktore moznaby analizowac dlugo i szczegolowo. Ale szkoda czasu, było minelo wnioski niech wyciagaja jej czlonkowie.

Ale ten statek tak czy siak zatonie, więc polecam szalupować


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: kontousunięte1 » 07 lis 2015, 18:16

Ja umiem pływać. ;-)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Rembov » 07 lis 2015, 18:30

kontousunięte1 pisze:Jestem za oddzieleniem kościoła od państwa /jakikolwiek by to kościół był przy władzy/.

No to twoje życzenie jest spełnione, bo w Polsce istnieje rozdzielność Kościoła i państwa. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory parlamentarne 2015

Postautor: Samolub » 07 lis 2015, 18:34

To nie Wigry, tylko pustynia wody


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości