Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
zb_loca
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2017, 01:22
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
O mnie: "Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (J 14:6)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: zb_loca » 27 gru 2017, 01:37

To mój pierwszy post na forum, więc chciałabym podzielić się moją historią jak na nowo odnalazłam Boga.
Wychowana zostałam jako katoliczka, miałam różne etapy w swoim życiu - od życia blisko Boga aż po etap buntu, odrzucenia. Ostatnimi czasy coraz bardziej zaczelo mi sie nie podobać to, co dzieje się w KRK. To jak postępują. Zrozumiałam jednak, że to nie w Bogu jest problem. Potrzebowałam po prostu jakiegoś innego miejsca, które mi go pokaże.
Od jakiegoś czasu zglebiałam poglądy KEA i zrozumiałam, że ma to dla mnie sens, że się z tym zgadzam.
Pewnego razu postanowiłam pójść na nabożeństwo. Spotkałam tam fantastycznych ludzi, a co najważniejsze - Jezusa.
Zaczelam zgłębiać Biblię i poczułam, że to własnie przez nią przemawia do mnie Jezus.
Poczułam sie wtedy taka bezpieczna, poczułam, ze trzyma mnie w swoich ramionach. Poczułam to najmocniej w swoim życiu. To takie wspaniałe uczucie.
Mimo, że nie jestem oficjalnie członkiem KEA to czuje się duchowo związana z tym Kościołem, gdyz to właśnie w nim odkryłam Boga na nowo.
Kto wie, moze kiedys postaram się by zostać nim oficjalnie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Zosia. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: Noemi » 27 gru 2017, 09:19

witaj na naszym forum :)


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: polk » 28 gru 2017, 22:58

Chwała Bogu! Zwłaszcza, że teologia luterańska jest teologią zgodną z Biblią.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: kontousunieteMtl » 28 gru 2017, 23:49

zb_loca pisze:Pewnego razu postanowiłam pójść na nabożeństwo. Spotkałam tam fantastycznych ludzi, a co najważniejsze - Jezusa.
Zaczelam zgłębiać Biblię i poczułam, że to własnie przez nią przemawia do mnie Jezus.
Poczułam sie wtedy taka bezpieczna, poczułam, ze trzyma mnie w swoich ramionach. Poczułam to najmocniej w swoim życiu. To takie wspaniałe uczucie.


Znalazlas to, czego szukalas....Poczulas, co chcialas poczuc....Wierze, ze jest to wspaniale uczucie..... :->

Dopoki bedziesz wierzyla, zeJezus trzyma cie w ramionach i przemawia do ciebie....dopoty bedzie cie trzymal i przemawial....Tak dziala wiara...Czyni ona cuda i sprawia, ze fantastyczna wizja, ktora ogladamy oczami wyobrazni , staje sie pewnoscia.....i wtedy zaczynasz mowic, ze Jezus jest dla ciebie zupelnie realny..... :)


To dziala jak narkotyk....Uzaleznia i zmienia osobowosc....Pomysl o tym....zanim przestaniesz byc soba.....zanim przestaniesz byc autentyczna....Pozdrawiam.


"Bog jest MILOSCIA"


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: magda » 29 gru 2017, 00:16

ten kościół ordynuje kobiety na pastorów , mże tam jest i miła atmosfera ale to niezgodne z Biblią ja tam niestety nie uznaję tego koscioła tak jak i Luteran. Zawsze patrz nie na nastrój bo wiele kosciołów stawiea na emocje i to te przyjemne , zawsze trzeba obserwować i nie rzucać sie od razu na szyję. Mam ten koscił kołomnie ale tam baby rządzą i nie jest dla mnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: polk » 29 gru 2017, 20:49

Efendi ma rację, w Polsce w żadnym Kościele Ewangelickim (luteranie, metodyści i reformowani) nie ma kobiety ordynowanej na prezbitera.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
zb_loca
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2017, 01:22
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
O mnie: "Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (J 14:6)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: zb_loca » 29 gru 2017, 20:50

polk pisze:Efendi ma rację, w Polsce w żadnym Kościele Ewangelickim (luteranie, metodyści i reformowani) nie ma kobiety ordynowanej na prezbitera.
Dokładnie :) zgadzam się z Wami

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: magda » 30 gru 2017, 21:11

A od kiedy to ty masz mi mówić co ja mam uznawać a co nie , ja ci nie dyktuję co masz uznawać to i ty mi nie dyktuj to moje sumienie co mi się podoba w co nie, nie będzie mi się podobać żaden kosciół co jest w ekumenii z kościołem rzymskim ani taki co ordynuje kobiety czy w Polsce czy za granicą , to jeden i ten sam kosciół , mam prawo mieć swoje zdanie, atakujesz mnie dlatego że nie podobała mi się twoja odpowiedź do tego dzieciaka bo radziłeś zeby poszedł sie bierzmowac i jesteś o to na mnie zły , to ty się zastanów co piszesz do osoby poszukującej i co mi zarzucasz , mam swoje zdanie i na kompromisy nie idę tak jak ty i jeśli kosciół nie szanuje Biblii i robi coś wbrew jej naukom brata się z antychrystem w ekumenii to wole być od takiego z daleka. Czy to ci przeszkadza , przecież moje życie i moje decyzje ciebie wcale nie dotyczą. Czy mnie Bóg uzna czy nie to tez jakos nic a nic ciebie nie dotyczy. piszesz mi kim ja jestem zeby to czy tamto uznawała czy ty czasem myslisz i sie zastanawiasz co piszesz czy ja oceniam to co ty uznajesz czy nie uznajesz masz prawo cos uznawać lub nie co to w ogóle z problem ze komuś sie coś podoba czy nie podoba , mnie się nie podoba ze udziesz na kompromisy z kościołem rzymskim w ich naukach ale nie oburza mnie to bo to TYLKO TWOJA SPRAWA I TWOJE SUMIENIE to samo ty nie masz prawa dyktować mi co ja mam uznawać


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: saracen » 30 gru 2017, 21:26

magda pisze:czy w Polsce czy za granicą , to jeden i ten sam kosciół ,

Z nazwy. W praktyce bywa rożnie.
Kobieta pastorką? Po tylu wiekach dyskryminacji kobiet - W KOŃCU...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: magda » 30 gru 2017, 22:32

Efendi pisze:Ale niestety Tobie zalezy tylko na awanturach i sporach


Ej czego się mnie dzis czepiasz to ty zaczynasz mi pisać po chamsku , zejdź z mojego tematu mam prawo nie chciec tego czy innego koscioła , o tym słyszałam że ordynują w Belgii a o baptystach nie dlatego jutro powędruję sobie do Baptystów ale jak zaczną wydziwiać to i od baptystów odejdę i moze założę swój ;P XP :rotfl:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: polk » 02 sty 2018, 20:15

Za granicą znajdziesz nawet zbory baptystów udzielających "ślubów" homoseksualnych. Zielonoświątkowcy mają nawet swój Pentecostal Gay Church (Zielonoświątkowy Kościół Gejów), oczywiście są tam dary języków, proroctwa, objawienia, słowa wiedzy itd.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moja krótka historia odnalezienia Boga na nowo

Postautor: magda » 02 sty 2018, 22:33

Moze i tak ale jeszcze nie znalazłam , pozyjemy zobaczymy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości