Debata wewnętrz protestantyzmu

Chciałbyś zaproponować temat debaty? Pragnąłbyś wziąć udział? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Dragonar » 24 wrz 2015, 23:22

navi31 pisze:to jesli nie da sie załatwić kogoś całkiem bezstronnego , to ja jestem za tym , zeby Dragonar prowadził debatę
bo jest z moderatorow zdecydowanie najobiektywniejszy.
No a poza tym jest pomysłodawcą

Jestem pomysłodawcą i naprawdę starałem się bardzo dużo zrobić dla realizacji tego pomysłu, ale po prostu nie mam obecnie czasu. Fauxpas został moderatorem debaty. To już postanowione. Jednak dziękuję, że uważasz mnie za najobiektywniejszego - miło mi. :P


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: navi31 » 24 wrz 2015, 23:25

no tak , tego nie odczytałem ze nie masz czasu:)
w takim razie zycze fauxpas miłej pracy i jeszcze raz gratuluje pomysłu na urozmaicenie forum :)
a kiedy ta debata wystartuje ?


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Dragonar » 24 wrz 2015, 23:37

navi31 pisze:no tak , tego nie odczytałem ze nie masz czasu:)
w takim razie zycze fauxpas miłej pracy i jeszcze raz gratuluje pomysłu na urozmaicenie forum :)
a kiedy ta debata wystartuje ?

Kwestia paru dni zapewne.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: magda » 27 wrz 2015, 23:05

No i gdzie ta debata???????????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: fauxpas » 28 wrz 2015, 02:03

Zapraszam do śledzenia wątku:
viewtopic.php?f=71&t=14224

Wypowiedzi otwierające powinny pojawić się w przeciągu kilku dni, jednak proszę o cierpliwość i zrozumienie dla uczestników debaty. Podobnie, proszę wybaczyć ewentualne błędy i mnie...!


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Iv » 08 paź 2015, 13:08

Mogłaby się zgłosić do 1, ewentualnie do 3. Ale niestety z fauxpas chyba reprezentujemy te same poglądy :P


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: fauxpas » 09 paź 2015, 00:34

Iv, nie szkodzi. Aktualizuję listę:

(1) Wybranie: warunkowe czy bezwarunkowe? (?; Iv, fauxpas)
(2) Za kogo umarł Chrystus: za wszystkich czy tylko za wybranych? (?; ?)
(3) Zbawienie: utracalne czy nieutracalne? (?; Iv, fauxpas)
(4) Kreacjonizm: młodej czy starej Ziemi? (?; Filip)
(5) Dary Ducha Świętego: wszystkie wciąż są aktualne czy część z nich przeminęła? (Oberyn; KAAN)
(6) Chrzest: również dla dzieci rodzin wierzących czy tylko po świadomym wyznaniu? (Filip; ?)

gdzie "?" oznacza wolne miejsce w debacie (przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zgłaszać się i na "już obstawione" strony - powyższe zgłoszenia nie są wiążące).

Przypominam też niektóre propozycje debat niekoniecznie typowo protestanckich, może ktoś chciałby się zgłosić? Nie podaję konkretnych nazw tematów, tylko kluczowe wyrażenia, bo i tak trzeba będzie to odpowiednio doprecyzować już między dyskutantami.

(7) Zagadnienie Trójcy Świętej; boskość Chrystusa; osobowość Ducha Świętego;
(8) Katolicyzm vs prawosławie;
(9) Zasadność Ruchu Wiary;
(10) Zasadność doktryny sola scriptura;
(11) Zasadność doktryny sola fide.

Hm?


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Iv » 10 paź 2015, 15:27

to jeszcze może być 11 :D


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Oberyn. » 10 paź 2015, 15:32

Właśnie napisałem odpowiedź i wysłałem, ale piszę z innego laptopa i pisałem tak długo, ze minął czas jednej sesji. I wszystko poszło...

Może napiszę dzisiaj jeszcze raz najpóźniej jutro,bo dzisiaj mam spotkanie modlitewne na 18.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Ian » 10 paź 2015, 20:25

Oj, przykro mi Oberyn. Zazwyczaj jeśli sesja się skończy i post się nie doda, wystarczy cofnąć stronę i tekst jest zachowany, przynajmniej nowe przeglądarki powinny to zapamiętywać. Najbezpieczniej jednak pisać długie posty w zewnętrznym programie, np. notatniku. Wydłużyliśmy czas sesji, wcześniej było to 30 min.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Oberyn. » 10 paź 2015, 22:03

Tak robiłem na starym forum, teraz nie wiem dlaczego, ale cały czas wychodziła mi strona logowania. Zawwze takie długie posty przed wysłaniem kopiuje, teraz zapomniałem. No nic, post pojawi się już niedługo.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Realista » 11 paź 2015, 15:58

fauxpas pisze:Iv, nie szkodzi. Aktualizuję listę:

(1) Wybranie: warunkowe czy bezwarunkowe? (?; Iv, fauxpas)
(2) Za kogo umarł Chrystus: za wszystkich czy tylko za wybranych? (?; ?)
(3) Zbawienie: utracalne czy nieutracalne? (?; Iv, fauxpas)
(4) Kreacjonizm: młodej czy starej Ziemi? (?; Filip)
(5) Dary Ducha Świętego: wszystkie wciąż są aktualne czy część z nich przeminęła? (Oberyn; KAAN)
(6) Chrzest: również dla dzieci rodzin wierzących czy tylko po świadomym wyznaniu? (Filip; ?)

gdzie "?" oznacza wolne miejsce w debacie (przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zgłaszać się i na "już obstawione" strony - powyższe zgłoszenia nie są wiążące).

Przypominam też niektóre propozycje debat niekoniecznie typowo protestanckich, może ktoś chciałby się zgłosić? Nie podaję konkretnych nazw tematów, tylko kluczowe wyrażenia, bo i tak trzeba będzie to odpowiednio doprecyzować już między dyskutantami.

(7) Zagadnienie Trójcy Świętej; boskość Chrystusa; osobowość Ducha Świętego; [b]
(8) Katolicyzm vs prawosławie;
(9) Zasadność Ruchu Wiary;
(10) Zasadność doktryny sola scriptura;
(11) Zasadność doktryny sola fide.

Hm?

(7) Zagadnienie Trójcy Świętej; boskość Chrystusa; osobowość Ducha Świętego; [b](po doprecyzowaniu mogę odnośnie tych zagadnień porozmawiać Realista)


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Samolub » 11 paź 2015, 16:00

Proponuje debate o tym czy wolno pic kawe, papierosy oraz marichuanne palic kontra przeciwnicy.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Dragonar » 11 paź 2015, 16:46

Samolub pisze:Proponuje debate o tym czy wolno pic kawe, papierosy oraz marichuanne palic kontra przeciwnicy.

Czy ja wiem, czy powinno się zestawiać te wszystkie rzeczy razem... Szczerze wątpię! :O
Nie palę papierosów i nie używam narkotyków, jednak nie widzę nic złego w kawie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Samolub » 11 paź 2015, 17:22

Dragonar pisze:
Samolub pisze:Proponuje debate o tym czy wolno pic kawe, papierosy oraz marichuanne palic kontra przeciwnicy.

Czy ja wiem, czy powinno się zestawiać te wszystkie rzeczy razem... Szczerze wątpię! :O
Nie palę papierosów i nie używam narkotyków, jednak nie widzę nic złego w kawie.


Zrobmy więc debate o wybranej rzeczy.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Organizacja debat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości