Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 24 maja 2015, 22:55

Oberyn., obyśmy nie musieli - znowu - mówić tego za pięć lat, gdy już wszyscy - znowu - będą hejtować PiS i - znowu - głosować na PO ;-).


Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 25 maja 2015, 00:16



Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 25 maja 2015, 01:18

fauxpas pisze:Oberyn., obyśmy nie musieli - znowu - mówić tego za pięć lat, gdy już wszyscy - znowu - będą hejtować PiS i - znowu - głosować na PO


zapewne tak będzie, ale mam nadzieje ze nie zagłosują ponownie
na PO, tylko jakąś na trzecią partię .
Nooo.. chyba ze PiS faktycznie zmieni politykę na poważną
Jedno było w nich dobre, ze ścigali skorumpowanych
na najwyższych szczeblach, ktorzy za rządow platformy byli nietykalni.
A cenę za ich przekręty płacili niewinni ludzie, inwestorzy ,przedsiębiorcy
,pracownicy
Patrz: afera abergold, mafia paliwowa, oszuśc-komornicy, prezesi banków
a nawet policja, ktora sztucznie nabija statystyki.
Mam nadzieje ze PiS nie zmarnuje szansy i wygra wybory sejmowe, bo to też
jest klucz , samo:
''veto'' i propozycje , ktore zaoewne beda przez rząd odrzucane
(co oznacza sama prezydentura) ..nie wystarczą.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 25 maja 2015, 05:00

Serdeczne gratulacje dla nowego prezydenta! Cieszymy się bardzo z jego sukcesu!

navi31 pisze:.. niewinni ludzie, inwestorzy , przedsiębiorcy..
Buhhahaha! :rotfl:

Obrazek


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 25 maja 2015, 08:14

Ja martwię się o politykę zagraniczną Dudy. Oby nie zadzwonił do Putina. Ma słabe nerwy. :mrgreen:


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 25 maja 2015, 09:28

mjsystem pisze:Oby nie zadzwonił do Putina

Na pewno już wiemy że "nie pojedzie do Moskwy, dopóki Putin nie zmieni polityki wobec Ukrainy..."
Myślę, że Putin cały się wystraszył :holeinwall:


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 maja 2015, 10:12

Kaczyński zawierzył prezydenturę Dudy matce boskiej:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tml#MegaMT


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 25 maja 2015, 11:26

navi31 pisze:
fauxpas pisze:Oberyn., obyśmy nie musieli - znowu - mówić tego za pięć lat, gdy już wszyscy - znowu - będą hejtować PiS i - znowu - głosować na PO

zapewne tak będzie, ale mam nadzieje ze nie zagłosują ponownie
na PO, tylko jakąś na trzecią partię .
(...)
Mam nadzieje ze PiS nie zmarnuje szansy i wygra wybory sejmowe, bo to też
jest klucz , samo:
''veto'' i propozycje , ktore zaoewne beda przez rząd odrzucane
(co oznacza sama prezydentura) ..nie wystarczą.

PiS już rządził, miał swojego premiera i prezydenta (i to nawet jednocześnie), swoją szansę zmarnował. Jeśli naród teraz znowu tak wybrał (już w pierwszej turze, druga nie miała znaczenia), to znaczy, że ma krótką pamięć. Nie wierzę, że będzie choć trochę lepiej. Nie można wybierać cały czas tego samego i spodziewać się różnych rezultatów.


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 25 maja 2015, 12:12

fauxpas zauważ, że PiS miało bardzo mało czasu. A PO rządzi niemiłosiernie długo i miała aż nadto czasu na naprawę Rzeczypospolitej.

Jakkolwiek PiS nie wyraża moich poglądów w pewnych istotnych kwestiach (zwłaszcza gospodarczych), to jednak dłuższe jego rządy mogłyby zaowocować pewnymi pozytywnymi zmianami. Ale... to tylko wybory prezydenckie. Obawiam się, że przed sejmowymi mainstreamowe media zdążą wystarczająco skutecznie sprzedać znów bajkę o złym wilku Kaczaffim, krwiożerczym Macierewiczu, zamordyzmie jak za Stalina i dobrych wojownikach światłości z PO. I będzie jak zawsze.

Zabawne było przemówienie ustępującego prezydenta. Patetyczne frazesy o powstrzymywaniu nienawiści brzmiały wyjątkowo niewiarygodnie, bo to on tym razem sięgnął po negatywną kampanię i zagrywki poniżej pasa.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 25 maja 2015, 12:14

Ja sie ciesze z wyboru Polakow. Konkretny prezydent. Ja kiedys lubilam PIS bo robil porzadek z korupcja. Wydaje mi sie ze politycy PiS kochaja Polske i chca dla niej dobrze. Jesli Duda bedzie robil wiecej niz krzyczal to bedzie dobrze.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 12:15 przez Ariela, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 25 maja 2015, 12:14

Fedorowicz

Ten Twoj rysunek

Tak sugerując popiera się złodziejska politykę w stylu Janosika
Jeśli ktoś pracuje i zarabia , to jego sprawa czy się podzieli,
już Bóg go będzie liczył jak tego przysłowiowego bogacza i łazarza
Panstwo nie moze go karać za przedsiębiorczość
chyba ze oczywiście w podatkach na wzór Biblii a był to podatek liniowy.


Ja bym państwo urządził tak ze bym wprowadził Państwo-Kościół
Jedyny podatek obowiązkowy* jaki by sie płaciło to 10cina [co nie wyklucza działalności
charytatywnej na własną ręke , ba nawet jest mocno wskazane , szczegolnie
jak sie przypomina tego grubszego pana z rysunku ;P ]
Panstwo Kosciol zapewniałoby podstawowe potrzeby jak dotychczas policja
służba zdrowia, ewentualnie szkolnictwo [to w jakim stopniu zalezy tez od uwarunkowań
ekonomicznych] . Oczywiście kosciol nie byłby od wszystkiego w tym państwie
tylko zajmowałby się jak dotychczas koserwacją zabytków,wspierałby służbe zdrowia,budowałby campusy dla najuboższych i organizował osiedla chrześcijanskie i tak dalej i tak dalej
Tu warto dodać, ze jako rządzący
miałby tez wobec ludu obowiązki, a nie ''co łaska'' , z ''dobrej woli''

To już predzej da sie zjeść , niż takie zazdrosne patrzenie drugiemu po kieszeniach
jak uskuteczniacie.
Na deser przypowieść:

Wtedy ktoś z tłumu rzekł do Niego: "Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem". 14 Lecz On mu odpowiedział: "Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami?"
15 Powiedział też do nich: "Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia".
16 I opowiedział im przypowieść: "Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. 17 I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. 18 I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. 19 I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! 20 Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" 21 Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem".

(Mat 12-13)

*jak ktosby chcial placić więcej zeby zdynamizowac państwo, proszę.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 12:21 przez navi31, łącznie zmieniany 1 raz.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 25 maja 2015, 12:19

navi31 pisze:Ja bym państwo urządził tak ze bym wprowadził Państwo-Kościół
Jedyny podatek jaki by sie płaciło to 10cina [co nie wyklucza działalności
charytatywnej]
Panstwo Kosciol zapewniałoby podstawowe potrzeby jak dotychczas policja
służba zdrowia, szkolnictwo . Oczywiście kosciol nie byłby od wszystkiego w tym państwie
tylko zajmowałby się jak dotychczas koserwacją zabytków,wspierałby służbe zdrowia,budowałby campusy dla najuboższych i organizował osiedla chrześcijanskie i tak dalej i tak dalej


Piekna fantazja. Ale zostawmy na razie Jahwistan i wejdzmy spowrotem do rzeczywistosci. Jesli jakis maly procent ludzi w Polsce jest wierzacy to zmuszenie wiekszosci do zycia w teokracji doprowadzi do tego co bylo w katolickiej Europie i co jest teraz w Watykanie, ze ludzie niewierzacy, pedofile i homoseksualisci, chciwcy i tak dalej pchaja sie na stanowiska ksiezy i udaja chrzescijan aby siedziec przy korycie i manipulowac proste i nawine spoleczenstwo.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 25 maja 2015, 12:28

Piekna fantazja. Ale zostawmy na razie Jahwistan i wejdzmy spowrotem do rzeczywistosci. Jesli jakis maly procent ludzi w Polsce jest wierzacy to zmuszenie wiekszosci do zycia w teokracji doprowadzi do tego co bylo w katolickiej Europie i co jest teraz w Watykanie, ze ludzie niewierzacy, pedofile i homoseksualisci, chciwcy i tak dalej pchaja sie na stanowiska ksiezy i udaja chrzescijan aby siedziec przy korycie i manipulowac proste i nawine spoleczenstwo.


po pierwsze nikogo by sie nie zmuszało do przejęcia wiary. Panstwo jest od podstawowych spraw
bezpieczeństwo, karanie złodziei i przestepców i wspomaganie biednych (nie modelem socjalnym
tylko normalnym)

Kosciol moze dodać tylko jakości, jak zwykle patrzenie na całość przez afery homo i pedofilskie
prowadzi tylko i wyłącznie na manowce.
Takie patrzenie drugiemu przez ramie
powoduje stagnację i ... daleko idącą niesprawiedliwość społeczną (nie mylić z równością
majątkową co sie programowo probuje forsować w państwach socjalistycznych)
Dziś jest państwo świeckie, model świecki , w programie jest niewiele prawa Bożego
Np za składanie fałszywych zeznań obciążających niewinną osobę
mozna dostać uwaga!! tylko 2 lata i to przewaznie konczy się na wyroku w zawieszeniu!!
Czy to nie jest żart??
Dla porównania jak było w Izraelu, ten kto fałszywie złożył świadectwo przeciw blizniemu swemu
ponosił karę równoważną
jeżeli np oskarżyłeś kogoś o złodziejstwo 100.000 zł i okazął sie niewinny oddawałeś samemu 100.000
jeżeli kogoś skazałeś swoim świadectwem na śmierć to sam musiałeś ją ponieść
I to jest sprawiedliwość, a nie żarty.
Powiem obrazowo, bo wiem ze lubisz:
Dziś mafia śmieje sie ludziom w twarz,nawet potrafi przekupić papugę i wsadzić do puchy kogo chce , bo prawo kryje bandytów i złodziei , składających fałszywe świadectwo,zamiast niewinnych
A nawet jak wpadnie taki mafiozo , ze fałszywie zeznawał
to co ?dostanie zawiasy a potem pojdzie spokojnie dokonać egzekucji na swojej ofierze.
Tak jest dzisiaj- chcemy dalej tego? :wall: :thumbdown:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 25 maja 2015, 12:35

Filip pisze:fauxpas zauważ, że PiS miało bardzo mało czasu. A PO rządzi niemiłosiernie długo i miała aż nadto czasu na naprawę Rzeczypospolitej.

Ja nie wiem, jak oni to zrobili, ale zdążyli wtedy w tym "bardzo mało czasu" zmieścić średnio jedną aferę tygodniowo i gafę lub wstyd na arenie międzynarodowej przy każdej możliwości! I żeby była jasność - identycznie było z PO ;-).
Stawiam, że i tym razem będzie tak samo.


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 25 maja 2015, 13:33

Przesadzasz :-) Ile tak naprawdę afer z czasów PiS dałoby się wymienić? Ocena działania CBA i ministerstwa sprawiedliwości jest chyba najbardziej drażliwą sprawą z tych dwóch lat. Nie twierdzę, że była ona bez zarzutu. Ale to była jedyna poważniejsza próba przewietrzenia skorumpowanego postkomunistycznego estabilishmentu.

Przydałaby się też poprawka na to, jak media mające "przychylny" stosunek do PiS relacjonowały jego posunięcia. Miałem wtedy dość upolitycznionego kolegę, który z upodobaniem oglądał TVN. I musiałem regularnie znosić seanse pogardy wobec PiS powtarzane za TVN.

Prawdę mówiąc PO przekonało mnie do pana Dudy ostatecznie tym spotem, w którym zmienia się w Kaczyńskiego :-D Cieszyłbym się z jakichś zmian na prawicy, ale pretendujące do bycia alternatywą ugrupowania nie wzbudzają mojego entuzjazmu :-P


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości