Debata wewnętrz protestantyzmu

Chciałbyś zaproponować temat debaty? Pragnąłbyś wziąć udział? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Rembov » 24 wrz 2015, 11:07

Kogo wybierzecie, to wasza sprawa. Faktem jest, że osoba spoza protestantyzmu będzie mogła bezstronnie obserwować debatę między protestantami i nadzorować jej przebieg.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Ian » 24 wrz 2015, 11:57

To moze wprowadźmy tylko katolickich moderatorów na całym forum, będzie bezstronnie. Juz składam dymisje.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: navi31 » 24 wrz 2015, 12:10

świetny pomysł Rembov, jeśli ma to być uczciwa debata, powinien być tez prowadzący
bezstronny.
Mowiąc szczerze - bez wiekszej skromności - ja potrafie byc bardzo bezstronny,
jednak nie podejme sie takiej funkcji , bo jestem a-dyspozycyjny czasowo , nigdy nie wiem
czy bede , czy nie bede mogl skorzystac z kompa, czy mi coś niewypadnie etc etc..
Jednak co do moderacji debaty , to Rembov ma rację.
po 1)
nie moze to być katolik, lub ktoś nienawidzący protestantów
- bo moze zamknąc część debaty w momencie kiedy racja katolika debatującego jest na wierzchu
a protestanta niedpowiedziana..
po 2)
nie moze to być protestant , lub ktoś nienawidzący katolików
bo moze zamknąc część debaty w momencie kiedy racja protestanta debatującego jest na wierzchu
a katolika niedpowiedziana..

Rozumiesz juz IAN o co chodzi?
o bezstronnośc, a nie stronniczość obojetne czy protestancka, czy katolicka czy sympatykow czy nienawistnikow
Debaty powinny byc odwrotne od natury tego forum , zeby były uczciwe.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2015, 12:12 przez navi31, łącznie zmieniany 1 raz.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Rembov » 24 wrz 2015, 12:11

Ian pisze:To moze wprowadźmy tylko katolickich moderatorów na całym forum, będzie bezstronnie. Juz składam dymisje.

Nie będę omawiał tej kwestii, bo jak jest każdy widzi. Ja wskazałem na to, kto powinien taką debatę prowadzić. Co zresztą rozwiązało by problem tego, że żaden z obecnych moderatorów, jak napisał Dragonar, nie chce podjąć się moderacji debaty.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: kontousunięte1 » 24 wrz 2015, 12:32

Ian pisze:To moze wprowadźmy tylko katolickich moderatorów na całym forum, będzie bezstronnie. Juz składam dymisje.

Waść raczy żartować mam nadzieję :rotfl:
To może w ogóle zmieńmy nazwę na katolicko-protestanckie forum-nie forum :rotfl: :?:
Debaty powinny byc odwrotne od natury tego forum , zeby były uczciwe.

Najlepiej poprosić jakiegoś szamana z Afryki, ewentualnie zaciekłego wroga wszystkich wiar i religii. :-D ;P


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: navi31 » 24 wrz 2015, 12:39

a zebyś wiedziala ze juz predzej , wrogo nastawionych lepiej nie
chyba ze inteligentnych jak Fryderyk, chociaz z drugiej strony
..
on tez miał spinkę z protestantami na tym forum
wiec tez juz mogłby juz być stronniczy
:olaboga:

Ps. nie panikujmy juz tak to są usprawnienia pracy , ale przeciez mozna
ruszyć z normalna moderacją a zazalenia składac potem
byle sprawdzić ten model...


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: fauxpas » 24 wrz 2015, 16:00

Czy nie przypisujecie moderatorowi debaty zbyt wielkiej roli? Ani on, ani nikt inny nie ocenia argumentacji żadnej ze stron, raczej ma bardziej "administracyjną" rolę.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Rembov » 24 wrz 2015, 16:08

Jednak moderatora nie ma. Nie ma chętnego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Oberyn. » 24 wrz 2015, 17:00

Fryderyk? Mimo mojego szacunku do jego osoby, to ateista nie powinien brać udziału w ocenie debaty na tematy, które uważa za urojenia.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: fauxpas » 24 wrz 2015, 18:06

Oberyn. pisze:Fryderyk? Mimo mojego szacunku do jego osoby, to ateista nie powinien brać udziału w ocenie debaty na tematy, które uważa za urojenia.

Jakiej znowu ocenie debaty? Widzę, że jestem jedynym, który nie zrozumiał roli moderatora debaty. Jakie są jego obowiązki poza zapowiadaniem kolejnych części debaty? Czy moderator ma oceniać, kto "wygrał" debatę...?


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Dragonar » 24 wrz 2015, 20:28

Do wszystkich -

Nie kłóćcie się o wyznanie moderatora. Nie jest potrzebna jakaś niesamowita nieskazitelność i obiektywizm u osoby pełniącej tę funkcję - ważniejsze jest, aby technicznie utrzymywała debatę na odpowiednim poziomie poprzez posty inicjujące kolejne sekcje debaty. Najdłuższą wypowiedzią moderatora jest post otwierający, w którym prezentuje on temat debaty. Wystarczy, że będzie to ktoś, kto pisze ładnie i poprawnie, a do tego często bywa na forum, jest odpowiedzialny i jest z nami od dłuższego czasu. Fauxpas napisał bardzo dobrze: "Czy nie przypisujecie moderatorowi debaty zbyt wielkiej roli? Ani on, ani nikt inny nie ocenia argumentacji żadnej ze stron, raczej ma bardziej "administracyjną" rolę.".

magda -

magda pisze:Ale młody jestes masz siłe za dwóch daasz rade.

Przykro mi, ale nie dam rady - muszę samodzielnie układać plan na studia, które dopiero zaczynam, do tego zdaję prawo jazdy i nie mogę stawiać forum ponad realnym życiem.

fauxpas -

fauxpas pisze:Dragonarze, to czemu nic nie mówisz? Czy tylko moderatorzy mogą... moderować debatę?

Moim zdaniem można dać to "stanowisko" odpowiedzialnej osobie spoza grona administracji. Nie pamiętam, co sam napisałem na ten temat w regulaminie prowadzenia debat, ale w razie czego można stosowny wpis zmienić. :P Nie miałbym nic przeciwko, abyś był moderatorem, gdybyś chciał. Myślę, że spełniasz wszystkie powyższe warunki. Wystarczy pisać ładne posty na wstęp, zakończenie i na bieżąco czytać debatę, w razie czego napomnieć, aby uczestnicy stosowali się do regulaminu i przede wszystkim wzoru debaty.

fauxpas pisze:Czy moderator ma oceniać, kto "wygrał" debatę...?

Zdecydowanie nie. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: fauxpas » 24 wrz 2015, 21:24

Dragonarze, jeśli rzeczywiście nikt z administracji nie zgłasza się do tej roli, to - o ile ta sama administracja nie ma nic przeciwko - mógłbym spróbować moderować tę debatę. Mam nadzieję, że gdy "przepchniemy" pierwszą dyskusję, to system debat ruszy prężniej i użytkownicy nie będą bać się tej formy forumowania :-).

Sam, oczywiście, również mam swoje obowiązki w tzw. prawdziwym życiu, ale podobnie jest z dyskutantami, więc chyba nie stanie się nic, jeśli wszystko rozciągnie się nieco w czasie (ale nadal w rozsądnych ramach). Zresztą, czytelnicy też nie chcieliby czytać dwóch ton tekstu debaty na raz...


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: kontousunięte1 » 24 wrz 2015, 21:50

To bardzo rozsądne rozwiązanie.
Czekam niecierpliwie i mam nadzieję,że wzbogacę swoją wiedzę.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: Samolub » 24 wrz 2015, 22:02

Niepotrzebnie ktoś wprowadza klotnie o zetelnosc moderatora czy wyznanie. Problem checi i czas oraz organizacja, Przeciez debatuja debatujacy, moderator nadzoruje otwiera i zamyka dyskusje dba o pozadek. Dragonar i Fauxpas mają racje i miejmy to za soba. Jestem za tym by Fauxpas poprowadzil ta debate, skoro czuje się na silach a Admini i Modzi pozwola. Czemu nie

Ciekawie byloby ja obejrzec bo kibicuje stronie twierdzacej że dary Ducha Swietego mają dzisiaj miejsce i moga dzialac. Oczywiscie potrzebuja dobrego gruntu oraz okolicznosci. Takze może oglosmy konkretny dzien oraz godzine dniem debaty, Przykladowo co druga Sobota godz 20


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata wewnętrz protestantyzmu

Postautor: navi31 » 24 wrz 2015, 23:17

to jesli nie da sie załatwić kogoś całkiem bezstronnego , to ja jestem za tym , zeby Dragonar prowadził debatę
bo jest z moderatorow zdecydowanie najobiektywniejszy.
No a poza tym jest pomysłodawcą


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".

Wróć do „Organizacja debat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości