Moje świadectwo uzdrowienia

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: krecik » 18 lis 2017, 11:27

diedmaroz pisze:

Znam świadectwo zycia tych osób i ich owoce, więc nie zapala mi się czerwona lampka. Co do Pana z filmiku, nie mam pojęcia, czy jest zwiedziony, chciałam tylko pokazać Wuce jak wygląda język i taki przykład trafiłam.
Jak ktoś miałby zrobić wykład języka dla niewierzących jeśli inny nie powie tego publicznie?
Co do łamania przekleństw wydaje mi się, że to spadek po Dereku Prince i jego nauczaniach.


Oczywiście nie znamy serc ludzi i ich prawdziwych intencji, więc w ocenie trzeba być powściągliwym. JEDNAK już sam fakt publicznego używania daru języków, jest niebiblijny. To jest głównym powodem palenia się czerwonego światła.

Skoro modlitwa w społeczności jest niebiblijna, to pastor z Kanady nie postępuje tak jak mówi Słowo Boże. Natomiast w kwestii przekleństw pokoleniowych, to mamy Rz 8;1 " Żadne więc potępienie nie grozi tym, którzy stanowią jedność z Chrystusem Jezusem. " Jeśli osoba uważająca się za wierzącą czuje zniewolenie w wyniku tego że w przeszłości ktoś negatywnie o niej wypowiadał się, oznacza to że jej nowe narodzenie jest wątpliwe.
Już te dwie rzeczy dysklasyfikują go jako nauczyciela Słowa Bożego.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: magda » 18 lis 2017, 14:05

kreciku masz rację i jesli chodzimy z Bogiem nie bierzemy udziału w jakims padaniu w Duchu nie pozwalamy zeby nam ktoś cos przekazywał nakładawszy ręce , jeśli odrzucamy djaba i jego ducha , mamy tą zbroję to mozemy mieć zaufanie ze Duch Bozy wpiera nas i za nas sie modli naszym duchem a ze nawet tego nie wiemy, ani ze sie modli ani jakimi słowami , Ale jeśli idziemy padać w Duchu czy dajemy sobie nakładać ręce i przekazywac Ducha lub ducha to nie mamy oewności co nam przekazano co w nas mieszka i co i jak językiem mówi jakta Babina na tym drugim filmie ze ja wnosza na scene bo jest jak spita alkoholem lub naćpana adalej po śpiewaniu jakim językiem mówi jak nią rzuca, nie mogłam znaleść innych fiilmów jak ludzie mówia językami i szczekają wyja ale są takie więc trzeba sie pilnować zeby zło do nas nie wtargnęło jakaś droga i wtady mozna miec zaufanie ze Duch Bozy nas wspiera w modlitwie jakimby językiem nie mówił i czy mamy tego świadomość czy nawet o tym nie wiemy. Duzo też się dzieje od boga piza naszą swiadomością np jak piotr powiedział ze uważa Jezusa za Syna Bożego to dopiero Jezus uświadomił go że to było objawienie od Ojca Piotr wcale nie zdawał sobie sprawy z tego ze Ojciec cos mu objawił , ze coś mu wrzucił do podświadomości i myślał ze od siebie to mówi a byłło to objawienie tak ze w naszym duchu mozemy mieć objawienia od Boga a nic o tym nie wiedziec moze sie też za nas modlic Duch Świety z naszym duchem a też nie bedzimy bawet wiedzieli ze coś takiego ma miejsce tak jak i Piotr sobie nie zdawał sprawy z tego ze Bóg na niego działa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 18 lis 2017, 15:27

diedmaroz pisze:Zadałaś pytanie czy wierzyć Pawłowi czy Jezusowi, więc widzisz sprzeczności w Piśmie.


Nie sprzecznosci, lecz niejasnosci, ktore moga wynikac np. z tlumaczenia tekstu przez tlumaczy biblijnych ...



Pamiętam też, że nie wierzysz, że Duch Święty jest osobą.


Rzeczywiscie nie rozumiem Ducha Sw. tak jak ty...rozumiem Go na tyle, na ile pozwala mi stan mojego serca....

Ale jaki to ma zwiazek z poruszona kwestia mowienia jezykami w stylu osob, o ktorych opowiadaja filmiki w zapodanych tutaj m.in. przez ciebie linkach....?


Powiem trochę przewrotnie (...)



Lepiej tego nie robic....ani troche.... :->

Przewrotnosc nie jest owocem Ducha Sw., w ktorego ja jednak bardzo wierze, mimo, ze sposob ,w jaki to robie z jakichs powodow ci nie pasuje.... :->



- jak Duch Święty ma zamieszkać, odrodzić na nowo osobę, która w Niego nie wierzy? Jak chciałabyś pojąć Jego dary dla wierzących jeśli nie jesteś pewna KIM JEST?


Bog, wraz ze swoim Duchem maja swoje sposoby na szukajacych Prawdy i zwykle pomagaja im w Jej odnalezieniu.... :->


To nie są do mnie pytania Motylku, nie jestem nauczycielem


Dlaczego wiec silisz sie na odpowiedz, skoro nie czujesz sie adresatka moich pytan....? :->


, powiem tylko, że Twoja niechęć do wszelkich denominacji dlatego, że są w jakiś sposób zorganizowane co przywodzi Ci na myśl katolicyzm nie da na dłuższą metę dobrych owoców - wierzący potrzebuje społeczności oraz właśnie starszych, nauczycieli i osób, z którymi będzie razem wzrastał
.

Byloby dobrze znalezc taka spolecznosc....ale poki co nie znalazlam....A te, z ktorymi dane mi bylo zetknac sie, odstaja zbytnio od sedna Objawienia....w moim skromnym pojeciu....A "koty w workach" mnie nie interesuja.....to zbyt powazna sprawa, zeby tak do tego podchodzic.... :->



Tego nie daje Internet, sama widzisz, że póki co Kubik zasiał u Ciebie niepewność czy Paweł jest natchniony


Nie tyle zasial, co potwierdzil....

Ale, co do Kubika ,to juz wypowiadalam sie w tej sprawie...ten czlowiek nie jest moim autorytetem....i nigdy nie byl... :->

Fakt zbieznosci jego i moich podejrzen w stosunku do pawlowych wypowiedzi jest przypadkowy...po prostu natknelam sie na niego w sieci i zainteresowaly mnie jego zestawienia porownujace nauke Jezusa i Pawla....Rzeczywiscie ten czlowiek jest w stanie wykazac wyrazne roznice....i to nie daje mi spokoju....Do tego dochodzi jeszcze fakt niezaprzeczalnej obecnosci nauki Pawla w krk ...a owoce ducha prowadzacego krk widzimy wszyscy golym okiem.... ;-)




zaś z @zBiblią herezje binitarne
.


Wywlekasz jakies dziwne sprawy ...w jakims dziwnym celu, ktory sobie postawilas....sugerujac mi jednoczesnie twoje wlasne racje.....

:->

Mnie jednak interesuje tylko Prawda....i tej tutaj szukam....i wyobraz sobie, ze czesto znajduje.....rowniez w twoich wypowiedziach...ale tylko wtedy, gdy pozostaja one w zgodzie z Duchem Prawdy.....w moim niedoskonalym pojmowaniu oczywiscie :)


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 18 lis 2017, 18:08

@Motylku, jest takie powiedzenie stare - spaść z pieca na łeb.
Myślę, że ty wiesz o czym piszę.
Moje przerażenie jest jeszcze większe, gdy czytam jak ludzie pojmują i co piszą.
Ty jak zawsze masz rację i ja podzielam to, co w powyższym poście napisałaś.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: diedmaroz » 18 lis 2017, 18:55

@kontousuniete Szkoda, że pocięłaś tak wypowiedź i odnosisz się do wyrwanych z kontekstu strzępów, to wygląda trochę jakbyś drwiła z moich wypowiedzi i odpowiadała ironicznie..
Nie wywlekam spraw dziwnych tylko piszę o meritum, a trójjedność jest akurat najistotniejsza, bo dotyczy istoty Boga.
Bez języków zbawienie nie jest zagrożone, ale jeśli wierzy się np. że Pan Jezus jest mniejszym Bogiem albo w dwójcę czy tym podobne?
Rzeczywiście nie jestem nauczycielem, jak prześledzisz dyskusję to zobaczysz, że podkreślałam, że wypowiadam się na podstawie obserwacji osób w zborze, a nie na podstawie własnych doświadczeń, czytaj proszę uważnie, nie mówię językami, wkleiłam Wuce jeden filmik, ponieważ pytała o "słowa w anielskim języku" i przypomniało mi się, że kojarzę taki film, specjalnie po to go odnalazłam, nie dlatego aby kogoś polecać co też podkreśliłam.
Moje inne zdanie co do Pawła nie powinno Ciebie dziwić, jesteśmy na forum protestanckim, a protestanci wyznają zasadę Sola Scriptura, że "całe Pismo jest natchnione przez Boga" czyli jest Słowem samego Boga, a więc listy apostolskie także, bo należą do protestanckiego kanonu Pisma, co przecież wiesz.
@wybrana z Tobą nie będę dyskutowała jeśli nie odpowiesz mi jakie kryterium wyrzucania fragmentów z Pisma jako "żydowskie wymysły" przyjmujesz i jakimi obiektywnymi przesłankami to jest poparte.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 18 lis 2017, 19:30

diedmaroz pisze:
Moje inne zdanie co do Pawła nie powinno Ciebie dziwić, jesteśmy na forum protestanckim, a protestanci wyznają zasadę Sola Scriptura, że "całe Pismo jest natchnione przez Boga" czyli jest Słowem samego Boga, a więc listy apostolskie także, bo należą do protestanckiego kanonu Pisma, co przecież wiesz.


Rozpoznaje Slowo Boga w Biblii... :->

Rozpoznaje glos Nauczyciela tego Slowa....mam coraz mniej watpliwosci , odsiewajac ziarno od plewy..... :->

Ciagle jednak pozostaje mi sceptycyzm co do ewangelii w wydaniu Pawla, ktory to wlasnie wprowadza zasade sola scriptura, piszac w liscie do Tymoteusza:


"CAŁE Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do NAUCZANIA, do upominania, do PROSTOWANIA, do karcenia w prawości, aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła." (2 Tymoteusza 3:16, 17)


Obserwujac owoce "chrzescijanstwa" opierajacego sie na tej zasadzie , osmielam sie poddac w watpliwosc slowa Pawla ...sklaniam sie ku przekonaniu, ze jednak nie cale Pismo jest Slowem Bozym....przy czym prosze Boga o swiatlo w tej sprawie...i o wybaczenie, jesli popelniam blad...


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: diedmaroz » 18 lis 2017, 19:52

Więc Motylu dochodzisz do tego miejsca, w którym jest @wybrana. Sama rozpoznajesz co jest Słowem Boga. Wybrana jest pewna, ze połowa Starego Testamentu to szatańskie wersety, Ty też?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 18 lis 2017, 19:56

diedmaroz pisze:Nie wywlekam spraw dziwnych tylko piszę o meritum, a trójjedność jest akurat najistotniejsza, bo dotyczy istoty Boga.


Istota Boga jest MILOSC....a nie enigmatyczna Trojca.... :->

MILOSC jest rowniez darem Ducha Bozego dla narodzonych w Tym Duchu dzieci Bozych.....

Wszystko powstalo z MILOSCI....Cale stworzenie to niepojety akt MILOSCI Bozej.....

Taka Prawde zawiera Slowo Boze...a swiadectwo tej Prawdze daje Syn Bozy w Objawieniu...

Proste TO i zrozumiale dla wszystkich, ktorzy maja zrozumiec... :->

"Kto ma uszy niechaj slucha"

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 18 lis 2017, 20:15

diedmaroz pisze: Sama rozpoznajesz co jest Słowem Boga.



Tak...odkad stalam sie czlowiekiem duchowym , rozpoznaje Slowo Boga, ktory niezasluzenie otoczyl mnie swoja Miloscia... :->...dzieki ktorej nie czuje sie juz obco i nieswojo w DOMU OJCA.... :->

Kiedy to do mnie dotarlo, przestalam przepraszac, ze zyje...a zaczelam dziekowac Bogu Ojcu i Jego Synowi , ze poprzez swojego Ducha obdarowali mnie najwiekszym darem ,jakim jest Zycie w MILOSCI.... :)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: diedmaroz » 18 lis 2017, 20:58

Powiesz mi co uważasz na temat Starego Testamentu? Jest Słowem Boga czy nie jest?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 18 lis 2017, 21:02

diedmaroz pisze:Powiesz mi co uważasz na temat Starego Testamentu? Jest Słowem Boga czy nie jest?



Jest... :->


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: diedmaroz » 18 lis 2017, 21:12

Widzisz, właśnie dlatego zapytałam.
wybrana pisze:@Motylku, jest takie powiedzenie stare - spaść z pieca na łeb. (...)
Ty jak zawsze masz rację i ja podzielam to, co w powyższym poście napisałaś.

@wybrana uważa to, co Ty, że ma Ducha Bożego i zdolność samodzielnego rozsądzania co jest Słowem Bożym, a ona uważa, że to nie jest Słowo Boże. Tylko część, bo reszta jest ludzkim wymysłem.
Gdyby przyszedł tu Kubik to powiedziałby swoją wersję Pisma, a jeszcze 4 inne osoby miałyby "swój kanon". Jak to wyjaśnić?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunięte1 » 18 lis 2017, 21:19

Ja tylko nie rozumiem (coś mi umknęło zapewne), skąd wam ten Kubik przewija się od jakiegoś czasu. Przecież tego faceta nawet nie wypada przywoływać, powoływac się na niego...To zwodziciel znany od lat. Byłam około 10 lat temu na innym forum, gdzie dość dużo różnych denominacji się przewijało i panowała swoboda (w sensie: większa niż na naszym forum), ale z Kubikiem załatwili się raz dwa. Chyba ma na wszystkich polskich forach protestanckich permanentny zakaz. To wariat.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 18 lis 2017, 21:37

diedmaroz pisze:Widzisz, właśnie dlatego zapytałam.
wybrana pisze:@Motylku, jest takie powiedzenie stare - spaść z pieca na łeb. (...)
Ty jak zawsze masz rację i ja podzielam to, co w powyższym poście napisałaś.

@wybrana uważa to, co Ty, że ma Ducha Bożego i zdolność samodzielnego rozsądzania co jest Słowem Bożym, a ona uważa, że to nie jest Słowo Boże. Tylko część, bo reszta jest ludzkim wymysłem.
Gdyby przyszedł tu Kubik to powiedziałby swoją wersję Pisma, a jeszcze 4 inne osoby miałyby "swój kanon". Jak to wyjaśnić?



Dziewczyno....kiedy wreszcie zauwazysz, ze wypowiadam sie tutaj tylko i wylacznie za siebie...?

Nie interesuja mnie poglady innych ludzi...nie mam zadnych ludzkich autorytetow.... :->

Mam natomiast ogromny szacunek dla Slowa Bozego i dla ludzi znajacych to Slowo...

Pawel jest dla mnie postacia kontrowersyjna i dlatego podejmuje ten temat z nadzieja, ze przeczytam tutaj wasze ewentualne argumenty " za" i "przeciw"....

Znajdujemy sie na oddziale zakaznym, a wiec jesli sa tutaj lekarze z dyplomami ,to prosze uprzejmie aby sie wykazali w sluzbie chorych, umierajacych dusz....

Diagnozy juz postawiono...to teraz czekamy na leczenie ....bez eutanazji.... ;-)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 18 lis 2017, 22:02

kontousunięte1 pisze: To wariat.


Wariat...czy oszolom....to nie ma znaczenia, bo chodzi nam tutaj o osobe biblijnego Pawla, a nie Henryka z portalu zbawienie.com, ktory podlapuje rozne kwestie od innych i je roztrzasa , podpierajac sie cudzymi argumentami...

Zgadzam sie z kontousunięte1, ze az wstyd powolywac sie na kogos takiego.

Apostol Pawel jest dla mnie postacia kontrowersyjna, poniewaz jego wypowiedzi nie sa spojne z nauka Jezusa.

Jestem na etapie zglebiania tego tematu i stad moje wypowiedzi...To tyle.... :->

Nie jestem protestantka, lecz sympatyzuje z chrzescijanami opierajacymi swoje poglady na Slowie Bozym....

Krzyz Hugenotow w moim awatarze ma inne znaczenie niz moglby ewentualnie sugerowac...to sprawa bardzo osobista, nie zwiazana z religia... :->



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości