Strona 1 z 1

Studium Listu do Rzymian

: 08 sty 2018, 20:22
autor: Aolsza
Zapraszam Was do udziału w studium biblijnym Listu do Rzymian. Chciałbym, aby jak najwięcej osób zainteresowało się tym bardzo ważnym listem. Proszę o pomoc w postaci Waszych przemyśleń, merytorycznych uwag i komentarzy. Już od dzisiaj możecie zaglądnąć na blog pod adresem - https://listdorzymian.blogspot.com/ gdzie pojawiły się pierwsze rozważania.
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrego ROKU 2018 z Panem Bogiem.
Informuję, że również na FB powstała społeczność osób zainteresowanych studium Listu do Rzymian, do których możesz dołączyć - https://www.facebook.com/List-do-Rzymia ... 6116827547

Re: Studium Listu do Rzymian

: 08 sty 2018, 20:43
autor: diedmaroz
Przypominasz mi w miniaturce pewnego nauczyciela historii sztuki ze Śląska :)

Re: Studium Listu do Rzymian

: 24 lut 2018, 07:42
autor: Aolsza
Zachęcam do czytywania i komentowania rozważań na podstawie Listu do Rzymian

Rozdział 3:15-17

"nogi ich są skore [spieszą] do rozlewu krwi, spustoszenie [zagłada] i nędza [udręka] na ich drogach, a drogi pokoju nie poznali."

Nogi ich spieszą do rozlewu krwi

Paweł pisze o ludziach KIMKOLWIEK SĄ , że są nierozumni, że nie szukają Boga, że WSZYSCY odstąpili, zboczyli z właściwej drogi i RAZEM stali się nieużytecznymi. Tak jak przy budowie wieży Babel. Odstępstwo od Boga znajduje wyraz w zepsutej, plugawej mowie i w złych uczynkach. O mowie pełen śmiercionośnego jadu pisałem w poprzednim rozważaniu. Dzisiaj o haniebnych czynach.

(...)

A drogi pokoju nie poznali.

Ci wszyscy „pobożni” religijni ludzie, którzy doprowadzili, doprowadzają do zagłady i udręki innych ludzi nigdy nie poznali drogi pokoju. Oni nawet jej nie widzieli z daleka. Studiując List do Rzymian coraz bardziej widzę, że jest on poselstwem Ewangelii dla współczesnego Rzymu, skierowanym do „chrześcijańskiej” cywilizacji zachodu.

Studium Listu do Rzymian
https://listdorzymian.blogspot.com/

pytania pomoc randka