Nick Vujicic - bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń (PL lektor)

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 25 sie 2014, 18:48

kruszynka pisze:Hardi, Witaj.
Podobna dyskusja jest teraz na fb w pewnej grupie dyskusyjnej. Okazuje się, co sama sprawdziłam czytając informację o tym zdarzeniu, że nie jest to ewangelizacja. Nie nie.
To spotkanie biznesowo - motywacyjne.
Ludzie z tym nazwiskiem z automatu kojarzą ewangelizację. Nie.
Więc jak już tam jest z tymi biletami to mało ważne. "Adresat" chyba się nie przerazi ceną: 900,-

Smutne jest to, dla mnie, co staje się przyczyną podróży Nicka....



Dokładnie tak jest, same zaproszenie opisuje imptrezę jako: największe wydarzenie rozwojowo-motywacyjne w historii Polski. To nie będzie typowe spotkanie ewangelizacyjne, ale miejmy nadzieję, że Nick Vujicic, mimo wszystko wykorzysta daną mu możliwość, aby powiedzieć coś o Bogu.

Tak, czy inaczej, ja bym się na Nick'a Vujicic'a nie obrażała. Spróbujmy postawić się przez chwilę w jego sytuacji.., on ma rodzinę na utrzymaniu, nie znamy kulisów sprawy, jego motywacje mogą być naprawdę szczere, a z pewnością nie on będzie tym, który na tej imprezie zarobi najwięcej.
Obecność na imprezie nie jest obowiązkowa, to dobrowolne, płaci za bilet kto chce.

Znacznie gorzej, moim zdaniem wypada na tle tej imprezy zbieranie datków, na ulicach naszych miast, przez emisariuszy z serduszkami, którzy niechby stali sobie spokojnie z tymi swoimi puszkami, ale niestety nagabują przechodniów.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 25 sie 2014, 19:03

Juneo pisze:Obecność na imprezie nie jest obowiązkowa, to dobrowolne, płaci za bilet kto chce.

Zgadza się, ale należałoby zaznaczyć jasno i wyraźnie, że spotkanie jest rozwojowo-motywacyjne i Ewangelii nie powinno się z tym mieszać. W przeciwnym razie mamy do czynienia z manipulacją za pomocą Słowa Bożego, a to jest i nieetyczne i niezdrowe i nie prawidłowe. Pobożność jest zyskiem, o ile poprzestajemy na małym. Ja tego wersetu nigdy jeszcze nie słyszałem u wielbicieli ewangelii sukcesu, bo oni myślą tylko "wielkimi kategoriami".


.
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 25 sie 2014, 20:09

*nie ma potrzeby cytowania całej wypowiedzi. wystarczy tylko fragment lub można użyć przywołania nickiem :) [netykieta forum]

Też uważam, że na pobożności nie da się robić biznesu.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 20:12 przez Juneo, łącznie zmieniany 1 raz.


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 25 sie 2014, 21:34

Juneo pisze:*nie ma potrzeby cytowania całej wypowiedzi. wystarczy tylko fragment lub można użyć przywołania nickiem :) [netykieta forum]

Też uważam, że na pobożności nie da się robić biznesu.


No zaraz.. przecież tylko ja mogę edytować swój post, czy masz uprawnienia do edycji cudzych postów?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 25 sie 2014, 21:37

Juneo, tak i czasami używam/y edycji aby poinformować o czymś użytkownika/ów :) Jest nas więcej ^^ :mrgreen:


.
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 25 sie 2014, 22:08

dr.sky pisze:Juneo, tak i czasami używam/y edycji aby poinformować o czymś użytkownika/ów :) Jest nas więcej ^^ :mrgreen:


To nie brzmi uspokajająco .. Powiadamianie użytkowników może przecież mieć formę osobnego postu. Moim zdaniem,takie uprawnienia naruszają prywatność wypowiedzi.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 25 sie 2014, 22:23

Juneo, nie masz powodów do obaw, nigdy nikomu nie zostało nic zmienione, a edycja postu czasami jest konieczna, szczególnie jeśli trzeba ozenzurować nieprzyzwoite słownictwo.


.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 wrz 2014, 03:28

Juneo pisze:Dokładnie tak jest, same zaproszenie opisuje imptrezę jako: największe wydarzenie rozwojowo-motywacyjne w historii Polski. To nie będzie typowe spotkanie ewangelizacyjne, ale miejmy nadzieję, że Nick Vujicic, mimo wszystko wykorzysta daną mu możliwość, aby powiedzieć coś o Bogu.

Dla człowieka wierzącego największą motywacją jest Bóg, z resztą słuchałem nie raz tego co mówił Nick i on zawsze powtarzał, że to Bóg daje mu siłę, że wszystko zawdzięcza dzięki Bogu, itd. więc albo będzie musiał temu zaprzeczyć, albo będzie nadal głosić ewangelię.

Juneo pisze:Tak, czy inaczej, ja bym się na Nick'a Vujicic'a nie obrażała. Spróbujmy postawić się przez chwilę w jego sytuacji.., on ma rodzinę na utrzymaniu, nie znamy kulisów sprawy, jego motywacje mogą być naprawdę szczere, a z pewnością nie on będzie tym, który na tej imprezie zarobi najwięcej.

I to ma być wytłumaczenie tego, że wstęp kosztuje tyle co na koncert świeckiej wielkiej amerykańskiej gwiazdy rocka czy popu?

Juneo pisze:Obecność na imprezie nie jest obowiązkowa, to dobrowolne, płaci za bilet kto chce.

Masz rację, tak samo jak nie jest obowiązkowe chodzenie na ewangelizacje, to może róbmy biletowane (znam takich, którzy są tego zwolennikami), bogaci będą siedzieć z przodu, biedniejsi z tyłu, a całkiem biedni nie będą mogli sobie pozwolić aby przyjść. To samo może powiedzieć każdy kaznodzieja "słuchanie moich kazań nie jest obowiązkowe, więc od dzisiaj każdy kto chce posłuchać mojego nauczania musi kupić bilet", podobnie mogą powiedzieć pastorzy wraz z radą danego kościoła "chodzenie do naszego zboru nie jest obowiązkowe, tym bardziej, że w mieście są jeszcze 2 inne zbory, więc od dzisiaj każdy kto chce przyjść do naszego zboru musi kupić bilet".

Nigdzie nie znalazłem w Biblii, że apostoł Paweł, Piotr itd. domagali się kasy za głoszenie i nie wpuszczali tego kto nie zapłacił. To jest chore co wyprawia się w dzisiejszym "chrześcijaństwie", daleko odeszło od tego co robił i nauczał Jezus...


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 03 wrz 2014, 16:33

dr.sky pisze:Juneo(..) szczególnie jeśli trzeba ozenzurować nieprzyzwoite słownictwo.

Obiecuję, że przy moich wypowiedziach się nie napracujesz ;)

Hardi pisze: (..)Nick i on zawsze powtarzał, że to Bóg daje mu siłę, że wszystko zawdzięcza dzięki Bogu, itd. więc albo będzie musiał temu zaprzeczyć, albo będzie nadal głosić ewangelię.

(..) To samo może powiedzieć każdy kaznodzieja "słuchanie moich kazań nie jest obowiązkowe, (..)

Nigdzie nie znalazłem w Biblii, że apostoł Paweł, Piotr itd. domagali się kasy za głoszenie (..).


Nick został zaproszony przez organizatorów imprezy o świeckim charakterze, mógł odmówić, ale najwyraźniej uznał, że to okazja do powiedzenia czegoś o Bogu.

Ja też nie znalazłam w Biblii zachęty do zbierania pieniędzy za głoszenie, nie przyrównujmy jednak tej imprezy do stricte ewangelizacji.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 wrz 2014, 18:03

Obiecałem, że jak dostanę odp. od organizatora spotkania z Nickiem Vujiciciem, w sprawie cen biletów, to dam znać.

Oto co napisali do mnie:
==================
Witam serdecznie,
impreza stadionowa niesie ze sobą bardzo duże koszty organizacyjne. Ostateczną cenę biletów ustala organizator, ponieważ to on odpowiada za przygotowanie całego wydarzenia.

Jeśli chodzi o bilety, będą wkrótce dostępne pod adresem:
http://nick-vujicic.pl/oferta

==================

Tyle w temacie, chyba,że macie jakieś komentarze...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 09 wrz 2014, 20:06

A kto jest organizatorem? PZPN?


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 wrz 2014, 20:08

dr.sky pisze:A kto jest organizatorem? PZPN?

Ktoś, kto duże koszty organizacyjne ponosi...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 09 wrz 2014, 20:17

Bilety droższe niż na koncert gwiazdy rocka, żenada...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 09 wrz 2014, 20:23

Zbyszekg4, nie no jasne, ale kto konkretnie? Ministerstwo oświaty i kultury? Ministerstwo sportu? Kościół Katolicki? Mnie ciekawi, czy za organizacją nie stoi jakaś organizacja chrześcijańska lub konkretny kościół, bo jeśli tak jest, to mieli wpływ na ceny biletów i mogli zrobić je po równo dla każdego, a przydzielanie miejsc wyznaczyć na podstawie rezerwacji lub kolejności zgłoszeń.

W kinie bilety na głównej sali kosztują wszędzie tyle samo, bliżej ekranu w cale nie oznacza drożej, tak samo jak dalej od ekranu lub całkiem z boku.


.
3en
Posty: 204
Rejestracja: 20 lip 2013, 00:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 3en » 10 wrz 2014, 01:41

tez bym chciala wiedzieć kto jest organizatorem.
ponoc nikt wierzacy. tylko jacys ludzie od motywacji



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości