Dołącz do ewangelizacji w internecie #JezusMnieZmienił

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dołącz do ewangelizacji w internecie #JezusMnieZmienił

Postautor: Ian » 31 mar 2020, 13:02

Cześć, zachęcam do wzięcia w akcji #JezusMnieZmienil. Poniżej szczegóły:

Wideo promocyjne: https://www.youtube.com/watch?v=p-IdWpoacMk
Szczegóły: https://www.ewangeliawcentrum.pl/jezusmniezmienil/

Drodzy bracia i siostry,

Nie pozwólmy by ograniczenia jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa powstrzymywały nas od głoszenia ewangelii. Pragniemy przedstawić pomysł, który pozwoli wykorzystać ten trudny i wyjątkowy czas dla Bożej chwały.

Obecnie na Facebooku widzimy wyraźnie zwiększoną aktywność użytkowników. Wg niektórych źródeł rozmowy wideo wzrosły o 70% w porównaniu z czasem przed pandemią. Wiele osób bierze udział w różnego rodzaju „wyzwaniach” na tej platformie.

Wyzwanie #JezusMnieZmienil kierowane jest do ewangelicznych chrześcijan. Polega na opublikowaniu nagrania wideo, na którym opowiadamy swoje świadectwo nawrócenia i zbawienia z łaski przez wiarę pod wspomnianym hashtagiem. Nagranie można opublikować na własnym profilu Facebook (dodając hashtag #JezusMnieZmienil) lub przesłać do nas. Zbliżające się święta Wielkanocne (12.04.2020) są doskonałą okazją do rozpoczęcia publikowania nagrań.

Zwracamy się do Was z prośbą o dołączenie do akcji oraz jej promocji (w szczególności na Facebooku) i w Waszych kościołach lokalnych.

Nadchodzące święta mogą stać się najbardziej ewangelizacyjnym okresem w historii Kościoła.

Poniżej załączamy praktyczne wskazówki pomagające przygotować świadectwo.

1. Pamiętaj, że jest to świadectwo Bożego działania. Pragniemy mówić świadectwo w taki sposób, żeby Bóg był bohaterem tej historii, nie my. Bóg nas zmienił – nie my zmieniliśmy siebie. “Jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego, nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego. …Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek”.
2. Pamiętaj, że Bóg zbawił nas całkowicie z łaski, nie na podstawie czegoś dobrego w nas. “Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił”.
3. Na początku, możesz opisać sytuację, w jakiej się znajdowałeś kiedy Bóg objawił ci, że masz problem. Jak wyglądało twoje życie i w jaki sposób stałeś się świadomy, że nie jesteś w stanie sam zbawić siebie.
4. Jak to się stało, że Dobra Nowina do ciebie trafiła? Czy czytałeś jakąś książkę, słyszałeś kazanie, ktoś z tobą rozmawiał?
5. Opisując Dobrą Nowinę, użyj wersetów z Biblii, które mówią o grzechu, zapłacie za grzech i o tym co uczynił Jezus, aby wziąć nasze grzeszy na siebie i zapłacić karę za nas. “Wszak Chrystus, gdy jeszcze byliśmy słabi, we właściwym czasie umarł za bezbożnych. Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć. Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł”.
6. Jeśli pamiętasz, opisz ten moment, w którym zaufałeś dziełu Jezusa.
7. Powiedz o owocach nowego narodzenia w twoim życiu. Opisz grzechy, który były w twoim życiu wcześniej i jak Bóg działa i zmienia ciebie teraz, abyś chodził w posłuszeństwie. Jakie są dowody nawrócenia się od grzechu w twoim życiu? (1 Koryntian 6:9).
Załączniki
jezusmniezmienil-549x366[1].jpg


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości