Intronizacja w aktualnej sytuacji

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Intronizacja w aktualnej sytuacji

Postautor: artur403 » 20 cze 2015, 12:03

Warto się zaznajomić z poniższym wykładem doktora Majewskiego:


https://www.youtube.com/watch?v=_vAo_CkidCg


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 20 cze 2015, 23:34

Chrystus jest królem Polski nawet jeśli katolicy nie dokonają Jego intronizacji.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 20 cze 2015, 23:41

Jeśli Chrystus jest Panem wszystkich, to dlaczego wzywacie wszystkich, by uznali Go za swojego osobistego Pana? To jest podobny problem.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 21 cze 2015, 00:34

Kamil M., bo mimo, że Jezus jest Panem wszystkich, to nie wszyscy uznają Jego władzę - tak jak w tej znanej przypowieści:

Łk 19: (12) Mówił więc: Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. (13) Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: Zarabiajcie nimi, aż wrócę. (14) Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: Nie chcemy, żeby ten królował nad nami. (15) Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał.
(...)
(26) Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. (27) Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach. (28) Po tych słowach ruszył na przedzie, zdążając do Jerozolimy.
(BT)


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 21 cze 2015, 01:10

fauxpas, tak, doskonale to rozumiem :) Chodzi mi o to, że z tą intronizacją jest podobnie: Chrystus jest Królem Polski i bez niej, ale to nie oznacza, że dążenie do takiego aktu jest czymś dziwnym lub niewłaściwym, wręcz przeciwnie :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 21 cze 2015, 01:17

Kamil M., a, ok, też rozumiem :-).
Ja już niegdyś Arturowi powiedziałem, że nie mam problemu z taką "intronizacją". O ile ona faktycznie będzie coś oznaczała w życiu konkretnych ludzi i nie stanie się po prostu kolejnym punktem zaczepienia do drwin. Bo czym dziś jest np. pomnik Jezusa w Świebodzinie, jeśli nie puentą wielu dowcipów...? Czy ten pomnik komukolwiek jakkolwiek pomógł?


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 21 cze 2015, 02:14

fauxpas pisze:O ile ona faktycznie będzie coś oznaczała w życiu konkretnych ludzi i nie stanie się po prostu kolejnym punktem zaczepienia do drwin.

W sumie wykład, który zalinkował Artur, dokładnie wyjaśnia o co chodzi. Oczywiście objawienia, z których wynika cała inicjatywa, to nie moja bajka, ale idea królowania Jezusa nad wszystkimi narodami jest moim zdaniem bardzo wyraźna w Biblii i bardzo trudno ją zignorować, pomniejszyć, zbagatelizować. Nie chodzi tutaj oczywiście o puste słowa, to ma dwa wymiary, ludzki i Boży. Z jednej strony ludzie dochodzą do wiary w Jezusa i do wyznania Go jako Pana i Króla, co przemienia ich serca, ale z drugiej strony miłosierny Pan odpowiada na wołanie tych, którzy Go wzywają. Chyba można dać Jezusowi kredyt zaufania, że jeśli naród i jego władze zawierzą się Jego królowaniu, to Jezus, nasz Pan, odpowie na tę modlitwę, poruszy serca ludzi, faktycznie ruszy swemu krajowi z odsieczą, doprowadzi do nawrócenia, przemieni serca swoją łaską, wprowadzi na drogę pokoju. To nie magia, to modlitwa.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 cze 2015, 05:51

A czy nie jest tak, że w Polsce tron jest już zajęty?! Od kilku wieków jest Królowa... :roll:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 21 cze 2015, 15:49

Zbyszekg4 pisze:A czy nie jest tak, że w Polsce tron jest już zajęty?! Od kilku wieków jest Królowa...

Tak, to Królowa Matka, bo jej Syn jest Królem :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 21 cze 2015, 16:31

fauxpas pisze:Kamil M., a, ok, też rozumiem :-).
Ja już niegdyś Arturowi powiedziałem, że nie mam problemu z taką "intronizacją". O ile ona faktycznie będzie coś oznaczała w życiu konkretnych ludzi i nie stanie się po prostu kolejnym punktem zaczepienia do drwin. Bo czym dziś jest np. pomnik Jezusa w Świebodzinie, jeśli nie puentą wielu dowcipów...? Czy ten pomnik komukolwiek jakkolwiek pomógł?



Dlatego również fauxpas powinien się włączyć w Ogólnopolską Akcję Ewangelizacyjną.
Uważam, że powinna powstać międzywyznaniowa organizacja, która by to wspierała.

A co mówią o pomniku? Cokolwiek mówią, nie rozumieją całości.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 21 cze 2015, 20:45

Kamil M., a czy takie intronizacje już gdzieś kiedyś "działały"? W sensie: czy już któryś naród wprowadził Jezusa na tron i wtedy On odpowiedział na tę modlitwę, poruszył serca ludzi, faktycznie ruszył swemu krajowi z odsieczą, doprowadził do nawrócenia, przemienił serca swoją łaską, wprowadził na drogę pokoju?


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 21 cze 2015, 20:47

artur403 pisze:A co mówią o pomniku? Cokolwiek mówią, nie rozumieją całości.

Mówią dowcipy.
A - według Ciebie - po co jest ten pomnik?
(Nie sugeruję bynajmniej, że właśnie do dowcipów ;-))


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 21 cze 2015, 20:49

fauxpas pisze:Kamil M., a czy takie intronizacje już gdzieś kiedyś "działały"? W sensie: czy już któryś naród wprowadził Jezusa na tron i wtedy On odpowiedział na tę modlitwę, poruszył serca ludzi, faktycznie ruszył swemu krajowi z odsieczą, doprowadził do nawrócenia, przemienił serca swoją łaską, wprowadził na drogę pokoju?

Nikt tego nie uczynił, ale jeśli ileż to razy Pan obiecuje w Piśmie narodom, które zwrócą się ku Niemu, zbawienie, łaskę i pokój? :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 21 cze 2015, 21:09

A nie słyszeliście o takim narodzie jak Izrael??? Cała Biblia o tym jest!
Czy Bóg używa podwójnych standardów? Chyba jasno zawarł w Biblii swoje zasady.

39 Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. 40 Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie pełnić; by dobrze ci się wiodło i twym synom po tobie; byś przedłużył swe dni na ziemi, którą na zawsze daje ci Pan, Bóg twój.

Czy istnieje jakikolwiek argument, by Bóg zmienił swoje zasady?


17 Będziecie pilnie strzec polecenia Pana, Boga waszego, Jego świadectwa i praw, które wam zlecił. 18 Czyń, co jest prawe i dobre w oczach Pana, aby ci się dobrze powodziło i abyś wreszcie wziął w posiadanie piękną ziemię, którą poprzysiągł Pan przodkom twoim, 19 wypędzając przed tobą wszystkich wrogów twoich. Tak zapowiedział Pan. 20 Gdy syn twój zapyta cię kiedyś: «Jakie jest znaczenie tych świadectw, praw i nakazów, które wam zlecił Pan, Bóg nasz?», 21 odpowiesz swojemu synowi: «Byliśmy niewolnikami faraona w Egipcie i wyprowadził nas Pan z Egiptu mocną ręką. 22 Uczynił na oczach naszych znaki i cuda wielkie przeciwko Egiptowi, faraonowi i całemu jego domowi. 23 Wyprowadził nas stamtąd, by iść z nami i przyprowadzić nas do ziemi, którą poprzysiągł dać przodkom naszym. 24 Wtedy rozkazał nam Pan wykonywać wszystkie te prawa, bać się Pana, Boga naszego, aby zawsze dobrze nam się wiodło i aby nas zachował przy życiu, jak to dziś czyni. 25 Na tym polega nasza sprawiedliwość, aby pilnie przestrzegać wszystkich tych poleceń wobec Pana, Boga naszego, jak nam rozkazał».
Ostatnio zmieniony 21 cze 2015, 21:26 przez artur403, łącznie zmieniany 2 razy.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 21 cze 2015, 21:14

fauxpas pisze:
artur403 pisze:A co mówią o pomniku? Cokolwiek mówią, nie rozumieją całości.

Mówią dowcipy.
A - według Ciebie - po co jest ten pomnik?
(Nie sugeruję bynajmniej, że właśnie do dowcipów ;-))


Pewni ludzie chcieli podkreślić, że Jezus jest Królem. Czy to nie jest oczywiste?
A po co się stawia pomniki???? Po co były pomniki Lenina?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości