Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 maja 2015, 17:42

Do wyzyskiwanych Polaków ( nazywanych często robakami, białymi murzynami ) powoli dociera prawda, że na wprowadzeniu kapitalizmu w jego XIX wiecznej, wilczej postaci tylko stracili. Wielu Polaków chciałoby powrotu do poprzedniego systemu, ponieważ za czasów socjalizmu żyło im się o wiele lepiej. Antykomunizm, ideologia okradania i gnojenia pracowników oraz bezwstydnego gloryfikowania pasożytów społecznych w burżuazyjnych mediach Pomrocznej dosięga szczytów absurdu i zakłamania, zaraża i infekuje wszystko: telewizję, prasę, radio, internet !


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 04 maja 2015, 18:16

Powiem tak. Kukiz faktycznie mowi madrze, ale spojrzmy prawdzie w oczy: Nikt do wladzy go nie dopusci, a nawet jak dopusci to zaraz albo "popelni samobojstwo" albo zginie w jakims "wypadku". Dziwie sie wam, bo jestescie inteligentnymi ludzmi, a jednak ludzicie sie ze wasze glosy cos wskoraja. Pojdziecie na wybory a wygra i tak ten kto ma wygrac, czyli kolejny czlowiek nieprawosci. Wygra in vitro, wygra wysoki podatek z ktorego bedziecie sponsorowac satanistow z rzadu i tych ktorych panstwo zaraz sprowadzi z muzulmanskich krajow, wygraja prawa dla gejow i jak zwykle lewicowy faszyzm. Polityka to narzedzie szatana ktory rzadzi swiatem. Nikt szczery, uczciwy i chocby z minimalna moralnoscia nie dojdzie do wladzy w zadnym kraju, a jesli ktos mysli inaczej, to nie tylko jest naiwny ale i Biblii nie czytal. Bedzie coraz gorzej bo jedynym dozwolonym programem politycznym w kazdym kraju jest zniesienie Prawa Bozego i wprowadzenie prawa szatanskiego, wyzysk ciezko pracujacych i obdarowywanie nierobow i zlodzieji, nagradzanie zloczyncow i karanie ich ofiar, przyznawanie praw przestepcom i odbieranie praw najslabszym.

Niedawno sama glosowalam w Szwecji. Interesowalam sie szwedzka polityka bardzo dlugi czas az do dnia gdy Pan otworzyl mi oczy i ujrzalam co jest grane. Wiekszosc szwedzkiego spoleczenstwa jest przeciwna imigracji i islamizacji, zarowno wsrod Szwedow jak i samych cudzoziemcow, a jednak przychodzi dzien wyborow i znowu wygrywaja kryptokomusci. Wszystko jest tak ustawione zeby obywatel mial wrazenie ze zyje w demokratycznym kraju. Masz niby osiem partii w szwedzkim rzadzie i cieszysz sie jak glupi ze masz prawo wyboru i prawo do glosowania a tak naprawde tych osiem partii to jedna i ta sama komunistyczna partia rozniaca sie miedzy soba wylacznie odcieniem czerwieni. To samo jest w Polsce. Ci kandydaci na prezydenta roznia sie tylko nazwiskami, plcia i wygladem. Z calej tej bandy tylko w oczach Kukiza widze szczerosc i milosc do Polski, ale tak jak juz pisalam. Nie wygra tych wyborow, a nawet jak wygra to niech wykupi sobie juz miejsce na cmenatrzu w razie jakby zebralo mu sie na "samobojstwo".

I tak na marginesie to tych 18 osob ktore zaglosowalo w forumowej ankiecie na Korwina-Mikke nie tylko maja poglady jak ze sredniowiecznej Arabii ale sa w dodatku niesamowicie latwowierne. Korwinowi juz oczy sie blyszcza od tych zlotowek ktore beda sie sypaly z posady prezydenta. Rany, ale ludzie sa nawini. Jego corka to zlodziejka a wy myslicie ze on bedzie uczciwy jak ma tyle dzieciakow do wykarmienia. Utuczyliscie juz dzieciaki Walesy a teraz bedziecie karmic kolejna osemke :sweet:


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 04 maja 2015, 19:03

PanJestMocaMoja, ciesze się, że bierzesz udział w dyskusji. Jest duże prawdopodobieństwo, że tak może być. Kukiz zdaje sobie sprawę z tego, dlatego przyznaje, że wykupił ubezpieczenie od wszystkiego. Ale nie robić to tak, jakby prosić Boga o zmianę życia, ale bez chęci brania w nim udziału.
Władze krajów europejskich, do których emigrują polacy i chwalą się że jest lepiej, jest praca, wyższe zarobki, łatwiej prowadzić DG, jest social etc, także zostały wybrane kiedyś przez społeczeństwo. Oni nie wzięli się znikąd.
Nawet jeżeli nic się nie zmieni teraz, to jednak edukacja o tym, co się dzieje zatacza coraz większy okrąg. Tutaj najważniejszy czynnik to właśnie edukacja. Natomiast każdy z nas może się przyczynić do zmian pomagając zwiększać zasięg edukacji i kiedyś to zaowocuje.
Tak jak pisałem - chyba jest to oczywiste - na ziemi nieba nie będzie nigdy i nie mamy się oszukiwać, ale wszyscy widzimy, że zmiany są konieczne. Ani Korwin, ani Kukiz sami niczego nie zdziałają bez ludzi, czyli nas.


.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 04 maja 2015, 22:37

PanJestMocaMoja pisze:ikt do wladzy go nie dopusci, a nawet jak dopusci to zaraz albo "popelni samobojstwo" albo zginie w jakims "wypadku".


Nie będzie trzeba. Poczytaj wywiady z nim. To jest taki idealista, naiwniak, że stare wygi będą go rozgrywać jak tylko będą chciały.

Muszę docenić kampanię dwóch kandydatów tzw. antysystemowej prawicy. Marian Kowalski zaskarbił sobie moją sympatię poczuciem humoru i dystansem do swojej osoby (zapytany przez Tadlę czy będzie głosował na siebie odparł "nie, na Palikota", a szczególnie widać to w rozmowach z pastorem Chojeckim) o które raczej nie podejrzewałem kandydata Ruchu Narodowego, zaś Grzegorz Braun okazał się prawdziwym nerdem, znakomicie obeznanym w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

https://www.youtube.com/watch?v=bYRYHLUNEs4


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 04 maja 2015, 23:59

Michał pisze:Marian Kowalski


Tez bardzo lubie. Podoba sie mi ostatni spot jaki widzialem na yt gdzie wbiega po schodach na jakies wzgorze stylizowane na scene z Rocky.

Michał pisze: Grzegorz Braun okazał się prawdziwym nerdem, znakomicie obeznanym w uniwersum Gwiezdnych Wojen.


Dziekuje za film. W koncu zrozumialem o co w tych filmach chodzi.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 05 maja 2015, 05:10

dr.sky pisze:..także zostały wybrane kiedyś przez społeczeństwo. Oni nie wzięli się znikąd..
.
I to niby te władze oraz ich kapitalistyczni mocodawcy tak z "dobrego serca" przyznały pracownikom zachodnim socjal? Wiesz, ile cierpień, ile istnień ludzkich kosztowało wywalczenie tych praw dla społeczeństwa? One wzięły się nie ze służalczości wobec elit, nie z robienia im reklamy na forach dyskusyjnych, nie z klakierstwa i karierowiczostwa. ;)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 maja 2015, 08:37

Fedorowicz pisze:Wiesz, ile cierpień, ile istnień ludzkich kosztowało wywalczenie tych praw dla społeczeństwa?


Wiem ile cierpień i ile istnień kosztowało wywalczenie tego, co jest teraz. Chyba już wystarczy co?


.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 05 maja 2015, 10:22

Miałem głosować na JKM-a ale zmieniłem zdanie. Jak na ten moment mam zamiar zagłosować na Grzegorza Brauna, wydaje mi się na chwilę obecną najlepszym kandydatem. Wiadomo, że dużo tych procentów nie nałapie ale wolę głosować na tego, kto najbardziej mi odpowiada. Szkoda, że inni kandydaci "antysystemowi" mimo propozycji nie wyrazili woli, by na okoliczność wyborów prezydenckich w jakiś sposób się zjednoczyć i mieć przez to realne szanse na ugranie czegoś poważniejszego. Ważniejsze okazało się wypromowanie partii z myślą o wyborach parlamentarnych. Polecam wywiad na ten temat: https://youtu.be/INaIBdh2FBk

Wcześniej zastanawiałem się jeszcze nad Kukizem ale z tego, co widzę to poza JOW-ami nie ma niczego sensownego do zaoferowania, mówi o jakiś przedsiębiorstwach państwowych, odnosi się z sympatią do związków zawodowych, co jak dla mnie raczej go skreśla. Z Ruchem Narodowym natomiast zupełnie mi nie po drodze, więc na Kowalskiego też nie zagłosuję. O reszcie nawet nie wspominam.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 05 maja 2015, 10:59

Czekoladowy pisze:Polecam wywiad na ten temat: https://youtu.be/INaIBdh2FBk


Dzieki za link.

Czekoladowy pisze:Z Ruchem Narodowym natomiast zupełnie mi nie po drodze


Dlaczego?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 maja 2015, 11:07

PanJestMocaMoja pisze:I tak na marginesie to tych 18 osob ktore zaglosowalo w forumowej ankiecie na Korwina-Mikke nie tylko maja poglady jak ze sredniowiecznej Arabii ale sa w dodatku niesamowicie latwowierne. Korwinowi juz oczy sie blyszcza od tych zlotowek ktore beda sie sypaly z posady prezydenta. Rany, ale ludzie sa nawini. Jego corka to zlodziejka a wy myslicie ze on bedzie uczciwy jak ma tyle dzieciakow do wykarmienia. Utuczyliscie juz dzieciaki Walesy a teraz bedziecie karmic kolejna osemke :sweet:
Myślę, że twoja ocena JKM jest niesprawiedliwa, to człowiek bogaty, u schyłku życia i jemu pieniądze z państwa nie sa potrzebne. Uważam że jest szczery w tym co mówi, cały czas głosi zmiany w prawie likwidujące "koryto" a nie rozszerzające władzę urzędniczą.
Osobiście widzę go jako jedynego człowieka z klasą, z zasadami nadającego się na prezydenta, z pewnościa nie zrobił by nam wszystkim wstydu przed światem tak jak Komorowski, albo Kwaśniewski.
Myślę że Polska dostanie takiego prezydenta na jakiego zasługuje, prezydent jest odbiciem świadomości narodu, jeśłi polacy będą srednio głupi wybiorą według ogłupiającej propagandy z telewizorni, jełśi się przebudzą i zmądrzeją wybiorą kogoś innego, mądrzejszego. Pan Bóg wie, jego plany się wypełnią, my nie znamy przyszłości, Bóg tak.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 maja 2015, 11:39

Widziałem na FB informacje zachęcające do zabrania własnego długopisu. Myślę, że to nie głupi pomysł. Nigdy nie wiadomo czym się tam będą wyborcy podpisywać.

Czekoladowy pisze:Polecam wywiad na ten temat: https://youtu.be/INaIBdh2FBk


No tak, bo jeśli współpraca antysystemowych miałaby polegać na rezygnacji z wyborów na korzyść Brauna , to odwróćmy role i zapytajmy: Dlaczego Braun nie zrezygnuje z wyborów na korzyść innego kandydata?"


.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 05 maja 2015, 14:47

A ja wam powiem tak: idźcie i głosujcie! Na kogokolwiek, tylko nie na Komorowskiego i nie na Dudę! Na Ogórkową lalkę Barbie niby też nie ma po co, ale w sumie to już każdy lepszy od dwóch głównych POPiSowych kandydatów.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 05 maja 2015, 15:41

No tak, bo jeśli współpraca antysystemowych miałaby polegać na rezygnacji z wyborów na korzyść Brauna , to odwróćmy role i zapytajmy: Dlaczego Braun nie zrezygnuje z wyborów na korzyść innego kandydata?"

Z tego, co Braun mówił, to nie on miał być koniecznie tym "wspólnym" kandydatem.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 05 maja 2015, 15:43

Te wybory są okazją do zaprezentowania się przez kandydatów. Ich elektoraty niekoniecznie by się sumowały i niekoniecznie zachodziłaby między nimi synergia.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 maja 2015, 15:54

Może nie dosłyszałem czegoś. W każdym bądź razie, co do współpracy antysystemowych Kukiz wyraził taką chęć w wywiadzie dla Trójki
https://www.youtube.com/watch?v=PG6U33Re_oE


.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości