Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Chciałbyś zaproponować temat debaty? Pragnąłbyś wziąć udział? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Dragonar » 29 wrz 2015, 00:34

* Tytuł debaty: "Dary Ducha Świętego w Kościele: część ustała czy wszystkie nadal obecne?",
* Uczestnicy debaty: KAAN (reprezentujący cesacjonizm), Oberyn (reprezentujący charyzmatyzm),
* Moderator debaty: fauxpas,
* Wątek debaty w "Pokoju debat": LINK.

Ze względu na to, że wniknęła sytuacja, w której użytkownicy forum komentowali debatę w samym jej wątku, stworzyłem osobny temat, który może posłużyć jako miejsce, gdzie można rozmawiać na temat debaty i pytać o cokolwiek z nią związanego.

Serdecznie zapraszam do podzielenia się uwagami.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 29 wrz 2015, 08:49

Czy tylko 2 osoby będą debatować, bo mozna by debatować drużynowo np 2na 2 lub 3 na 3 osoby byłoby ciekawiej. Może by jeszcze ze 2 osoby dołączyły do debaty.?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Ian » 29 wrz 2015, 09:47

magda, regulamin o wszystkim mówi: viewtopic.php?f=71&t=13868


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: navi31 » 29 wrz 2015, 10:18

czy KAAN i Oberyn wogóle zostali poinformowani jakoś, ze ruszyła debata? ;]
np przez facebook, lub inne kontakty


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 29 wrz 2015, 12:45

wiem bo czytałam ale czy nie byłoby ciekawiej na czterech uczestników takie 2 drużyny, może w przyszłości by dało radę cos takiego,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Dragonar » 29 wrz 2015, 12:51

magda -

magda pisze:Czy tylko 2 osoby będą debatować, bo mozna by debatować drużynowo np 2na 2 lub 3 na 3 osoby byłoby ciekawiej. Może by jeszcze ze 2 osoby dołączyły do debaty.?

Ciężko było znaleźć nawet te dwie osoby, a co dopiero cztery. Poza tym, mógłby się zrobić bałagan. W regulaminie prowadzenia debat znajduje się następujący wpis: "W jednej debacie może brać udział wyłącznie dwóch uczestników." (2:3). Oczywiście w przypadku następnej debaty można zmodyfikować regulamin, jeżeli znajdzie się mnóstwo chętnych, jednak w to wątpię.

navi31 -

navi31 pisze:czy KAAN i Oberyn wogóle zostali poinformowani jakoś, ze ruszyła debata? ;]
np przez facebook, lub inne kontakty

Tak.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 29 wrz 2015, 12:56

No debata jest pierwszą wiec później jak wszyscy w tym zasmakują to możee się rozwinąć w druzynowa debatę. dzieki wam za odpowiedzi. Ciekawi mnie ta pierwsza i doczekać się nie mogę może sie conieco dowiem nwego. człowiek uczy sie cale życie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: fauxpas » 29 wrz 2015, 13:31

navi31 pisze:czy KAAN i Oberyn wogóle zostali poinformowani jakoś, ze ruszyła debata? ;]
np przez facebook, lub inne kontakty

Dodam jeszcze to samo, co napisałem w shoutboksie: napisanie wypowiedzi otwierającej to nie jest takie hop-siup :-). Polecam zobaczyć debaty formalne na YouTube (np. taką: https://www.youtube.com/watch?v=yEU2IuC1d24). I jak zawsze - najbardziej niecierpliwych zapraszam do zgłoszenia się do kolejnej debaty i udowodnienia nam, że "można szybciej" :-).


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Oberyn. » 29 wrz 2015, 16:52

Wybaczcie, ale mogę opóźnić się z pierwszym postem ze względu na rozmowę kwalifikacyjną i dosyć dużo nauki. Postaram się jak najszybciej to zrobić.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 29 wrz 2015, 20:47

No to czekamy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Elbrus
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2015, 13:15
wyznanie: Ateista
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Elbrus » 29 wrz 2015, 21:55

W niektórych tego typu debatach przeprowadzane są głosowania wśród widowni.
Póki żaden uczestnik się jeszcze nie wypowiedział, można przeprowadzić dwie - przed i po.
Nie żebym uznawał to za coś potrzebnego - podrzucam tylko pomysł.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 29 wrz 2015, 21:57

Czyli taka ankieta czy każdy ma napisać dlaczgo tak a nie inaczej myśli


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: nadrozd » 30 wrz 2015, 05:20

Oberyn. pisze:Wybaczcie, ale mogę opóźnić się z pierwszym postem ze względu na rozmowę kwalifikacyjną i dosyć dużo nauki.


To niech Pan cie oświeci i da wszelka mądrość i wiedze !!! do rozpoznania dróg zgodnych z Jego wolą :)
https://www.youtube.com/watch?v=Z2Me0n7YW_U

Nie wiem czy to rozmowa do roboty czy do szkoły ale wierze ze jak to dobre dla Ciebie i naprawde godne twoich talentów to sie UDA ...i trafisz w najlepsze miejsce..


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 02 paź 2015, 13:33

Ja proponujęwysłuchanie tego przed debatą bo istnieją ludzie którzy teraz w tym czasie uzdrawiaja i wyrzcaja demony ja sama bylom zdrowiona wiec warto takie coś przesłuchać https://www.youtube.com/watch?v=JdzZv-X ... Sd0bGazjtV

Bo oprócz teorii trzeba tez i praktykę względnić bo dziejąsie te rzeczy i teraz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: kontousunięte1 » 02 paź 2015, 20:49

Komentowanie debaty. O jej.
Początek obiecujący. Obaj panowie są bardzo przekonujący. :-D
Obaj mają rację ;-)



Wróć do „Organizacja debat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości