Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Chciałbyś zaproponować temat debaty? Pragnąłbyś wziąć udział? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 15 paź 2015, 20:23

A co to jest zdrowa nauka? bo jak widze zaprzeczanie temu co mówił Jezus uwazacie za zdrowa naukę. chociażby to że nie da sie robic cudów jeśli jest brak wiery tego uczy Ewangelia sam Jezus nie mógł zrobić wielu cudów jak ludzie nie mieili wiary tu na tym forum ta nauka jest kwestionowana, trz słowa , to jest o robieniu cudów słowa samego Jezusa:
J 14:12 bw "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca."
No to ci co robią te cuda sa zwodzicielami czy po prostu słuchaja Jezusa , i pytam CO TO JEST ZDROWA NAUKA czy to nauka baptystów czy zielonoswiątkowych czy prezbiterian czy jaka bo dla mnie to biblijna ale na tym forum to niekoniecznie taka. Łatwo tak od razu kogos osądzić ze to fałszywe cuda jesli ktos uzdrawia , wskrzesza , to jakiego dowodu potrzeba ze ktos działa z Bogiem , faryzeusze tez widzieli cuda i mówili że Jezus nie z Bogiem chodzi bo nie szanuje soboty . Jak można odróznic fałszywy cud od prawdziwego.?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Samolub » 15 paź 2015, 20:41

Normalnie, tak jak odróżniasz zielony od czerwonego. Niby czemu miałoby to stanowić problem ?
Problem jest taki że część ludzi zaprzecza działaniu, druga chce posiąść jakieś zdolności na własność. Jedni i drudzy kierują się czymś co nie jest do końca według nich samych słuszne.

Ja nie zaprzeczam Darom Ducha Świętego, wiele razy się wypowiadałem o tym Magda, ja tylko nie idę za naukami które są dla mnie nie chrześcijańskie bądz naciągane. Nie potrzebuję tych nauk aby mieć Dary Ducha Świętego, ani ćwiczeń na ulicy bo jak trzeba to Pan zadziała i nawet nad tym nie trzeba myśleć. Nie trzeba tym uzdrowionym zastanawiać się czy staw ciut lepiej funkcjonuje czy mniej boli, bo jak Pan zechce to nawet kość w miejscu gdzie jej nie było się znajdzie. Proste

Lepiej byłoby się zastanowić nad tym jakie owoce takie uzdrowienie w tym człowieku niesie Duch Święty, czy osoba która mu pomogła poświadcza że to mocą Bożą i Jezusa czyli prowadzi to do Boga. Dlatego mówiłem że jakby chciał uzdrawiać ludzi to też dusze, a nie ciało.
Poczytaj o 10 trendowatych jak Jezus uleczył dziewięciu a tylko jednego uzdrowił. Czyli bez wiary i nawrócenia nie ma pełnego uzdrowienia, nawet jeśli Jezus by chciał to decyzja należy do człowieka. Tym bardziej uzdrawienie ludzi z przypadku na ulicy, bez żadnego wywiadu, obietnicy czy reprezentowaniu.

Jak ktoś szuka wrażeń to znajdzie takiego ducha jakiego szukał. Jak ktoś chce się czegoś nauczyć to różnych rzeczy może się nauczyć. Ja jak już obejrzałem parę filmów od razu wiedziałem że to tylko tania podróba tak jak pseudo buddyjskie cuda. Ewentualnie może i tam coś się stanie jak demony się tym zajmią, to tylko im dziękować że demony nie mogą działać na nieświadomych negatywnie. Niech Panu dziękują.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: madelinka » 15 paź 2015, 21:02

Magda, a może trzeba rozważyć kontekst czasów w których żyjemy? Upadek prawa Bożego, demoralizacja wszelkich płaszczyzn życia, wszechobecne kłamstwo, wszechobecny dobrobyt w kontraście do sztucznie podtrzymywanej skrajnej biedy krajów 3 świata, nachalnie propagowana "wolność" seksualna, szerząca się tolerancja dla szeroko i skrajnie pojętej wizji życia, deprawacja dzieci i młodzieży. Wybacz, ale to o nas pisał Paweł:"A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną niebezpieczne czasy: Ludzie bowiem będą samolubni, kochający pieniądz, chełpliwi, wyniośli, bluźnierczy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, lekceważący to, co święte, bez uczuć, nieprzejednani, oszczerczy, niepohamowani, okrutni, nie zamiłowani w tym, co dobre, zdradzieccy, bezmyślni, nadęci, kochający przyjemności bardziej niż kochający Boga,mający pozór pobożności, lecz zapierający się jej mocy"2Tm.3,1:5
Żyjemy w czasie, gdy człowiek zajął miejsce Boga. Fałszywa nauka humanizmu, doprowadziła nas do punktu, w którym człowiek stoi do Boga plecami, a nie twarzą. Słowo Boże nie ma już dla niego żadnej wartości. Jesteśmy świadkami, jak realizuje się kłamstwo węża wypowiedziane w Edenie:"Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło."1Mj.3,5
Jak głosi Anna Saj z Armii Dzieci: siedzimy na tronie Boga. TO się dzieje na naszych oczach! Moje pytanie zatem: czy zamiast domagać się kolejnych darów, które tylko pogrążą nas w pysze, nie powinniśmy ugiąć naszych kolan i błagać o opamiętanie?
Polecam do poduszki Psalm 119


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 15 paź 2015, 22:55

I właśnie w takich czasach najbardziej potrzebne są właśnie dary Ducha.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 26 paź 2015, 23:34

No a czy te 2 tylko pytania to wystarczajace moze lepiej by było po chociaż 3


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: fauxpas » 27 paź 2015, 00:25

magdo, czy dwa pytania są wystarczające: dowiemy się właśnie z tej debaty :-).
Swoją drogą, wydaje mi się, że właśnie ta sekcja - bezpośrednia interakcja uczestników - może być najciekawszą częścią debaty :-D.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: magda » 27 paź 2015, 00:28

Tak widzę ze to debata trochę prubna w nastepnej mozna poprawić niektóre rzeczy i właśnie dlatego że najciekawsza ta częsć to ja osobiście wolałabym wiecej pytań no ale zobaczymy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: madelinka » 15 lis 2015, 16:50

No i debata utknęła... Trudny temat w trudnych czasach. Dary niezaprzeczalnie istnieją, dopóki istnieje kościół. Jak jednak rozróżnić prawdziwe od fałszywych? Wiemy przecież, że szatan ukazuje się jako anioł światłości, a teraz już działa z wielką mocą i "zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda"(Obj.13, 14) , wiemy też, że "Powstaną bowiem fałszywi Chrystusowie i fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i cuda, żeby zwieść, o ile można, nawet wybranych."Mt.24, 24

http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... wideo.html


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Oberyn. » 15 lis 2015, 21:43

Mea culpa. Najpierw za dużo pisałem z andevi i ogólnie o Torbenie, a dodatkowo teraz doszły mi sprawozdania z fizyki (3), hydrogeologii (2) i kolokwia z hydrogeologii (2), mineralogii i petrologii i z wytrzymałości materiałów.

Postaram sie w tym tygodniu nadrobić. Debata to dobry pomysł, ale dla kogoś z dużą ilością wolnego czasu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: kontousunięte1 » 15 lis 2015, 21:48

Nie stresuj się,Oberyn. Studia i praca są najważniejsze.
Jak dla mnie te tematy z którymi musisz się uporać to ...kosmos. :eek: :S


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: christianinroman » 21 paź 2017, 13:43

Oberyn. Minęło 2 lata od twojej debaty z KAAN na temat darów Ducha Świętego. Czytałem tę debatę i jestem raczej za zrozumieniem jakie mają biblijny i KAAN. Mam jednak pytania do Ciebie prosząc o odpowiedź na tym forum by inni mogli przeczytać.
Podaję wersety biblijne dotyczące Ducha Świętego
Łukasza 11:11-13; Dzieje Apostolskie 2:38-39; 5:32; 10:34-48; Galacjan 3:2,5,14; Efezjan 1:13; 5:18; Według tych faktów i prawd tu zacytowanych, kiedy wierzący w Pana Jezusa otrzymuje Ducha Świętego i jakiś dar od tegoż Ducha? ( 1 do Koryntian 12:7-31 ).


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata: Dary Ducha Świętego w Kościele - dyskusja

Postautor: Noemi » 21 paź 2017, 19:24

roman zasada forum jest nieodswiezanie tak starych watkow



Wróć do „Organizacja debat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości