Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 kwie 2015, 22:33

mjsystem pisze:
Nick pisze:Henryk Z. który zgwałcił i zabił 5cio miesięczną dziewczynkę, powiedział do matki dziecka:
"Im mniejsze dziecko tym większa przyjemność"
A że nie mamy kary śmierci to będziemy pana resocjalizować, za grubą kasę, naszą wspólną, bo nam przecież zależy by wyzdrowiał...
Nie mamy prawa odbierać życia. :-/


I nikt od Ciebie tego nie oczekuje :) To władza "nosi miecz" i jak jest napisane KAŻDA władza pochodzi od Boga.
Kara śmieci w Kodeksie Karnym Wykonawczy mogłaby pełnić doskonałą funkcję prewencyjną (odstraszającą)- moim zdaniem.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 kwie 2015, 22:35

mjsystem pisze:bardzo chciałem się w tym temacie nie udzielać....ale jak słyszę pozytywny komentarz o Korwinie, to aż mnie zatkało.
:-/
Człowiek, który jest za eksterminacją osób niepełnosprawnych, psychicznie chorych


Wyłącz TVN bo powielasz paszkwile.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 kwie 2015, 22:39

mjsystem pisze:
Niedźwiadek pisze:A posiadać broń i w razie czego obronić swoją rodzinę przed Heniem?
Możesz mordować, zabijać? Takich "Heniów" i innych niebezpiecznych ludzi na świecie jest mnóstwo. Wymierzaj sam sprawiedliwość. Sam stań się sędzią innego życia. Zbuduj dookoła mur i zainstaluj kamery. Heniu czyha....
Ludzie, o czym wy piszecie? :oops:
Tak postępuje uczeń Jezusa? :-/



Nie. Uczeń Jezusa nadstawia drugi policzek.
Więc jeśli by się kiedyś zdarzyło, że ktoś zgwałci Twoją żonę to zaproponuj gwałcicielowi by wziął też córkę.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 12 kwie 2015, 18:10

W tym kraju nie istnieje idealna partia dla konserwatywnego protestanta, który chciałby połączyć chrześcijańskie ideały moralne z brakiem poparcia dla dominującego w Polsce Kościoła Rzymskokatolickiego. Na wybory na pewno się udam, ponieważ czuję się odpowiedzialny za rzeczywistość, która mnie otacza, a dobrowolne niepójście na wybory można porównać do lekkomyślnego puszczenia steru łodzi podczas sztormu. Ze względu na brak ideału zagłosuję na partię, która najmniej od niego odbiega. Najbardziej odpowiadałby mi program Kongresu Nowej Prawicy, jednak po odejściu z niej Janusza Korwina-Mike, partia staje się coraz mniej popularna - Korwin był przecież jej twarzą. Nie rozumiem natomiast, dlaczego tak wiele osób głosuje wciąż na PiS i PO, wspierając tym samym stary, zatęchły system i dolewając oliwy do ognia tego niemal odwiecznego konfliktu między starymi wyżeraczami.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 13 kwie 2015, 21:31

Nick pisze:
pozytywista pisze:Przecież już dawałem tu wypowiedź JKM w którym mówił, że on nie karałby związków kazirodczych, bo przecież skoro oboje chcą - to co komu do tego.


No dokładnie.

A zapłacisz za leczenie upośledzonego dziecka, które im się urodzi?
Nie
Raj Korwina to dobór naturalny. Urodzi się. W takiej patologii, w jakiej najczęściej dochodzi do takich związków, pewnie nie będzie leczone. W końcu umrze.
Ale najważniejsze jest niezbywalne prawo do wolności i płodzenia dzieci ojca z córką czy brata z siostrą!


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 13 kwie 2015, 23:42

Widzę, że sądząc po wynikach ankiety forum powinno zmienić nazwę na forum.kucanci.info :P


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 14 kwie 2015, 00:30

Kamil M. pisze:kucanci


Co to jest? :eek:


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 14 kwie 2015, 07:25

pozytywista pisze:
Nick pisze:
pozytywista pisze:Przecież już dawałem tu wypowiedź JKM w którym mówił, że on nie karałby związków kazirodczych, bo przecież skoro oboje chcą - to co komu do tego.


No dokładnie.

A zapłacisz za leczenie upośledzonego dziecka, które im się urodzi?
Nie


Oczywiście, że nie (z przymusu). Dlaczego ja miałbym mieć ponosić za kogoś odpowiedzialność i płacić za czyjeś błędy???

pozytywista pisze:Urodzi się. W takiej patologii, w jakiej najczęściej dochodzi do takich związków, pewnie nie będzie leczone. W końcu umrze.


Pewnie by się działo jak piszesz, nie wiem. Jednak nie czuję się za to w żadnym stopniu odpowiedzialny. Niech za swoją głupotę płaci głupi i jego rodzina, a nie wszyscy dookoła.

pozytywista pisze:Ale najważniejsze jest niezbywalne prawo do wolności i płodzenia dzieci ojca z córką czy brata z siostrą!


Najpierw dobra edukacja w danym temacie (byś wiedział jakie są konsekwencje pewnych decyzji), później zasada- chcącemu nie dzieje się krzywda. I tyle.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 14 kwie 2015, 08:57

Dragonar pisze:dlaczego tak wiele osób głosuje wciąż na PiS i PO,


Pytanie, dlaczego do dzisiaj nie ma oficjalnych wyników ostatnich wyborów za rządów PO? Dlaczego ponad 30% głosów jest nieważnych? Mnie się wydaje, że na PO i PIS nie głosuje wcale większość. Większość głosów to głosy duchy.


.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 14 kwie 2015, 09:00

Mnie gorszy taka postawa, i uważam, ze jest niegodna chrześcijanina. Ważne są moje pieniądze, moje życie, moja wolność - i wolność wszystkich naokoło - sąsiadka niech rodzi dzieci swojemu ojcu, co mi do tego. Jej wolność. To jest chore uwielbienie prawa człowieka. Cóż, że Pan Bóg kazał karać kazirodztwo. Dziś łaska...
Wstydźcie się przyznawać do takich poglądów publicznie.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 14 kwie 2015, 16:20

dr.sky pisze:
Dragonar pisze:dlaczego tak wiele osób głosuje wciąż na PiS i PO,


Pytanie, dlaczego do dzisiaj nie ma oficjalnych wyników ostatnich wyborów za rządów PO? Dlaczego ponad 30% głosów jest nieważnych? Mnie się wydaje, że na PO i PIS nie głosuje wcale większość. Większość głosów to głosy duchy.

Tego raczej nie sprawdzimy, więc nie wiem - wypowiadałem się na temat oficjalnych danych.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 14 kwie 2015, 16:54

dr.sky pisze:
Dragonar pisze:dlaczego tak wiele osób głosuje wciąż na PiS i PO,


Pytanie, dlaczego do dzisiaj nie ma oficjalnych wyników ostatnich wyborów za rządów PO? Dlaczego ponad 30% głosów jest nieważnych? Mnie się wydaje, że na PO i PIS nie głosuje wcale większość. Większość głosów to głosy duchy.


Jakich wyników wyborów nie ma?
Możesz podać jakieś rzetelne informacje na ten temat?

:) :roll:


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 14 kwie 2015, 20:38

pozytywista pisze:Ważne są moje pieniądze, moje życie, moja wolność


Eche... Nie tyle ważne w sensie stricto, a bardziej w sensie MOJEJ własności / dóbr wypracowanych w pocie czoła.
Uważasz inaczej???
Moje życie
Moja wolność
Uważasz inaczej???
Może zrozumiesz kiedy zaczniesz pracować na utrzymanie własne, później rodziny...


pozytywista pisze:Mnie gorszy taka postawa, i uważam, ze jest niegodna chrześcijanina.


No trudno...
A co konkretnie Ciebie gorszy?
Sprawiedliwość?
Odpowiedzialność?
Własność?

pozytywista pisze:sąsiadka niech rodzi dzieci swojemu ojcu, co mi do tego.

Co proponujesz w takiej sytuacji?
Zabronisz jej ustawowo i zamontujesz kamerki u niej w domu by tego egzekwować???

pozytywista pisze:Jej wolność.


Tak, jej wolność.
Uważasz inaczej chciałbyś ją ubezwłasnowolnić stosując prawne regulacje? Myślisz, że widząc paragraf zastanowiłaby się nad sobą i zmieniła myślenie???

pozytywista pisze:Cóż, że Pan Bóg kazał karać kazirodztwo. Dziś łaska...


Nie.
Pan Bóg dziś tak jak i kiedyś każe za kazirodztwo (patrz choroby potomstwa ze związków kazirodczych!!)
A Ty chciałbyś być bardziej sprawiedliwy od Boga?

Poza tym nie manipuluj. Ja nie namawiam do znieczulicy, a bardziej do odpowiedzialności i osobistego ponoszenia skutków WŁASNYCH decyzji.
Potrafisz to zrozumieć?!?!?


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 14 kwie 2015, 21:11

Nie.
Pan Bóg dziś tak jak i kiedyś każe za kazirodztwo (patrz choroby potomstwa ze związków kazirodczych!!)
A Ty chciałbyś być bardziej sprawiedliwy od Boga?

Kara ma zaszkodzić sprawcy przestępstwa, nie zaś owocom przestępstwa... :roll: Dziecko nie jest winne, dlatego kazirodztwu należy zapobiegać dla dobra dzieci, które mogłyby ewentualnie pojawić się w wyniku bezprawnego związku. Kazirodztwo powinno być surowo karane, jednak nie ze względu nawet na zło samego czyny, ale ze względu na jego konsekwencje dla dzieci.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 14 kwie 2015, 21:55

Dragonar pisze:
Nie.
Pan Bóg dziś tak jak i kiedyś każe za kazirodztwo (patrz choroby potomstwa ze związków kazirodczych!!)
A Ty chciałbyś być bardziej sprawiedliwy od Boga?

Kara ma zaszkodzić sprawcy przestępstwa, nie zaś owocom przestępstwa... :roll:


Dziecko nie jest winne, dlatego kazirodztwu należy zapobiegać dla dobra dzieci, które mogłyby ewentualnie pojawić się w wyniku bezprawnego związku. Kazirodztwo powinno być surowo karane, jednak nie ze względu nawet na zło samego czyny, ale ze względu na jego konsekwencje dla dzieci.


1. Nie ja nawiązałem do Bożego Prawa, a skoro już pojawił się ten argument- dałem przykład.
2. Pewnie znasz treść tzw. "Dekalogu" gdzie jedno z przykazań mówi, że Bóg karze za przestępstwa rodziców do siódmego pokolenia... Moim zdaniem choroby genetyczne wynikłe z płodzenia dzieci w związkach kazirodczych, są właśnie formą takiej kary.
3. Jeśli kazirodztwo będzie (pewnie jest) surowo karane prawnie to powiedz mi jakie korzyści z tego wynikną tak ogólnie???



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości