Prawo zamordowało sprawiedliwość

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 14 lut 2019, 20:44

krzysiekniepieklo pisze:No ale Jezus tutaj mówi, że ci którzy nie spożywają Jego Ciała i Krwi, nie mają w sobie Życia

Czym według ciebie jest spożywanie Ciała i Krwi Pana?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 14 lut 2019, 20:57

Mt 26
26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

Łk 22
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!» 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.
Mk 14
22 A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». 23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. 24 I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana.

Dokładnie tak mamy realizować spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa, jak to przedstawił Jezus podczas ostatniej wieczerzy.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 14 lut 2019, 21:22

krzysiekniepieklo pisze:Mt 26
26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

Łk 22
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!» 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.
Mk 14
22 A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». 23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. 24 I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana.

Dokładnie tak mamy realizować spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa, jak to przedstawił Jezus podczas ostatniej wieczerzy.


To mamy realizować na pamiątkę, spożywanie krwi i ciała ma wymiar duchowy, to jest trwanie w Chrystusie i wiara w niego.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 14 lut 2019, 22:06

""" to czyńcie na moją pamiątkę"""

Rozumiesz to sformułowanie? "To czyńcie - znaczy, że mamy dokładnie powtarzać ten rytuał. Dokładnie to mamy czynić. W ten sposób mamy realizować spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa. Przecież najpierw powiedział "To jest Ciało Moje" więc nie można mieć wątpliwości, co jest Jego Ciałem.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 15 lut 2019, 15:56

krzysiekniepieklo pisze:Rozumiesz to sformułowanie?

Rozumiem, mamy spożywać chleb i pić wino z innymi wierzącymi na pamiątkę Chrystusa.

krzysiekniepieklo pisze:Przecież najpierw powiedział "To jest Ciało Moje"

"...które za was i za wielu będzie wydane"
Czy chleb, który jedli został wydany za nas? Czy ten chleb wisiał na krzyżu?

krzysiekniepieklo pisze:więc nie można mieć wątpliwości, co jest Jego Ciałem.

Jego ciałem jest to, co wisiało na krzyżu.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 15 lut 2019, 21:36

Powiedz mi, czy możesz swoimi zmysłami kontemplować Ciało Boga?


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 16 lut 2019, 10:48

krzysiekniepieklo pisze:Powiedz mi, czy możesz swoimi zmysłami kontemplować Ciało Boga?

Bóg jest duchem. Ciało jedynie przybrał by wypełnić dzieło zbawienia, teraz Chrystus ma przemienione ciało, takie jakie wierzący również dostaną.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 16 lut 2019, 13:08

No właśnie. W spożywaniu Ciała i Krwi Chrystusa chodzi o spożywanie Jego Duchowego Ciała i Krwi, którego nie możemy kontemplować swoimi zmysłami. W ten sposób Bóg dzieli się z nami swoim Boskim Życiem. To Boże Życie w nas to jest ten Boży Duch, który na nas zstępuje po spożyciu Jego Ciała i Krwi. Mamy to realizować wypełniając rytuał ostatniej wieczerzy, tak jak to robili pierwsi chrześcijanie.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 16 lut 2019, 15:19

krzysiekniepieklo pisze:W spożywaniu Ciała i Krwi Chrystusa chodzi o spożywanie Jego Duchowego Ciała i Krwi

Raczej o duchowe spożywanie Jego ciała i krwii, czyli trwanie w Panu.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 16 lut 2019, 20:02

Skoro Bóg jest Duchem, to jego duchowe Ciało i Krew też ma naturę duchową, a więc niemożliwą do kontemplacji zmysłowej. Podczas ostatniej wieczerzy Jezus pokazał nam, w jaki sposób mamy spożywać Jego Ciało i Krew. Jeśli ktoś robi to inaczej, to poddaje w wątpliwość to, co powiedział Bóg.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 16 lut 2019, 20:26

krzysiekniepieklo pisze:Podczas ostatniej wieczerzy Jezus pokazał nam, w jaki sposób mamy spożywać Jego Ciało i Krew.

Mamy spożywać chleb i wino na pamiątkę Jego ciała i krwi.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 16 lut 2019, 20:35

krzysiekniepieklo pisze:...

Rozważ proszę ten fragment, ważniejsze rzeczy pogrubiłem:

Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.
J 6 48-63

Szczególnie zwróć uwagę na ostatnie zdanie, Jezus mówi, że ciało nic nie pomaga, a to co mówił o spożywaniu Jego ciała i krwi to duch i życie, trwanie w nim, a nie literalne jedzenie Jego ciała i picie krwi.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 16 lut 2019, 21:01

nan pisze:
krzysiekniepieklo pisze:...

Rozważ proszę ten fragment, ważniejsze rzeczy pogrubiłem:

Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.
J 6 48-63

Szczególnie zwróć uwagę na ostatnie zdanie, Jezus mówi, że ciało nic nie pomaga, a to co mówił o spożywaniu Jego ciała i krwi to duch i życie, trwanie w nim, a nie literalne jedzenie Jego ciała i picie krwi.


Jeśli tak chcesz to rozumieć, to powiedz mi, po co była ta ostatnia wieczerza, która była odzwierciedleniem części biesiadnej Paschy żydowskiej i jaka z niej jest nauka dla nas. Bo przy takim rozumieniu, jak tutaj przedstawiasz, to chyba w ogóle nie była potrzebna.

"""ciało na nic się nie przyda"""
tutaj może chodzić o pielęgnowanie swojego ciała i folgowanie cielesności.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 16 lut 2019, 22:04

krzysiekniepieklo pisze:"""ciało na nic się nie przyda"""
tutaj może chodzić o pielęgnowanie swojego ciała

Przecież to by było kompletnie oderwane od kontekstu i niepasujące ani do poprzedniej, ani dalszej części wypowiedzi Jezusa, dajesz tekstowi znaczenie, którego on nie posiada, żeby usprawiedliwić swoje rozumowanie i rytułał. Poza tym:
"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda..."
Nieprzydanie się na wiele to wciąż przydanie się, ciało wierzącego to poniekąd świątynia Ducha, więc należy je szanować i o nie dbać.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 16 lut 2019, 23:50

A dlaczego nie odpowiadasz na moje pytanie, tylko się odnosisz do części mojej odpowiedzi?

Ciało na nic się nie przyda, bo ciało doczesne musi umrzeć. Jeśli tylko o to ciało się martwimy, to obudzimy się z ręką w nocniku Dopiero jak mamy w sobie Bożego Ducha, to mamy w sobie Prawdziwe Życie. To jest sens tej wypowiedzi Jezusa.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości