Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Chciałbyś zaproponować temat debaty? Pragnąłbyś wziąć udział? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 11 paź 2015, 16:18

madelinka pisze: Sam Paweł pisał, że wszystkie dary przemijają


aLE WYRAŹNIE POWIEDZIAŁ KIEDY TO NASTĄPI JAK PRZYJDZIE TO CO DOSKONAŁE A NARAZIE DALEKO DO DOSKONAŁOŚCI I W ŚWIECIE I W KOSCIOŁACH WIEC NIECH MI NIKT NIE OPOWIADA GŁODNYCH KAWAŁKÓW ŻE juz nastało doskonałe , ludzie rozejżyjcie sie w około ile cierpienia ile zła ile niezrozumienie i jaki brak miłości , przebaczenia miłosierdzia doskonałe nastanie po przyjsciu Jjjezusa a na pewno nie na tym świecie.

madelinka pisze: Mimo mojej sympatii do niego (muszę przyznać, że bardzo odróżnia się od współczesnych liderów ruchu cudów), muszę odrzucić jego naukę w całości (choć w wielu momentach mówi zgodnie ze Słowem Bożym)


To może napiszesz co on niezgodnego ze słowem mówi bo jak na razie to piszesz ogólnikowo. ja nie bardzo mam czas na słuchanie Torbena bo mam bardzo duzo pracy i nie wyrabiam sie z zamówieniami niestety bo marnie sie czuje i wszystko robię w rozlazły sposób i nic mi nie idzie szybko a pracy tyle ze o 1 chodzę spać. Jak wiesz cojest u niego nie tak to wymień to nawe t w punktach.

Co ty z tą Armią Dzieci , co ma
Torben do tego to zupełnie inny ruch. Ja sobie nie tak łatwo daje cos wkręcic i Pismo znam dobrze nie martw sie o mnie.
kontousunięte1 pisze:magda,uważaj!!!

Będę uwazać a ty tez uważaj na brak wiary w dary Ducha ze one jeszcze sa. Maja być do końca.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Samolub » 11 paź 2015, 17:07

Chodzi o to że wszystko jest super i okey. A to jest juz czerwona lampka, jesli ktos widzi że jest okey i super albo przystal z swiatem albo jak juz mowilem Bóg daje i zabiera i zamiast podziekowac jak ten trednowaty Bogu znów taki czlowiek wraca do świata i znów idzie przepierniczyc. A jak mu sie źle dzieje sobie o Bogu znów przypomina, najlepiej jakby wszystko od reki było.

Niestety czlowiek to niewdzieczny zwierz jest.
A Bóg może dawac na pokuszenie, albo na szczescie, tak samo może zabierac bo ktos czyni źle, a może zabierac zeby chronic wybranych. Ot Ewangelia sukcesu to bzdura.

Krol Babilonu nie mial po drodze z poboznoscia czy nawet Daniel mu sluzyl. I sobie Pan tak go sadzil, jak komus sie dobrze dzieje a nie z łaski Boga to znaczy że straci to wszystko. Zreszta kazdy goly jest w dzien smierci. Jeszcze takiego nie było co by kluczyki do samochodu czy chalupe wyniosl do trumny, czy takiej co by robaki mie zjadly.

Jak Bóg będzie chcial to w godzine Polski mie będzie jako narodu. Tak samo z Babilonem bedzie, pokolenia moga zbierac, gromadzic, myslec o nowych wiernych, polityce, a że Bóg na to pozwala to tylko po to zeby jeszcze wieksza niegodziwosc sie ujawnila. Bo zlodziej jak nie ma mozliwosci nie kradnie. Ot logika Boga, tak samo jak z Kosciołem, Oblubienicą czyli na poczatku z Izraelem jak z cudzoloznicą.

Ludzie to tylko ludzie, nic nie przyniesli ze soba i nie wyniosą. Wszystko co jest zalezy od Boga. Tyle tu logiki... to że ktos ma nie ma to tylko uluda. Jak sie komus dobrze wiedzie dzieki Bozej lasce a potem juz czuje sie samodzielny i chce sie bawic w Boga to tyle znaczy że jak bylo źle był jak tych 9 trendowatych.




6:1 Jest zło, które widziałem pod słońcem i które mocno obciąża człowieka:
6:2 Gdy Bóg daje człowiekowi bogactwo i skarby, i sławę, tak że mu niczego nie brakuje, czego tylko może zapragnąć, a jednak Bóg nie pozwala mu z tego korzystać, lecz obcy z tego korzysta - jest to marność i przykre cierpienie.
6:3 Gdyby kto spłodził nawet stu synów i żył długie lata, aż do późnego wieku, lecz nie mógł korzystać z dóbr i nie miałby nawet pogrzebu, musiałbym rzec: Szczęśliwszy niż on jest martwy płód,
6:4 Bo ten przychodzi na świat jako nic i odchodzi w ciemność, i ciemność okrywa jego imię,
6:5 Nie widzi też słońca i o niczym nie wie, i ma milszy spokój niż tamten.
6:6 A choćby żył dwakroć po tysiąc lat, lecz szczęścia nie zaznał żadnego, to czy nie idzie wszystko na jedno miejsce?
6:7 Wszystek trud człowieka ma służyć jego ustom, a jednak jego łaknienie nie może być zaspokojone.
6:8 Bo jaką przewagę ma mądry nad głupim? A jaką ubogi nad tym, który wie, jak się urządzić w życiu?
6:9 Lepiej jest korzystać z tego, co jest przed oczyma, niż pożądać czegoś innego. To również jest marnością i gonitwą za wiatrem.
6:10 Już dawno nadano nazwę temu, co się dzieje, i postanowiono, czym człowiek będzie. Nie może on spierać się z tym, który jest od niego mocniejszy.
6:11 Zaiste, im więcej słów, tym więcej marności. Jaka z tego korzyść dla człowieka?
6:12 Któż może wiedzieć, co jest dla człowieka dobre w tym życiu, dopóki trwają znikome dni jego istnienia, które mijają jak cień? Kto oznajmi człowiekowi, co po nim dziać się będzie pod słońcem


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: madelinka » 14 paź 2015, 16:00

magda pisze:Jak wiesz cojest u niego nie tak to wymień to nawe t w punktach.


Magda, jak już wspomniałam, Torben jest wyjątkowy wśród liderów ruchu cudów: to co dzisiaj nie jest powszechne-nauczanie o odwróceniu się od grzechu, o sądzie Bożym. Jednak gdy dochodzi do nauki o chrzcie, zaczyna mówić jak wszyscy :Bóg chce aby życie każdego obfitowało w cuda, świadectwem twojej wiary jest życie ponadnaturalne (choć w innym miejscu mówi, że prawdziwie narodzonego z Boga można poznać tylko po tym,że nie żyje w grzechu ); twierdzi, że chrzest Duchem Świętym jest oddzielnym wydarzeniem i może odbyć się tylko poprzez nałożenie rąk ( w innym miejscu twierdzi, że ponieważ to Bóg chrzci Duchem, może się to też stać na osobistej modlitwie, ale potem znów wraca do twierdzenia, że Bóg potrzebuje rąk ludzkich, by udzielić swego Ducha, bo nie wszystko zależy od Boga); widocznym znakiem chrztu musi być mówienie językami; twierdzi, że jeśli nie jesteś prawdziwie zbawiony to brakuje ci mocy, a ta objawia się w darach: języki, proroctwa, uzdrawianie;
Fragment, w którym Jezus posyła uczniów i nakazuje im chrzcić w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, tłumaczy: musimy pokutować przed Ojcem, zostać ochrzczeni w Chrystusa (chrzest wodny) i potem przez nałożenie rąk zostać ochrzczeni Duchem Świętym. Twierdzi, że chrzest zbawia, a więc czyni z chrztu sakrament!

magda pisze:Co ty z tą Armią Dzieci , co ma
Torben do tego to zupełnie inny ruch.


Pozornie. Zarówno Armia jak i The Last Reformation wyznają Kingdom Now; stąd cała toelogia wyposażania w duchowe dary jak największą liczbę ludzi=budowanie Królestwa Bożego na ziemi = przygotowanie się na przyjście Pana (poza tym Armia jest w ekumenii z protestantami).


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Noemi » 15 paź 2015, 08:56

toszke dziwne sa te nauki Torbena i chyba jest z tych co głoszą ewangelię sukcesu ,dzieki madelinka i Samolub za wpis o działalności Torbena ,do Samoluba mam ogromna prosbe daj ciemniejszy kolor zamiast tego jasnego bo źle widać :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 15 paź 2015, 17:07

No ten kolor to teraz dopiero doatrzegłam ze tam jest sporo napisane a myślałam ze to coś przebija jakoś. Co do Torbena to jeszcze nie mam wyrobionego zdania , uwazam ze jednak takie koscioły gdzie nikt nie ma zadnego daru i ludzie nie są przez Boga wyposazżeni w jakikolwiak dar to chyba lipa . Dlaczego teraz tych darów ma nie byc , czy sie zmniejszyła liczba demonów na swiecie, czy sie zmniejszyła zachorowalnosć na choroby , czy wszyscy są nawróceni ze nie trzeba juz ludzi nawracac czy jest doskonałosć w kosciołach i na tym swiecie ze dary miałyby poznikać niech ktos to rozsądzi . Ja juz dawno sie zastanawiałam dlaczego nie ma tych darów jak u pierwszych chrzescijan , dlaczego Bóg nas nie uwierzytelnia za pomoca takich nadprzyrodzonych rzeczy przeciez nam nie wierzą jak głosimy pierwsi chrzescijanie uzdrawiali , prorokowali mówili różnymi językami i byli wiarygodni że ta nauka od Boga pochodzi a teraz mówimy to co w Biblii jest napisane a nikt nie wierzy i Bóg nie sprawia żeby wierzono w jego słowo dlaczego tak jest? Czy was to nie zastanawia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: madelinka » 15 paź 2015, 17:46

Magdo, a czy nie zastanawia Cię fakt, że tysiące ludzi ( w tym dzieci) na całym świecie i to z różnych denominacji, uzdrawia, mówi językami, prorokuje, wskrzesza(!!!?); jak odróżnić prawdziwy kościół Boży, od zwiedzionego?


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Noemi » 15 paź 2015, 18:10

Pan Jezus przyszedł na świat aby rozprawic się z grzechem a nie rozprawiać sie z demonami
Dary DŚ. sa i funkcjonują w kosciele ,cuda i znaki są też potrzebne ale nie powinny przesłonic Dawcy ,zdarzają sie i spektakularne cuda , ale chyba tak na pęczki to nie ma .
Tam gdzie trzeba i gdzie Bóg uzna za dobre potwierdza i uwierzetelnia .
Wszyscy chcą byc zdrowi i piekni ,ale choroby dotykaja ludzi bo zyjemy w skażonym swiecie poza tym nigdzie nie jest napisane w Biblii że uzdrowienie z chorób nam sie należy w pakiecie z nowonarodzeniem ,raczej napisano że mamy sie radować że nasze imię jest zapisane w Księdze Zywota ,a nasze grzechy Bóg wymazał i oddalił je tak daleko jak jest wschód od zachodu


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Noemi » 15 paź 2015, 18:15

madelinka a kiedy on ma na to czas aby tysiące ludzi uzdrowić,wskrzesić i to na całym swiecie ,troszke jak sławni teleawengeliści


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: madelinka » 15 paź 2015, 18:31

:) Chyba się źle wyraziłam:) chodziło mi o powszechne zjawisko uzdrawiania, prorokowania, mówienia w językach - robią to dziś tysiące ludzi na świecie.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: kontousunięte1 » 15 paź 2015, 18:33

Jeśli to jest wyznacznikiem wiary i zbawienia to ja sobie dam spokój.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: kontousunięte1 » 15 paź 2015, 18:50

No i właśnie o to mi chodzi. Dlaczego więc propaguje się takie pseudo nauki ,które zamęt tylko wprowadzają i protestantów /i tych z forum i w ogóle/ wystawiają na pośmiewisko. Nie ma się co dziwić,że katolicy wyśmiewają,że ciągle coś nowego się u nas pojawia,że jesteśmy zwiedzeni i nikt nie traktuje poważnie protestantów. Powoli staniemy się takim kółkiem wzajemnej adoracji. Faktycznie protestantyzm dzieli się coraz bardziej i już nie wiadomo,który nurt ma te prawdziwie apostolskie korzenie.
Mnie to boli a widać że wielu to nie rusza.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Noemi » 15 paź 2015, 19:15

kontousunięte1 dobrze że sie o tym pisze na forum bo mozna ostrzec innych przed zwiedzeniem , a poza tym mamy nakaz sprawdzania nauk różnistych z Biblia w ręku czy sie tak rzeczy maja ,zwiedzenia były i będą są takie bardzo już stareńkie i sie dobrze mają ,ci co słuchają zwodzicieli może nie sa swiadomi tego ,a może im pasuje taka nauka ,i nie zdaja sobie sprawy że to sąd Bozy dla nich ,bogactwo i sława jest pociagająca i ludzie jej ulegaja


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: kontousunięte1 » 15 paź 2015, 19:19

Noemi,to prawda, ale ja już oberwałam i wręcz zwątpiłam czy wierzę,czy nie. Bo jak ktoś pisze na forum,że nie masz wiary ani Ducha,bo nie uzdrawiasz i pewnie demonami jestem otoczona,bo takie czy inne problemy są...to sorki. A jak mówię,że to zła nauka to wrogów sobie robię. No tak chyba nie powinno być.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Samolub » 15 paź 2015, 19:23

Ci charyzmatycy nie posiadają charyzmatów zazwyczaj, ale nacisk na nie powoduje choroby psychiczne, mówienie pseudo językami żeby sobie popeplac.

Do tego dochodzą radykalni zwodziciele jak Jehowy, Katolicy którzy wymyślają nowe nauki.
A w ramy Protestantyzmu wrzuca się ludzi którzy się znudzili pseudo naukami i dokonują radykalnej zmiany, bo najpierw siedzieli w skostnialych dziwolagach. Noi duża chęć przyciagniecia wiernych, po trupach. A czy to są Protestanci? raczej ex... a samo logo daje im wymierne zyski czy ludziom wzglednie się wydaje że skoro to też Protestanci to spoko, bezpiecznie. Niby jak, kto to kontroluje? Nikt. Prowadzą ekumenie z Krk zazwyczaj na poziomie zborów sekt z autorytarna wladzą jak Papiez, nie wiadomo co tam się dzieje... a z Protestantyzmem tyle wspólnego mają że nie są katolikami. Jak coś będzie be i źle to za to odpowie całość ruchu Protestanckiego. Bekna wszyscy

Szczerze im mniejsza wspolnota tym większe prawdopodobieństwo herezjii, zero nadzoru, jak sępy się zlatuja bo może jakieś stanowisko tam wykreuja sobie, będą powazani czy dobrze na tym wyjda. Tacy nauczyciele tylko niszcza Kościół. Chyca się samego diabła żeby zdobyć moce i powazanie.

Sry nie ze mną te numery, nie mam zamiaru słuchać jakiś gości ubranych w garnitur i siedzieć jak debil na kazaniu które jest nie chrześcijańskie.
Tym bardziej nie mam czasu oglądać tego, wolę inne kazania.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2015, 19:29 przez Samolub, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Noemi » 15 paź 2015, 19:40

kontousunięte1 pisze:Noemi,to prawda, ale ja już oberwałam i wręcz zwątpiłam czy wierzę,czy nie. Bo jak ktoś pisze na forum,że nie masz wiary ani Ducha,bo nie uzdrawiasz i pewnie demonami jestem otoczona,bo takie czy inne problemy są...to sorki. A jak mówię,że to zła nauka to wrogów sobie robię. No tak chyba nie powinno być.

odpuść sobie takie gadanie to Pan przewidział i dał obietnice
,Ew.Jana 16:33 Biblia Warszawska:
To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.



Wróć do „Organizacja debat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości