Intronizacja Jezusa Uzurpatora

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 07 lip 2015, 20:08

2. Nie jest polityczny? Jestem odmiennego zdania. Od końca I wieku rozpoczęło budowę instytucji w kościele, instytucji władzy hierarchicznej. System obrzędów, pośredników, autorytetów, silnego posłuszeństwa człowiekowi w pewnych obszarach większego niż Bogu. Teologia zaś to wszystko miała ładnie uzasadniać.

Mówisz o instytucji Kościoła. Nawet, jeśli Kościół można traktować w ten sposób, to jest to instytucja odrębna od Państwa oraz Narodu.

W Ruchu Intronizacyjnym chodzi o to, by Naród się zwrócił do Jezusa i odkrył w Nim Króla. Oczywiście musi mieć to jakieś przełożenie na życie Państwa, więc Państwo Polskie powinno to jakoś uznać.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 lip 2015, 21:01

artur403 pisze:zywiście musi mieć to jakieś przełożenie na życie Państwa, więc Państwo Polskie powinno to jakoś uznać.


Artur chrześcijanie nie maja narodowości ani ojczysny na ziemi

Kol 3:11 bw "W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich."

można dodać nie ma już Polaka

Flp 3:20 bw "Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,"

Nie mamy ojczyzny na ziemi jestesmy tu przechodniami

Heb 11:14-16 bw "(14) Bo ci, którzy tak mówią, okazują, że ojczyzny szukają. (15) I gdyby mieli na myśli tę, z której wyszli, byliby mieli sposobność, aby do niej powrócić; (16) lecz oni zdążają do lepszej, to jest do niebieskiej. Dlatego Bóg nie wstydzi się być nazywany ich Bogiem, gdyż przygotował dla nich miasto."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 07 lip 2015, 21:51

to prawda Chrześcijanie nie mają Ojcowizny na ziemi.
Jednak ziemia moze być sektorem tej ojczyzny
Przecież Jezus dał modlitwę wzorcową
"Ojcze nasz , któryś jest w niebie[...]
Przyjdź królestwo Twoje
Jako w niebie, tak i na ziemi"
Czyli jak jest w niebie, tak i na ziemi ono ma być


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 07 lip 2015, 21:51

to prawda Chrześcijanie nie mają Ojcowizny na ziemi.
Jednak ziemia moze być sektorem tej ojczyzny
Przecież Jezus dał modlitwę wzorcową
"Ojcze nasz , któryś jest w niebie[...]
Przyjdź królestwo Twoje
Jako w niebie, tak i na ziemi"
Czyli jak jest w niebie, tak i na ziemi ono ma być


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 07 lip 2015, 22:20

Narody będą i w przyszłym świecie:

23 I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca,
by mu świeciły,
bo chwała Boga je oświetliła,
a jego lampą - Baranek.
24 I w jego świetle będą chodziły narody,
i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych.
25 I za dnia bramy jego nie będą zamknięte:
bo już nie będzie tam nocy.



31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
Ostatnio zmieniony 07 lip 2015, 22:22 przez artur403, łącznie zmieniany 1 raz.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: berecik » 08 lip 2015, 00:03

magda pisze:Artur chrześcijanie nie maja narodowości ani ojczysny na ziemi

Kol 3:11 bw "W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich."

można dodać nie ma już Polaka

Flp 3:20 bw "Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,"

Nie mamy ojczyzny na ziemi jestesmy tu przechodniami

Heb 11:14-16 bw "(14) Bo ci, którzy tak mówią, okazują, że ojczyzny szukają. (15) I gdyby mieli na myśli tę, z której wyszli, byliby mieli sposobność, aby do niej powrócić; (16) lecz oni zdążają do lepszej, to jest do niebieskiej. Dlatego Bóg nie wstydzi się być nazywany ich Bogiem, gdyż przygotował dla nich miasto."

[center] Nie ma już Żyda ani poganina,
nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego,
nie ma już mężczyzny ani kobiety
[/center]

Gal. 3:27-28
Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.

Chciałem spytać Magdo, czy u chrześcijan:
- nie ma już kobiet i mężczyzn?
- nie zakłada się rodzin?
- nie płaci się podatków?
- karmi tylko pokarm duchowym?
- nie ma odzienia, kosmetyków
... to tylko przykłady.

Czy aby nie przekraczamy limitu i rezygnujemy z rozsądku?

Abraham w wierze pielgrzymował do ojczyzny, której nawet piędzi ziemi nie otrzymał, prawda, i równocześnie zawierał przymierza, prowadził wojny, zajmował się interesamu i co tylko możliwe. Ojczyzna w Niebie to jedno, a na ziemi to drugie. Kościół nie mógłby funkcjonować gdyby nie państwo, którego urzędników Paweł nazywa sługami Bożymi (Rzym. 13:6). Nie ma dużej różnicy w służbie państwowej i kościelnej. W Izraelu obie służby stanowiły jedno, a biblijnie kazde państwo - naród to kościół (ekklesia).

Zgoda, że ta duża ekklesia - państwo jest zazwyczaj w większym sporze z Bogiem i duchowym kryzysie niż mniejsza. Ale lekceważenie, mówienie, że już jej nie ma, normalnie zaprzecza Bożemu stworzeniu.

Oprócz powołań duchowych w jednym kościele, mamy powołania i w tym drugim, bardziej politycznym.

Nie ma mężczyzny, ani kobiety - kiedy stoimy na górze Syjon, w mieście Boga żywego, Jeruzalem w zgromadzeniu aniołów, uroczystym zebraniu pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, u Boga, sędziego wszystkich, wśród duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość. Hebr. 12:22-23


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2015, 09:11

berecik pisze:Czy aby nie przekraczamy limitu i rezygnujemy z rozsądku?


Nie bo jeśli jest powiedziane też że umarłes dla świata że twoje ciało umarło i nie żyjesz ze zyje w tobie Chrystus to tak masz sieę czuć a nie ganiać na wybory żeby wybrali tego czy innego oszołoma bo Polska taka ważna. My juz jako Polacy, nie istniejemy. Mamy myśleć o prawdziwej naszej ojczyźnie tak gdzie Jezus jest królem a nie o tej tutej. Płacisz podatki i zyjesz zwykle tak jak i ciało istnieje mimo że patrzac na to duchowo mamy martwe ciało i nie mamay narodowosci tylko przynależnosć do Królestwa Bożego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: berecik » 08 lip 2015, 11:43

magda pisze:
berecik pisze:Czy aby nie przekraczamy limitu i rezygnujemy z rozsądku?


Nie bo jeśli jest powiedziane też że umarłes dla świata że twoje ciało umarło i nie żyjesz ze zyje w tobie Chrystus to tak masz sieę czuć a nie ganiać na wybory żeby wybrali tego czy innego oszołoma bo Polska taka ważna. My juz jako Polacy, nie istniejemy. Mamy myśleć o prawdziwej naszej ojczyźnie tak gdzie Jezus jest królem a nie o tej tutej. Płacisz podatki i zyjesz zwykle tak jak i ciało istnieje mimo że patrzac na to duchowo mamy martwe ciało i nie mamay narodowosci tylko przynależnosć do Królestwa Bożego.

Droga Magdo,
częściowo zgadzam się z twoja perspektywą, bo ciała są martwe, tylko wyrok jest odroczony. Nie żyjemy jednak wyłącznie w perspektywie duchowej.

Dziękuję Bogu, że w nas mieszka, ale zbawiona będziesz ty nie Jezus. Magda, ze swoją unikatową, oczyszczoną z rdzy osobowością. Tracisz nieco granicę między Lokatorem, a właścicielem posesji.

Po drodze będzie jeszcze tysiącletnie Królestwo z Izraelem i narodami pielgrzymującymi na Syjon. Nie lekceważmy zatem ani płci, ani narodowości (nie mam na myśli przewrażliwienia i szowinizmu), bo zauważ kto dzisiaj je lekceważy.

Apostołowie nie wstydzili się swojego pochodzenia. Po zmartwychwstaniy, po 40 dniach, gdy już wiedzieli wszystko co się tyczy Królestwa i ewangelii, zadali swemu królowi pytanie - kiedy odbudujesz Panie nasze państwo? ... Jezus odpowiedział, że dbuduje, i by byli w tej sprawie spokojni. Czas jest wyznaczony. Ich rolą jest teraz wskazanie narodom drogi do innego, wiecznego Królestwa.

Uczniowie kontrolowali obie perspektywy, wieczną i doczesną. Nie wspomnę już o królu Dawidzie, który jednego dnia siadał w cieniu Wszechmocnego, a drugiego gonił swoich wrogów.

Niech zatem Pan błogosławi prezydenta, a zwłaszcza elekta. Również przełożonych rodzin (zwanych ojcami), miast, i departamentów.

[center]Jezus o talentach, powołaniach i polityce[/center]
Łuk. 19:11-19
Gdy słuchali tych rzeczy, dodał jeszcze przypowieść, dlatego że był blisko Jerozolimy, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi. Mówił więc: "Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: "Zarabiajcie nimi, aż wrócę". Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: "Nie chcemy, żeby ten królował nad nami". Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał. Stawił się więc pierwszy i rzekł: "Panie, twoja mina przysporzyła dziesięć min". Odpowiedział mu: "Dobrze, sługo dobry; ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny, sprawuj władzę nad dziesięciu miastami!". Także drugi przyszedł i rzekł: "Panie, twoja mina przyniosła pięć min". Temu też powiedział: "I ty miej władzę nad pięciu miastami!

Izaj. 45:1-6
Tak mówi Pan o swym pomazańcu Cyrusie: 
"Ja mocno ująłem go za prawicę, aby ujarzmić przed nim narody i królom odpiąć broń od pasa, aby otworzyć przed nim podwoje, żeby się bramy nie zatrzasnęły. Ja pójdę przed tobą i nierówności wygładzę. Skruszę miedziane podwoje i połamię żelazne zawory. Przekażę ci skarby schowane i bogactwa głęboko ukryte, ażebyś wiedział, że Ja jestem Pan, który cię wołam po imieniu, Bóg Izraela. Z powodu sługi mego Jakuba, Izraela, mojego wybrańca, nazwałem ciebie twoim imieniem, pełnym zaszczytu, chociaż Mnie nie znałeś. Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga. Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś, aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu, że beze Mnie nie ma niczego. Ja jestem Pan, i nie ma innego.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 08 lip 2015, 11:43

Nie bo jeśli jest powiedziane też że umarłes dla świata że twoje ciało umarło i nie żyjesz ze zyje w tobie Chrystus to tak masz sieę czuć a nie ganiać na wybory żeby wybrali tego czy innego oszołoma bo Polska taka ważna. My juz jako Polacy, nie istniejemy. Mamy myśleć o prawdziwej naszej ojczyźnie tak gdzie Jezus jest królem a nie o tej tutej. Płacisz podatki i zyjesz zwykle tak jak i ciało istnieje mimo że patrzac na to duchowo mamy martwe ciało i nie mamay narodowosci tylko przynależnosć do Królestwa Bożego.



czyli taka przynależnośc do królestwa oznacza olewanie Bożych polecen?
Np takich zeby probować ulżyć cierpiącym ludziom, by mając mozliwość
zminimalizować straty nie zrobić NIC by przybliżyć Krolestwo Boże na ziemi ?
Nikt Ci nie każe wyświecać pańśtw..

Jeżeli relacja do Panstwa wygląda tak :"święty Bóg i państwo w ktorym Bóg działa"
to jest to dbanie z perspektywy Bożej
Jezeli zaś wygląda "święte Państwo i jego Bóg" to nie jest, a raczej nacjonalizm

Jeżeli ktoś wyswięca Polske i Polakow , zeby byli ''lepsi od innych''
i tylko po to wprowadza Prawo Chrystusa, by moc gardzic innymi ,
nie ma w sobie Ducha Bożego.

Natomiast jak pragnie by Panstwo , ktore w założeniu ma dbać o mieszkancow
w sensie łapać i karać przestepcow ,nie przeszkadzać w działalności i dobrze do niej motywować czyli spełniać plan Boga pomogło tylu to a tylu mieszkancom
w tym przypadku kraju zwanego Polska to spełnia Plan Boży
Niektorzy odcinają się celowo, bo w danej sytuacji, gdy dobrych wyborow brak
lepiej milczeć
Ale ten co sie wynosi ponad innych .. to juz sobie sami skomentujcie kim jest


Takie ' subtelności ' jak to mawiała moja dawna wojownicza koleżanka , ktorym warto sie przyjrzeć


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2015, 13:06

berecik fajnie napisałes ale nie trzeba też zapominać o tym że jednak duchowo nie mamy narodowości jesteśmy ludem Bożym a naszym królem jest Jezus to najważniejsze .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości