Debata: "Sola fide" - dyskusja

Chciałbyś zaproponować temat debaty? Pragnąłbyś wziąć udział? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: "Sola fide" - dyskusja

Postautor: Dragonar » 10 lut 2016, 13:25

Oberyn. pisze:No właśnie tak się zastanawiam czy powinienem pisać, gdy druga debata ruszyła. Czy fauxpas się zgodzi, bo teraz moge pisać bez ograniczeń związanych z pracą czy zaliczeniami. Strasznie głupio wyszło z tą debatą z mojej winy :/

Na forum można prowadzić nawet kilka debat jednocześnie, dlatego tym proszę się nie martwić. :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: "Sola fide" - dyskusja

Postautor: fauxpas » 10 lut 2016, 14:04

Oberynie, pisz, pisz, pisz :-). Dla KAANa taki poślizg też nie jest problemem (rozmawiałem z nim o tym).


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: "Sola fide" - dyskusja

Postautor: Oberyn. » 10 lut 2016, 14:17

Ok. Dzięki :)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Organizacja debat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości