Debata nr 1B - uczestnictwo i dyskusja

Chciałbyś zaproponować temat debaty? Pragnąłbyś wziąć udział? To miejsce dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 03 sie 2015, 15:31

Rembov pisze:
Dragonar pisze:Na forum Protestanci.info niebawem będzie miała miejsce debata protestancko-katolicka, której temat brzmi: "Tylko wiara, czy wiara i uczynki - co jest podstawą do zbawienia człowieka?".

A znaleźli się już uczestnicy tej debaty?

Fauxpas ze strony protestanckiej. Zapraszam do udziału po stronie katolickiej. A jeżeli Gość wątpi w katolickość niektórych użytkowników tego forum, to muszę przyznać, że nie znam bardziej katolickiej osoby, niż Ty. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 03 sie 2015, 17:59

[quote="Zbyszekg4"]
Trochę to denerwujące, co robisz...
[/quote]

A co w tym denerwującego?
Dyskutujesz z poglądami, czy z osobą, której chcesz dorobić gombrowiczowską "pupę" lub jak wolisz "gębę".

Ma znaczenie czy jestem ... (wpisz nick jaki lubisz) czy jestem .... (wpisz nick, którego nie lubisz)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 sie 2015, 18:08

A zacytować nie można bez tego quote??:

[quote= "Zbyszekg4" ]
Trochę to denerwujące, co robisz...
[/quote ]

Zbyszekg4 pisze:
Trochę to denerwujące, co robisz...

Nie umiesz czy nie możesz boś nie zalogowany?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 03 sie 2015, 21:06

Dragonar pisze:
Rembov pisze:
Dragonar pisze:Na forum Protestanci.info niebawem będzie miała miejsce debata protestancko-katolicka, której temat brzmi: "Tylko wiara, czy wiara i uczynki - co jest podstawą do zbawienia człowieka?".

A znaleźli się już uczestnicy tej debaty?

Fauxpas ze strony protestanckiej. Zapraszam do udziału po stronie katolickiej. A jeżeli Gość wątpi w katolickość niektórych użytkowników tego forum, to muszę przyznać, że nie znam bardziej katolickiej osoby, niż Ty. ;)


Super :-> Dawac, katolicy, zglaszac sie :dance: I zaczynamy debate.


Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 03 sie 2015, 21:14

Albertus cytował Katechizm - zajrzyjcie do tych postów, co tam jest o uczynkach potrzebnych do zbawienia? NIC!
Wszystko jest działaniem łaski, a człowiek nic nie dodaje do swego zbawienia czego by wcześniej nie otrzymał od samego Boga.
Z czym tu debatować?


Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 03 sie 2015, 21:26

[quote="Gość"]Z czym tu debatować?[/quote]
W takim razie przydałyby się propozycje katolików na tematy debat, skoro, jak się okazuje, powstał temat, w którym obie strony mają......takie samo zdanie.


Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 04 sie 2015, 06:48

proba mikrofonu.


Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 04 sie 2015, 07:15

próba udana


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 sie 2015, 08:42

GOŚCIU!! Albo się naucz prawidłowo cytować czyjeś wypowiedzi [patrz post Wysłany: Wczoraj 21:26] , albo zapłać mi, to Cię nauczę :chillout: (chyba, że powodem złego cytowania jest brak logowania; to usuń ten brak, proszę).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 04 sie 2015, 09:06

Zbyszku, nie wiem do którego gościa zwracasz się tym razem, ale sądzę, że do mnie.
Informuję Cię, że nie będąc zalogowanym, a będąc cytującym nie da się cytować bez "guote".

Tak, jest "nas" więcej niż jeden. Z mojej strony to próba pokazania innemu gościowi/gościom jakie zalety płyną z jednakbyciemzalogowanym :]
Jeśli "echo" które mu wtóruje zacznie przeszkadzać, to zaloguje się :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 sie 2015, 09:10

Jakieś dziwactwo... :roll:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Gość
Gender: None specified

Postautor: Gość » 04 sie 2015, 15:56

[quote="Gość"]Tak, jest "nas" więcej niż jeden.[/quote]

Cześć goście, co tam u Was? :D
Proponuję zablokować możliwość pisania niezalogowanym.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 04 sie 2015, 18:52

Możliwość pisania została zablokowana osobom niezarejestrowanym.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata nr 1B - uczestnictwo i dyskusja

Postautor: Arvinger » 13 lis 2015, 18:52

Moim zdaniem temat debaty (odbędzie się takowa?) nie został najlepiej zdefiniowany - różnice między katolicką a protestancką doktryną usprawiedliwienia (jak zapewne wie zdecydowana większość użytkowników) nie ograniczają się wyłącznie do sola fide, równie istotna jest kwestia protestanckiej doktryny przypisania sprawiedliwości Chrystusa wierzącemu i przypisania grzechów wierzącego Chrystusowi (z której bezpośrednio wynika lutrowski błąd simul iustus et peccator), kwestia utracalności zbawienia na skutek grzechu śmiertelnego, a także problem znaczenia chrztu. Tych kwestii nie da się oddzielić od dyskusji na temat sola fide, dlatego lepszym sformułowaniem tematu byłoby "Doktryna usprawiedliwienia - protestancka czy katolicka?" (wobec różnic w poszczególnych protestanckich denominacjach trzeba byłoby tutaj przyjąć historyczne filary protestanckiej doktryny usprawiedliwienia z czasów Reformacji). Oczywiście to ogromny temat, bardzo szerokie spektrum biblijnego (i patrystycznego) materiału, być może dałoby się jakoś je zawęzić, ale moim zdaniem zaproponowane w tym temacie brzmienie nie jest najlepsze, bo nie gwarantuje poruszenia kluczowych różnic między katolicką a historyczną protestancką doktryną (chodzi mi zwłaszcza o kontrast między otrzymaniem faktycznej sprawiedliwości w nauczaniu Kościoła Katolickiego - rozdział VII dekretu o usprawiedliwieniu Soboru Trydenckiego - a przypisaniem sprawiedliwości Chrystusa wierzącemu w protestantyzmie, choć na pewno ta kwestia pojawiłaby się w pewnym momencie przy dyskusji na temat sola fide).

Jeśli byłaby taka możliwość z chęcią zgłosiłbym moją kandydaturę do debatowania kwestii związanych z usprawiedliwieniem jako strona katolicka. Dotychczas pisałem na forum rzadko, ale w przeszłości przeglądałem je niejednokrotnie. Sam jestem też byłym protestantem ewangelikalnym, dzięki czemu jestem w znacznym stopniu obeznany z protestanckim spojrzeniem na kwestię usprawiedliwienia, mocno interesuję się też apologetyką protestancko-katolicką.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Debata nr 1B - uczestnictwo i dyskusja

Postautor: fauxpas » 14 lis 2015, 00:40

Arvinger, dopisuję Cię do nieformalnej listy zgłoszeniowej:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/13873476/index.html
i dam znać Dragonarowi (moderatorowi odpowiedzialnemu za debaty), że mamy komplet w kolejnym temacie. Oczywiście, sama moderacja musiałaby jeszcze potwierdzić Twój udział; podobnie swoje zgłoszenie musiałaby potwierdzić Iv, która deklarowała się wstępnie na drugą stronę dyskusji.

Twój nick jest przy temacie (11) i, jak widzisz, jest to temat o nazwie nie do końca sprecyzowanej. Temat zostanie ustalony dokładniej przez moderację lub samych uczestników ;-).



Wróć do „Organizacja debat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości