Dlaczego Ameryka nie interweniuje w Korei Północnej?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 21 cze 2015, 13:34

Fedorowicz pisze:
KAAN pisze:Fedorowicz, chyba jednak padłeś ofiarą komunistycznego prania mózgu.
KAAN, musisz być nieźle ustawiony finansowo, jak i pozostali userzy forum, skoro tak gorąco popieracie bogatą mniejszość społeczeństwa i jej klasowe interesy.

Niektórzy po prostu nie dali się zrobić w konia i nie wierzą w komunistyczną propagandę. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: PIN » 21 cze 2015, 16:45

Fedorowicz pisze:
KAAN pisze:Fedorowicz, chyba jednak padłeś ofiarą komunistycznego prania mózgu.
KAAN, musisz być nieźle ustawiony finansowo, jak i pozostali userzy forum, skoro tak gorąco popieracie bogatą mniejszość społeczeństwa i jej klasowe interesy.

Vrijer pisze:Ja juz sobie odpuscilem dyskusje w tym temacie ;-) Nawet Kim Dzon Un nie przekona Fedorowicza
Vrijer, a do czego ma mnie przekonać? :D


Co do Korei Północnej Federowiczu?
Myślę trzeba by było samemu tam pomieszkać i to przynajmniej z miesiąc, żeby wyrobić sobie jakiś w miarę uczciwy osąd. Ja nie wierzę w żadne media i przekazy uciekinierów z tego państwa. W ogóle nie wierze mediom i masmediom i ich jedynej uczciwej relacji. Każdy ma w tym jakiś interes. Jedno jest pewne USA boi się komunizmu jak ognia. Najlepiej było to widać w czasie II WŚ. Jak szala zwycięstwa przechyliła się dla ZSRR i to tak widocznie i namacalnie. To USA na poważnie przystąpiła do wojny , broniąc swoich wpływów w Europie. Jednak bardziej ze strachu przed zalaniem Europy przez komunizm. Jak wygrywał Hitler to mieli w nosie całą tę wojnę. Zresztą nie jest tajemnicą poliszynela, że korporacje przemysłowe z USA dozbrajały i handlowały Hitlerem. Dlatego mediom z tamtego kontynentu przestałem wierzyć.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 21 cze 2015, 17:10

PIN pisze:Jedno jest pewne USA boi się komunizmu jak ognia. Najlepiej było to widać w czasie II WŚ. Jak szala zwycięstwa przechyliła się dla ZSRR i to tak widocznie i namacalnie. To USA na poważnie przystąpiła do wojny , broniąc swoich wpływów w Europie.

Tak się zastanawiam czy zauważyłeś, kiedy USA zaczęło wspierać Europę w walce z III Rzeszą, a kiedy przystąpiło aktywnie do wojny.

Jednak bardziej ze strachu przed zalaniem Europy przez komunizm. Jak wygrywał Hitler to mieli w nosie całą tę wojnę.

Podobnie jak Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i parę innych neutralnych państw. Tyle, że w przeciwieństwie do nich, USA już listopadzie 1939 zrewidowały swoje podejście do neutralności i zezwoliły na sprzedaż amerykańskiej broni i amunicji za gotówkę i transportowanie jej na własnych statkach walczącym na wojnie.

Zresztą nie jest tajemnicą poliszynela, że korporacje przemysłowe z USA dozbrajały i handlowały Hitlerem.

Zaś ZSRR wyszkolił Wermacht, udostępniał technologie, sprzedawał materiały strategiczne itd. Potem zaś, dążąc do wojny, zlikwidowały wszystkie państwa buforowe, które oddzielały Kraj Rad od Niemiec. Pozostaje nam się cieszyć, że Hitler wyprzedził Stalina o max dwa tygodnie, bo dzisiaj mówilibyśmy i pisali po rosyjsku.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 cze 2015, 18:52

Fedorowicz, możesz mi/nam jedno wytłumaczyć?
Otóż, w naszych tu pisankach nt KRLD nie powołujesz się na żadne naukowe opracowania, itp. materiały, a jedynie na dwie internetowe strony...
Dlaczego uważasz, że wiadomości z tych stron, są wiarygodne, a wiadomości z innych stron - tych, które mówią o prześladowaniach w Półn. Korei (w tym represje wobec chrześcijan), itp. smutnych/strasznych rzeczach - uznajesz za niewiarygodne?!
Skąd u Ciebie taka wybiórczość??!

Możesz to jakoś uzasadnić konkretnie bo nie rozumiem takiego podejścia... Ja np. uważam za prawdziwe i jedne o drugie rodzaje wiadomości: wiadomości o fajnym życiu w KRLD i o koszmarnym życiu w tym samym kraju!
Rzecz tylko w tym, że to fajne życie jest udziałem nielicznej elity osób rządzących i ich wąskiego otoczenia; reszta społeczeństwa może tylko o fajnym życiu pomarzyć, pooglądać go w jedynym TV programie państwowym, i ewentualnie podjąć wielce ryzykowną próbę ucieczki za granicę...

Proszę, wypowiedz się w tej sprawie i wyjaśnij swoją stronniczość, ok?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 21 cze 2015, 20:33

Fedorowicz pisze:
fauxpas pisze:Fedorowicz, podałeś dwa źródła i teraz Cię pytam, co to za źródła -
Aby się dowiedzieć, wystarczy przeczytać, zapoznać się z treściami tych źródeł. Nikt tego drogi panie Pytku Zdarta Płyta za Ciebie nie zrobi. :lol:

Proszę bardzo, o to mój osąd:
Obie podane przez Ciebie witryny nie są obiektywnymi źródłami - jedna to portal fanów KRLD (więc jakże miałby podawać obiektywne informacje na ten temat?!), a drugi to portal komunistów (zgaduję, bo nie znam rosyjskiego, ale nieco czytam cyrylicę). Jakże mamy traktować Cię poważnie? Równie dobrze i ja mógłbym podawać źródła w postaci jakichś antysocjalistycznych witryn. Pytania pozostają aktualne - i dopóki nie podasz rzetelnych źródeł (pokroju American Historical Review), dopóty piszesz niepotwierdzone rzeczy (lub nawet kłamiesz, jeśli robisz to świadomie).

Bo jeśli nie, to, doprawdy, orwellowskie "Ministerstwo Miłości" już Cię dopadło...
Dzięki za ten przykład. Twój idol i autorytet George Orwell

George Orwell nie jest moim idolem ani autorytetem. Nie trzeba być fanem greckiej mitologii, żeby nazwać czyjś bałagan stajnią Augiasza...

Mam nadzieję, że trollujesz.
Sam trolujesz, obrażasz adwersarza który już Ci odpowiedział na pytanie, pytając go w nieskończoność o to samo i wyzywając od kłamców.

(1) Nie obraziłem Cię, jeśli się mylę, to pokaż mi miejsce, w którym Cię obrażam.
(2) Nie odpowiedziałeś na moje pytania:
Jak się żyje ludziom w KRLD? Czy faktycznie wszyscy są szczęśliwi? Czy faktycznie wszyscy mają co do garnka włożyć? Czy wszyscy mają... prąd w domach?
(3) Nie wyzywałem Cię od kłamców, jeśli się mylę, to pokaż mi miejsce, w którym Cię tak nazywam.

Nie dociera do Ciebie zupełnie, że zarzuty kłamstwa, zbrodni, ludobójstwa, represji itp.trzeba najpierw udowodnić, a Tobie nawet się nie chce przeczytać, co pisze adwersarz. :D

Nie zarzucam nic KRLD, to ja Ciebie pytam, jak tam według Ciebie jest...
No i sam masz teraz okazję udowodnić swoje zarzuty wymienione wyżej w punktach (1) i (3).


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 22 cze 2015, 05:01

fauxpas pisze:
Jakże mamy traktować Cię poważnie?
Nie odniosłeś się się do ani jednego z konkretnych zagadnień przedstawionych na tych stronach. Piszesz bardzo ogólnikowo i rzucasz oskarżenia. Nie odpowiedziałeś na ani jedno z postawionych przeze mnie pytań i na dodatek znów atakujesz personalnie adwersarza próbując nieudolnie ośmieszać i wykpiwać . Ciągniesz na siłę wątek, który dawno już wygasł z braku konkretów i dowodów na wasze oskarżenia. Umarł śmiercią naturalną i nie ma sensu go uporczywie forsować. To zwykła manipulacja i propaganda.

Równie dobrze i ja mógłbym podawać źródła w postaci jakichś antysocjalistycznych witryn..
Wszystkie materiały które podajecie maja antysocjalistyczną wymowę, nie zawierają jednak żadnych dowodów (na materiałach zdjęciowych brak obozów koncentracyjnych, tortur, represji, masowych czy jednostkowych rozstrzeliwań. itp.) co potwierdzało by sensacyjne relacje uciekinierów i agentów.

..piszesz niepotwierdzone rzeczy....nawet kłamiesz,.
Który raz oskarżasz bez dowodu? Nie wiesz, kiedy przestać ?

Czy faktycznie wszyscy mają co do garnka włożyć? Czy wszyscy mają... prąd w domach?
Skąd pomysł, że nie mają?

Nie obraziłem Cię, jeśli się mylę, to pokaż mi miejsce.
Proponuję wizytę u okulisty. :rotfl:

Rembov pisze:Zaś ZSRR wyszkolił Wermacht, udostępniał technologie, sprzedawał materiały strategiczne itd. Potem zaś, dążąc do wojny, zlikwidowały wszystkie państwa buforowe, które oddzielały Kraj Rad od Niemiec. Pozostaje nam się cieszyć, że Hitler wyprzedził Stalina o max dwa tygodnie, bo dzisiaj mówilibyśmy i pisali po rosyjsku.

Jakieś dowody na te fantazje i konfabulacje? Tylko nie znowu Conquest , PLZ. :D


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 07:32

Fedorowicz pisze:Wszystkie materiały które podajecie maja antysocjalistyczną wymowę, nie zawierają jednak żadnych dowodów (na materiałach zdjęciowych brak obozów koncentracyjnych, tortur, represji, masowych czy jednostkowych rozstrzeliwań. itp.) co potwierdzało by sensacyjne relacje uciekinierów i agentów.

Twoje oczekiwania są irracjonalne! Oczekujesz zdjęć i filmów z obozów koncentracyjnych... oczekujesz zdjęć i filmów z przeprowadzanych tortur... oczekujesz materiałów filmowych z represji, masowych czy jednostkowych rozstrzeliwań...

Dobrze się czujesz?!? :-/ Powiedz: kto, czym i jak miałby to:
1. wykonać;
2. przeżyć;
3. przekazać?!?

Czy wg Ciebie zesłani do obozów pracy/koncentracyjnych mają w swoich walizkach aparaty fotograficzne tudzież kamery filmowe albo przynajmniej komórki?!? Tak! mają komórki- swojego ciała bo na pewno nie telefoniczne... :-?

Czy torturujący i zabijający ofiary to są wrodzy systemu władzy w KRLD i filmują to oraz fotografują, a potem publikują, aby "dowalić władzy"?!?

Gdyby przyjąć Twoje kryteria oceny wydarzeń, to mnóstwo zbrodni np. hitlerowskich czy stalinowskich nigdy by nie zostało wykrytych i ukaranych bo nikt nie miał zdjęć i filmów z ich przebiegu i istnienia! Opierano się tylko na zeznaniach ustnych, na wspomnieniach... i surowo karano winnych! Twoim zdaniem dobrze robiono, skoro nie było materiałów filmowych dokumentujących zbrodnie?!?

Zarzucasz nam, że nie mamy materiałów filmowych na dowód zbrodni w KRL... A zdjęcia satelitarne obozów pracy się liczą?!?

https://www.google.pl/search?q=zdj%C4%9 ... 88&bih=553

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/satelit ... cnej/qh0b6

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 77219.html
Z tego ostatniego linku cytat [niestety ten strażnik - który zapewne uciekł za granicę i dlatego o tym mówi - nie miał przy sobie kamery, aby nagrać film w wersji HD, ale ma wspomnienia...]:
"Kopali własne groby"

Amnesty International przywołuje też w raporcie zeznania byłego strażnika obozu 16, który nigdy wcześniej nie mówił publicznie o swoich doświadczeniach. Był zatrudniony w obozie od 1980 r. do połowy lat 90.

Opowiedział m.in. o metodach, jakie stosowane są przy egzekucjach. Zgodnie z jego relacjami, więźniowie zmuszani byli do kopania własnych grobów, a następnie byli zabijani uderzeniami silnymi uderzeniami w szyję.

Mówił również, że strażnicy podduszali więźniów i bili ich drewnianymi kijami. Zgodnie z jego zeznaniami, więźniarki są systematycznie gwałcone przez strażników zarządzających obozami.


Fedorowicz, sprawa jest prosta i już Ci o tym pisałem (ignorujesz to!): skoro świat oskarża władze KRLD o zbrodnie w np. obozach pracy i ma zdjęcia tych obozów (tylko nie pisz, że zdjęcia satelitarne to marny dowód bo się ośmieszysz!), to DLACZEGO partia i rząd koreański nie zrobi tak:
* udostępni międzynarodowej komisji tereny, na których mają być te obozy;
* przekona, że na tych terenach nie ma żadnych obozów, a co najwyżej otwarte gospodarstwo rolne albo normalna fabryka, do której się przychodzi na 8 godzin i wraca do domu;
* oskarży imperialistów o szkalowanie i wystąpi o miliardowe odszkodowania za znieważenie i straty moralne;
* wygra proces karny i rozda uzyskaną rekompensatę pieniężną społeczeństwu.

DLACZEGO tego się nie robi w KRLD?!? Coś stoi na przeszkodzie, aby UDOWODNIĆ, że oskarżenia o obozy pracy to fotomontaż i pic na wodę?!?
Czy Ty byś był bierny, gdyby Ciebie oskarżono, że masz w piwnicy zamkniętego kogoś i go tam męczysz?!? Nic byś nie zrobił, aby to wyjaśnić?!? Nic?!?... A KRLD właśnie to robi: NIC - a Ty się bulwersujesz, że oskarżenia się mnożą...

Organizacja Open Doors donosi o prześladowaniach chrześcijan na całym świecie! Czy Twoim zdaniem jej raporty o prześladowaniach w np. Afganistanie, Somalii, Meksyku czy Jordanii są prawdziwe?!?
A raporty z Korei Północnej jakie są, Twoim zdaniem?!? https://www.opendoors.pl/przesladowania ... korea_pln/ Nieprawdziwe, tak?!?
Jeśli nieprawdziwe, to DLACZEGO władze koreańskie nie udowodnią, że są nieprawdziwe?!? KRLD figuruje na 1-szym miejscu listy krajów najbardziej prześladujących chrześcijan!!!
Czy Ty byś chciał być chrześcijaninem tam?!? Na ile swobodnie mógłbyś wyznawać swoją wiarę?!?... Odpowiedz- wszak masz dostęp do jedynie prawdziwych informacji...

Dobrego dnia i czuj się na tyle dobrze, aby mi odpowiedzieć na powyższe pytania i refleksje... Będę wdzięczny i ufam, że ich po raz kolejny nie zignorujesz!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 07:42

Fedorowicz, czy wiesz jak wygląda żyrafa?? Od kiedy wiesz o jej istnieniu i wyglądzie?...
Tu masz sporo relacji z KRLD: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 61807.html
Jedna z nich:
"Historia o nieistniejącej żyrafie

Polka [Joanna Hosaniak od 10 lat mieszka w Seulu, gdzie pracuje w Citizens’ Alliance for North Korean Human Rights (NKHR). ] opowiada historię, jaka najbardziej zapadła jej w pamięć w czasie pracy w Korei.

- Na jedne z zajęć z angielskiego, które prowadziłam dla Koreańczyków z Północy, przyniosłam ilustrowaną, napisaną bardzo prostym językiem książkę o zwierzętach w Afryce. Chciałam, żeby dowiedzieli się czegoś nowego o świecie. Czytałam im fragment o żyrafie - jakie to zwierzę, że ma długą szyję, że śpi na stojąco. Słuchali, było to dla nich zabawne, ale w pewnym momencie zapytali: "co to jest ta żyrafa?". Przetłumaczyłam więc im słowo "żyrafa" z angielskiego na koreański, ale ciągle patrzyli na mnie ze zdziwieniem. Nadal nie rozumieli słowa "żyrafa". Gdy w końcu narysowałam im tą żyrafę i przyniosłam jej zdjęcia okazało się, że oni nigdy nie widzieli i nie słyszeli o takim zwierzęciu - wspomina.

Podkreśla, że ten przykład uświadomił jej, o jak wielu sprawach nie wiedzą. - Może nie jest to wiedza najważniejsza, ale każdy z nas, gdy był dzieckiem słyszał o żyrafie. Zrozumiałam wtedy, jak smutne i jak różne od naszego było ich dzieciństwo - dodaje."


Prawdziwa ta relacja, czy zmyślona?!? Jak myślisz??... :idea:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 08:52

Fedorowicz, znasz powiedzenie: Jeden obraz więcej mówi niż tysiąc słów ?
Ten filmowy materiał: https://www.youtube.com/watch?v=mEKjlip9ECk przygotowali chrześcijanie! Czy wg Ciebie oni - świadomi (jak i Ty jesteś tego świadomy), że Bóg przecież wszystko widzi i wie - posunęli się kłamstwa czy pokazali prawdę?!?
Jak Ty myślisz, czy prezentowane tam rysunki z tortur (na samym początku są też sceny z kamery, których tak się domagasz) wykonał jakiś zboczony sadysta czy osoba (niekoniecznie własnoręcznie bo można coś opisywać, a ktoś może to rysować), która to wszystko WIDZIAŁA?!?

Na w/w stronie z filmem jest prośba o MODLITWĘ:
Pray for North Korea. Pray the Mighty God will speedily bring this horror to an end! Brace yourself to see how evil man can be. This goes much further than Nazi Germany did. It is time for war with North Korea for the sake of these people in these camps ALONE if for no other reason. PRAY PRAY PRAY FOR NORTH KOREA, FOR GOD TO BRING THIS EVIL EMPIRE DOWN.

Przyłączmy się do niej... :cry:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 cze 2015, 09:19

To jest próżny trud, Zbyszku. Fedorowicz na swój świat, w którym żyje, a w nim ZSRR i KRDL to raje na ziemi. Nie uwierzy w nic, co mu tę wizję zburzy.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 09:25

Fedorowicz, żal mi jest Ciebie, że pozwoliłeś sobie zaszczepić w mózgu wirusa, który zaciemnia Twoje spojrzenie na KRLD...
Dlatego szukam dla Ciebie, tak! specjalnie dla Ciebie, materiałów, które zlikwidują tego wirusa...
Proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=N49I2g_ufek

https://www.youtube.com/watch?v=Xh4CtTGAzKw

https://www.youtube.com/watch?v=YfFMbAClrzE

https://www.youtube.com/watch?v=_xqubD5pRMY

https://www.youtube.com/watch?v=SAQE7kDwPZY

https://www.youtube.com/watch?v=AREOsNnL7ag

https://www.youtube.com/watch?v=IdM6kQICeDA

https://www.youtube.com/watch?v=cZby_vxrJ0Q

https://www.youtube.com/watch?v=JF4R6wwA4C4

Nieee, więcej nie mogę! :cry:

Co masz do powiedzenia po obejrzeniu w/w materiałów??! Dostałeś wszystko, co chciałeś: tortury, obozy pracy, publiczne egzekucje! Coś jeszcze potrzebujesz, aby uśmiercić zaszczepionego Ci wirusa?!?...
Jeśli je uznajesz za kłamliwe, nierzetelne, to poza modlitwą o Ciebie, abyś przejrzał na oczy w kwestii KRLD, już nic mi nie pozostaje zrobić... A wszelka dalsza dyskusja jest bezcelowa: wirus totalnie opanował Twój mózg! [obym się mylił]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 09:35

Rembov pisze:To jest próżny trud, Zbyszku. Fedorowicz na swój świat, w którym żyje, a w nim ZSRR i KRDL to raje na ziemi. Nie uwierzy w nic, co mu tę wizję zburzy.

Jednak nie żałuję tego trudu, ale też nie będę bez końca się go podejmował... Dałem mu dość materiałów, które może sobie pomnożyć do woli bo internet jest tego pełen (ja nie mam już nerwów by poszukiwać dalej).
Fedorowicz Ty możesz zrobić coś przeciwnego: wykazać, że to wszystko jest nieprawda!! [tylko jakoś władze KRLD Ci tego nie ułatwiają bo nie wpuszczają inspekcji na tereny obozów pracy - których wg Ciebie oczywiście nie ma - i nie pokazują światu jak się żyje naprawdę w tym kraju; po raz kolejny Cię pytam i może teraz nie zignorujesz tego pytania: DLACZEGO władze Korei nie udowadniają światu, że to wszystko, co się złego o KRLD mówi i pokazuje, to nieprawda?!? Masz sensowną odpowiedź na takie pytanie?!? Słucham!...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 09:39

PIN, Ty też widać, że masz raczej odmienne spojrzenie od ogółu na KRLD... Myślę, że powinieneś zapoznać się z powyższym materiałem, który zebrałem dla Fedorowicza, ale jest chyba wskazany i dla Ciebie...
Pozdrawiam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: PIN » 22 cze 2015, 11:38

Zbyszekg4 pisze:PIN, Ty też widać, że masz raczej odmienne spojrzenie od ogółu na KRLD... Myślę, że powinieneś zapoznać się z powyższym materiałem, który zebrałem dla Fedorowicza, ale jest chyba wskazany i dla Ciebie...
Pozdrawiam


Dlatego Zbyszku ja napisałem, "trzeba byłoby samemu pomieszkać w Korei. żeby wyrobić sobie swój własny osąd" Ja nie wierze żadnej propagandzie, ani tej powiedzmy "swojej zachodniej" ani tej Koreańskiej. Prawda zapewne będzie leżała pośrodku. Staram na każdy problem patrzyć się racjonalnie. Nie tylko od strony aktualnej propagandy.

Dlatego nie rozumiem jak można z taką pewnością bronić swoich racji, które mogą okazać się zupełnie inne. Historia jest cierpliwa i zawsze pokaże prawdę, wcześniej czy później.

Co do filmików, a to żaden dowód. Filmiki można nakręcić wszędzie. Najlepiej w Korei Południowej. Zawsze najlepiej oddziaływać na emocje, najlepiej w sposób naoczny.

Zastanów się nad tym. Ostatnio wykonywano kilka inwazji i krucjat na państwa muzułmańskie. ( Nie zrozum mnie źle w ogóle nie identyfikuję się z tą religią). W czym rzecz. Żeby zaskarbić sobie opinie publiczną, bo i ekspedycje kosztowne i poginą ludzie, także kobiety i dzieci. Masowo kręci się filmiki jak to muzułmanie biją swoje kobiety, Kamionują je. Setki tysięcy filmów i to tak tendencyjnie nakręconych z obcinania głów. że aż śmiech bierze.
To wszystko ma pokazać celowość tych krucjat, przysporzyć sobie poparcie wśród swoich podatników i wyborców. To wszystko to polityka i żądza pieniądza z ropy.

Jeżeli jesteś religijny to wiesz, że wojny i zabijanie jest złe, zresztą pisze nie zabijaj. Dlatego oni musza to jakoś usprawiedliwić przed światem. Staram się nie wierzyć żadnej propagandzie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 cze 2015, 12:01

PIN pisze: Setki tysięcy filmów i to tak tendencyjnie nakręconych z obcinania głów. że aż śmiech bierze.

A kto kręci te filmy z obcinania głów? Myślałem, że sami islamiści to robią, a Ty uważasz inaczej?!

PIN pisze:Staram się nie wierzyć żadnej propagandzie.

Zgoda. A czy dążenie do poznania prawdy popierasz? Nawet jeśli by z tej anty-koreańskiej "propagandy" tylko 20 czy 10% było prawdą (uważam, że jest zdecydowanie więcej!), to czy to za mało, aby mieć pogląd na rodzaj rządów w KRLD?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości