Żydzi wracają do Polski

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 kwie 2015, 09:12

Dragonar pisze:Muzułmanie robią śmietnik ze Wzgórza Świątynnego i desakralizują je:
Bóg sam go zburzył po to, aby już nikt nie oddawał chwały Bogu w budowli zbudowanej ludzkimi rekami. Pamiętasz? Ta świątynia jest martwym tworem od 2000 lat.
Zauważ, że Żydzi wciąż oczekują ziemskiego króla i dla nich odbudowanie świątyni ma być zaczątkiem ponownego panowania w imię Boga na świecie. Stary Testament się kłania.
A kto wie, że nie mają zapędów panowania nad całym światem. Jeśli masz świat finansowy w kieszeni, to jesteś panem świata. Nie jest tak? Przecież większość finansów światowych już jest w rękach kilku ludzi. :-|
Dragonar pisze:Jaką wojna?
W sumie fakt. Wojna trwa od samego początku istnienia nowego Izraela.
Dragonar pisze:mjsystem napisał/a:
Gdzie tam są herezje?

Na jego stronie internetowej.

mjsystem napisał/a:
Człowiek szuka.

Kiedy już znajdzie, to niech się zgłosi - może wtedy zostanie moim autorytetem.

Wiesz, jest wiele niewygodnych teorii spiskowych i wiele nieujawnionych kart historii. ja się cieszę, że są ludzie, którzy szukają prawdy.
Świat duchowy jest realny i nad naszymi głowami cały czas trwa walka duchowa. O każdą duszę. Diabeł układa plan jak dojść zwycięsko do 1000-letniego królestwa.
Uważam, że czasem warto wychylić swoją głowę powyżej własnego podwórka.
Ogólnie ludzie boją się tego i nie wychylają się a tym, którzy to robią podcinają skrzydła.
Dragonar pisze:Natomiast "Zeitgeist" powiela mity w kwestii religii, dlatego również w innej sprawie nie uwierzę autorom tego filmu.
Czyli lepiej wylać dziecko z kapielą? na tej podstawie ludzie nie wierzą w Biblię, bo jedna nieścisłość spowodowała odrzucenie całości. Sam wiesz, że są nieścisłości. Tylko, że my wierzymy w Boga i w Słowo Boże jak dzieci. Bo tak nas nauczył Jezus. Widzisz ile jest osób na forum, które od lat dywagują na temat Boga i wiary bo nie ma w nich Ducha lecz tylko ludzka filozofia. Katolika też nie przekonasz łatwo do faktu, że nie jest tak na prawdę wierzący. Bo katolik idzie przez życie z Maryją i nie jest w stanie się od niej oderwać. Nie potrafi żyć bez fizycznych obrazów boga (specjalnie z małej litery).
Czy my tez mamy żyć w zaszufladkowanym świecie?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 10 kwie 2015, 11:58



Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 10 kwie 2015, 16:04

mjsystem pisze:Bóg sam go zburzył [...]

No patrz, a myślałem, że Rzymianie. :D

Żartuję, oczywiście wiem, co masz na myśli - Bóg wykorzystał okoliczności...

mjsystem pisze:[...] po to, aby już nikt nie oddawał chwały Bogu w budowli zbudowanej ludzkimi rekami. Pamiętasz? Ta świątynia jest martwym tworem od 2000 lat.

Tak, zburzenie Świątyni Jerozolimskiej oznaczało koniec Starego Przymierza. Jednak fakt, że żydzi jako wyznawcy judaizmu tkwią w błędzie, nie jest powodem, aby wszędzie widzieć syjonistyczny spisek.

mjsystem pisze:Zauważ, że Żydzi wciąż oczekują ziemskiego króla i dla nich odbudowanie świątyni ma być zaczątkiem ponownego panowania w imię Boga na świecie. Stary Testament się kłania.

Zauważ, że muzułmanie oczekują ziemskiego władcy i mesjasza, tj. Mahdiego, który ma przywrócić dawną chwałę kalifatu, a nawet rozszerzyć jego granice na cały świat. Wtedy mają zostać ustanowione rządy Allaha nad całym światem, w którym niewierni mają być upokorzeni, a następnie konwertowani na islam albo zabijani, jeżeli odmówią. Centrum kalifatu ma być Jerozolima. Dzień Sądu ma poprzedzać nadejście bestii z ziemi, która jest posłana przez Allaha i która oznaczy wszystkich ludzi swoim znamieniem. Muzułmanie otrzymają białe znamię sprawiedliwości, zaś niemuzułmanie otrzymają czarne znamię, które sprawi, że będą wytykani palcami przez wiernych jako przyszli mieszkańcy islamskiej Gehenny. Nie będą mogli nic kupować i będą potępiani z powodu znamienia na ich twarzach. Istnieje hadis, który głosi, że rządy Mahdiego mają nadejść wraz z armią z czarnymi flagami... Kłaniają się Koran i Sunna.

mjsystem pisze:A kto wie, że nie mają zapędów panowania nad całym światem. Jeśli masz świat finansowy w kieszeni, to jesteś panem świata. Nie jest tak? Przecież większość finansów światowych już jest w rękach kilku ludzi. :-|

Wiesz ilu jest na świecie Żydów? Mniej, niż 14 000 000. A wiesz ilu jest na świecie muzułmanów? O ile moje dane są aktualne, to około 1 600 000 000. Muzułmanów jest ponad 114 razy więcej! Nawet, jeżeli tylko 10% muzułmanów posiadałoby konsekwentne, a więc ekstremistyczne poglądy, to nadal byłoby ich ponad 11,42 raza więcej, niż Żydów! Wątpię, aby Żydzi posiadali zapędy do panowania nad światem. Muzułmanie - jeżeli tylko trzymają się swojej religii - posiadają je z pewnością i mogę udowodnić tę tezę na podstawie źródeł religii muzułmanów. Absurdem jest twierdzić, że to Żydzi, nie zaś muzułmanie mieliby zapanować nad światem w razie ewentualnej wojny.

mjsystem pisze:W sumie fakt. Wojna trwa od samego początku istnienia nowego Izraela.

Dlatego, że Izrael jest zewsząd atakowany i nękany, zarówno przez państwa ościenne, przez organizacje terrorystyczne, takie jak Hamas, jak i wewnętrznie, przez zbuntowanych Arabów.

mjsystem pisze:Wiesz, jest wiele niewygodnych teorii spiskowych i wiele nieujawnionych kart historii. ja się cieszę, że są ludzie, którzy szukają prawdy.

Prawdy szuka się w Słowie Bożym, w źródłach historycznych oraz w mądrych książkach, nie zaś w oszołomskich filmikach w Internecie.

mjsystem pisze:Świat duchowy jest realny i nad naszymi głowami cały czas trwa walka duchowa. O każdą duszę. Diabeł układa plan jak dojść zwycięsko do 1000-letniego królestwa.
Uważam, że czasem warto wychylić swoją głowę powyżej własnego podwórka.
Ogólnie ludzie boją się tego i nie wychylają się a tym, którzy to robią podcinają skrzydła.

Zgadzam się, jednak zapewne mamy na myśli co innego, gdy czytamy powyższe słowa.

mjsystem pisze:Czyli lepiej wylać dziecko z kapielą? na tej podstawie ludzie nie wierzą w Biblię, bo jedna nieścisłość spowodowała odrzucenie całości. Sam wiesz, że są nieścisłości. Tylko, że my wierzymy w Boga i w Słowo Boże jak dzieci. Bo tak nas nauczył Jezus. Widzisz ile jest osób na forum, które od lat dywagują na temat Boga i wiary bo nie ma w nich Ducha lecz tylko ludzka filozofia. Katolika też nie przekonasz łatwo do faktu, że nie jest tak na prawdę wierzący. Bo katolik idzie przez życie z Maryją i nie jest w stanie się od niej oderwać. Nie potrafi żyć bez fizycznych obrazów boga (specjalnie z małej litery).
Czy my tez mamy żyć w zaszufladkowanym świecie?

Autorzy "Zeitgeist" już raz mnie zawiedli i potrafię wskazać, gdzie mylą się w kwestii religii. I nie chodzi tu o drobne nieścisłości, ale o potworne ilości kłamstw. W Biblii natomiast nie ma bzdur. Nie ma nic złego w poszukiwaniu prawdy, ale należy szukać w odpowiednich źródłach, myśląc racjonalnie i stosując zasadę ograniczonego zaufania - zarówno do mediów, jak i indywidualnych oszołomów z Internetu.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 kwie 2015, 17:03

Dragonar pisze:Zauważ, że muzułmanie oczekują ziemskiego władcy i mesjasza, tj. Mahdiego, który ma przywrócić dawną chwałę kalifatu, a nawet rozszerzyć jego granice na cały świat. Wtedy mają zostać ustanowione rządy Allaha nad całym światem, w którym niewierni mają być upokorzeni, a następnie konwertowani na islam albo zabijani, jeżeli odmówią. Centrum kalifatu ma być Jerozolima. Dzień Sądu ma poprzedzać nadejście bestii z ziemi, która jest posłana przez Allaha i która oznaczy wszystkich ludzi swoim znamieniem. Muzułmanie otrzymają białe znamię sprawiedliwości, zaś niemuzułmanie otrzymają czarne znamię, które sprawi, że będą wytykani palcami przez wiernych jako przyszli mieszkańcy islamskiej Gehenny. Nie będą mogli nic kupować i będą potępiani z powodu znamienia na ich twarzach. Istnieje hadis, który głosi, że rządy Mahdiego mają nadejść wraz z armią z czarnymi flagami... Kłaniają się Koran i Sunna.

Bardzo przeplata się ten wątek z Apokalipsą. Fakt. :)
Dragonar pisze: Muzułmanów jest ponad 114 razy więcej! Nawet, jeżeli tylko 10% muzułmanów posiadałoby konsekwentne, a więc ekstremistyczne poglądy, to nadal byłoby ich ponad 11,42 raza więcej, niż Żydów! Wątpię, aby Żydzi posiadali zapędy do panowania nad światem.

Dwie rzeczy.
Do kogo należą finanse świata? Za kim stoją USA i NATO? Jaka z tych nacji posiada jako jedyna broń atomową? ;-)
Czy Żydzi już nie raz pokazali w ST, że nie jest ważna ilość wojsk a siła Boga? Oni nadal w to wierzą.

Dragonar pisze:Prawdy szuka się w Słowie Bożym, w źródłach historycznych oraz w mądrych książkach, nie zaś w oszołomskich filmikach w Internecie.
Internet jest jedynym wolnym medium, do jakiego możemy zaglądać. A te mądre książki to? Pytam poważnie. Co do Słowa Bożego, to utkwiło historycznie na początku pierwszego wieku. My nadal mamy prawo szukać tych symptomów.
http://www.nadzieja.pl/artykul/509/4-dz ... nca-swiata
Dragonar pisze:Autorzy "Zeitgeist" już raz mnie zawiedli i potrafię wskazać, gdzie mylą się w kwestii religii.
Pomiń temat religii. Mnie interesuje cz. 1 i 2. ;-)
Dragonar pisze: W Biblii natomiast nie ma bzdur. Nie ma nic złego w poszukiwaniu prawdy, ale należy szukać w odpowiednich źródłach, myśląc racjonalnie i stosując zasadę ograniczonego zaufania - zarówno do mediów, jak i indywidualnych oszołomów z Internetu.
Nie mam oporu badać wszystko. Większość treści odrzuca mnie w duchu już na wstępie. Część muszę na siłę obejrzeć lub na raty. Analizuję, wyciągam wnioski, piszę, czekam innych argumentów, analizuje, itd...
Przede wszystkim nie łączę wiary w Boga, oddania życia Panu Jezusowi i starania się bycia uczniem Jezusa z historią i polityką. Tam jest tylko Prawda i zbawienie. Tu manipulacja, której wszyscy podlegamy. Myślę, że każdy będzie szukał na swój sposób i wyciągał indywidualne wnioski. Pewnie za jakiś czas znów nadarzy się okazja do porównania naszych analiz :)


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 kwie 2015, 17:10

kontousunięte1 pisze:Co o tym myslicie?
http://www.biztok.pl/bizn...utm_campaign=o2

"Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością" – napisał Daniel Schatz w dziale opinii izraelskiego dziennika "The Jerusalem Post". Chodzi o zwrot ok. 170 tys. nieruchomości wartych dziś "miliardy dolarów", które zostały zabrane Żydom w czasie II wojny światowej oraz pod rządami komunistów.
Mnie to nie dziwi. Starają się gromadzić majątek.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 10 kwie 2015, 17:29

mjsystem pisze: Starają się gromadzić majątek.

A kto Polsce odda ich majątki?Kto odbudował te zniszczone kamienice? Tak to jest,że kto ma dużo to ciągle mu mało.
Dla mnie to jest po prostu niesmaczne.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 kwie 2015, 19:42

kontousunięte1 pisze:Dla mnie to jest po prostu niesmaczne.
No niestety. wszyscy siedzimy w ich kieszeni. :-|
http://www.iamthewitness.com/DarylBradf ... schild.htm


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 11 kwie 2015, 13:47

PanJestMojaMoca: Tolerancje maja tam o kilka poziomów lepsza niż w Polsce. :clap: :new-toy: :laie:

Izrael to nie jest normalne państwo!!!!
Jakiś czas temu nie wolno było wwozić Nowego Testamentu do Izraela (nie wiem, jak jest teraz). Wciąż chyba nie wolno ewangelizować. Żyd chrześcijanin to już nie Żyd - jest to dyskryminacja ze względu na religię, której nie ma w żadnym cywilizowanym państwie. Taki Żyd może się już pakować, bo traci obywatelstwo i nie jest mile widziany!!! Ortodoksi plują na takich i urządzają manifestacje i burdy pod domami np. Żydów mesjanistycznych. Co ciekawe, są ludzie od pokoleń mieszkający na terenach Izraela, którzy nie mają obywatelstwa państwa Izrael - kolejna dyskryminacja.


Izrael nie jest cywilizowanym państwem. Klasyfikuje się jako barbarzyńcy.

No i Żydzi nie maja się gdzie podziać. Jak się będzie działo na ich terenach, to szybciutko uciekną pod parasol polskiego społeczeństwa i rządu! Są takie plany.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 kwie 2015, 16:23

artur403 pisze:Izrael to nie jest normalne państwo!!!! Jakiś czas temu nie wolno było wwozić Nowego Testamentu do Izraela (nie wiem, jak jest teraz). Wciąż chyba nie wolno ewangelizować. Żyd chrześcijanin to już nie Żyd - jest to dyskryminacja ze względu na religię, której nie ma w żadnym cywilizowanym państwie. Taki Żyd może się już pakować, bo traci obywatelstwo i nie jest mile widziany!!! Ortodoksi plują na takich i urządzają manifestacje i burdy pod domami np. Żydów mesjanistycznych. Co ciekawe, są ludzie od pokoleń mieszkający na terenach Izraela, którzy nie mają obywatelstwa państwa Izrael - kolejna dyskryminacja.


Izrael nie jest cywilizowanym państwem. Klasyfikuje się jako barbarzyńcy.

No i Żydzi nie maja się gdzie podziać. Jak się będzie działo na ich terenach, to szybciutko uciekną pod parasol polskiego społeczeństwa i rządu! Są takie plany.

Gdzie źródła tych informacji? Znam osobę, która jeździ na misje ewangelizacyjne do Izraela - to demokratyczny kraj. Spróbuj głosić na ulicach "Państwa" Palestyny. :P


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 11 kwie 2015, 16:41

http://wolna-polska.pl/izrael-panstwo-d ... -ben-white

Eliezer Schweid

Zachodni obrońcy Izraela twierdzą, że państwo to jest niesprawiedliwie wytykane palcami w geście potępienia, z którym nie spotykają się inne państwa. Izrael istotnie stanowi przypadek „jedyny w swoim rodzaju”, jednak nie w sensie, o jakim mówią broniący go propagandyści. W przeciwieństwie do na przykład Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Francji, Izrael nie jest pań­stwem wszystkich swoich obywateli, lecz tylko niektórych z nich: państwem Żydów. Co więcej, nie jest on tylko pań­stwem żydowskich obywateli: Izrael samookreśla się jako państwo wszystkich Żydów na świecie, bez względu na to, w którym jego zakątku żyją...


Jednocześnie z przyznaniem automatycznego pra­wa wstępu wszystkim Żydom na świecie, państwo Izrael dokonało ważnego kroku na rzecz prawnego utrwalenia wywłaszczenia Palestyńczyków, którego zdążono doko­nać z karabinem w ręku. Około 6 miesięcy po izraelskiej deklaracji niepodległości powołano Nadzorcę Własności Osób Nieobecnych, dając mu „władzę absolutną” nad ziemią i nieruchomościami należącymi do uchodźców palestyńskich.

Uchwalone w 1950 r. Prawo Własności Osób Nieobec­nych uznawało ziemię za „opuszczoną”, jeśli jej właściciel czy właściciele pozostawali na niej nieobecni choćby przez jeden dzień poczynając od listopada 1947 r. Obejmowało ono rzecz jasna wszystkich Palestyńczyków wyrzuconych poza granice nowego państwa żydowskiego. Jedynym ce­lem takiego zdefiniowania „własności osób nieobecnych” było „uprawomocnienie przejmowania arabskich ziem i budynków w celu umocnienia kontroli Izraela nad prze­ważającą częścią ziemi uprawnej”...


HUSAJN MUBARAKI

Pochodzę z 420-osobowej wsi al-Nahr w dystrykcie Akka. Do wsi należało 6000 dunam (1500 akrów), w tym rzeka. Była to bogata w wodę wieś, z żyznymi ziemiami. Dzień w dzień zała­dowywaliśmy cały wagon pomarańczami, cytrynami i innymi produktami, które wysyłaliśmy do miast takich jak Akka czy Hajfa […]

W 1948 r. uciekliśmy do wsi Abu Snaan […] nie, najpierw do Tarszihy – wówczas zbombardowali Tarszihę z powietrza – i trafiliśmy tutaj […] Tylko dwie, może trzy rodziny znalazły tu schronienie, nie więcej […] pozostali są w Libanie […]

Tak wyglądały rządy wojskowe: ustanowili je, więc gdy uszli­śmy tutaj z al-Nahr, nie mogliśmy już powrócić – powsta­ła tam strefa wojskowa […]. Nie wolno było tam wchodzić. Wchodząc, ryzykowałeś znalezienie się w więzieniu. Jeśli wszedłeś do strefy wojskowej […] to tak się działo. Aby przejąć ziemię…

Źródło: Nakba Oral Histories, as told to Isabelle Humphries, Washington Report on Middle East Affairs, maj-czerwiec 2008, s. 28-29, http://www.wrmea.com/archives/May-June_ ... oso28.html (materiał dostępny 30 kwietnia 2010).



...

PALESTYŃCZYCY WEWNĄTRZ IZRAELA – PODSUMOWANIE

Za rdzeń apartheidu dotykającego palestyńskich obywateli Izraela należy uznać „ekskluzywistyczny reżim terytorial­ny” najlepiej odzwierciedlający historyczny cel syjonizmu politycznego: ziemię Palestyny bez Palestyńczyków. Wymienić należy 3 metody konstytutywne dla tego reżimu:

fizyczne wywłaszczenie;

system „własności i administracji” ziemią „publiczną”;

decyzje biurokratyczne „regulujące rozwój ziemi oraz planowanie jej wykorzystania”.

Otwarty rasizm, z którym mierzą się palestyń­scy obywatele Izraela, to jedynie wynik sprzeczności głównej, nieodłącznej od idei „państwa żydowskiego i demokratycznego”.


Fragmenty książki Bena White’a „Apartheid izraelski”, przełożył Paweł Michał Bartolik


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 11 kwie 2015, 17:15

Ruch bezwizowy nie dotyczy przyjazdów w celu innym niż turystyczny, np. w celu podjęcia pracy lub innej działalności, ani też pobytu stałego. W przypadku zamiaru pobytu o innym cha­rakterze konieczne jest uzyskanie przed przyjazdem do Izraela odpowiedniej wizy w izraelskim przedstawicielstwie konsu­lar­nym w kraju stałego zamieszkiwania. Przy wjeździe do i wy­jeździe z Izraela miejscowe służby graniczne przeprowadzają rozmowy na temat celu i charakteru podróży oraz zawartości bagażu podróżnego. Należy się liczyć ze stosunkowo dociekli­wymi pytaniami. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których może powstać po­dejrzenie, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż dekla­rowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej.

A czy ta osoba ma wizę państwa Izrael?
Bo cel ewangelizacyjny podróży to inny niż turystyczny. Przypuszczam, że ewangelizuje nielegalnie.

Nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł dostać wizę na ewangelizowanie, czyli od-żydzanie żydów.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 11 kwie 2015, 17:51

http://www.grupy.banzaj.pl/Izrael,jest, ... 11_01.html

Poczytajcie, jak w praktyce wygląda "żydowska demokracja".


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 11 kwie 2015, 18:15

O sytuacji kobiet i małżeństwie w Izraelu
http://gojka.blog.onet.pl/


Czy żona, która nie kocha męża, uważa swoje małżeństwo za nieudane i cierpi z tego powodu może się rozwieść? W XXI wieku w Izraelu szczycącym się najnowocześniejszą technologią i super nowoczesną armią o godności i wolności cywilnej kobiety decyduje jej „mąż – po hebrajsku „ba’al”, czyli „właściciel”. Etymologia słowa „ba’al” wywodzącą się z biblijnego „boel” nie oznacza jednak jedynie „męża” i „właściciela”, ale również tego, który dokonuje aktu seksualnego posięścia kobiety. Potrójne znaczenia słowa „ba’al”, to nie przestarzała, archaiczna semantyka, ale współczesna rzeczywistość kraju.

W Izraelu – państwie wyznaniowym – nie ma rozdziału religii od państwa. Nie ma ślubów cywilnych, a jedyną dostępną formą małżeństwa jest małżeństwo wyznaniowe. O rozwodzie, zarówno religijnych jak i świeckich obywateli żydowskich, decydują halacha – liczące tysiące lat starożytne prawo Tory („Pięcioksięgu”) i sąd rabinacki sugerujący rozwiązania, straszący karami, naznaczający terminy rozpraw, orzekający o warunkach i ważności rozwodu. Pozornie to on jest najwyższą instancją. Jednak końcowa decyzja należy do mężczyzny. Kobiety z punktu widzenia systemu państwowego, prawa, religii i mężczyzn są własnością mężów i to oni decyduje czy dać im odejść, czy nie i na jakich warunkach. Para może być rozwiedziona przez sąd cywilny, od lat nie wieść wspólnego życia, nie mieć kontaktów intymnych, ani wspólnoty gospodarczej, jednak o ile nie został podpisany get nadal może być uznana przez sądy rabinackie za małżeństwo i tak też traktowana.

To co się dzieje w czterech ścianach sądów rabinackich, arenie męskiej agresji i degradacji kobiet, jest lustrzanym odbiciem tego, co się dzieje w izraelskim społeczeństwie, szczególnie zaś religijnym. Sądy rabinackie złożone są wyłącznie z mężczyzn. Sędziowie (kobieta nie może być sędziną), sekretarze, pisarze (get spisuje się ręcznie na specjalnym papierze), adwokaci, pracownicy biurowi a nawet personel sprzątający, podobnie jak wszyscy inni zatrudnieni, to, wyłącznie mężczyźni. Świadkowie płci męskiej mają prawo głosu przed kobietami (według Tory kobieta nie może być świadkiem w sądzie, poza sprawami domowymi). Często zdarza się, że kobietom, którym nakazuje się „skromne i przyzwoite odzianie się” pozwala się zwracać do sądu jedynie za pośrednictwem męskiego przedstawiciela – adwokata. „Byłam dla nich powietrzem.” – opisuje posiedzenia sądu rabinackiego Helen, pielęgniarka z zawodu i były oficer Armii Obrony Izraela, „nikt ze mną nie mówił, nikt mnie o nic nie pytał. Sędziowie rozmawiali z moim adwokatem i oczywiście z mężem, nie ze mną. Byłam dla nich jedynie muchą na ścianie”.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 11 kwie 2015, 21:39

MjSystem, nie wiem, dla mnie dyskusja nie ma sensu, jesli ktos opiera swoje inforamcje na temat Zydow z hitlerowskiego dokumentarza "Der ewige jude". Jesli tak nie jest, to prosze cie zobacz ten dokumentarz i wskaz mi piec roznic miedzy teoria pana Henryka a teoria nazistow w "Der ewige jude". Daje ci takie wyzwanie, obejrzyj ten film i powiedz mic co nowego pan Henryk powiedzial. Zydami oczywiscie ze nas straszy, jesli mowi ze chca zawladnac swiatem i sa satanistami no to ewidentnie nas nimi straszy.

Artur403, to co piszesz to totalne bzdury. Panstwo Izrael nie jest panstwem wyznaniowym. Wiekszosc Zydow w Izraelu jest ateistami ktorzy trzymaja sie zydowskich tradycji. Poza tym ciezko jest wskazac palcem na Zydow i powiedziec "Oni tacy wlasnie sa!". O Polakach tak mozesz powiedziec i byc moze bedzie to prawda, bo sa narodem jednolitym. Natomiast o Zydach nie powiesz ze sa tacy i owacy, bo jest wiele grup wsrod nich. Zacznijmy od podzialow na pochodzenie. Masz Zydow Aszkenazi z Europy i Ameryki Polnocnej, masz Zydow Sefardi ktorzy pochodza z Portugalii, Hiszpani i krajow latynoskich, masz Zydow mizrahi ktorzy pochodza z krajow muzulmanskich i masz Zydow etiopskich. Te grupy maja zupelnie inne tradycje i nawet inny dialekt podczas modlitw po hebrajsku. Potem te grupy dalej sie dziela na ultra ortodoksow, ortodoksow, konserwatywnych, reformowanych, sekularystow, ateistow, Zydow anusim (Zydow ktorym w przeszlosci narzucono katolicyzm, wsrod nich jest masa polskich Zydow ), Zydow mesjanskich i chrzescijan. Potem masz podzial polityczny, masz skrajnych nacjonalistow, masz frakcje religijna, masz prawicowcow i lewicowcow i nawet komunistow (Przeciez druzyna pilki noznej Hapoel Tel-Aviv ma komunistyczne logo). Zatem nie wiem naprawde jak odniesc sie do tego co ty i MjSystem piszecie. W Izraelu jest do tego bardzo duzo lewakow, ktorzy stawiaja sie po stronie Arabow. Zagorzaly anty-syjonista Ilan Pappé urodzil sie w Izraelu w Haifie, tam ukonczyl studia.

Co do Arabow, to niech naucza sie mowic prawde. 25% w Izraelu to Arabowie i maja takie same prawa do edukacji i pracy jak wszyscy inni. Miss Izraela w roku 1999 to Arabka i muzulmanka Rana Aslan http://en.wikipedia.org/wiki/Rana_Raslan ktora reprezentowala rowniez Izrael na Miss Universe. W druzynach pilki noznej w Izraelu graja Arabowie. W rzadzie jest partia Arabow, na uniwersytetach jest masa Arabow (W Palestynie jedyna edukacje jaka moga zapewnic swoim obywatelom to wyzsza szkola dzihadu). Co do przesladowan chrzesicjan to nie jest to taka prosta sprawa. Zydom prawoslawni i katoliccy mnisi i ksieza kojarza sie z okupantami z czasow krucjat i inkwizycji. Niestety, z powodu mordow i przymusowych konwersji Zydow jakie KRK odprawialo, Zydom chrzescijanstwo kojarzy sie po prostu z torturturami,holocaustem, z masakrami i przesladowaniami. Zatem ich rekacja na misjonarzy jest taka jaka jest, jednak jesli jestes zwyklym chrzescijaninem to nikt nie bedzie mial nic do ciebie. Gorzej gdy Zyd konwertuje na chrzescijanstwo, wtedy jest faktycznie przesladowany ale dlatego ze widzi sie jego jako zdrajce narodu, bo niestety przez te wszystkie lata KRK uczylo zydowskich konwertytow nienawisci do wlasnego narodu tak ze Zydzi obawiaja sie ze taki konwertyta bedzie pomagal w przesladowaniu ich w przyszlosci jak to bylo nie raz w takich przypadkach.

Z reszta chrzescijanie sa przesladowani wszedzie. Wiesz ile w Szwecji zostalo zwandalizowanych kosciolow w tamtym roku? Wiesz ze szwedzkim tlumaczom pracujacym dla biura imigracyjnego ostatnio zabraniano noszenia krzyzy? I to jest szwedzka demokracja. Jednak nie chodzi tu o incydenty ktore maja miejsce w krajach demokratycznych ale o to co mowi prawo w krajach demokratycznych, a w Izraelu jest wolnosc wyznania w konstytucji. W Polsce tez masz wolnosc wyznania, ale jak ubierzesz sie w stroj hasyda i wyjdziesz na ulice to cie pobija. Natomiast w dyktaturach i w krajach gdzie istnieje "apertheid" dyskryminacja jest zapisana w konstytucji (!) tak jak na przyklad w krajach muzulmanskich gdzie mozna podpalic kosciol bez ryzyka sprawy sadowej.

Wracajac jednak do twojej tezy o tym ze Izrael jest panstwem wyznaniowym, to jesli tak jest, jesli Zydzi to tacy straszni nacjonalisci scisle przestrzegajacy Talmudu, to jak to mozliwe ze syn premiera Netanjahu jest w zwiazku z Nie-Zydowka z Norwegii? To jest nie do pomyslenia dla zydowskiego mezczyzny bo jego dzieci beda liczone jako Nie-Zydzi. Na koniec dodam ze Tel Aviv to miasto gejow i lesbijek, imprez i parady Pride. Przeciez Michal Pirog ktory jest polskim Zydem i gejem jezdzi tam caly czas. Diana International ktora reprezentowala kiedys Izrael na Eurowizji to transseksualista. Gdzie tu dyskryminacja? Oczywiscie jest, ale kto ja praktykuje? To ci teraz powiem. Przypadki o ktorych ty wspomniales to nie ortodoksyjni Zydzi a ultra-ortodoksyjni Zydzi, nazywani w Izraelu "Haredi". Oni rzucaja kamieniami nawet w Zydow (!) wiec w chrzescijan nie beda rzucac? Oni sa jak muzulmanie. Rozmnazaja sie jak kroliki, kobiety traktuja jak niewolnikow, i nienawidza Izraela. To sa wlasnie anty-syjonisci i sa najgorsza grupa w Izraelu i kolaboruja z Iranem i muzulmanskimi krajami. Oni pala flagi Izraela i bija sie z policja, atakuja ludzi ktorzy nie obchodza szabatu. To jest wlasnie to plemie zmijowe ale oni nie sa syjonistami. I ja wierze ze jak przyjdzie muzumanski Antychryst to oni sie postawia po jego stronie, bo oni juz szpieguja dla krajow muzulmanskich.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 11 kwie 2015, 21:56

Prosze tu masz tych ultra-ortodoksyjnych Zydow, tych ktorzy nienawidza chrzescijan i Pana Jezusa. Zobacz jak pala flage Izraela. Tak samo robia lewacy-ateisci i muzulmanie:

https://www.youtube.com/watch?v=B_rN8lR79Ys

https://www.youtube.com/watch?v=dO_rWCT6jW8

A tutaj masz reportaz o tym jak ci sami ludzie rzucali kamieniami w.... Zydowke. W tym filmie ta Zydowka placze i mowi "Nie moglam w to uwierzyc. I krzyczalam do nich: Jestem Zydowka. Jak mozecie to robic?"

https://www.youtube.com/watch?v=F8sWsSJfDzY

Dlatego wlasnie jestem syjonistka.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości