Chrzest Duchem Św.

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
oip1
Posty: 181
Rejestracja: 11 lip 2011, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Chrzest Duchem Św.

Postautor: oip1 » 14 maja 2012, 10:56

Witam
Byłem ostatnio na domowym spotkaniu biblijnym - uczestnikami były osoby ochrzczone Duchem Świętym. W ramach integracji każdy opowiadał o sobie (o Nowonarodzeniu i Chrzcie Duchem Św.)
Na końcu spotkania modliliśmy się za każdego uczestnika. Ja poprosiłem, aby pomodlono się za mnie o Chrzest Ducha Św.

Gdy każdy się pomodlił nic się nie wydarzyło. Wtedy wszyscy podeszli do mnie włożyli na mnie ręce i zaczęli się modlić. Ja w tym czasie modliłem się własnymi słowami. W pewnym momencie zauważyłem, że już nie modlę się po polsku. Z moich ust wydobywały się jak rzeka dziwne słowa. Wypowiadały się same a ja mogłem ich słuchać. Miałem pełną kontrolę: mogłem mówić głośniej, ciszej lub przestać i modlić się po polsku i ponownie modlić się innym językiem.

Chwała Bogu!!!

Nastąpiło to rok po nowonarodzeniu :-)


pozdrawiam

oip1
<><

„Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił”. (Ef 2,8–9)
Awatar użytkownika
netlar
Posty: 90
Rejestracja: 30 kwie 2012, 18:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: netlar » 14 maja 2012, 11:23

Chwała PANU JEZUSOWI, że wylewa Swego Ducha na wszelkie ciało wg. proroka Joela (3:1-2)!

P.S. Ty otwarty na moc Ducha Świętego szczęściarzu :lol: U mnie twardszego gościa, dwa lata po nawróceniu, ale i mnie Duch Święty dopadł. I stało się ze mną to o czym prorokował Ezechiel w (36:26). Pozdrawiam! :)


http://cwc_ararat.republika.pl/
http://www.awcf.republika.pl/
"Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen." Apokalipsa 1:6
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 14 maja 2012, 12:22

Alleluja !!!

życzę dalszego wzrostu w łasce i w umacnianiu się w Chrystusie...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem Św.

Postautor: Ararat » 14 maja 2012, 14:01

[quote="oip1"]Witam
Byłem ostatnio na domowym spotkaniu biblijnym - uczestnikami były osoby ochrzczone Duchem Świętym. W ramach integracji każdy opowiadał o sobie (o Nowonarodzeniu i Chrzcie Duchem Św.)
Na końcu spotkania modliliśmy się za każdego uczestnika. Ja poprosiłem, aby pomodlono się za mnie o Chrzest Ducha Św.

Gdy każdy się pomodlił nic się nie wydarzyło. Wtedy wszyscy podeszli do mnie włożyli na mnie ręce i zaczęli się modlić. Ja w tym czasie modliłem się własnymi słowami. W pewnym momencie zauważyłem, że już nie modlę się po polsku. Z moich ust wydobywały się jak rzeka dziwne słowa. Wypowiadały się same a ja mogłem ich słuchać. Miałem pełną kontrolę: mogłem mówić głośniej, ciszej lub przestać i modlić się po polsku i ponownie modlić się innym językiem.

Chwała Bogu!!!




CHWAŁA BOGU!!!
:) To wspaniale przeżycie, wielkie Boże błogosławieństwo :)


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 14 maja 2012, 15:22

Chwała Panu :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Chrzest Duchem Świętym

Postautor: Ararat » 14 maja 2012, 15:59



"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Awatar użytkownika
oip1
Posty: 181
Rejestracja: 11 lip 2011, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem Świętym

Postautor: oip1 » 16 maja 2012, 16:40



pozdrawiam



oip1

<><



„Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił”. (Ef 2,8–9)
Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Radex

Postautor: Radex » 16 maja 2012, 20:06

heh.super. to teraz się serio zacznie. Ja po swoim wylaniu Ducha Świętego czułem się przez długi czas jakbym chodził nad ziemią- taki byłem radosny. Chwała Panu!


bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bookerka » 14 cze 2012, 00:26

Chrzest w Duchu Świętym to niesamowite przeżycie , dla mnie to był poczatek wszystkiego! Kolejny etap w życiu z Jezusem ;) poddając się Mu oddajemy Mu się całymi w Jego władanie a On potrafi z nami uczynić wielkie cuda!

Alleluja!


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem Świętym

Postautor: azariasz » 14 cze 2012, 07:45



że też nikt jeszcze nie skrytykował, tego linka :)


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 14 cze 2012, 08:12

Alleluja! :)
Skoro masz dar języków to możesz iść głosić dobrą nowinę chińczykom i cyganom, czy komu tam jeszcze.
Przynajmniej dar się na coś przyda.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem Świętym

Postautor: fantomik » 14 cze 2012, 08:37

estel pisze:


że też nikt jeszcze nie skrytykował, tego linka :)

No to będę pierwszym -- typowy współczesny 'new age' pod chrześcijańskim płaszczykiem. Czyli kolejne opracowanie, które prowadzi ludzi prosto do piekła za pomocą ich egoizmu i braku uniżenia przed Bogiem.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 14 cze 2012, 10:32

drogi fantomiku czy więc nie warto się zastanowić na usuwaniem tego typu publikacji, które mogą przynieść więcej szkód niż pożytku ?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 cze 2012, 15:31

Nie naruszył regulaminu (nawet się zapytałem innych modów i Alk się ze mną zgadza) :/


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości