Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 25 maja 2015, 13:45

Filipie, chciałbym, żebyś miał rację, naprawdę. Daj Bóg, żeby tak było, jak mówisz! Aczkolwiek ciężko wymazać mi z pamięci koalicje z Giertychami i Lepperami i cyrki, które miały miejsce. Ja się naprawdę wstydziłem prezydenta!

I teraz też się wstydziłem. I podobnie nie widzę żadnej dobrej alternatywy na jesienne wybory. Cóż czynić?


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 25 maja 2015, 14:34

Ja mam nadzieje ze PiS przewietrzy troche salony
(o ile dojdzie do władzy)
Moim zdaniem dobrym pomysłem byłaby tzw.
niebieska linia tyle , ze nie taka rozbijająca rodzinę, tylko
udostepniająca skargi na aparat państwa;
zeby mozna było anonimowo złożyć skargę
na złą pracę urzednikow , niesprawiedliwe traktowanie
małostkowośc, korupcję i tak dalej.
Czy wiecie jak zgłosić taki pomysł?
mysle ze i ten rząd by ją przyjął , a następny by ją egzekwował.
Niechby te urzędasy wreszcie znały swe miejsce :thumbdown:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 25 maja 2015, 14:42

Prawnik Duda w swoim wystąpieniu z przed kilku miesięcy:

https://www.facebook.com/26946218990499 ... nref=story


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 25 maja 2015, 14:47

pozytywista pisze:Kaczyński zawierzył prezydenturę Dudy matce boskiej:

No to ędzie jazda. Zaczyna się to,czego obawiałam się. Pomniki,ulice z nazwami śp.ofiar zamachu na biedną brzozę :oops: ,zmiana stołków,czystki, a to wszystko na nasz koszt. :roll:
kruszynka pisze:Myślę, że Putin cały się wystraszył

A jakże, jako pierwszy złożył gratulacje z tego strachu :handshake:
fauxpas pisze:PiS już rządził, miał swojego premiera i prezydenta (i to nawet jednocześnie), swoją szansę zmarnował.

Chociaż ktoś,czyli fauxpas, pamięta tamten koszmar. :mrgreen: :sugoi: i jak zabawnie było :rotfl:
Ja też się cieszę z tej zmiany.Mam nadzieję,że PiS wygra na jesieni,potem będzie jazda i lata kolejne stracone,a potem to już może tylko Chrystus nas za uszy wyciągnie,bo ... w nikim innym nie widzę nadziei dla tego kraju.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 25 maja 2015, 14:50

kontousunięte1 pisze:zmiana stołków,czystki, a to wszystko na nasz koszt

warto.
Akurat to jest jeden z niewielu- plus rządu PiS
Bez tego tracimy znacznie ale to znacznie więcej.
Jesteśmy praktycznie bez perspektyw.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 14:51 przez navi31, łącznie zmieniany 1 raz.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 25 maja 2015, 14:50

fauxpas pisze:Ja nie wiem, jak oni to zrobili, ale zdążyli wtedy w tym "bardzo mało czasu" zmieścić średnio jedną aferę tygodniowo i gafę lub wstyd na arenie międzynarodowej przy każdej możliwości! I żeby była jasność - identycznie było z PO .
Stawiam, że i tym razem będzie tak samo.

Też nie mogę się doczekać. Sąsiad chce mi dać swój telewizor,bo kupują sobie taki wielgaśny,nowy. Dotą mówiłam,dziękuję,ale coś czuję,że dam się skusić. Będzie zabawa, kabaret i program rozrywkowy -wszystko w jednym -. Nowej ramówki po wyborach nie mogę się doczekać /jesiennych/. :mrgreen: :lol:


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 25 maja 2015, 14:52

Moim zdaniem dobrym pomysłem byłaby tzw.
niebieska linia tyle , ze nie taka rozbijająca rodzinę, tylko
udostepniająca skargi na aparat państwa;
zeby mozna było anonimowo złożyć skargę
na złą pracę urzednikow , niesprawiedliwe traktowanie
małostkowośc, korupcję i tak dalej.
Czy wiecie jak zgłosić taki pomysł?
mysle ze i ten rząd by ją przyjął , a następny by ją egzekwował.
Niechby te urzędasy wreszcie znały swe miejsce


ponawiam pytanie : czy wiecie jak zgłosić ten projekt obywatelski?
chyba nie trzeba koniecznie jechać pod belweder, co :bezradny:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 25 maja 2015, 16:12

fauxpas pisze:Filipie, chciałbym, żebyś miał rację, naprawdę. Daj Bóg, żeby tak było, jak mówisz! Aczkolwiek ciężko wymazać mi z pamięci koalicje z Giertychami i Lepperami i cyrki, które miały miejsce. Ja się naprawdę wstydziłem prezydenta!

I teraz też się wstydziłem. I podobnie nie widzę żadnej dobrej alternatywy na jesienne wybory. Cóż czynić?


Ale jedno można oddać Lepperowi, miał chłop odwagę:
https://www.youtube.com/watch?v=QinKXARwmVE


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 25 maja 2015, 16:47

fauxpas pisze:Aczkolwiek ciężko wymazać mi z pamięci koalicje z Giertychami i Lepperami i cyrki, które miały miejsce.

Polityka jest sztuką kompromisu. Jeśli PiS chciał rządzić - a taki jest cel każdej partii - to musiał wejść w koalicję, a że z perspektywy czasu okazało się to szkodliwe to inna rzecz. Co do Leppera to trzeba powiedzieć, że ten człowiek ostatecznie dokonał pewnej wolty, za co dopadł go seryjny samobójca...
fauxpas pisze:Ja się naprawdę wstydziłem prezydenta!

Też miałem takie podejście wtedy, dzisiaj tego bardzo żałuję. Zachęcam do obejrzenia filmu dokumentalnego "Prezydent", a jeszcze lepiej filmu "Niosła go Polska". Wiadomo, że został nakręcony przez zwolenników i współpracowników Lecha Kaczyńskiego, ale nawet z ta świadomością pokazuje drugą stronę tej prezydentury, tą, która była nieobecna w mediach. Wiadomo, że nie ma ludzi bez przypałów, zwłaszcza Lech Kaczyński był człowiekiem trochę już z innej epoki, nie umiejącym się sprzedać medialnie, ale wspomniany film pokazuje naprawdę ważne rzeczy i dokonania, nie jakieś wpadki, których by nikt nie zauważył, gdyby nie tuba medialna.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 25 maja 2015, 18:38

Niedźwiadku, Kamilu M., obyście i wy mieli rację. Niech czas pokaże.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 25 maja 2015, 20:36

Kamil M. pisze:Co do Leppera to trzeba powiedzieć, że ten człowiek ostatecznie dokonał pewnej wolty, za co dopadł go seryjny samobójca...


hahaha dobre :lmao:
No... niestety taka prawda :-P


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 25 maja 2015, 21:36

Na razie niech ten pan zastosuje się do tego co sam powiedział
Obrazek


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 05 cze 2015, 17:40

mjsystem pisze:No i Duda poległ w debacie. Drugi raz. Jeszcze dużo się musi nauczyć panować nad emocjami. Może kiedyś.... :mrgreen:


W którym Kosmosie? Halo! Tu Ziemia! :)

"αφετε αυτους οδηγοι εισιν τυφλοι τυφλων τυφλος δε τυφλον εαν οδηγη αμφοτεροι εις βοθυνον πεσουνται "
" Przewodnicy są niewidomi. Niewidomy zaś niewidomego jeśli prowadziłby, obaj do dołu wpadną .."-Ewangelia wg Mateusza 15:14.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości