Studium Listu do Rzymian

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Studium Listu do Rzymian

Postautor: Aolsza » 08 sty 2018, 20:22

Zapraszam Was do udziału w studium biblijnym Listu do Rzymian. Chciałbym, aby jak najwięcej osób zainteresowało się tym bardzo ważnym listem. Proszę o pomoc w postaci Waszych przemyśleń, merytorycznych uwag i komentarzy. Już od dzisiaj możecie zaglądnąć na blog pod adresem - https://listdorzymian.blogspot.com/ gdzie pojawiły się pierwsze rozważania.
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrego ROKU 2018 z Panem Bogiem.
Informuję, że również na FB powstała społeczność osób zainteresowanych studium Listu do Rzymian, do których możesz dołączyć - https://www.facebook.com/List-do-Rzymia ... 6116827547


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Studium Listu do Rzymian

Postautor: diedmaroz » 08 sty 2018, 20:43

Przypominasz mi w miniaturce pewnego nauczyciela historii sztuki ze Śląska :)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Listu do Rzymian

Postautor: Aolsza » 24 lut 2018, 07:42

Zachęcam do czytywania i komentowania rozważań na podstawie Listu do Rzymian

Rozdział 3:15-17

"nogi ich są skore [spieszą] do rozlewu krwi, spustoszenie [zagłada] i nędza [udręka] na ich drogach, a drogi pokoju nie poznali."

Nogi ich spieszą do rozlewu krwi

Paweł pisze o ludziach KIMKOLWIEK SĄ , że są nierozumni, że nie szukają Boga, że WSZYSCY odstąpili, zboczyli z właściwej drogi i RAZEM stali się nieużytecznymi. Tak jak przy budowie wieży Babel. Odstępstwo od Boga znajduje wyraz w zepsutej, plugawej mowie i w złych uczynkach. O mowie pełen śmiercionośnego jadu pisałem w poprzednim rozważaniu. Dzisiaj o haniebnych czynach.

(...)

A drogi pokoju nie poznali.

Ci wszyscy „pobożni” religijni ludzie, którzy doprowadzili, doprowadzają do zagłady i udręki innych ludzi nigdy nie poznali drogi pokoju. Oni nawet jej nie widzieli z daleka. Studiując List do Rzymian coraz bardziej widzę, że jest on poselstwem Ewangelii dla współczesnego Rzymu, skierowanym do „chrześcijańskiej” cywilizacji zachodu.

Studium Listu do Rzymian
https://listdorzymian.blogspot.com/


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości