Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 05 maja 2015, 21:07

dr.sky pisze:Wiem ile cierpień i ile istnień kosztowało wywalczenie tego, co jest teraz. Chyba już wystarczy co?
To, co jest teraz w krajach zachodnich, tego nie ma i nie będzie w Pomrocznej. A cóż dopiero w krajach trzeciego świata.

"Kapitalizm - osiągnąwszy stadium monopolistyczne - przeistoczył się w monstrualny system wszechwładzy i eksploatacji prowadzonej przez garstkę monopolistycznych koncernów wewnątrz każdego z państw imperialistycznych oraz skupienia się w światowej skali nielicznych państw imperialistycznych, wyzyskujących, opanowujących i ciemiężących przeważającą większość ludzkości, zamieszkującej rozległe połacie Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Nagromadził on góry bogactw - i uczynił ludzi niewolnikami tych bogactw. Rozwiązał najbardziej skomplikowane zagadnienia techniki - i uniemożliwił wprowadzenie w życie ulepszeń technicznych, uniemożliwił przez nędzę i ciemnotę milionów ludności, przez tępe sknerstwo garstki milionerów".


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 maja 2015, 21:34

Korwin zrezygnuje z wyborów i poprze Kukiza - skrót z debaty.


.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 maja 2015, 22:02

Debata okazała się całkiem dobrym programem rozrywkowym na wieczór :D W tle słychać było śmiech pod nosem Korwina w trakcie wypowiedzi kandydatów. Powinien zioła odstawić :-P


.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 maja 2015, 22:53

dr.sky pisze:Korwin zrezygnuje z wyborów i poprze Kukiza - skrót z debaty.


Jeśli w wyborach w Wlk. Brytanii UKiP uzyska ponad 20 mandatów. Korwin uważa, że JOW-y doprowadzą do zabetonowania sceny politycznej.

Braun jest chyba bardziej katolicki niż papież. Gość masakryczny


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 05 maja 2015, 23:28

Oberyn. pisze:Jeśli w wyborach w Wlk. Brytanii UKiP uzyska ponad 20 mandatów.


Modlimy sie aby tak bylo wlasnie. Juz w czwartek glosujemy!


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 06 maja 2015, 00:12

Imperator pisze:Modlimy sie aby tak bylo wlasnie. Juz w czwartek glosujemy!


Mam nadzieję, że w Polsce nie głosowałeś na PO. Bo to nie dałoby się cenzuralnie nazwać - zagłosować na PO, wyjechać do UK, a tam głosować na UKIP :-P

Najlepiej i najbardziej spójnie zaprezentowali się Kowalski i... Palikot. Korwin to cień dawnego Korwina, ale celnie rozwiał Kukizowe sny o JOWach. Duda trzaskal wyuczone formułki, a Tanajno czytał z kartki. Wilk i Jarubas choć podobała mi się treść ich wystąpień usypiali ich formą. Braun odlecial do innej galaktyki.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 06 maja 2015, 00:28

Obejrzałem sobie debatę ale w sumie była to strata czasu. Czas na wypowiedź był tak krótki, że nie wystarczyłby nawet na sensowny wstęp przy tak ogólnikowych pytaniach.
Wg. mnie najlepiej wypadli Wilk i Kowalski, wypowiadali się profesjonalnie i konkretnie, a nie hasłami i ogólnikami. Szczególnie Wilk się popisał nt. prawa. Korwinowi też poszło nieźle, jak zwykle zgadzałem się z większością, choć mówił jeszcze ostrzej niż zwykle. Kukiz chyba słabo się przygotował, bo niezbyt składnie się wypowiadał ale nie wypadł źle. Mówił konkretnie, trochę zaczepnie. Braun wypadł jak totalny świr mówiąc o Żydach i masonach, jedynie ogólniki, pewnie dlatego że pogodził się z tym że i tak na nic nie ma czasu, bo normalnie gada bardzo sensownie. Palikot wypadł nieźle, choć jego i pozostałych przewijałem. Duda nie miał praktycznie nic do powiedzenia, recytował z pamięci tanie slogany, Ogórek podobnie, choć konkretniej. Jarubas i Tanjano totalna porażka.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 06 maja 2015, 01:29

Michał pisze:, wyjechać do UK, a tam głosować na UKIP


Ba, nawet zostac czlonkiem UKIP. :-)

Obrazek

Troche mi edycja zajela. Hehe.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2015, 01:44 przez Imperator, łącznie zmieniany 1 raz.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 06 maja 2015, 01:34

Jeden z dwóch Polaków z pochodzenia startujących do Izby Gmin jest właśnie z UKIP.

Aczkolwiek ja osobiście nie życzę zwycięstwa opcji antyimigracyjnej i antyunijnej, bo nie uważałbym go korzystnego dla Polaków, którzy dopiero chcieliby wyjechać do UK (bo ci już tam będący to chyba mogliby sobie na nie gwizdać).


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 06 maja 2015, 01:53

Michał pisze:Jeden z dwóch Polaków z pochodzenia startujących do Izby Gmin jest właśnie z UKIP.


W wyborach do Parlamentu Europejskiego tez jakis polak startowal z UKIP. Nie wiem czy to nie ta sama osoba. Co ciekawe, pierwszy raz dowiedzialem sie o UKIP z wykopu i filmikow z panem Farage tam dyskutowanych.

Michał pisze:Aczkolwiek ja osobiście nie życzę zwycięstwa opcji antyimigracyjnej i antyunijnej, bo nie uważałbym go korzystnego dla Polaków, którzy dopiero chcieliby wyjechać do UK (bo ci już tam będący to chyba mogliby sobie na nie gwizdać).


Sytuacja o jakiej wspominasz w nawiasie, jest opisana w UKIP Manifesto:

Obrazek

Obywatele EU pracujacy na terenie UK po wystapieniu z EU beda mogli pozostac i aplikowac o Brytyjskie obywatelstwo po 5 latach.

Edit:

AMA z panem Marianem Kowalskim: http://www.wykop.pl/link/2531315/ama-marian-kowalski/


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 06 maja 2015, 09:01

Ankieta internautów po debacie wygląda mniej więcej tak:
http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1727997

Obrazek

Komentarz P.Kukiza na temat Korwina z FB:

To, co na "debacie" wykonał Pan Korwin-Mikke z JOW-ami...
Panie Januszu... Umów należy dotrzymywać. To PODSTAWA współpracy.
Ja rozumiem, gdyby Pan przed programem podzielił się ze mną swoimi wątpliwościami co do JOW-ów... A Pan z planszami, wykresami wcześniej przygotowanymi , z "przyczajki" wali w swojego najlojalniejszego sojusznika....
Przypominam Panu, ze w restauracji "Lotos" w Warszawie, w obecności Pańskiego syna ,jeszcze przed wyborami umówilismy się, że tuż przed dniem wyborów ten z nas, który będzie miał niższy wynik sondażowy przekazuje głosy drugiemu. Potem zmienił Pan zdanie. I się nie sprzeciwiałem.
Na KAŻDYM spotkaniu z Obywatelami mówiłem, że nieważne na kogo zagłosują- ważne żeby na kandydata antysystemowego i zawsze Pana wymieniałem na pierwszym miejscu...
A Pan dołączył do chóru przeciwników JOW- sztandarowego dla mnie i ludzi, którzy mi zaufali postulatu. I to w takim momencie. Prawie jak Ruscy 17.09.1939 Emotikon smile
Przecierpiałem Pańskie "opinie" na temat niepełnosprawnych, przymknąłem oczy na Pański stosunek do kobiet, starałem sie załagodzic Pańskie "instynkty strzeleckie" na Śląsku....
Ale przesadził Pan. Pan jest nieobliczalny, Panie Januszu a Polska jedyna na świecie. To zbyt wielki skarb aby ryzykować jego stratę naciąganym sojuszem.
Bogu dzięki jest Jacek Wilk, są Narodowcy i wiele innych grup dla których Polska stoi ponad pieniądzem i sławą.
Niech Pan przekaże swoje głosy komukolwiek. Ja ich nie chcę. Bez wzgledu na to, jakie bedą wyniki wyborów w Anglii.
Dla mnie SŁOWO to SŁOWO. Dla Pana narzędzie socjotechniki. A ja nie jestem politykiem w "klasycznym", magdalenkowym rozumieniu polityki.
Czy Panu, tak po ludzku, nie wstyd?



Ja to widzę tak:
1. Kukiz - mówił szczerze i całkiem sensownie, na wszystkim się nie zna dlatego dał się zaskoczyć, jednak najważniejszym jego celem nie jest piastowanie urzędu, lecz zmiana konstytucji umożliwiająca "pozbycie się" oszustów magdalenkowego systemu
2. Korwin - człowiek nie słowny. Sojusz z tym człowiekiem, to wielkie ryzyko. Obietnice, które składa mogą nigdy nie zostać zrealizowane. Stosuje socjotechnikę. Przed podjęciem ważnej decyzji zmienia zdanie i staje w opozycji do sojuszników. Śmieje się pod nosem z innych kandydatów, tak nie postępuje kandydat na prezydenta.
3. Braun - o czym ten Pan w ogóle mówił?
4. Ogórek - wyuczone slogany recytowane z pamięci jak wierszyk. Obiecanki cacanki - to już było.
5. Duda - jw. Wodolejstwo. Zaproponował kilka ulg, które prawdopodobnie byłby w stanie zrealizować, jednak systemowo nic się nie zmieni. Raka trzeba wyleczyć od wewnątrz, a nie smarować go kremem do ciała.
6. Palikot - oprócz krytyki nie miał niczego do powiedzenia
7. Tanajno - zanim coś powiesz zastanów się dwa razy. Trochę się kompromitował
8. Wilk - mówił całkiem sensownie
9. Kowalski - jw
10. Jarubas - recytował wierszyki, powtarzał puste slogany


.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 06 maja 2015, 19:36

Odpowiedź Korwina na słowa Kukiza:

Korwin-Mikke odpowiada Kukizowi


Redaktor Stanisław Michalkiewicz o Jednomandatowych Okręgach wyborczych:

Michalkiewicz o JOW

*proszę używać funkcji EDYTUJ i nie pisać post pod postem
Ostatnio zmieniony 06 maja 2015, 19:51 przez Lee, łącznie zmieniany 1 raz.


Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 06 maja 2015, 20:01

dr.sky pisze:*proszę używać funkcji EDYTUJ i nie pisać post pod postem

proszę przedłużyć czas EDYTOWANIA posta, bo to jest zaledwie chwila


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 06 maja 2015, 20:45

Masz 15 czy 20 minut na edycję. Ty napisałeś kolejnego posta po zaledwie kilku minutach, więc mogłeś edytować poprzedni.


.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 06 maja 2015, 20:59

Ile bierze właściciel forum za reklamę tych burżujów? :-)



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości