Małżeństwo i rozwód - Co nakazuje Mojżesz?

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 26 mar 2011, 18:59

Iv pisze:Gdzie w Piśmie czytasz że kobieta rozwodząc się i mając drugiego męża z którym również się rozwodzi, wracając znów do pierwszego robi dobrze?


Właśnie o to chodzi, że nie czytałem.

Za to słyszałem świadectwa, jak to Duch Święty doprowadził do tego, że byli małżonkowie zeszli się z powrotem, pomimo tego, że jeden ze ponownie zawarł małżeństwo i ponownie się rozwiódł.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 26 mar 2011, 19:28

Adalbertus pisze:Za to słyszałem świadectwa, jak to Duch Święty doprowadził do tego, że byli małżonkowie zeszli się z powrotem, pomimo tego, że jeden ze ponownie zawarł małżeństwo i ponownie się rozwiódł.


Moje zdanie jest takie:
Ludzie często wystawiają świadectwa na podstawie własne sprawiedliwości i osądu co jest dobre a co złe, często zagalopowując się i głosząc rzeczy które nie mają poparcia w Słowie, a są po prostu dobre i zaskakujące w oczach świata.


PS: Na dole pierwszego postu jest link, na nim tekst wygląda przejrzyściej bo jest sformatowany w lepszy sposób. Bo nie wymagam od moderacji by musiała tracić czas na korekte mojego baku umiejętności.
A tutaj w audio: http://kzwejherowo.pl/viewpage.php?page_id=2


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 28 mar 2011, 00:29

Iv pisze:
Imperator pisze:1. Do mojego ewentualnego rozwodu to jeszcze bardzo daleka droga

Ciekawe podejście. Zakładanie ewentualności rozwodu już przed ślubem - masakra


Tak. Istotnie ciekawa. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 mar 2011, 14:53

A ja powiem
Chwała Bogu że Prawo Juz nas nie obowiązuje w Chrystusie
szkoda ze niektórzy stale próbują je tak obrócić jakby stale obowiązywało!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 28 mar 2011, 15:00

A ja powiem
Chwała Bogu że Prawo Juz nas nie obowiązuje w Chrystusie
szkoda ze niektórzy stale próbują je tak obrócić jakby stale obowiązywało!


To odnosnie tego artykulu? Ja nie wiem... bo jak pisalem - nie czytalem, jeszcze sporo do mojego ewentualnego rozwodu, a do tego artykul za dlugi i kiepsko sformatowany.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 28 mar 2011, 16:41

Lash pisze:A ja powiem
Chwała Bogu że Prawo Juz nas nie obowiązuje w Chrystusie
szkoda ze niektórzy stale próbują je tak obrócić jakby stale obowiązywało!


Szkoda że niektórzy nie rozumieją czym jest przemienione serce i próbują wiele z tego co Jezus ganił przemycić do swojej wizji chrześcijaństwa wołając przy tym jacy to są wolni w Chrystusie.

Ciekawa jestem czy gdybyś był wtedy na granicy Judei i Zajordani słuchając tego co mówi Pan, odpowiedział byś Jemu:
"Chwała Bogu że Prawo Juz nas nie obowiązuje w Chrystusie!"

:ermm:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 mar 2011, 09:37

Iv pisze:
Lash pisze:A ja powiem
Chwała Bogu że Prawo Juz nas nie obowiązuje w Chrystusie
szkoda ze niektórzy stale próbują je tak obrócić jakby stale obowiązywało!


Szkoda że niektórzy nie rozumieją czym jest przemienione serce i próbują wiele z tego co Jezus ganił przemycić do swojej wizji chrześcijaństwa wołając przy tym jacy to są wolni w Chrystusie.

Ciekawa jestem czy gdybyś był wtedy na granicy Judei i Zajordani słuchając tego co mówi Pan, odpowiedział byś Jemu:
"Chwała Bogu że Prawo Juz nas nie obowiązuje w Chrystusie!"

:ermm:

Nie wiem co bym zrboił
to tylko teoretyzowanie!

Wiem natomiast co zrobili aspostołowie
w Jerozolimie!
gdy pewna grupa chciała narzucać PRAWO wszystkim.

(5) Lecz niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli: Trzeba ich obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego. (6) Zebrali się więc Apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę. (7) Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. (8) Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam. (9) Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. (10) Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. (11) Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni. (12) Umilkli wszyscy, a potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan. (13) A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł: Posłuchajcie mnie, bracia! (14) Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. (15) Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano: (16) Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, (17) aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje - mówi Pan, który to sprawia. (18) To są [Jego] odwieczne wyroki. (19) Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, (20) lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. (21) Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.


Jak widać Prawo Od poczatku było problemem i niektórzy ciągle próbują kusic Boga i narzucać o co żydzi nie mogli wykonać ani nawet APOSTOŁOWIE W CIELE nie mieli siły dzwigać tego jarzma!

Ma nadzieje jedynie ze powiedziałbym im to samo!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 29 mar 2011, 21:54

Nie wiem co bym zrboił
to tylko teoretyzowanie!

Wiem natomiast co zrobili aspostołowie
w Jerozolimie!
gdy pewna grupa chciała narzucać PRAWO wszystkim.


Czy Jezus narzuca Ci Prawo słowami:
"Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.(...)
I rzekł im: Ktokolwiek by rozwiódł się z żoną swoją i poślubił inną, popełnia wobec niej cudzołóstwo.
A jeśliby sama rozwiodła się z mężem swoim i poślubiła innego, dopuszcza się cudzołóstwa."

??


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 mar 2011, 10:02

Lash pisze:Jak widać Prawo Od poczatku było problemem i niektórzy ciągle próbują kusic Boga i narzucać o co żydzi nie mogli wykonać ani nawet APOSTOŁOWIE W CIELE nie mieli siły dzwigać tego jarzma!

Całkowita racja... A najgorsze jest to, że dzisiaj wielu wymyśla swoje własne prawo i próbuje nam w mówić, że to od Boga


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 mar 2011, 10:15

Iv pisze:
Nie wiem co bym zrboił
to tylko teoretyzowanie!

Wiem natomiast co zrobili aspostołowie
w Jerozolimie!
gdy pewna grupa chciała narzucać PRAWO wszystkim.


Czy Jezus narzuca Ci Prawo słowami:
"Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.(...)
I rzekł im: Ktokolwiek by rozwiódł się z żoną swoją i poślubił inną, popełnia wobec niej cudzołóstwo.
A jeśliby sama rozwiodła się z mężem swoim i poślubiła innego, dopuszcza się cudzołóstwa."

??
Pan Jezus USTANAWIA nowe zasady!
Jednak widac że Apostołowie nie traktowali tego jako całkowitą niemozność rozwodu.
i wystarczy tu przykład z 1 kor 7 gdzie niewierzącego męż opuszczjacy zonę daje jej rozwód!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
AGAPEJ
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2011, 07:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: AGAPEJ » 30 mar 2011, 11:23

Alkhilion pisze:
Z powodu cudzołóstwa można, z drugiej strony- Ewangelia to nie legalizm


Z powodu cudzołóstwa - NIE MOŻNA! :oops: Poczytaj tutaj: Wyjątek Mateuszowy - wielkie oszustwo

Możesz też posłuchać - kzwejherowo.pl MP3 Na pasku search wpisz Klauzula Mateuszowa

Ewangelia to z pewnością nie legalizm - to dobra nowina o zbawieniu - ale tylko pod Panowaniem Chrystusa - święte życie wg Jego zasad, pod władzą i prowadzeniem Ducha. Rzym. 8:2 Bo zakon Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, uwolnił cię od zakonu grzechu i śmierci.


Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie.
(Gal. 6:7)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 mar 2011, 11:44

AGAPEJ pisze: Z powodu cudzołóstwa - NIE MOŻNA! :oops: Poczytaj tutaj: Wyjątek Mateuszowy - wielkie oszustwo


Zrobcie cos z ta strona - nie da sie czytac. Dezajn wali po oczach. :/


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 mar 2011, 12:04

marcinek pisze: Czy eskimos, który nie słyszał nauki o Bogu może wypełniać/żyć jego prawem?


Nie musial slyszec, aby byc winny.

Rom 1:19-21 bw "(19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności."


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 30 mar 2011, 12:11

Imperator, czy ty jesteś Lash? :wall: :war: :th_ireful1: :th_ireful1: :krzeslem:
Proszę nie podpowiadać!!



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości