Dlaczego Ameryka nie interweniuje w Korei Północnej?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 18 cze 2015, 22:23

Dla znajacych jezyk angielski polecam dokumentarz o Polnocnej Koreii ekipy VICE ktory mozna obejrzec na Youtube'ie. Nazywa sie "VICE Inside North Korea". Polecam szczegolnie na deszczowe i smutne dni :lol: Ogladajac ten dokumentarz mialam wrazenie jakbym ogladala film "Dyktator" produkcji Sacha'y Baron'a Cohen'a tylko w innej aranzacji i z innymi aktorami.

Jesli ktos jest zachwycony Polnocna Korea, to niech sie zastanowi czy chcialby oddwac czesc pomnikom "wielkich przywodcow" wchodzac do kazdego koreanskiego miasta i czy chcialby czcic Kim Dzong Una i ogladac jego spektakle, zachwycac sie biurkiem ktore zaprojektowal i robic sobie zdjecia z jego zdjeciem, tytulowac go w kazdym zdaniu "wielki general" i zachwycac sie jego "geniuszem". Cala Plnocna Korea mdleje bo Kim Dzong Un odwiedzil pracownikow, bo Kim Dzong Un spojrzal na nich, bo Kim Dzong Un dal im mieszkanie bo Kim Dzong Un bla bla bla :wow: Po obejrzeniu tego tego dokumentarza mam wrazenie ze to nie Bog Izraela stworzyl swiat w szesc dni ale Kim Dzong Un. Nie ma nic czego by nie dokonal. Korea Polnocna jest jak jak jedna wielka sekta ktora uprawia kult zmarlych generalow i oczywscie najwiekszego bozka z panteonu wielkich generalow, wielkiego generala Kim Dzong Una :lmao: Tam jest gorzej niz w Sali Krolestwa... :lol:

Obejrzyjcie naprawde, ten amerykanski dziennikarz jest dobry i swietnie komentuje. Najlepsza jest scena jak siedzi w wilekiej pustej lecz pieknie zastawionej hotelowej restauracji, a koreanskie kelnerki biegaja przy nim jednym i przynosza sterty jedzenia zeby stworzyc pozory ze w Polnocnej Koreii nie ma glodu a wszedzie panuje socjalistyczny przepych i luksus :lol:


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 cze 2015, 23:01

Dragonar pisze:Ile kosztuje bilet samolotowy do Korei Północnej?

Około 5 tys zł.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 19 cze 2015, 00:01

Fedorowicz, czekam jeszcze na komentarz odnośnie Twoich źródeł:
http://rksmb.org/
Cóż to za wcale-nie-stronnicza strona?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 cze 2015, 08:28

Fedorowicz pisze:Jak jest? Jest socjalizm.

A możesz podać z obiektywnych źródeł, jakie jest to oblicze socjalizmu?! Jak wygląda takie realne, rzeczywiste życie Koreańczyków- zwłaszcza tych z prowincji [bo życie elit pokazuje ichnia TV]?
Najlepiej , gdybyś pokazał filmowy zapis swobodnej podróży po tym kraju- z możliwością filmowania wszystkiego i wszędzie [nie na pokaz]...
Możesz to zrobić?!? Jeśli nie [a właściwie czemu nie???] - to daj już spokój z wmawianiem nam, że socjalizm koreański to coś fajnego...
A jeśli mimo wszystko jest wg Ciebie fajny- to do licha: PRZEPROWADŹ SIĘ TAM jak najszybciej, zanim kapitalizm zniszczy uroki socjalizmu...
(znasz już cenę biletu- jedź, leć, płyń, idź - rób cokolwiek, aby tylko tam być!!!) :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 20 cze 2015, 05:59

Zbyszekg4 pisze:- to daj już spokój z wmawianiem nam, że socjalizm koreański to coś fajnego...
A jeśli mimo wszystko jest wg Ciebie fajny- to do licha: PRZEPROWADŹ SIĘ TAM jak najszybciej, zanim kapitalizm zniszczy uroki socjalizmu...
Wybacz, ja nie wmawiałem wcale, że ten atakowany tak bezlitośnie od rozwiązania ZSRR kraj przez agresorów kapitalizmu jest miejscem bezpiecznym do osiedlania. To strefa wojny militarnej, ekonomicznej i ideologicznej. Miejsce bardzo niebezpieczne. Pomimo tych realnych zagrożeń i cierpień, dzielni Koreańczycy walczą wytrwale o utrzymanie tam socjalizmu, ludowej, sprawiedliwej ojczyzny wolnej od plag wyzysku i za to należy im się uznanie. Podobnie i Polacy gdyby nie uwierzyli w solidarnościowe brednie, "gruszki na wierzbie", żyliby dziś nie wiedząc co to bieda, nieleczone choroby, drożyzna, bezdomność i bezrobocie oraz wykluczenie społeczne.

Witryna krld.pl stworzona dla miłośników KRLD zawiera podstawowe informacje na temat kraju i zestaw fragmentów mów Przewodniczącego, mnóstwo różnych fotosów z życia Korei Północnej, a nawet wniosek wizowy, jakby ktoś z Was zdecydował się jechać. ;)

http://www.krld.pl/krld/index.php?npage=10


Obrazek


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 cze 2015, 08:58

Fedorowicz pisze:Witryna krld.pl stworzona dla miłośników KRLD zawiera podstawowe informacje na temat kraju

A możesz podać coś rzetelnego dla nie-miłośników KRLD, ale dla miłośników obiektywnej prawdy?!?
Takie podstawowe informacje na temat życia na prowincji; na terenach, gdzie (ponoć?) są obozy pracy; relacje rodzin, które (ponoć?) straciły nagle swoich członków bo ktoś ("dziesiąta woda po kisielu"), źle się wyraził o władzy lub ustroju; relacje osób, które (nie wiadomo po co i dlaczego) planują uciec z kraju...
Ot, taki po prostu zwykły dzień z życia zwykłych Koreańczyków z Północy!...
Zapodawaj, co tam w zanadrzu masz :nerwus: bo szkoda czasu (wniosek na wizę do KRLD czeka)!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 20 cze 2015, 14:23

Zbyszekg4 pisze: ..podać coś rzetelnego ..
Przyjacielu, w dalszym ciągu nie rozumiesz, że tak jak oskarżanie kogoś o zbrodnie, tak samo zarzuty o nierzetelność wymagają poważnych dowodów ? Ciężar dowodu (łac. onus probandi) – obowiązek udowodnienia stawianej tezy. Klasyczną regułą jest to, iż na osobie podnoszącej dane twierdzenie, ciąży obowiązek jego udowodnienia. W przypadku poważnych oskarżeń jakie stawiacie na forum to właśnie na oskarżycielu (Na Tobie i kolegach) a nie na mnie ciąży obowiązek wykazania winy oskarżonego w sposób jednoznaczny.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 20 cze 2015, 14:30

Fedorowicz pisze:Ciężar dowodu (łac. onus probandi) – obowiązek udowodnienia stawianej tezy.

Nie wymaga się go w przypadku tak zwanej notoryjności powszechnej, a tym jest wiedza o zbrodniach i łamaniu praw człowieka w KRLD. A mimo to dowody, chociażby w postaci zeznań uciekinierów z tego "raju" na ziemi, miałeś przedstawione.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 20 cze 2015, 15:44

Fedorowicz pisze:[Wybacz, ja nie wmawiałem wcale, że ten atakowany tak bezlitośnie od rozwiązania ZSRR kraj przez agresorów kapitalizmu jest miejscem bezpiecznym do osiedlania. To strefa wojny militarnej, ekonomicznej i ideologicznej. Miejsce bardzo niebezpieczne. Pomimo tych realnych zagrożeń i cierpień, dzielni Koreańczycy walczą wytrwale o utrzymanie tam socjalizmu, ludowej, sprawiedliwej ojczyzny wolnej od plag wyzysku i za to należy im się uznanie. Podobnie i Polacy gdyby nie uwierzyli w solidarnościowe brednie, "gruszki na wierzbie", żyliby dziś nie wiedząc co to bieda, nieleczone choroby, drożyzna, bezdomność i bezrobocie oraz wykluczenie społeczne.

Taaa... Polacy żyliby, nie wiedząc co to papier toaletowy, którego non stop brakowało. :D
Nie trzeba wielkich badań i analiz, aby wiedzieć, że w PRL-u żyło się gorzej, niż obecnie. Wiem, na jakim poziomie żyli dawniej moi dziadkowie, a na jakim poziomie żyją obecnie.

Jeżeli w Korei Północnej jest tak dobrze, to dlaczego Open Doors nieustannie mówi o prześladowanych tam chrześcijanach? Również jest w spisku z kapitalistycznymi Żydami? :P


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 20 cze 2015, 17:28

Fedorowicz, czy http://www.krld.pl jest równie obiektywny jak AHV? Kto go tworzy i skąd wiesz, że tam nie kłamią? I o to samo pytam odnośnie http://rksmb.org/.
No i powtarzam:
Pytam, jak się żyje ludziom w KRLD. Czy faktycznie wszyscy są szczęśliwi? Czy faktycznie wszyscy mają co do garnka włożyć? Czy wszyscy mają... prąd w domach?


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 20 cze 2015, 20:26

fauxpas pisze:Fedorowicz, czy http://www.krld.pl jest równie obiektywny jak AHV? Kto go tworzy i skąd wiesz, że tam nie kłamią? I o to samo pytam odnośnie http://rksmb.org/.
No i powtarzam: Pytam, jak się żyje ludziom w KRLD. Czy faktycznie wszyscy są szczęśliwi? Czy faktycznie wszyscy mają co do garnka włożyć? Czy wszyscy mają... prąd w domach?
Odpowiedź już otrzymałeś. Wystarczy poczytać poprzednie posty i podane zalinkowane źródła. Nie baw się w zdartą płytę, powtarzając w kółko te same pytania plz. To niemądra zabawa. ;)


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 21 cze 2015, 00:47

Fedorowicz, podałeś dwa źródła i teraz Cię pytam, co to za źródła - robisz równolegle to samo w innym wątku, więc nie rozumiem Twojego zdziwienia.

Obie podane przez Ciebie witryny nie są obiektywnymi źródłami - jedna to portal fanów KRLD (więc jakże miałby podawać obiektywne informacje na ten temat?!), a drugi to portal komunistów (zgaduję, bo nie znam rosyjskiego, ale nieco czytam cyrylicę). Jakże mamy traktować Cię poważnie? Równie dobrze i ja mógłbym podawać źródła w postaci jakichś antysocjalistycznych witryn. Pytania pozostają aktualne - i dopóki nie podasz rzetelnych źródeł (pokroju American Historical Review), dopóty piszesz niepotwierdzone rzeczy (lub nawet kłamiesz, jeśli robisz to świadomie).

A i przypominam owe pytania:
Jak się żyje ludziom w KRLD? Czy faktycznie wszyscy są szczęśliwi? Czy faktycznie wszyscy mają co do garnka włożyć? Czy wszyscy mają... prąd w domach?

Mam nadzieję, że trollujesz. Bo jeśli nie, to, doprawdy, orwellowskie "Ministerstwo Miłości" już Cię dopadło...


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 21 cze 2015, 05:54

fauxpas pisze:Fedorowicz, podałeś dwa źródła i teraz Cię pytam, co to za źródła -
Aby się dowiedzieć, wystarczy przeczytać, zapoznać się z treściami tych źródeł. Nikt tego drogi panie Pytku Zdarta Płyta za Ciebie nie zrobi. :lol:

Bo jeśli nie, to, doprawdy, orwellowskie "Ministerstwo Miłości" już Cię dopadło...
Dzięki za ten przykład. Twój idol i autorytet George Orwell pracował dla brytyjskich służb specjalnych, dostarczając im danych sympatyków i członków ruchu komunistycznego.Sam był częścią machiny"inżynierii społecznej", którą opisywał w swoim żałosnym paszkwilu. Na "liście Orwella" znaleźli się m.in. Charlie Chaplin i J. B. Priestley. Lista zawierała 38 nazwisk dziennikarzy, pisarzy i innych którą Orwell podał w liście do Celii Kirwan, biskiej przyjaciółki, zatrudnionej w Foreign Office's Information Research Department (IRD), oddziale rządu brytyjskiego odpowiedzialnego m.in. za produkowanie antykomunistycznej propagandy. :lol:
http://orwell.ru/a_life/ash/english/e_ol

Mam nadzieję, że trollujesz.
Sam trolujesz, obrażasz adwersarza który już Ci odpowiedział na pytanie, pytając go w nieskończoność o to samo i wyzywając od kłamców.

Nie dociera do Ciebie zupełnie, że zarzuty kłamstwa, zbrodni, ludobójstwa, represji itp.trzeba najpierw udowodnić, a Tobie nawet się nie chce przeczytać, co pisze adwersarz. :D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 cze 2015, 09:45

Fedorowicz, chyba jednak padłeś ofiarą komunistycznego prania mózgu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 21 cze 2015, 12:50

KAAN pisze:Fedorowicz, chyba jednak padłeś ofiarą komunistycznego prania mózgu.
KAAN, musisz być nieźle ustawiony finansowo, jak i pozostali userzy forum, skoro tak gorąco popieracie bogatą mniejszość społeczeństwa i jej klasowe interesy.

Vrijer pisze:Ja juz sobie odpuscilem dyskusje w tym temacie ;-) Nawet Kim Dzon Un nie przekona Fedorowicza
Vrijer, a do czego ma mnie przekonać? :D



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości