Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 kwie 2015, 15:25

derko pisze:często spotykam się z opiniami dotyczącymi spraw jakie są w Polsce od osób żyjących od wielu lat z dala od kraju.


Moja Ciocia z Londynu miala bardzo wyrazne opinie na to kto w Polsce rzadzi -> zydo-komunisci. Jak ogladalismy razem telewizje to pokazywala mi jak rozpoznac zyda z wygladu. Traktowalem to wtedy jako lekkie zdziwaczenie starszej osoby i z przymrozeniem oka. Teraz wiem ze moja Ciocia miala racje.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 28 kwie 2015, 01:13

Lee -
Lee pisze:Jeżeli ktoś wierzy w oficjalną wersję, to nasuwa mi się jedna myśl - został urobiony przez media.

Postaram się przeanalizować to, co mi zapodałeś. :)
Jedno jest pewne - przez media nie jestem urobiony. Przyczyny są następujące... Po pierwsze - mam uraz do teorii spiskowych, zwłaszcza że zaprzątały moją głowę przed nawróceniem i zmieniały moje patrzenie na rzeczywistość w negatywny sposób. Po drugie - mój umysł działa bardzo analitycznie, a w dodatku jestem raczej sceptykiem, stąd zazwyczaj domagam się jasnego dowodu. Po trzecie - oficjalna teoria z atakiem islamistów idealnie komponuje się z tym, czym w rzeczywistości jest islam oraz dżihad.

Imperator -
Imperator pisze:Moja Ciocia z Londynu miala bardzo wyrazne opinie na to kto w Polsce rzadzi -> zydo-komunisci. Jak ogladalismy razem telewizje to pokazywala mi jak rozpoznac zyda z wygladu. Traktowalem to wtedy jako lekkie zdziwaczenie starszej osoby i z przymrozeniem oka. Teraz wiem ze moja Ciocia miala racje.

A N T Y S E M I T Y Z M :roll:


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 28 kwie 2015, 05:28

Imperator pisze:
Moja Ciocia z Londynu miala bardzo wyrazne opinie na to kto w Polsce rzadzi -> zydo-komunisci. Jak ogladalismy razem telewizje to pokazywala mi jak rozpoznac zyda z wygladu. Traktowalem to wtedy jako lekkie zdziwaczenie starszej osoby i z przymrozeniem oka. Teraz wiem ze moja Ciocia miala racje.


Komunista to zwolennik ustroju państwowej własności środków produkcji którego celem jest
zaspokojenie potrzeb społecznych, a nie zysk kapitalisty. Żaden z obecnych polityków mających dostęp do stanowisk państwowych, mediów nie podziela takich poglądów i nawet jeśli kiedyś dawno takie posiadał, to już obecnie ma zupełnie przeciwne. Równie dobrze można pisać, że Pana Jezusa zdradził prawdziwy chrześcijanin - Judasz.

Druga sprawa to przypisywanie Żydom w celach propagandowych wyłącznie komunizmu. To kolejna nieprawda. Wśród osób pochodzenia żydowskiego znajdziemy przede wszystkim kapitalistów, ludzi religijnych religii judaizmu i chrześcijanstwa, ludzi mediów, polityki, sztuki, nauki, techniki, prawników, jubilerów, handlowców itd. :)


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 28 kwie 2015, 05:29

Najbardziej prospołeczny z burżuazyjnych kandydatów (innych nie ma) wydaje się pan Duda.


Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilzon » 28 kwie 2015, 22:11

Po spotkaniu z panem Kukizem doszłem do takiego wniosku że chyba zagłosuje na pana Pawła Kukiza,
z całym szacunkiem ale pan Marian Kowalski ma bardzo małą siłę przebicia, A jak dobrze pójdzie to może pan Paweł dojdzie do drugiej tury


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 29 kwie 2015, 00:34

Ostatnio oglądałem wywiady pastora Chojeckiego z Marianem Kowalskim. Przyznam, że zrobił na mnie całkiem pozytywne wrażenie, taki chłopek-roztropek :)

Nawet Kuba Wojewódzki poparł Kukiza: http://300polityka.pl/live/2015/04/28/k ... platforme/


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 29 kwie 2015, 00:43

Tak, a jak źle pójdzie to do drugiej tury nie wejdzie ani Pan Kukiz, ani Pan Kowalski, ani Pan Korwin-Mikke i wtedy będzie dopiero fatalnie. Ludzie którzy dbają o Polskę powinni się zjednoczyć i wspólnymi siłami zniszczyć opozycję. To jest tak, jakby przeciwko ogromnej armii wystawić armię, która byłaby w stanie z nią wygrać, jednak przez głupotę dowódcy, który wysyła przeciwko niej swoich żołnierzy turami po kilka osób, przegrywa. I tak będzie pewnie i teraz. Zagłosuję na Korwina nawet gdyby Kukiz bardziej mi pasował ze swoimi poglądami. Dlaczego? bo Korwin ma minimalne szanse na wejście do drugiej tury, natomiast Kukiz nie ma ich wcale. Każdy głos na Kukiza jest w związku z tym imho głosem straconym, co więcej, mógłby być głosem przeważającym dla Korwina.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 29 kwie 2015, 00:48

Dynamika zmian poparcia jest taka, że to raczej Kukiz ma większe szanse na zdobycie trzeciego miejsca.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 29 kwie 2015, 01:00

Czyli już się podzielili głosami po połowie ^^

Albo manipulują sondażami, żeby odciągnąć ludzi od Korwina do Kukiza.


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 29 kwie 2015, 04:56

Onlyou pisze:..żeby odciągnąć ludzi od Korwina ...


Korwin to nadzieja! :rotfl:

https://www.youtube.com/watch?v=a9bBEbAO8Ik


Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 29 kwie 2015, 11:11

Fedorowicz pisze:
Onlyou pisze:..żeby odciągnąć ludzi od Korwina ...


Korwin to nadzieja! :rotfl:

https://www.youtube.com/watch?v=a9bBEbAO8Ik


Tak jest! Dzięki za przypomnienie, bo właśnie zapomniałbym odmówić modlitwy do Korwina z moim korwinożańcem!

Nawet nie wiesz jak się cieszę, że znalazł się ktoś kto trzyma ze mną sztamę! :)


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 29 kwie 2015, 11:47

Fedorowicz pisze:
Onlyou pisze:..żeby odciągnąć ludzi od Korwina ...


Korwin to nadzieja! :rotfl:

https://www.youtube.com/watch?v=a9bBEbAO8Ik


ta , i wszystko się zmieni… i owca będzie razem z lwem trawę jadła… i nieurodzaju już nie będzie… i słonce dla tych co słońca chcą … i deszcz dla tych co deszczu chcą… i nawet pracodawca się ucieszy, ze takich podatków nie będzie musiał płacić i w tedy ku uciesze swojej kupi sobie luksusowy nowy (kolejny) dom w jakim miłym miejscu, żeby odpocząć od tych pracowników, co ciągle chcą więcej. ;)

:) :roll:


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 30 kwie 2015, 00:35

Akurat i Korwin i Kukiz mówią, że osobny start jest dla obu korzystniejszy.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 30 kwie 2015, 12:32

Kukiz już 9% wg sondażu TVN
http://wiadomosci.wp.pl/kat,139316,titl ... &_ticrsn=3

Zastanówcie się nad głosami, bo naprawdę lepiej jest zagłosować na osobę znajdującą się na 3 miejscu, w tym przypadku Kukiza. Jak się każdy zastanowi to murowane 15-20 procentowe poparcie będzie, a to znowu da większe szanse na start w kolejnych wyborach i może nawet wejście do II tury. Przemyślcie wybór jeszcze raz.


.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości