Debata wewnętrz protestantyzmu

Chciałbyś zaproponować temat debaty? Pragnąłbyś wziąć udział? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: fauxpas » 16 wrz 2015, 15:40

Vrijer wsiąkł?


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Oberyn. » 16 wrz 2015, 17:00

Szkoła się zaczęła i przepadł, albo po cichu przygotowuje się do debaty jak Rocky do walki z Drago :D


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: fauxpas » 16 wrz 2015, 21:32

A może tymczasem ktoś jeszcze się zdecydował? Przypominam ewentualne propozycje tematów (mam nadzieję, że moja redakcja nie naruszyła poprawności sformułowań żadnej z tez) oraz wstępne zgłoszenia:

(1) Wybranie: warunkowe czy bezwarunkowe? (?; fauxpas)
(2) Za kogo umarł Chrystus: za wszystkich czy tylko za wybranych? (?; ?)
(3) Zbawienie: utracalne czy nieutracalne? (?; fauxpas)
(4) Kreacjonizm: młodej czy starej Ziemi? (?; Filip)
(5) Dary Ducha Świętego: wszystkie wciąż są aktualne czy część z nich przeminęła? (Oberyn; Vrijer)
(6) Chrzest: również dla dzieci rodzin wierzących czy tylko po świadomym wyznaniu? (Filip; ?)

gdzie "?" oznacza wolne miejsce w debacie (przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zgłaszać się i na "już obstawione" strony - powyższe zgłoszenia nie są wiążące).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: magda » 16 wrz 2015, 21:55

No to zacznijcie wreszcie bo ja czekam zeby poczytać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Rembov » 16 wrz 2015, 22:14

Sądzę, że w debacie nr 5 mógłby wziąć udział KAAN jako osoba, która optuje, że Dary Ducha Świętego zanikły. Może powinniście mu to zaproponować?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: magda » 16 wrz 2015, 23:55

Bardzo mi zależy na czytaniu tej dyskusji bo sama jestem w tej materii bardzo zagubiona niby byłam uzdrowiona przez Ducha Świetego i to spektakularnie ale nie jest to taki dar jak u Apostołow że ciegle dana osoba go miała bo ten pastor nie uzdrawia ciegle. No a dawniej myślałam wręcz ze dary zniknęły dlatego ze był Duch przekazywany przez nakładanie rąk i potem ci występni papieże i biskupi jz Ducha nie dostali a kosciół właściwy ten świety sie rozproszył . To takie różne myśli miałam i bardzo mnie interesuje co wy macie do powiedzenia bo to sprawa jednak wazna.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: navi31 » 17 wrz 2015, 02:24

Bardzo mi zależy na czytaniu tej dyskusji bo sama jestem w tej materii bardzo zagubiona niby byłam uzdrowiona przez Ducha Świetego


Duch Święty ozdrawia kazdego i sprawiedliwych i grzesznikow , kazdego kto potrzebuje pomocy
i wierzy w jego moc.
Jednak niestety nie w kazdym (jak widać) takie uzdrowienia wydają pozytywne owoce
Takze nie każdy uzdrowiciel jest przyjacielem Jezusa:
Jezus ostrzega

Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Apropo's cytat moze sie przydać komuś do debaty :)


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Samolub » 17 wrz 2015, 03:40

Ja moge uczestniczyc rowniez w debacie numer 5 : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: kontousunięte1 » 17 wrz 2015, 10:13

Kod: Zaznacz cały

Jednak niestety nie w kazdym (jak widać) takie uzdrowienia wydają pozytywne owoce

Może byś tak choć raz przestał atakować Magdę. Czy masz jakąś opcję ustawioną żeby śledzić jej posty i na każdy tak wrednie odpowiadać?
Już wiemy jakie jest twoje zdanie i weź się powstrzymaj od takich komentarzy,bo doprawdy człowiek boi się odezwać i cokolwiek napisać.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: navi31 » 17 wrz 2015, 11:36

przepraszam , chcialem tylko zeby czytelnik sie nie trwożył wyznaniami magdy
bo to ze ktoś został ozdrowiony przez Ducha Świętego wcale nie oznacza
ze się nowo narodził, ani też ze wszystko poprawnie rozumuje
Czasem moze być zupełnie na odwrót
Samych uzdrowicieli również się tyczy ta sprawa , jak nie bardziej
bo oni uzdrawiając są szczegolnie narażeni na pokusę ze są wyrocznią Boga , ze z Bogiem jedzą śniadanie
Niestety jak widać Jezus zrzuca ich tu brutalnie na ziemię.
Dla Magdy ta nauka również moglaby być przydatna,
zeby zaczęła być troche krytyczna wobec siebie i swoich poglądów
tyle ze ona mnie nie słucha

aha jeszcze taki pe esik:
wielu katolików również jest ozdrowionych przez Ducha Świętego
i jakoś nie spotkałem człowieka, ktory po takim uzdrowieniu dochodziłby
do podobnych wniosków co ozdrowieni protestanci :hihi:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: kontousunięte1 » 17 wrz 2015, 11:44

A niby dlaczego KTOKOLWIEK miałby słuchać ciebie? Chyba sobie kpisz.Sam potrzebujesz nawrócenia,otwarcia oczu a innym nakazujesz jakieś niestworzone rzeczy robić. I już tak się nie martw o czytelników Magdy postów. To,że ty nie rozumiesz nie znaczy,że nikt inny nie rozumie.
Z twoich wpisów wynika,że w ogóle mało co rozumiesz i mieszasz pojęcia,intencje autorów, jakiś kompletny odlot uprawiasz. Nie chcę ci dokuczać,ale to jest męczące. Krytykujesz i ośmieszasz każde wpisy a często w ogóle nie o to chodzi autorom wpisów. Takie wcinanie swoich uwag jest denerwujące i nie na miejscu często.
Nie znasz Magdy,a ciągle masz jakieś łaty do przypięcia. Nie chcę tu bronić,bo Magda czasem ostro pisze,ale wiem,że to z serca i doświadczenia życiowego i autentycznej troski o innych.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: magda » 17 wrz 2015, 12:36

kontousunięte1 nie martw sie ja mam tych ludzi w ignorowanych i nie wiem co pisza bo mi się to nie pokazuje wiec pisza w powietrze , nie interesuje mnie to co wypisuje taki ktos .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: navi31 » 17 wrz 2015, 12:58

kontousunięte1

A niby dlaczego KTOKOLWIEK miałby słuchać ciebie?


bo ja świadczę prawde obiektywną i ponad tym całym sztucznym podziałem.
Czasem sie myle w detalach, jak kazdy , jednak napewno nie w rozpoznaniu intencji Ducha Bozego
wobec ludzkosci etc etc

Sam potrzebujesz nawrócenia,otwarcia oczu


Nie wiem na co miałbym otworzyć oczy, na to zeby nauczyc sie rozwalać Boży porządek??
Mysle ze nie jestem od tego.

I już tak się nie martw o czytelników Magdy postów. To,że ty nie rozumiesz nie znaczy,że nikt inny nie rozumie.


Ja rozumiem magdę, bo nigdy nie zarzuciłem jej czegoś czego ona nie wypowiedziała
lub intencji , ktorych nie miała, czasem moze w złej formie, przyznaje ^^"


Krytykujesz i ośmieszasz każde wpisy a często w ogóle nie o to chodzi autorom wpisów


Tyle ze ja jak sie pomylę, to umiem przyznac sie do pomyłki, natomiast
ci ktorzy uważają sie za nie omylnych już nie.
I to jest taka drobna różnica
Aha i wcale nie chce nikogo ośmieszać, a wrecz przeciwnie.

Nie chcę tu bronić,bo Magda czasem ostro pisze,ale wiem,że to z serca i doświadczenia życiowego i autentycznej troski o innych


W to nie wątpie, tylko niech tą troskę skieruje na troszkę lepsze tory
bo z troski to za przeproszeniem i ... inna religia potrafi syknąć :letssin:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: fauxpas » 17 wrz 2015, 13:27

Spam spam spam spammity spam...!


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: magda » 17 wrz 2015, 13:39

Jejku ja czekam na poważną debatę chcę wiedzieć jak to z tymi darami Ducha a nie przepychanki jakies z katolikami , co tu w ogóle w tym dziale robi katolik, Heh hej moderatorzy zgłaszam ze katolik buszuje po nie swoim dziale , Jejku kochani zacznijcie tą dyskusję bo to wazna sprawa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Organizacja debat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości