Bóg opuścił Rosję

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2015, 17:32

Robi wrazenie.


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: sarks » 04 paź 2015, 17:20

kontousunięte1 pisze:
Kamil M. pisze:Wiesz na czym polega cud, o którym mowa?

Nie wiedziałam. Bardzo interesujące. Tym ciekawsze,że do dziś na 100% nie wiadomo gdzie ten Grób jest. Ciekawi mnie też,że nie ma /a przynajmniej ja nie znam/ żadnych wzmianek o tym cudzie. A może są jakieś dokumenty,bo to faktycznie cud nie byle jaki. Jeśli macie jakieś linki w tej sprawie to ja bardzo chętnie poczytam.
I od kiedy ten ogień się pojawia? Od początku? Od pierwszej rocznicy Zmartwychwstania?
Myślę,że to ważne, ponieważ w przeciwnym razie zawsze mogą to być manipulacje. No i dlaczego tylko prawosławnym się zapala a innym nie? A co z kalendarzem?
Uwazal rzymskich katolikow i protestantow za odstepcow i heretykow.
_________________
:mrgreen: I bardzo słusznie w świetle cudu o jakim mowa ;-)

Przecież nie jeden raz w wiadomościach na jedynce i innych ogólnodostępnych kanałach pokazywano relacje na żywo podczas Wielkanocy prawosławnych i bezpośrednio z Jerozolimy i jak ten ogień pojawia sie. To jest jeden z argumentów prawosławnych że właśnie ich kalendarz świąt religijnych szczególnie Paschy jest autentycznym.


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: kontousunięte1 » 04 paź 2015, 17:29

Już zapomniałam o tym temacie i właśnie dziś rano czytałam o tym w książce.
Była wzmianka,że kiedy wspólnie modlono się przy Grobie to ogień zapalił się tylko Prawosławnym,a Katolicy musieli odpalić swoje świece od tych z samozapłonu.Było to wkrótce po schizmie,kiedy jeszcze próbowano unormować wzajemne stosunki.
"Kościół Prawosławny" Kallistos Ware.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg opuścił Rosję

Postautor: Samolub » 04 paź 2015, 19:51

Hah a teraz Cyrylowi tez zdusilo ogien, to jak Franciszek sobie odpali teraz znicza od Cyryla?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości