USA prowokował przewrót na Ukrainie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 10 mar 2015, 23:23

Robert Fico - premier Słowacji - ani mysli popierać obecnych władz Ukrainy. MIlosz Zeman - aktualny prezydent Czech - to on nagłośnił polskim władzom zbrodnie UPA, Matteo Renzi - premier Włoch - przeciwny nakładaniu nowych sankcji na Rosje oraz chcę aby UE nie rezygnowała ze współpracy gospodarczej z Rosją


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 11 mar 2015, 13:27

albercik,
Robert Fico - premier Słowacji - ani mysli popierać obecnych władz Ukrainy.

To chyba dobrze,prawda? W świetle coraz to nowych "przemycanych" tu i ówdzie opiniach o tych nowych władzach, też śmiem mieć ograniczone :mrgreen: zaufanie do nich.
albercik pisze:MIlosz Zeman - aktualny prezydent Czech - to on nagłośnił polskim władzom zbrodnie UPA,

Tego nie wiedziałam, cenna wiadomość.
albercik pisze: Matteo Renzi - premier Włoch

I ma rację.Jak widać bogatych i tak nic nie ruszy, a biedni są tylko biedniejsi. Skąd ja to znam ;-)
albercik pisze: aby UE nie rezygnowała ze współpracy gospodarczej z Rosją

Ma rację,moim nic nie znaczącym zdaniem. Kto z nimi handluje ten i tak będzie to robił, sposobów jest mnóstwo przecież,aby obejść przepisy.
Bardzo dziękuję,że mi te osoby przybliżyłeś. :-D


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 11 mar 2015, 22:35

albercik pisze:MIlosz Zeman - aktualny prezydent Czech - to on nagłośnił polskim władzom zbrodnie UPA,

kontousunięte1 pisze:Tego nie wiedziałam, cenna wiadomość.
Tu masz więcej http://wirtualnapolonia.com/2015/01/09/ ... czywiscie/
A to nie wszystko. Do tego grona polityków Europejskich zalicze też Marine le Pen oraz ministrowie Hiszpani http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 32380.html


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 11 mar 2015, 23:34

kontousunięte1 pisze:
albercik pisze:Ale cóż - Viktor Orban,Robert Fico. Milos Zeman i Matteo Renzi to ruscy agenci dla oficlajnej lini rządu

Możesz jakoś szerzej o wymienionych panach uzasadnić ? Kojarzę tylko Orbana i widzę,że jako jedyny dba o dobro swojego narodu i czołga się przed Brukselą. Ale co ja tam wiem....


No, czy Orban robi dobrze dla swojego kraju to bym nie powiedział.
Uzaleznienie energetyczne kraju od rosji, to błąd.

:) :roll:


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 11 mar 2015, 23:38

derko pisze:

No, czy Orban robi dobrze dla swojego kraju to bym nie powiedział.
Uzaleznienie energetyczne kraju od rosji, to błąd.

:) :roll:
A Feferenc Gyurcsány to był wspaniały!
Wnuk stalinowskiego oficera


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 12 mar 2015, 12:25

derko pisze:No, czy Orban robi dobrze dla swojego kraju to bym nie powiedział.
Uzaleznienie energetyczne kraju od rosji, to błąd.

Ja go podziwiam za to,że nie całuje bezkrytycznie Zachodu w wiadomą część ciała ;-)
albercik,
Bardzo dziękuję. Poczytam chętnie.
Jak widać można mieć też inne poglądy niż klakierskie.
W ogóle to czuję się okropnie z tym,że nie można mieć innego zdania niż tylko "poprawnie politycznie", bo od razu człowiek jest napiętnowany "ruski sługus", homofob /np.jesli sę nie zgadza że Grodzka to kobieta :evil: /, że Ameryka to tylko super-hiper,że Bruksela to wielkie szczęście dla nas /Polaków zaściankowych/ itd.itd.


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 12 mar 2015, 14:45

kontousunięte1 pisze:
derko pisze:No, czy Orban robi dobrze dla swojego kraju to bym nie powiedział.
Uzaleznienie energetyczne kraju od rosji, to błąd.

Ja go podziwiam za to,że nie całuje bezkrytycznie Zachodu w wiadomą część ciała ;-)


A kto mu każe bezkrytycznie całować w zachód w d... ?
Raczej chodzi tu o to, ze Węgry są częścią tego zachodu, tak, więc po części powinien całować siebie w d …
Może przecież wyjść z UE i połączyć swój kraj do budowanej uni euro-azjatyckiej. Zapewne w nagrodę dostali by kawałek Ukrainy z mniejszością węgierską tam mieszkającą.
Orban wpycha Węgry w uzależnienie energetyczne Rosji. Reaktor atomowy może być obsługiwany tylko przez Rosję. Dla obniżenia ceny gazu z Rosji i wybudowania elektrowni atomowej za rosyjskie pieniądze Orban zamkną możliwość rozbudowy niezależnej sieci przesyłu przez i do Węgier. Węgry dzięki temu mają tylko jedno źródło dostaw. Z Rosji.
Jak ktoś myśli, ze Węgry będą miały tani gaz i energię elektryczną już zawsze, to jest naiwny.
Do tego, Rosji chodzi o rozbicie jedności UE w sprawach cen i dostaw gazu, bo w ten sposób będą mogli sterować krajami uzależnionymi od dostaw ze wschodu. Jak zagra jakiś kraj jak Moskwa będzie chciała to dostanie gaz po niższych cenach, jak nie, to dostanie podwyżkę.
Jak takie uzależnienie wygląda to widać w Białorusi, Ukrainie. Do czasu odczuwała to Litwa, Estonia. z tym, ze pokazały środkowy palec budując terminal.

:roll: :)


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 13 mar 2015, 22:51

A okazuje się że noie tylko separatyści,ale także armia Ukraińska dopuszcza się zbrodni wojennych
http://www.fakt.pl/polityka/amnesty-int ... 86761.html
Ale wedłuch naszych elit Ukraińcy to sami bohaterowie


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 14 mar 2015, 16:38

Czy wiedzieliście o tych nowych, wojennych ustawach,które nasz rząd w lutym wprowadził?
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-lut ... -nas-wojny
Wczoraj przeczytałam i już sama nie wiem, co o tym myśleć...


Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: darktofik » 17 mar 2015, 13:07

kontousunięte1 pisze:Czy wiedzieliście o tych nowych, wojennych ustawach,które nasz rząd w lutym wprowadził?
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-lut ... -nas-wojny
Wczoraj przeczytałam i już sama nie wiem, co o tym myśleć...


Pisałaś już o tym tu http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c&start=15 masz jakiś cel w ciągłym promowaniu tej głupoty? Przecież Ci już udowodniłem, że to naciągane bzdety, bez pokrycia w realnych sytuacjach. Ta strona ma taką samą wiarygodność, jak "Super express", czy "Fakt" :-/


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 17 mar 2015, 21:15

Ta strona ma taką samą wiarygodność, jak "Super express", czy "Fakt"
_________________

Nie poniżaj mnie. Już się nie odezwę.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 mar 2015, 21:17

kontousunięte1 pisze:
Ta strona ma taką samą wiarygodność, jak "Super express", czy "Fakt"
_________________

Nie poniżaj mnie. Już się nie odezwę.

A w czym tu poniżanie? Przecież darktofik ocenił STRONĘ www, na którą się powołałaś, a nie ciebie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 18 mar 2015, 11:03

darktofik,
Czy możesz mi napisać z jakich stron należy czerpać wiadomości? Kiedyś coś zacytowałam z onet.pl i zostałam wyśmiana, interia i wp też są ośmieszane, super expres,fakt nie czytam wcale, wyborczej nie odwiedzam,ale mam konto pocztowe/za co też na forum zostałam wyśmiana/. Czytuję też niemieckojęzyczne strony,ale tam o polskich wydarzeniach nie pisze się, tym bardziej w włoskiej prasie.
Poproszę o instrukcje z jakich stron byłoby poprawnie forumowo cytować cokolwiek. Zaznaczam,że jeśli podasz Nasz dziennik lub Gość niedzielny czy Fronda to sobie daruj.
Dodam,że ten poprzedni link w temacie
zamieściłam pomyłkowo. Po prostu tematy są podobne i już z tamtego się "odśledziłam". porzuciłabym i ten,ale na swoje nieszczęście założyłam go,więc czuję niejaką odpowiedzialność za wątek.
Proszę cię więc o odpowiedz czy raczej podpowiedź z jakich stron korzystasz. Ja nie jestem zbyt biegła w internetowych stronach i wskazanie mi właściwych będę traktowała jako pomoc.
Z góry dzi :-D ękuję.


Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: darktofik » 20 mar 2015, 13:28

kontousunięte1 pisze:darktofik,
Czy możesz mi napisać z jakich stron należy czerpać wiadomości?


Nie, nie mogę. Z kilku powodów. Np. dlatego, że po świecie chodzi zbyt wielu rozmaitych "nauczycieli", którzy bardzo by chcieli pełnić rolę naczelnego barana w jakimś stadku- ja nie mam ambicji dołączać do tego grona frustratów.
Nie wskażę Ci także dlatego, że uważam, iż twórczy rozwój jednostki polega na samodzielnym wyszukiwaniu istotnych informacji, ich wnikliwej analizie i ocenie wiadomości na podstawie kilku niezależnych od siebie źródeł, najlepiej pokazujących sytuację z kilku różnych aspektów i prezentujących odmienne podejście, a nie powielających wzajemnie własne twierdzenia.

kontousunięte1 pisze:Kiedyś coś zacytowałam z onet.pl i zostałam wyśmiana, interia i wp też są ośmieszane, super expres,fakt nie czytam wcale, wyborczej nie odwiedzam,ale mam konto pocztowe/za co też na forum zostałam wyśmiana/. Czytuję też niemieckojęzyczne strony,ale tam o polskich wydarzeniach nie pisze się, tym bardziej w włoskiej prasie.
Poproszę o instrukcje z jakich stron byłoby poprawnie forumowo cytować cokolwiek.


Dla mnie (zaznaczam- to moja prywatna opinia) poprawne jest to, co potrafisz sensownie obronić. Człowiek inteligentny poszukuje sam, nie czeka na przygotowaną papkę (bez urazy, to nie jest jakiś osobisty przytyk, tylko stwierdzenie faktu).

kontousunięte1 pisze:jeśli podasz Nasz dziennik lub Gość niedzielny czy Fronda to sobie daruj.


Dlaczego? Nie można przecież stuprocentowo wykluczyć, że napiszą czasem coś, co jest warte przemyślenia.

kontousunięte1 pisze:Proszę cię więc o odpowiedz czy raczej podpowiedź z jakich stron korzystasz. Ja nie jestem zbyt biegła w internetowych stronach i wskazanie mi właściwych będę traktowała jako pomoc.
Z góry dzi :-D ękuję.


Ja się nie ograniczam. Korzystam ze wszystkiego, co wpadnie mi w ręce i co mnie zainteresuje (w innym temacie podałem odnośniki do interii i onetu, w jeszcze innym- do portalu "katolik", czego nie uważam za hańbiące mnie. Staram się jednak docierać do informacji źródłowych, co przeważnie wyklucza np portale plotkarskie i strony zdominowane przez fantastów i zwolenników przeróżnych teorii spiskowych. Unikam także źródeł nieweryfikowalnych (np filmiki na YouTube, mające być dokumentacją jakichś tam przypadków), mogących w prosty sposób być zmanipulowane/przerobione, w celu przekłamania autentycznej sytuacji. Do mało wiarygodnych źródeł należą dla mnie także te, w których dochodziło już wcześniej do wykrycia częstych błędów (np wikipedia).
A jak ktoś próbuje przedstawione przeze mnie artykuły podważyć/wyśmiać, to czekam na rzeczowe argumenty, a nie chowam głowę w piasek :) Tak więc poddaję weryfikacji zarówno źródło (pod kątem wcześniejszych informacji- na ile były prawdziwe, w jakim procencie), jak i samą informację (ocena wiarygodności i prawdopodobieństwa zaistnienia danej sytuacji).
Oczywiście, pozostaje kwestia rzetelności i tzw warsztatu dziennikarskiego autora tekstu (z tym jest niestety coraz gorzej, tzw "dziennikarze" czasami nie potrafią przejrzyście przedstawić własnych myśli, a co dopiero mówić o uprzedniej weryfikacji podawanych przez siebie informacji), ale to już ode mnie zależy, czy potrafię odsiać ziarna od plew :) W natłoku informacyjnym, jaki zdominował nasze czasy, podjęcie wysiłku przez czytającego, mający na celu obiektywną ocenę tekstu, wydaje się rzeczą nieodzowną. Trzeba pamiętać, że informacja, a także dezinformacja jest potężną bronią, często wykorzystywaną w celach znanych niejednokrotnie tylko osobom ją "wypuszczającym" w świat :)
Reasumując- nie jest ważne samo źródło informacji, a jej rzetelność, którą należy samodzielnie zweryfikować, zanim się człowiek "wystawi" i rozpocznie polemikę.

Mam nadzieję, że pomogłem :)


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 20 mar 2015, 18:56

Reasumując- :-) samodzielnie zweryfikować, zanim się człowiek "wystawi" i rozpocznie polemikę.


Polemo z greckiego wojna, czyli co? jak ma w miarę dobre informacje to może wojować, ja wiem że jeśli już wojować to mieczem Ducha czyli Słowem Bożym,przywdziawszy pełną zbroję Bożą ....


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości